Audiohobby.pl

Jakich daców używacie?

Road To Nowhere

  • 1033 / 5889
  • Ekspert
18-05-2017, 17:33
Questyle CMA600i ,tylko nie ma jeszcze używek bo to świeżak

misiekkb

  • 92 / 4411
  • Użytkownik
21-05-2017, 18:36
Maćku pożycz od Jarka Yulonga D18 i jeśli byś musiał USB to Gustarda U12 jako konwerter USB-spdif. Ja swojego sprzedałem w ciągu godziny, więć Ci nie pożyczę. Jeszcze Matrixa X-Sabre tą pierwszą wersję, teraz jakoś specjalnie droga nie jest, tylko nie wiem czy prezentacja średnicy Ci się spodoba w nim.

Sam mam taki problem, jaki DAC w normalnych pieniądzach.

pastwa

  • 3815 / 5886
  • Ekspert
21-05-2017, 20:03
Z Yulongow wolalbym zdecydowanie wydanie DA9, zakladajac, ze poruszamy sie w obszarze do max 5tys PLN. Poprzednie wersje (DA8 i wspomniany D18), nie mialy jednak tej rozdzielczosci w gorze pasma (porownujac z najlepszymi DACami konkurencji) ktora wydawala sie wrecz czasami lekko ziarnista.

DA9 jest bardzo fajnie wykonany i projektant odszedl tutaj od kosci Sabre (na rzecz znakomitego AK4497) co akurat uznaje za plus. Warto dodac ze ten Yulong mimo swej transparentnosci nigdy nie brzmi klinicznie, a wrecz jest delikatnie ocieplone, plastyczne. Generalnie bardzo ciekawa propozycja za te pieniadze, choc w tym segmencie urzadzen jest teraz straszna rywalizacja i mozna by pewnie wymienic jeszcze kilka innych DACow.
 
http://yulongaudio.com/en/product_detail.asp?pid=57

misiekkb

  • 92 / 4411
  • Użytkownik
21-05-2017, 21:01
Pastwa doskonale się z Tobą zgodzę z opisem D18, jest transparentny, ale przy tym ma brzmienie plastyczne, no i co do tej rozdzielczości to też. Używkę można dorwać za 1000 zł a to jest już bardziej opłacalne.

Co do AK4497 to się nie wypowiem, gdyż niczego z nim słyszałem. Urządzenia z AK4490 zupełnie ich brzmienie mi nie odpowiada, a z AK4495 znam tylko Aune S16 i też nie odpowiada mi, oraz D18 dla mnie był lepszy, jeszcze teraz mam dapa z AK4495 i tutaj implementacja jego mi się bardzo podoba.

Napisałeś wcześniej że lubisz quta2 Maćkowi on też się podoba, mi nie odpowiadają w nim wysokie tony, są zabardzo przyciemnione.

mirhon

  • 438 / 5774
  • Zaawansowany użytkownik
21-05-2017, 21:24
Mnie oba chordy tj. 2Qute i Hugo rozczarowały. Po tych wszystkich wspaniałych recenzjach spodziewałem się nie wiadomo czego a w moim zestawie (Stax SRM-007t + SR-507) nie byłem w stanie rozróżnić ich ze starym Mytekiem Stereo 96.
Ostatnio jednak zmieniłem słuchawki (SL-700) i lampy (Raytheon USA) i widzę że jest potencjał. Całość jest bardziej transparentna, ma większą rozdzielczość i być może spróbuje jeszcze raz te chordy.
Ostatnio jednak chodzi mi cały czas po głowie Lake People RS-06. Tu jest ciekawa recenzja:

http://www.headfonia.com/review-lake-people-dac-rs-06-stripped/

starszy brat tego DACa (V850) ponoć jest lepszy od chorda Hugo, a tak przynajmniej twierdzi gość w tej recenzji:

http://www.headfonia.com/review-violectric-v850-improved-successor/

"Before the V850 arrived I was constantly switching between DACs like the Chord Hugo, Resonessence Labs, ALO CDM, Stoner EGD, Chord Mojo and even DAPs like the AK240 and Fiio X7 which have excellent DAC chips. While I quite like several of those – and especially the Sabre based DACs – the V850 plays in a different league, both in versatility and sound quality"

misiekkb

  • 92 / 4411
  • Użytkownik
21-05-2017, 22:34
Chordy nie są wybitne, a tym bardziej już cena nie adekwatna do jakości. Napisałem tak, gdyż autorowi tematu się podoba się taki styl grania.

pastwa

  • 3815 / 5886
  • Ekspert
21-05-2017, 23:09
Danego DACa trzeba wziac do domu tak na 5dni najlepiej aby sie wsluchac w roznice, przy szybkich testach (2-3h) i czestych przelaczaniach to ja nie moglem jednoznacznie sprecyzowac roznicy pomiedzy Yulongiem i drogim konwerterem dCs-a, a po kilku dniach bylo to dla mnie oczywiste. Naturalnie, sam transport tez gra swoja role, czasem dosc istotna.

Co do V850, nalezy z rezerwa podchodzic do takich opisow, jak to widac na przykladzie jednej osoby z podanego linku, skoro nie wyslyszal przewagi nad 'taniutkim' Mojo od Chorda:

Well I have V850/V281 ->HD800 balanced cables all the way. All the gear well passes required burn in periods. I have DSD 128 recording of Pink floyd which I used to test. Listening to track Mother which has wide sound stage and well recorded I can only say Mojo->V281 and V850/V281 have very minimal sound differences which is difficult to identify (even when there was are absolutely no interferences and very concentrated listening). So I do not agree with the above statement where it is made to belive V850 in different league to other DACs including Mojo. I have listen to Hotel California also hi-res and the same effect.

Needless to say I am disappointed as I went all the way to get V850 relied on above assessment. Reviewers should bring objectivity in some way to their reviews without going overboard.

misiekkb

  • 92 / 4411
  • Użytkownik
22-05-2017, 09:24
Dla mnie DCS Debussy to najlepszy DAC jaki słyszałem, gdyż ma dokładnie taki dźwięk jaki lubię, równy, szczegółowy, rozdzielczy, a jednocześnie kiedy potrzeba niezły wykop na basie.

pastwa

  • 3815 / 5886
  • Ekspert
22-05-2017, 10:46
Debussy byl zaprojektowany jako DAC z dedykacja do uzytku 'przy pc', wiec najczesciej po USB. Bardzo dobry zawodnik, choc tego nalezy oczekiwac za te pieniadze.

misiekkb

  • 92 / 4411
  • Użytkownik
22-05-2017, 10:58
Dlatego znaleźć coś podobnego za cenę 10 razy mniejszą to jest dla mnie marzenie.

pastwa

  • 3815 / 5886
  • Ekspert
22-05-2017, 11:30
Nie ma takich rzeczy, gdyby byly to i sam Debussy by kosztowal odpowiednio mniej ;'))


Mozna jednak znalezc bardzo sensownie grajacy DAC w tej kwocie.


Nowy Soekris zapowiada sie rowniez niezwykle interesujaco, gdybym nie zamowil juz Hugo 2 to kto wie czy nie zagralbym w ruletke i nie sprawil sobie takiego 1541.

http://www.soekris.dk/dac1541.html

misiekkb

  • 92 / 4411
  • Użytkownik
22-05-2017, 17:25
R2R trochę teraz wyszło i to nawet w dobrych cenach ten, czy Denafrips, tylko jak one grają

Synthax

  • 2323 / 4105
  • Ekspert
24-05-2017, 12:29
Wieczorem, po pracy włączę się w dyskusję :)

zyzio

  • 960 / 5780
  • Ekspert
25-05-2017, 10:19
Ja mam KORGA DS-DAC 100m za którego zapłaciłem 550 zł i nie potrzebuję niczego innego, to był mój najlepszy zakup audio ever....nawet HD 800 w końcu mi zagrały....no ale to nie dla audiofili, zdecydowanie za tani... - kable usb kosztują wielokrotność tej kwoty ;)

zyzio

  • 960 / 5780
  • Ekspert
25-05-2017, 10:34
Odkopuję bo temat nadal aktualny...

Jaki DAC w dobrej cenie żeby nie grał szorstko i na bezbasie nie cierpiał. Najlepiej używka, może być i z lampą.

Właśnie KORG, wszystko co napisano w tej recenzji to czysta prawda, ja przynajmniej dokładnie to samo słyszę i to z mobilnej wersji tego DAC-a.....
http://hd-opinie.pl/26478,audio,interfejs-dsd-i-nie-tylko-test-korg-ds-dac-100-audiogate.html
Ja się nie bawię, używam wyłącznie Audiogate4 i mam nirvanę....ale tu znaczenie ma pewnie też komputer i może nie zawsze będą tak spektakularne rezultaty...wszystko konwertuję w locie do DSD 5.6 MHZ.
Komp jest całkiem wydajny, ale nie ma nawet i3, to ultrabook ASUS UX360 z dyskiem SSD, 8 MB Ramu i Intelem core m3 - 2 rdzeniowy 0,9-2,2 MHz + Windows 10 i daje radę bez najmniejszej zadyszki, instalacja sterownika i Audiogate też była bezproblemowa i szybka....ta najnowsza, duża aktualizacja Windy trwała 40 minut, więc komp pomimo niby słabego procka na papierze naprawdę daje radę.

Przez tego KORGA całkiem inaczej spojrzałem na audio (mam dosyć wyłudzania kasy przez audiofilskie firmy od lat) i zwróciłem się ku rynkowi studyjnemu, pro...oprócz KORGA to uwielbiam wręcz mobilny lampowy wzmak słuchawkowy Fostex HP-V1, uwielbiam.....a to też firma bardziej pro.....
« Ostatnia zmiana: 25-05-2017, 11:00 wysłana przez zyzio »