Audiohobby.pl

Słuchawki z aktywnym tłumieniem hałasu

cadam

  • 4401 / 5866
  • Ekspert
22-02-2016, 14:38
Jakie możecie polecić słuchawki z aktywnym tłumieniem hałasu?

-Pawel-

  • 4720 / 5469
  • Ekspert
22-02-2016, 18:02
Jedyne z jakimi miałem styczność to Bose QC20i. Grają nawet nieźle, ale czy bym je polecił, jeśli już musi być aktywne tłumienie hałasu to muszę przyznać, że całkiem nieźle się sprawdzało. Ale kosztują około 1k.

audiokrytyk.pl

  • 32 / 2849
  • Użytkownik
08-06-2016, 15:57
Audiokrytyk.pl

cadam

  • 4401 / 5866
  • Ekspert
08-06-2016, 20:17
Desant naganiaczy

kendail

  • Gość
08-06-2016, 22:44
Desant naganiaczy

Koleś na AS jest oznaczony jako "branrza". To chyba temat trafił w nie ten dział?

audiokrytyk.pl

  • 32 / 2849
  • Użytkownik
09-06-2016, 11:11
nie chcesz, nie czytaj :) każdy ma wolny wybór
Audiokrytyk.pl

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5323
  • Ekspert
08-04-2019, 19:54
Dawno nie pisałem a i wątek zdechł za tym może go trochę rozruszam nim forum pójdzie w cudze ręce.

Po wstępnych testach pierwszej wersji słuchawek Sony WH-1000X z aktywnym systemem tłumienia hałasu zewnętrznego nabyłem najnowszy model tych słuchawek czyli WH-1000X M3. Jak na razie ponieważ słuchawki są nie wygrzane mogę napisać o tym co już na początek jest moim zdaniem ich mocnym atutem. Słuchawki były porównywane w hałasie przemysłowym o szerokim spektrum częstotliwości na poziomie ok 87dB(A) z ochronnikami 3M  Peltor Optime™  105 - H10A o średniej skuteczności tłumienia SNNR 30dB. Subiektywnie ochronniki przegrały mimo bardzo dobremu mojemu mniemaniu o nich. Za tym fantastyczna sprawa. Kolejna sprawa. Zasięg mimo ścian o ok 15metrów przy cegle dziurawce a ok 10-12metrów przy cegle pełnej w ścianie przy dwóch  ścianach oddzielających (w obu przypadkach). Kolejna sprawa tryby pracy. Tryb z aktywnym tłumieniem można sobie ustawiać tak żeby np. jednak na ulicy coś było słychać i nic nas niespodziewanie nie rozjechało. Słuchawek nie trzeba zdejmować z głowy żeby z kimś porozmawiać, wystarczy przyłożyć dłoń do prawej muszli i mikrofony przekazują nam co ktoś do nas mówi z zewnątrz a hałas z poza zasięgu widma mowy jest dalej tłumiony. Kolejny nie koniecznie gadżet, jeśli chcemy to dźwięk z zewnątrz jest przekazywany  w formie ambient stereo (kierunkowość. Jeśli nie chcemy to słyszymy z wyłączonym systemem DSP. Odbieranie i rozmowy telefoniczne też są bardzo wygodne. W sklepie app store jest apka do dokładniejszego ustawienia tych wszystkich funkcji.  Oczywiście jest dla lubiących equalizacje możliwość użycia tej opcji i mamy wtedy symulacje różnych pomieszczeń, typu klub sala koncertowa,etc. Słuchawki także można wpinać zamiast bezprzewodowo poprzez kabel i to jest ukłon w stronę osób lubiących słuchać purystycznie bez tej całej elektroniki. Słuchawki używam z Iphonem. Moim zdaniem np. dla osób nie lubiących silnie wytłumionych dokanałowek jest to bardzo wygodne urządzenie. Słuchawki nabyłem jako dodatkowe umilacze czasu w  warunkach nie sprzyjających słuchaniu np. podczas odkurzania odkurzaczem mieszkania, nie wiem czy dadzą radę przy kosiarce do trawy (98dbA) ale w krótce się przekonam bo czeka mnie pierwsze wiosenne koszenie i aeracja trawnika.

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5323
  • Ekspert
09-04-2019, 21:58
Koszenie w słuchawkach zaliczone, dalej jest bardzo dobry efekt aktywnego tłumienia szumu ale przy tak głośnym hałasie słuchanie traci wiele z przyjemności jednak szum tła za mocno wchodzi na materiał muzyczny i treść muzyki jest mało czytelna. Przypomnę że to prawie 100dB hałas i cudów nie będzie.

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
10-04-2019, 06:46
Miałem te Sony WH-1000X na głowie przez chwilę w elektromegamarkecie. ANC robi wrażenie, komfort bardzo dobry. Dźwięk taki hifi, przyjemny. W całym szumie sklepu, po założeniu ich i tej ciszy wręcz nienaturalnej, poczułem błogie odprężenie. Ale po chwili gdy ktoś zaczął testować kolumny to takie pukanie przebijało się. Tyle że było już bardzo głośno na zewnątrz. Warto ich posłuchać- ciekawa odskocznia od audiofilskich fanaberii słuchawkowych.

SlawekR

  • 173 / 4595
  • Aktywny użytkownik
15-04-2019, 14:34
1000 XM3, aktywne tłumienie bardzo dobre. Z istotnych cech wspomnianych wcześniej, odbieranie połączeń może i wygodne, ale jakość rozmowy (słyszalność naszego głosu po drugiej stronie), fatalna, a sam dźwięk ogólnie dość dziwny.
Opcje korekcji pomieszczenia i ogólnie EQ, tylko po przełączeniu na gorszy kodek.

aulait

  • 1365 / 5524
  • Ekspert
15-04-2019, 22:05
Dość długo bawiłem się WH-1000XM3. Dźwięk dla mnie z moją Xperią XZ1 całkiem spoko, szczególnie po kablu. Bas trochę do przodu, po bluetooth bardziej basowe, zamulone. Fajne sterownie przez muszle/touchpad.

Tłumienie super!