Audiohobby.pl

Jacys motorowodniacy/wodniacy na forum ?

ogorek

• 855 / 3246
  • Ekspert
24-03-2016, 14:05
Ja zacząłem bardzo późno bo 3-4 lata temu.

Uprawnienia sternika motorowodnego zdałem pływając 2 godziny przed egzaminem na łódce na której był egzamin.
Teorii nauczyłem się przez tydzień w domu wieczorami z ksiażki i materiałów z internetu

Wakacje nabrały nowego wymiaru:

Moja pierwsza "jednostka" to ponton w którym zarówno tuby się nadmuchuje jak i podłogę (podłogę do bardzo wysokiego ciśnienia).

W postaci spakowanej:

W postaci rozpakowanej:

Użyłem swojego autorstwa projekt aby pomieścić 5-osobową rodzine na tym czymś:

Ale nagle mogłem zwiedzać warownie na wodzie:

Dzikie i nieedostępne plaże:

Bezludne wyspy (jedynie panie opalające sie nago tam przypływały)

Miejsca z taką "wodzianką":

Jak i praktycznie niedostępne miejsca od lądu jak pozostałości antycznego miasta Lisos na Krecie:
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

w.luczynski

• 1595 / 3908
  • Ekspert
24-03-2016, 19:39
MEGA!!!
Mam zwykły pomarańczowy ponton z lat 80-tych. Kiedyś pływałem na tym z mamą i bratem na rzece.
W zeszłym roku płynąłem z nurtem Narwi, wujek szedł obok na brzegu aby mnie pilnować :)
W godzinkę zrobiłem może 300 metrów. Skąpałem się kilka razy. Fajnie.
Muszę wyciągnąć ten sprzęt w tym sezonie.
Pozdrawiam

Gustaw

• 1648 / 1327
  • Administrator
24-03-2016, 22:27
Super sprzęt. Super zdjęcia. Szczerze zazdroszczę. :-)

brodacz

• 1775 / 1841
  • Ekspert
24-03-2016, 22:40
Ale sprzęcior jak dla lorda :-)
jeszcze by Ci się przydał mały poręczny spining żeby już relaks pełną gębą był
Silnik to masz tam ze 20KM pewnie?

ogorek

• 855 / 3246
  • Ekspert
25-03-2016, 08:21
Tylko nie myslcie, że ta kanapa to dla mnie .... Ja mam trójkę dzieci więc z przodu na kanapie dwójka, na srodkowej kanapie żona z drugim a moje to to siodełko na burcie aby w ręku trzymać rumpel.

Tak to 20 KM, Nas jest 5 osób (trójka dzieci: blźniaki chłopaki i córka obecnie 2x13 i 16 lat)

Dzieci strasznie mi wyrosły i o ile jakoś się mieściliśmy na tym pontonie te dwa lata temu to na zeszły rok sprzedałem ten zestaw (prawie w cenie zakupu bo się ludziom spodobały te kanapy) i kupiłem coś podobnego ale z twardym dnem.

Taka krzyżówka pontonu z szalupą. I dobrze zrobiłem. Przed wakacjami cała czwórka (żona i dzieci) po 170 cm
Po wakacjach chłopaki 175 cm ...

W UK można w rosądnej cenie kupić po renowacji takie RIB-y (krzyżówka pontonu) z szalupą z twardym dnem.
Potrafią takie renomowane nawet 20 letnie jednostki doprowadzać do stanu "like new" łącznie z remontem silnika.

Znam jednego, dla którego to chobby na emeryturze i nawet jakieś odznaczenia państwowe dostał bo takie wyremontowane łodki są wystawiane na aukcjach dla chorych na raka.

Ja co roku do Grecji z dziećmi autem. I w 2015 wogóle nie bylo zwiedzania autem tylko bylismy w 4-ech róznych miejscach (łodka lekka, łatwo się wprowadza do wody i wyjmuje - potrzebny taki twardy zjazd do wody w porcie).

Płyniemy promem z Triestu na Peloponez omijając wszelkie problematyczne granice.
Znajdujemy apartamenty w wioskach z małymi porcikami gdzie za apartament dla 5 osób (2 sypialnie, full kuchnia, AC, oczywiscie łazienka a czasem dwie płacimy 50 EUR - czasem ze sniadaniami)

Wada: ciągnięcie przyczepi
Zaleta: cały dzien na wodzie i świeżym powietrzy

Moja osobista wygrana: Na miesiąc w Grecji dzieci nie wzięły żadnej elektroniki. Ani smartfonów, ani tabletów, ani laptopów ... Córka tylko czytnik książek Kindle bo uwielbia czytać.

Wycieczki po 50 - 80 km łodką do bezludnych plaz, snorkellowanie (maska, rurka, płetwy), do porciku gdzie w tawernie papu, na wyspę, do ruin, zabytkow (które często są przy brzegu), ciąganie koła i tak dzionek mijał ...

Miasteczko Lutro do którego nie ma żadnej drogi lądowej. Córka schodzi do wody

Syn łapał większe ryby niż ja w PL :(

Moja dziatwa:

I jeszcze raz dziatwa:

I takie miejsca bez jakiegokolwiecz człowieka

Przejżystość wody do 30m

Taka plazyczka bez dostętpu od lądu

« Ostatnia zmiana: 25-03-2016, 08:32 wysłana przez ogorek »
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

ogorek

• 855 / 3246
  • Ekspert
29-03-2016, 08:55
A to moje plany na 2016 na wakacje.

Znowu autem do Triestu (Włochy)
- przejazd A2, Czechy, Austria (Wiedeń, Gratz), Słowenja, Włochy
- Z Wesołej koło Warszawy to 1100 km dobrymi drogami bez granic (przyjmniej kiedyś granic nie bylo)
- prom płynie Triest -> Ankona -> Igumenisa (to dla tych co na Korfu, Lefkade) -> Patra (Peloponez)

Kazdy punkt to dziura bez zagranicznych turystów (prócz tego z numerem 4 - tez dziura ale większa)

Zabytki i interesujące miejsca rozpoznane dzięki tripInView.com i maps.google.pl

W każdym z 4-erech punktów kilka dni (1,2,3,4) Między punktami podróz 2,3 godziny jazdy do następnego

ogorek

• 855 / 3246
  • Ekspert
29-03-2016, 10:00
Przykładowa (jedna z wycieczek) z miejsca numer 1

Czyli z Ag.Andreas do Pylos

Po drodze:
Twierdza w Koroni
http://www.tripinview.com/en/presentation?layer=overview&datasetId=141&id=43374

Bezludne wyspy z dziko żyjącymi płochliwymi kozami (dają się karmić chlebkiem ponoć)
http://www.tripinview.com/en/presentation?layer=overview&datasetId=141&id=42052

Twierdza w Methoni:
http://www.tripinview.com/en/presentation?layer=overview&datasetId=141&id=41981

Twierdza w Pylos:
http://www.tripinview.com/en/presentation?layer=overview&datasetId=141&id=41902

Zatoka nad którą znajduje się Pylos z takimi plażami

http://www.tripinview.com/en/presentation?layer=overview&datasetId=141&id=41808

Jak ktoś ma oszczędne auto to trasa do Grecji lądem (na Peloponez) to jakieś 2200 km w jedną stronę
Jak kogoś męczy długa podróz to prom Triest -> Patra
Samolot do Aten bywa bardzo tani ale potem trzeba by wynająć auto (małe autko na tydzień wychodzi 30 EUR za dzień)

Ja uwielbiam odludne rejony, bez turystów. Jak coś to służe radą.

W Kalamacie jest jedyna w rejonie wypozyczalnia łodek. Łódkę 5m 30 KM wynajmiemy bez uprawnień
W Grecji do 30 KM uprawnienia nie są potrzebne
Łapanie ryb z łodzi dla obcokrajowców (turystów) jest ZA DARMO I BEZ POZWOLEŃ, pod warunkiem że nie przywiezie się z takiej wyprawy więcej niż 18 kg ryb

Jarek2

• 99 / 1798
  • Użytkownik
29-03-2016, 18:41
Eeee tam, wolę posłuchać sieciówek.

wiktor

• 2250 / 3906
  • Moderator Globalny
29-03-2016, 19:36
@ogorek

Niedaleko Triestu jest malownicza miejscowość, Grado. Serio.  Może tam kiedyś traficie.

ogorek

• 855 / 3246
  • Ekspert
30-03-2016, 09:01
My z żoną straszne centusie jesteśmy i Włochy przerażają nas cenowo.
W 2015 skrócili trasy promu i trzeba było gnać z Ankony.
Ceny paliw mnie zaskoczyły (jak i nawet pizzy)

Do tego woda znacznie czyściejsza w Grecji a to dla nas ważniejsze.
Mało ludzi chodzi tam ze słuchawkami na uszach. Może z upału.

Nie przepadamy za hotelami z basenami i wybieramy apartamenty/bungalowy na wynajem w bardzo malych miejscowościach. Można je nazwać wioskami gdyby to, że rolników tam nie ma co najwyżej kilku rybaków się znajdzie.

ogorek

• 855 / 3246
  • Ekspert
30-03-2016, 09:49
I jeszcze kilka zdjęć aby zachęcić forumowiczów do pływania na czymkolwiek (jak wspomniałem daje to możliwosć odkrywania dzikich i niedostępnych miejsc):

Ponotn:

Dmuchany kajak nawet:

Dzięki temu wybraliśmy również poznawać kawałki Mazur.
Poniżej trasa Gzycko - Mamerki (w mamerkach sa bunkry poniemieckie a moje chłopaki lubią wszystko co zwiazane z wojskowością)

I zbliżenie na okolice Mamerek:

Bez tej motorowodniackiej żyłki wogole nas nie ciągnęło na mazury

Podejżewam, że w Giżycku są łodki na wynajem również nie wymagające uprawnień

ogorek

• 855 / 3246
  • Ekspert
30-03-2016, 12:49
A propo czystości wody w Grecji. Ponizej fotka wraku na dnie na 12-13 metrach (opuszczałem tam podbierak na linie aby zdobyć muszlę). My nie nurkujemy. Zdjęcie z powierzchni na max powiększeniu

Ribka latająca przy dnie (pewnie z 6m)

I ribka MURENA na wędkę:

Wrażenie pływania w wodzie mineralnej: