Audiohobby.pl

Magnetofony Szpulowe

artekk

  • 1694 / 5841
  • Ekspert
02-05-2017, 23:29
Jestem w połowie drugiej strony pierwszej szpuli. Taśma Maxell UD XL, prędkość 19cm/s.
Ciekawa sprawa, ponieważ to raczej nie brzmi jak nagranie z radia.
Może to w niewielkim stopniu zasługa amplitunera Tandberg TR-2055, który posłużył jako źródło. Tuner w tym ampli jest ponoć jednym z lepszych tunerów, w kategoriach absolutnych. Jest antena zewnętrzna i szumy jak na tuner nie są dokuczliwe, właściwie, to słychać je dopiero na słuchawkach.
Co tu dużo mówić, nagrało się fajnie, dźwięk duży, oderwany od kolumn, średnica wypełniona, gęsta. Wiadomo, że nie będzie tak czysto i selektywnie jak z cd, czy plików, ale ten dźwięk żyje, wibruje. Słucha się z przyjemnością, o dyskomforcie nie ma mowy, choć w większości nagrania są stare i wszystkie polskie, więc wiemy, jak jest z ich brzmieniem.
Co do wspomnianych uchybień, to trzeba poprawić ustawienia poziomu zapisu, prawy kanał nagrywa nieco głośniej, skoro na dwóch taśmach jest tak samo, to nie jest przypadek. Druga rzecz to lewy napinacz, kwestia ustawienia w płaszczyźnie pionowej. Był demontowany i smarowany, trzeba go trochę schować, bo szumi trochę taśma na nim.
Podsumowując, Wojtku jestem zauroczony szpulą, gdyby nie te ceny taśm...


Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

AUDIOTONE

  • 9373 / 5794
  • Ekspert
02-05-2017, 23:52
No to masz teraz więcej zabawy. Kaseciaki maja spora konkurencję teraz u Ciebie. Wcześniej jak nie było szpulaka to wiadomo czego się słuchało lub może inaczej na czym.. A teraz.... szpula.
Co do uchybień tao sam wiesz podejrzewam że nikt przed tobą  aż tak się starał by wyregulować ten magnetofon .
Ale jak już skończysz to satysfakcja będzie podwójna :)
Ja także jestem tylko jest problem u mnie z ustawieniem szpulaka bo sam już nie mieszczę się z aparatura pomiarową do naprawy. A co już mówić o ustawieniu dużej szpulki. I dlatego słucham rzadko na szpulaku.
A ceny szpul no tak.... Ale na ebay-u uk jest sporo nowych w cenach no powiedzmy 10.5" za 30-50 funa to dość sporo. jak kupowałem basfa SM 468 (2400FT) to był po 20 funa nowy. A teraz cena jest o 100% większa na przestrzeni 5 lat...
Więc jakoś "troszkę" poszło do góry :(
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

flyingcircus

  • 422 / 2728
  • Zaawansowany użytkownik
16-05-2017, 18:39
Pewnie było...
ale jakże miło popatrzeć na taka kolekcję.

http://www.yes-i-am.us/

AUDIOTONE

  • 9373 / 5794
  • Ekspert
18-05-2017, 21:30
Pewnie było...
ale jakże miło popatrzeć na taka kolekcję.

http://www.yes-i-am.us/


Obejrzałem wszystko  :)


Nie mogę dojść do siebie. Musze sobie czegoś nalać...

po za tym kolekcja chyba jedna z większych co widziałem na oczy...

SUPER!!!

flyingcircus dziękuje Ci za takie wspaniałości  :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

flyingcircus

  • 422 / 2728
  • Zaawansowany użytkownik
20-05-2017, 20:55

Obejrzałem wszystko  :)


Nie mogę dojść do siebie. Musze sobie czegoś nalać...

po za tym kolekcja chyba jedna z większych co widziałem na oczy...

SUPER!!!

flyingcircus dziękuje Ci za takie wspaniałości  :)

Szkoda ze nie ma zadnych opisów i tak mało zdjęc. Ale robi wrazenie co? Kto nie chciałby miec takiej kolekcji.


A teraz pytanko
Gdzie mogę dostać podkładki dystansowe do szpul? Mam 2 zestawy ale każdy z nich jest za "gruby" i nie mogę zamontować nabów z kielichami. Podkładki powinny być bardzo cienkie, najcieńsze jak sie da, ale z jakiegoś elastycznego materiału.

« Ostatnia zmiana: 20-05-2017, 20:59 wysłana przez flyingcircus »

ArturP

  • 1290 / 2752
  • Ekspert
20-05-2017, 21:51
A próbowałeś wyciąć z grubej twardej folii?

flyingcircus

  • 422 / 2728
  • Zaawansowany użytkownik
22-05-2017, 09:13
A próbowałeś wyciąć z grubej twardej folii?
Jesli jest gruba i twarda to przeczy to temu czego szukam...
ma być cieniutka, ale elastyczna aby nie przenosila drgań.

ArturP

  • 1290 / 2752
  • Ekspert
22-05-2017, 09:31
Ale są folie 0,5mm twarde, lecz elastyczne, a takiej potrzebujesz. Folia taka bardzo dobrze układa się na różnych powierzchniach.

flyingcircus

  • 422 / 2728
  • Zaawansowany użytkownik
22-05-2017, 10:54
Ale są folie 0,5mm twarde, lecz elastyczne, a takiej potrzebujesz. Folia taka bardzo dobrze układa się na różnych powierzchniach.
nie do końca wiem o jaka Ci folie chodzi, mozesz podac jakis link? zdjecie?

ArturP

  • 1290 / 2752
  • Ekspert
22-05-2017, 12:36
Właśnie taką, ale raczej tą czarną.

mirek10

  • 1210 / 4355
  • Ekspert
01-06-2017, 08:58
Czy ktos z kolegow posiada model(PIONEER RT-707) potrzebuje pomocy na co zwrocic szczegolna uwage przy zakupie...

ArturP

  • 1290 / 2752
  • Ekspert
01-06-2017, 11:19
Witam.
Żeby nie było, że nie mam, a się wcinam.
Na początku zapoznaję się z instrukcją serwisową i obsługi.
Przede wszystkim czystość i wygląd toru przesuwu taśmy. Choćby czysty, jeśli krzywe rolki, mocowanie głowic, zatrzasków szpul, to jest dyskwalifikacja. Powycierane napisy świadczą o długotrwałym, niechlujnym używaniu.
Lepiej poczekać na inny egzemplarz.
Jeśli zewnętrznie w stanie idealnym, zakładam swoją w części nagraną taśmę, sprawdzam odtwarzanie, przewijanie, zatrzymywanie. Potem nagrywam ciszę, odsłuchuję, jeśli odtwarza z delikatnym szumem to OK.
Płacę, zabieram do domu i cieszę się z udanego zakupu, jak młody Ryś z kawałka sera, do pierwszej usterki.

nano

  • 9079 / 4947
  • Ekspert
01-06-2017, 11:48
PIONEER RT-707

ten model stal kiedys u goscia
to az sie balem go dotknac
jakby  enterprice  z innej galaktyki

jak nie masz wprawy w naprawach  to moze porada inna

wez jakiegos  znajomego co ma  pojecie
sprzet wyglada  super
trza sie ale na nim znac
« Ostatnia zmiana: 01-06-2017, 11:52 wysłana przez nano »

mirek10

  • 1210 / 4355
  • Ekspert
01-06-2017, 15:25
Jest problem, wszystkie ktore moge kupic sa na Ebay,mozna tylko ogladnac zdjecia i wierzyc co pisze sprzedajacy....