Audiohobby.pl

Studer A723 gruntowna regeneracja.

Kihasound

  • 2 / 1009
  • Nowy użytkownik
20-12-2021, 20:31
Witam i ponawiam pytanie, mam STUDER A723 i potrzebują renowacji kogo polecacie ?

georgh

  • 10 / 898
  • Nowy użytkownik
21-12-2021, 21:12
Ponieważ nie mieszkam w Polsce, mogę jedynie polecić najbliższego dystrybutora Studer. Przynajmniej Studer Austria nadal naprawiałby skrzynkę. Może jest jakiś dystrybutor w Warszawie?

Może uda Ci się znaleźć dobrego inżyniera komunikacji lub warsztat HiFi w pobliżu?

Wymiana wszystkich kondensatorów elektrolitycznych będzie konieczna, jeśli głośnik jest nadal w oryginalnym stanie, co wymaga czasu i jest bardzo kosztowne.

Zalecam, aby w miarę możliwości wykonać to samodzielnie, a następnie zlecić kalibrację głośnika lub usunięcie pozostałych usterek specjaliście.

-Pawel-

  • 4724 / 5499
  • Ekspert
22-12-2021, 07:27
Panowie, na prośbę założyciela wątku wydzieliłem dyskusję na temat usług naprawczych "Pana Tomka". Jeśli macie pomysł gdzie mogę to przenieść - proszę o info.

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
22-12-2021, 08:44
Ale nie ma kontaktu od paru miesięcy z Tomkiem, brak możliwości odebrania sprzętu od niego, brak wysłania do naprawy to co chcesz wydzielić ? Koniec skończyła się zabawa.
Będziesz promował osobę, która nie komunikuje się w ogóle, nie rób se jaj z ludzi, bo będą się nabijać w butelke jak dotychczas.
Tak się nie robi.
Przenieś wpisy i zamknij temat, bo to nie zabawa.

MAG

  • 2393 / 5881
  • Ekspert
03-01-2022, 22:49
W tym przypadku najprostszym / najtańszym rozwiązaniem było zamontowanie transformatora dalej od elektroniki. aktywne chłodzenie było wtedy tylko praktycznym efektem ubocznym. wzmacniacze praktycznie nie nagrzewają się już podczas pracy. w studio jest wystarczająco dużo miejsca na zewnętrzne wzmacniacze.
"form follows function"

Georgh, jeżeli pracują w dobrych warunkach tak jak piszesz to tylko pogratulować, moje S A723 cisną się w małym pokoju na poddaszu, ale myślę że w niedalekiej przyszłości  będą mogły pokazać co potrafią w pełnej krasie.

Jeśli chodzi o serwis bo już tu padały zapytania, moje wiadomo kto robił ale ostatnio wyszukałem że także
https://sepeaaudio.com/
Peter Sedlák Slovakia Wykonuje serwis od A do Z Magnetofony także.

A jedna para po remoncie jest od Petera do wzięcia https://www.ebay.at/itm/175019415270?hash=item28bff856e6:g:qJoAAOSw3JhhjAu5

« Ostatnia zmiana: 03-01-2022, 23:08 wysłana przez MAG »