Audiohobby.pl

Jakich daców używacie?

pastwa

  • 3815 / 5864
  • Ekspert
14-06-2017, 21:38
Kupilem sobie iFi iDefender 3.0 mialem napisac osobna recenzje ale ze nie ma za bardzo o czym to tutaj wrzuce.

Przyszlo to razem z dedykowanym zasilaczem aby sygnal lecial czysty i niezmacony. Calosc 500PLN.


Wpialem wpierw samego Defendera...i nie bardzo wiem co on tam poprawial na tym USB bo roznicy NIE SLYCHAC, po wpieciu zasilania, poprawy nadal jak nie bylo tak nie ma, choc producent (paru recenzentow tez by sie znalazlo) zapewnial ze czapke z glowy zrywa...

Mowiac krotko, albo jest to straszny badziew, albo trzeba miec niesamowicie skopane wyjscie USB aby to ustrojstwo cos polepszylo, ale w takim wypadku nie bardzo wiem po co ktos mialby sluchac z tak skaszanionego wyjscia...

Final jest taki ze odsylam to cos spowrotem. Bedzie na 10 fajnych plyt z muzyka ;'))

Hugo 2 gra identycznie po fabrycznym optyku za 5PLN jak poprzez iDefendera z zasilaniem, czyli dobrze, ale 100 razy taniej ;')

misiekkb

  • 92 / 4389
  • Użytkownik
15-06-2017, 12:11
Jan by tu były like to gym Ci dał za tego iDefendera i sam nie rozumiem tych akcesoriów od iFi co one tam robią w dźwięku, gdyż za każdym razem jak je testowałem nić nie słyszałem, chyba głuchy jestem. Wogóle jakoś cały sprzęt iFi mi się nie podoba dźwiękowo, ostatnio wziąłem na przetestowanie iDSD Black jako dac i po dwóch utworach go wypiąłem z systemu z powodu, gdyż nie mogłem na nim słuchać z powodu dużych brył, które nie miały żadnej tekstury, do tego jeszcze były tak gęste, bez powietrza między nimi.

I bardzo mnie zaciekawiłeś swoim opisem Hugo 2 muszę go sobie załatwić na przetestowanie. Tylko co będzie jak mi się spodoba, to będę chciał żeby zrobili 2quta 2.

pastwa

  • 3815 / 5864
  • Ekspert
16-06-2017, 12:10
Obaj jestesmy glusi na to wychodzi ;'))


Wracajac do dacow, 2Qute 2 jest tylko kwestia czasu (pewnie na wiosne 2018) i powinien byc super okazja cenowa, zwlaszcza dla tych co juz posiadaja lepsze PSU.

ps. ja musze dluzej poobcowac ze swoim Hugo 2, bo jak do tej pory dosc wyrywkowo go sluchalem, co chwila cos wyskakuje, a sprzet nowy, wlacznie z RCA (QED mial za duze wtyczki).

mirhon

  • 438 / 5752
  • Zaawansowany użytkownik
19-06-2017, 15:06
Dla mnie Hugo 2 gra wyraznie bardziej dociazonym dzwiekiem niz starszy Hugo, bas schodzi nizej, ma lepszy timing, caly dzwiek dzieki temu wydaje sie przez to wiekszy/potezniejszy, bardziej wciagajacy/przyjemniejszy (to idzie w kierunku wyzszego DAVE'a).

Słuchałeś DAVE'a ? Napisz coś więcej. Czy faktycznie to jest zupełnie inna liga niż Hugo/Hugo2 ?

misiekkb

  • 92 / 4389
  • Użytkownik
19-06-2017, 17:53
Jest lepiej w stosunku do Hugo TT, jeśli chodzi o szczegółowość, tekstury, instrumenty mają większe bryły, ale niewiele lepiej jako DAC. Wejście słuchawkowe jest dużo lepsze niż w Hugo czy Hugo TT, ale i tak lepiej dołożyć do porządnego wzmacniacza słuchawkowe, gdyż z mojego punktu widzenia wyjście słuchawkowe w każdym chordzie się nadaje tylko od biedy.
« Ostatnia zmiana: 19-06-2017, 17:55 wysłana przez misiekkb »

mirhon

  • 438 / 5752
  • Zaawansowany użytkownik
19-06-2017, 18:25
@misiekkb

Trochę dziwne to co piszesz. Nowy hugo chwalony jest głównie z powodu lepszego DACa. A wyjścia słuchawkowe generalnie w chordach chwalą wszyscy...
Dziurka w hugo 1 była dużo lepsza niż w moim Myteku.

pastwa

  • 3815 / 5864
  • Ekspert
19-06-2017, 19:34
Słuchałeś DAVE'a ? Napisz coś więcej. Czy faktycznie to jest zupełnie inna liga niż Hugo/Hugo2 ?

Porownywalem je tylko jako DACi bo tak sie sprawuja najlepiej i to jest ich glownym atutem. Tez jestem zdania, ze nic nie zastapi wysokiej klasy zewnetrznego ampa, zwlaszcza jak mamy powyzej 6kPLN do wydania.


DAVE ma naturalnie bardziej transparentny, otwarty dzwiek, o jasniejszej od Hugo 2 sygnaturze (dzieki niesamowitej przezroczystosci tego drozszego, bo jako taki nie jest specjalnie jasny), daje to silniejsze poczucie realizmu w szczytowym przetworniku, dochodzi tez absolutna precyzja rysunku instrumentow na scenie. Roznica jednak nie jest juz przepascia, jak w porownaniu do starszego Hugo 1. Hugo 2 idzie bowiem w tym wlasnie kierunku tylko zatrzymuje sie gdzies w okolicach 80% referencyjnego dzwieku (Hugo 1 to jakies 65%).

Jest jeden aspekt w graniu Hugo 2 ktory jest dokladnie na tym samym poziomie co DAVE, a mianowicie wypelnienie oraz reprodukcja niskich czestotliwosci, cos niesamowitego, zejscie basu, rozdzielczosc, napowietrzenie tego obszaru, a zarazem (mimo duzego dociazenia) jego szybkosc. To robi wrazenie.

W sumie, jakby tak nie porownywac Hugo 2 do DAVE'a to nic nam nie brakuje, jest to w sumie skonczony dzwiek. Z poprzednikami nawet jak wszystko gralo technicznie bardzo dobrze to nie bylo tego samego wejscia w spektakl.

Przylapalem sie wielokrotnie na tym, chcac sobie sprawdzic jak brzmi dany utwor na Hugo 2 (powiedzmy jakosc basu na albumie A Perfect Circle - 13 steps), ze przesluchalem 4 kolejne kawalki na plycie, a mialo byc tylko kilkanascie sekund testu. Latwo sie zapomniec ;')
« Ostatnia zmiana: 19-06-2017, 19:40 wysłana przez pastwa »

mirhon

  • 438 / 5752
  • Zaawansowany użytkownik
19-06-2017, 19:56
Dzięki za opinię. Jako że kompletnie nie potrzebuje wzmacniacza słuchawkowego wygląda mi na to że musze poczekać na 2qute 2.

zyzio

  • 960 / 5758
  • Ekspert
19-06-2017, 20:03
65 %, 80 %... ludziska kiedy w końcu muzy zaczniecie słuchać zamiast bez przerwy analizować..........

misiekkb

  • 92 / 4389
  • Użytkownik
19-06-2017, 20:07
@misiekkb

Trochę dziwne to co piszesz. Nowy hugo chwalony jest głównie z powodu lepszego DACa. A wyjścia słuchawkowe generalnie w chordach chwalą wszyscy...
Dziurka w hugo 1 była dużo lepsza niż w moim Myteku.

Hugo 2 ja nie słyszałem. I nie znam nikogo kto by chwalił wyjścia słuchawkowe w Hugo 1 czy w TT, w Dave jest dużo lepiej ale i tak mu bardzo daleko do porządnego wzmacniacza słuchawkowego, za które można kupić od 2,5 do 10 tysięcy złotych, jak dla mnie tutaj są trzy bardzo dobre wzmacniacze słuchawkowe. Wogóle integr się nie nie powinno brać pod uwagę,a Chordy Hugi czy Dava powinno się tylko pod względem DAC patrzeć, pomijając ampa.

pastwa

  • 3815 / 5864
  • Ekspert
19-06-2017, 20:21
65 %, 80 %... ludziska kiedy w końcu muzy zaczniecie słuchać zamiast bez przerwy analizować..........

Ostatnio analizowalem ponad rok temu, nie moge caly czas muzy sluchac.

pastwa

  • 3815 / 5864
  • Ekspert
19-06-2017, 20:23
Dzięki za opinię. Jako że kompletnie nie potrzebuje wzmacniacza słuchawkowego wygląda mi na to że musze poczekać na 2qute 2.

To bedzie idealne rozwiazanie. Mysle ze kolejne wcielenie Qute bedzie gdzies okolo zimy 2018. Ja dostalem teraz bardzo dobra oferte w ramach 'trade in' za swojego Qute 2 (praktycznie jego cene sklepowa), wiec sie wiele nie zastanawialem.

misiekkb

  • 92 / 4389
  • Użytkownik
19-06-2017, 20:32
no to fajną ofertę dostałeś, jestem ciekaw, kto tak daje;)

Jak wcześniej napisałem sam jestem ciekawy Hugo 2 i 2qute 2, tylko dlaczego ten drugi będzie w bliżej nieokreślonym terminie.

pastwa

  • 3815 / 5864
  • Ekspert
19-06-2017, 20:39
Ja mam Hugo zakupiony w UK ;'))

ps. 2 Qute wszedl na rynek chyba ponad rok po Hugo 1, wiec bedac konsekwentnym zgaduje, ze kolejna odslona tez bedzie rok pozniej.

saudio

  • 724 / 5244
  • Ekspert
19-06-2017, 20:51
@misiekkb

Trochę dziwne to co piszesz. Nowy hugo chwalony jest głównie z powodu lepszego DACa. A wyjścia słuchawkowe generalnie w chordach chwalą wszyscy...
Dziurka w hugo 1 była dużo lepsza niż w moim Myteku.

Hugo 2 ja nie słyszałem. I nie znam nikogo kto by chwalił wyjścia słuchawkowe w Hugo 1 czy w TT, w Dave jest dużo lepiej ale i tak mu bardzo daleko do porządnego wzmacniacza słuchawkowego, za które można kupić od 2,5 do 10 tysięcy złotych, jak dla mnie tutaj są trzy bardzo dobre wzmacniacze słuchawkowe. Wogóle integr się nie nie powinno brać pod uwagę,a Chordy Hugi czy Dava powinno się tylko pod względem DAC patrzeć, pomijając ampa.
Zależy od słuchawek, ale wzmak musi być bardzo dobry i nie o cenę chodzi. Wyjście z DAVEa jest bardzo dobre
tylko nie radzi sobie ze słuchawkami niskoomowymi i zarazem mało skutecznymi.
Z takimi T1 czy HD800 jest bardzo dobrze.