Audiohobby.pl

Jakich daców używacie?

Synthax

  • 2323 / 4111
  • Ekspert
28-03-2016, 12:19
Sprzedałem Lampizatora, bo miał słabą kontrolę basu i zbytnio koloryzował dźwięk. Dodatkowo scena miała jednak nieco nienaturalny kształt. Wszystko fajnie, ale już wyrosłem z takiego grania.
Rozważam jakiś studyjny DAC ale jestem też otwarty na rozwiązania hi-fi. Co polecacie w dobrych pieniądzach, w sensie może być droższe ale musi to być uzasadniony wydatek :)

Gustaw

  • 3856 / 3313
  • Administrator
28-03-2016, 12:26
Używam od dłuższego czasu Benchmark DAC-1 Pre. Wszystko można mu zarzucić ale nie koloryzowanie. Nie jest już produkowany i został zastąpiony przez serię DAC-2.

http://benchmarkmedia.com/collections/digital-to-analog-audio-converter

Zdecydowanie posłuchaj DAC-ów firmy Weiss. Tylko nie serii audiofilskiej a pro, bo inaczej przepłacisz.
http://www.weiss.ch/products/dac1

Z kolejnych to Lavry
http://www.lavryengineering.com/products.html.

Wszystkie te trzy firmy to top w pro audio.
« Ostatnia zmiana: 28-03-2016, 12:28 wysłana przez Gustaw »

Synthax

  • 2323 / 4111
  • Ekspert
28-03-2016, 23:33
Jest tam kto poza Gustawem?:)

majkel

  • 7476 / 5892
  • Ekspert
28-03-2016, 23:56
Z DACami, jak pewnie też z paroma innymi branżami spoza audio, jest problem, że w "średniej" klasie nie wiadomo o co chodzi, więc albo się idzie na całość, i tu mi przychodzi do głowy tylko firma MSB (może Metronome jeszcze? nie słuchałem), albo idzie się w taniochę z jajem, czyli np. PCM1794+AK4118+sensowne dłubanie, albo parę płytek DIY od Twisted Pear Audio + sensowne poskładanie i dobór komponentów z głową. To tak na podstawie własnych odsłuchów.

chml

  • 54 / 5003
  • Użytkownik
29-03-2016, 20:01
Używam Wadii 121, głównie ze względu na małe gabaryty i bardzo dobrą dziurkę słuchawkową. Jednak gdybym słuchał więcej muzyki z plików (a nie słucham) to celowałbym w absolutnie genialny DAC/Pre Manley Wave.

Synthax

  • 2323 / 4111
  • Ekspert
30-03-2016, 20:13
Z DACami, jak pewnie też z paroma innymi branżami spoza audio, jest problem, że w "średniej" klasie nie wiadomo o co chodzi, więc albo się idzie na całość, i tu mi przychodzi do głowy tylko firma MSB (może Metronome jeszcze? nie słuchałem), albo idzie się w taniochę z jajem, czyli np. PCM1794+AK4118+sensowne dłubanie, albo parę płytek DIY od Twisted Pear Audio + sensowne poskładanie i dobór komponentów z głową. To tak na podstawie własnych odsłuchów.
No właśnie. I ja za cholerę nie widzę sensownego upgrade od Squeezboxa Touch z wypasionym liniowym PSU w którym siedzi AKM4420.
Bo albo musiałbym kupić do domu atomowy dac za pierdyliard PLN, albo nie wiem co będzie faktycznie lepsze i nie na zasadzie kosmetyki...

Synthax

  • 2323 / 4111
  • Ekspert
01-04-2016, 22:51
Słucham łeb w łeb bez przepinania kabli, na switch boxie, Mytek 192 Stereo VS Touch na zasilaczu Tomanka. I różnice tak małe jak między sieciówkami, żeby nie powiedzieć że ich brak :/

asmagus

  • 4439 / 5441
  • Ekspert
04-04-2016, 13:40
Ja od kilku lat StageDaca od Meiera, sprawdza się. U mnie działa w takim zestawieniu:

pastwa

  • 3815 / 5892
  • Ekspert
04-04-2016, 16:21
Ja mam od 2 miesiecy Chord 2Qute, przed zakupem porownywalem bezposrednio z Chordem Hugo i Auralic Vega (i jeszcze paroma innymi, w tym i sporo drozszymi, ktorych nie bede wymienial bo sie zaciemni obraz).

2Qute, spodziewalem sie ze bedzie gral tak samo jak Hugo (niemal identyczne konstrukcje, z kilkoma uproszczeniami sciezki sygnalowej na korzysc 2Q), ale tanszy DAC mial zwyczajnie bardziej motoryczny bas i lepsza scene (jej obszernosc, glebia), bylo to dosc latwe do wylapania. 2Qute wzgledem Vegi dawal natomiast lepsza rozdzielczosc i rytm, no i bas, ten byl wyraznie lepszy, a calosciowo bylo wiecej dociazenia.

W przeciwnienstwie do poprzednich wersji tego DACa (Qute HD, Qute Ex) 2 Qute ma bardzo mala czulosc na zewnetrzne zasilanie, ze smieciowej wtyczki prezentuje z grubsza 90-95% swoich walorow, wiec taki zasilacz od Teddy Pardo czy inny zamiennik (np. CMRU), mozna spokojnie dokupic potem (zero pospiechu), w starszych wydaniach przyrost jakosci byl znacznie wiekszy (30%). Dodatkowo implementacja USB jest tutaj znakomita, co ma dla mnie duze znaczenie bo gram coraz wiecej prosto z iMaca.

glowne zalety:
- plynnosc wynikajaca z wybitnej rozdzielczosci,
- rytm (muzyka plynie = latwosc sluchania) i dynamika (mikro i makro),
- brak ostrosci, unikajac jakiegokolwiek sciecia gory pasma (tej jest sporo i to dobrej jakosci, jak na te cene),
- wypelnienie brzmienia, z bardzo dobrze prowadzonym, mocnym basem,

Jedyny negatywny aspekt to miniaturkowa aparycja, nieprzystajaca do powaznego hi-fi...

pastwa

  • 3815 / 5892
  • Ekspert
04-04-2016, 16:31
Sluchalem tez MSB The Analog DAC i ten mi sie w sumie bardzo podobal, moze i troche bezwzgledny dla slabszych nagran ale uzyskany realizm czesto to kompensowal, warty rozwazenia jesli miesci sie w budzecie.

ductus

  • 1247 / 4837
  • Ekspert
09-04-2016, 18:59
Albo to: http://www.psaudio.com/products/nuwave-dac/
Mam, będzie wolny, bo przechodzę na pwd. Ale nie wiem, czy będzie lepiej...

Synthax

  • 2323 / 4111
  • Ekspert
09-04-2016, 22:43
Zakupiłem Phonitora 2 więc DAC musi poczekać.

StartRockToday

  • 171 / 4695
  • Aktywny użytkownik
12-09-2016, 10:45
Przy kompie GeekOut 720mW, świetnie się sprawdza, nie jest to szczyt, ale ma dźwięk który cieszy zamiast męczyć i robi właściwie za część kabla.

Aune S16 w zasadzie nie planowany, ale przygarnąłem, żeby już nie zmieniać przez dłuższy czas. Daje czysty, ale nie męczący dźwięk. Wchodzi za oDAC+TW.

Do tego zobaczymy jak będzie to grało z FCLem.

Synthax

  • 2323 / 4111
  • Ekspert
18-05-2017, 16:55
Odkopuję bo temat nadal aktualny...

Jaki DAC w dobrej cenie żeby nie grał szorstko i na bezbasie nie cierpiał. Najlepiej używka, może być i z lampą.

pastwa

  • 3815 / 5892
  • Ekspert
18-05-2017, 17:30
Robiles moze juz jakies odsluchy ? (w sensie co podeszlo a co nie bardzo)

Ja sprzedalem swojego Chorda 2Qute i zamowilem Chorda Hugo 2, tylko fabryka sie opoznia z produkcja, inaczej stalby juz u mnie od miesiaca, zapowiada sie bardzo obiecujaco. Sluchalem jeszcze w miedzyczasie Mytka Brooklyn, DAC dobry moze nawet bardzo ale na pewno nie jakis wybitny, zwlaszcza w aspektach ktore sa dla mnie decydujace. Sekcja sluchawkowa w Mytku jednak odstaje jakoscia.