Audiohobby.pl

Głośnik DIY

meloV8

  • 1552 / 5862
  • Ekspert
23-11-2018, 15:06
Fajna ksiazka, ale troche droga.

Dominik.M

  • 180 / 4866
  • Aktywny użytkownik
28-03-2019, 17:40
Może jest ktoś tu biegły w programie femm?
Chciałbym się trochę pobawić ale za cholerę nie wiem od czego zacząć. Widziałem parę filmów na yt, jednak ciężko jest mi  skumać co takiego  ci ludzie  tam tworzą.

Pozdro
Dominik

ArturP

  • 1303 / 2790
  • Ekspert
22-10-2023, 15:45
Witam w temacie "trupie".
Trup zapewne z powodu dostępności potanienia głośników fabrycznych lub niechęci budowy głośników od podstaw.
A poco odgrzewam stary kotlet? Otóż poszukując głośników o niekonwencjonalnej konstrukcji (dwa magnesy, dwie cewki), nic nie znalazłem. Za to wpadłem na dziki pomysł przeróbki, podrasowania głośnika niskotonowego GDN-25/80. Polegać miałby on na rozbudowaniu układu magnetycznego do dwóch magnesów, dwóch pierścieni, przedłużenia rdzenia i nawinięcia podwójnej cewki.
 Taki głośnik dlatego, że go mam w kilku egzemplarzach, mam też kilka luźnych magnesów i pierścieni.
Pytanie moje, to czy ktoś już ma doświadczenia z taką przeróbką? Bo doklejanie dodatkowego magnesu bezpośrednio na oryginalny magnes już jest stosowane, przedzielenie dwóch magnesów pierścieniem nie.
Na fotkach od góry głośnik podstawowy, głośnik z dwoma magnesami, cewka dwuuzwojeniowa.