Audiohobby.pl

Jakich daców używacie?

Gustaw

  • 3846 / 3286
  • Administrator
07-12-2017, 22:26
Wrzuciłem plik DSD do Amarry Symphony na moim Macu i słychać muzykę z Benchmarka. Hmmm cuda jakieś ale gra :)

mirhon

  • 438 / 5753
  • Zaawansowany użytkownik
07-12-2017, 22:34
http://audiolifestyle.pl/nowosci/recenzja-korg-ds-dac-100/

W tej recenzji napisali "Wszystkie remastery Blue Note w jakości 24/192 błyszczą niespotykaną świeżością i emanują energią, której nie mają nawet najlepiej tłoczone winyle".
Nie jest to pierwsza recenzja gdzie porównują tego DAC do gramofonu i piszą że gra jak gramiak z wysokiej półki...
Jak kolega przypadkiem nabędzie tego DACa to uprzejmie proszę porównać z winylem i opisać wrażenia.
W każdym bądź razie ja zamierzam kiedyś to zrobić.

Vinyloid

  • 2470 / 5080
  • Ekspert
08-12-2017, 07:20
Wrzuciłem plik DSD do Amarry Symphony na moim Macu i słychać muzykę z Benchmarka. Hmmm cuda jakieś ale gra :)
Te "cuda" to konwersja do PCM. :)

Gustaw

  • 3846 / 3286
  • Administrator
08-12-2017, 14:03
Wrzuciłem plik DSD do Amarry Symphony na moim Macu i słychać muzykę z Benchmarka. Hmmm cuda jakieś ale gra :)
Te "cuda" to konwersja do PCM. :)

Owszem ale za to do "gęstego" pcm :)

aulait

  • 1365 / 5525
  • Ekspert
15-12-2017, 20:48
Tak z wieczorka, trochę z nudów, trochę z ciekawości wgrałem soft Korga do dwóch kolejnych zabytkowych Delli. Optiplexa 170L i Dimension 1100. Oba na XP i w obu przypadkach z powodzeniem. Dimension na "hiper szybkim" Pentium 4 z dwoma Giga RAMu śmigał jak burza, Optiplex na jednym Giga RAMu i słabszym procesorze najlepiej konwertował w locie do DSD przy schowanym do paska okienku AudioGate, przy otwartym okienku potrafił trochę przerywać :)))

Tak swoją drogą to lubię takie stare Delle, super maszynki. Mają tyle lat a cały czas śmigają pięknie. I fajne są te klawiatury z podświetlanymi klawiszami funkcji multimedialnych i obrotową gałką głośności. Dla mnie ma to wszystko klimacik.
« Ostatnia zmiana: 15-12-2017, 21:01 wysłana przez aulait »

Gustaw

  • 3846 / 3286
  • Administrator
15-12-2017, 21:53
a z DACów to ostatnio najcześciej używam, hmmm Bechmarka Dac1 Pre.
ale w charakterze przedwzmacniacza, kiedy słucham muzyki z gramofonu.
Kompletny mezalians.

-Pawel-

  • 4720 / 5470
  • Ekspert
16-12-2017, 20:44
Dla mnie oprogramowanie Korg jest fatalne. Win 8.1 oraz 10 64-bit ładuje go wolniej niż nowe gry z SSD. Do tego ciągle wywala aktywację i czasami gubi ustawienia po drodze. Player wygląda sympatycznie, ale odnoszę wrażenie jakbym pracował na jakiejś wersji beta. Szybkość przewijania playlisty - masakra.

DAC jest super, ale z takim oprogramowaniem, biorąc pod uwagę również, że poza USB nie poszalejemy ze źródłami, daje mi spory niedosyt z niewykorzystanego potencjału niedopracowanym(niedokończonym?) playerem.

aulait

  • 1365 / 5525
  • Ekspert
17-12-2017, 10:39
Paweł u mnie ok, zaktualizowałem Windowsa do 10 z 7 (wersje PRO, 64 bity0 na Optiplexie 780 i Asusie X553 do dziesiątki (można jeszcze zrobić to za darmo wbrew oficjalnym informacjom). Czas startu AudioGate od kliknięcia ikonki to pięć sekund. Potem wszytko śmiga jak należy. Na Asusie podczas otwierania nowych stron na internecie potrafi przyciąć na sekundkę. Jednak podobnie jak na starym Dellu wystarczy zminimalizować okienko do paska i już nić nie przycina. Tylko w Asusie po aktualizacji musiałem wgrać ponownie soft Korga, bo przestał widzieć DACa.

Co masz na myśli z szybkością przewijania playlisty, że za szybo?

aulait

  • 1365 / 5525
  • Ekspert
17-12-2017, 10:53
a z DACów to ostatnio najcześciej używam, hmmm Bechmarka Dac1 Pre.
ale w charakterze przedwzmacniacza, kiedy słucham muzyki z gramofonu.
Kompletny mezalians.

W czasach szalonej wymiany winyli na CD, zawsze powtarzałem, że winyl i CD to insza inszość i nigdy się nie pozbyłem swoich płyt.

Np w muzyce organowej jest coś o wiele bardziej przejmującego niż na CD. W dodatku wiele nagrań na CD brzmi dziwnie chudo i rachitycznie w porównaniu do winyla, np The Doors czy Luis Amstrong. Dla mnie najpiękniej grająca płyta Armstronga, to monofoniczna płyta po mojej babci. Trąbka jest jak trąbka a wokal Elli Fitzgerald ech... co ciekawe nie czuć, że to mono. Jest głębia i taka niesamowita aura.

-Pawel-

  • 4720 / 5470
  • Ekspert
18-12-2017, 13:21
Co masz na myśli z szybkością przewijania playlisty, że za szybo?

Albo przeskakuje albo przymula, wgranie większego katalogu też zajmuje nieco czasu. Ja schodziłem z Windy 10 na poczciwego 8.1 i na jednym i drugim mam te same zastrzeżenia. Nie mówię, że jest jakoś fatalnie, ale pewne rzeczy mogłyby być nieco bardziej dopracowane w moim odczuciu. Design programu bardzo przypadł mi do gustu jednak gdzieś brakuje mi takiego ostatniego szlifu.

aulait

  • 1365 / 5525
  • Ekspert
18-12-2017, 14:40
Dla mnie ten soft jakiś super hiper to nie jest i faktycznie listy "skaczą", ale można przesuwać tym bocznym paskiem nawigacyjny i wtedy jest w miarę ok. Ja się już w sumie na tyle przyzwyczaiłem, że już mnie to nie denerwuje :)

mirhon

  • 438 / 5753
  • Zaawansowany użytkownik
18-12-2017, 17:34
Dla mnie oprogramowanie Korg jest fatalne.

Spróbuj Roon-a. IMHO upsampling do DSD128 robi lepszy niż audiogate.
Możesz taniej z Hgplayerem i nakładką Muso - niektórzy twierdzą że hqplayer jest najlepszy jeśli chodzi o upsampling.
W moim setupie nie było jakiś dużych różnic pomiędzy roonem a hqplayerem.
Co do wygody to dla mnie roon jest bezkonkurencyjny.

Ps. Audiogate na moim lapku (i5) chodzi normalnie, nic nie przymula (win 10 pro)

colcolcol

  • 925 / 5253
  • Ekspert
18-12-2017, 19:01
A u mnie już 4 lata Audio Stream Magic 6. Myślicie, że to chore?

aulait

  • 1365 / 5525
  • Ekspert
18-12-2017, 20:47
Myślę, że to normalne. Nienormalne jest ciągle coś nowego kupować... tak jak ja to robię  :)))

-Pawel-

  • 4720 / 5470
  • Ekspert
19-12-2017, 14:28
Ja ostatnio rozglądam się za większą półką na płyty, takie audioświrskie fanaberie ;-)