Audiohobby.pl

audiomax24.pl

4m

  • Gość
21-02-2016, 00:11
4m-owi chodziło pewnie o "chicagowski" styl na zdjęciach :-)

O estetykę kampu dokładnie rzecz ujmując :)

Czaja1965

  • 21 / 3583
  • Użytkownik
22-02-2016, 16:48
W dniu dzisiejszym gościliśmy w naszej sali odsłuchowej naszego klienta słuchawkowca który przetestował przedwzmacniacz Haiku Audio Ganymede z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym do testów przyniósł dwie pary swoich słuchawek a mianowicie Audeze EL8 oraz Hifimeny HE 500 ,wspomagane daciem Synergistic Research.Już nie długo pełny test tego dzisiejszego odsłuchu na naszych łamach.
« Ostatnia zmiana: 23-02-2016, 10:06 wysłana przez Czaja1965 »
czaja

Czaja1965

  • 21 / 3583
  • Użytkownik
23-02-2016, 10:16
Test pre Haiku Audio Ganymede okiem a właściwie słuchem naszego klienta Pana Jacka Zeromskiego.



Jak zawsze salon "Audiomax24.pl" z Zielonej Góry może się pochwalić fachową obsługą z wielkim doświadczeniem
w segmencie sprzętu audio. Wszystko co najlepsze oferuje dziś świat jeżeli chodzi o dobre brzmienie można
obejrzeć,dotknąć, a przede wszystkim posłuchać w Audiomax24.pl . A wszystko to zawdzięczać należy panu
Andrzejowi Czajkowskiemu, którego znakomita intuicja już wielokrotnie zwróciła moją uwagę na bardzo ciekawe
wzmacniacze, DACi i kolumny z półki audiofilskiej. Tak się stało i tym razem. Zostałem zaproszony do salonu na
ul. Dworcową na przetestowanie interesującego wzmacniacza słuchawkowego ( z przedwzmacniaczem ) krakowskiej firmy
Haiku Audio. Do testów zaprezentowany został model Ganymede pracujący w czystej klasie A, co oznacza,że
konstrukcja wzmacniacza oferuje jakość dźwięku pozbawioną niechcianych zniekształceń.
Wzmacniacz Ganymede jest wzmacniaczem lampowym i co ciekawe inne wzmacniacze, wzmacniacze tranzystorowe tej firmy
oferują identyczne brzmienie, co jest wyjątkowe już samo w sobie.
Mnie interesowała sekcja wzmacniacza słuchawkowego-jak pisałem.Do testów wykorzystałem słuchawki Audeze EL-8
i Hifiman HE-500 oraz montowane w Polsce kable słuchawkowe na bazie szwedzkiego Entreqa. Interesującym faktem
jest to,że udało mi się do słuchawek Audeze EL-8 zdobyć u producenta oryginalne wtyki, dość nietypowe,
niestosowane w żadnych kablach słuchawkowych poza jednym, dość słabym i krótkim (2m) firmowym kablem dołącznym
do samych słuchawek.Pewien pasjonat z okolic Łodzi wykonał dla mnie przejściówki ( również na bazie Entreqa) na
mini-XLRy do podłączenia kabla Entreq.W ten sposób zyskałem optymalne brzmienie EL-8.
Brzmienie Haiku Ganymede porównywałem z sekcją mojego wzmacniacza słuchawkowego Audio Gd NFB-27.Na początek
podłączyłem słuchawki Audeze. Dziesięć minut rozgrzewania lampy i otrzymujemy pełny obraz możliwości wzmacniacza.
Od razu zwróciłem uwagę na bardzo dobre wypełnienie przestrzeni, sceny muzycznej o wyraźnie zarysowanym kolorycie
z lekkim ociepleniem-niewielkim, ale w sam raz- miękkością. Wzmacniacz zaoferował dźwięk z dużą dozą realizmu.
Chciałbym jeszcze dodać,że w sekcji wzmacniacza można regulować zakresy tonów niskich i wysokich. Zakresy te są
bardzo szerokie, nawet przekraczające możliwości słuchawek takich jak Audeze EL-8.
Porównanie z Audio Gd NFB-27 wychodzi zdecydowanie na korzyść wzmacniacza słuchawkowego Haiku. Przynosi on na
słuchawkach Audeze brzmienie o pięknej średnicy, co w Audio Gd jest najsłabszym elementem. Również z Haiku
otrzymujemy znakomitą separację instrumentów, szczegółowość i odpowiednie dociążenie (!) co z EL-8 jest wyjątkowo
trudno osiągnąć.Jak widać jednak można. Napiszę tylko,że te elementy- szczegółowość, separacja instrumentów i
dociążenie- są w Audio Gd NFB-27 na wyraźnie niższym poziomie.
W konstrukcji Haiku Ganymede mamy oczywiście do wyboru opcję odsłuchu liniowego ( bez możliwości regulacji tonów
niskich i wysokich ). Na początku wydawało mi się,że ta opcja- opcja liniowa - przynosi najlepsze ustawienie
dawkowania zakresów niskich i wysokich tonów. W rzeczywistości po prostu ręczna regulacja wymaga poświęcenia
trochę dłuższej chwili.
Podsumowując: w tym zestawie z sekcją wzmacniacza słuchawkowego Haiku Ganymede, słuchawki Audeze zagrały
myślę na maksimum swoich możliwości.
Po Audeze przyszła kolei na Hifimana HE-500. Dźwięk był dość dobrze napowietrzony, zarówno z lekkością jak i
dociążeniem, które były dobrze zbalansowane. Niemniej jednak nieco dłuższe odsłuchy pokazały,że wzmacniacz Haiku
zdecydowanie ładniej zgrywa się ze słuchawkami Audeze. Hifiman HE-500 zabrzmiały też ładnie, jednak trochę zbyt
hermetycznie.
Manufaktura Haiku Audio i wzmacniacz Gadymede moim skromnym zdaniem może śmiało konkurować z gigantami rynku
audio, którzy oferują podobne konstrukcje. Ba, nawet te porównania najczęściej zdecydowanie wygrywa. Bo przecież
taka chińska firma jak Audio Gd znana na największych rynkach audiofilskich zdobywała już nagrody nawet za Oceanem.
czaja

Czaja1965

  • 21 / 3583
  • Użytkownik
24-02-2016, 15:31
A dziś zawitał w nasze progi DAC Pana Tomka Janiszewskiego (Citrone) z dalekich mazur.Ręczna robota,w tym tygodniu napiszemy coś bliżej o jakości dżwięku .
« Ostatnia zmiana: 25-02-2016, 13:53 wysłana przez Czaja1965 »
czaja

-Pawel-

  • 4724 / 5491
  • Ekspert
24-02-2016, 19:01
Od ponad roku posiadam poza-katalogowy i prawdopodobnie jedyny egzemplarz DAC na XMOS autorstwa Tomka i Kolegi Miłosza, nie zamienię go na żaden inny :-)
« Ostatnia zmiana: 25-02-2016, 16:22 wysłana przez -Pawel- »

Czaja1965

  • 21 / 3583
  • Użytkownik
24-02-2016, 20:01
Ja dzisiaj po19 sek. stwierdziłem że jest lepszy od Audio GD Master 7 w cenie prawie 9 koła byłem w szoku,bałem sie podchodzic do kolejnych nagrań, mikro dynamika scena w głąb i do przodu basik kontrola niesamowita grało podpięte z Harpiami Jantar za 21 kz i Haliku Audio lampa pre i końcówka Bright MK poezja dzwięk unosił się w przestrzeni po rozmowie z Tomkiem stwierdziłem  dżwięk 3d i tyle w temacie.
« Ostatnia zmiana: 25-02-2016, 13:52 wysłana przez Czaja1965 »
czaja

mikolaj612

  • 347 / 3588
  • Zaawansowany użytkownik
28-02-2016, 00:19
Widzę luka po audiozakupy wypełniona :)
Dobrze wiedzieć, że coś się dzieje.

Czaja1965

  • 21 / 3583
  • Użytkownik
29-02-2016, 17:02
Witam dziś przyjechała do nas oferta Kimber Kable czyli interkonekty ,zasilaki głosnikowe,xlr .zapraszam serdecznie na odsłuch ,wypożyczenie ,firma znana od lat sam je sprzedaje od 1993 roku z małymi przerwami do dziś.Oraz oczywiście zapraszam na odsłuch Haiku Audio (dzielonka lampowa)+ Harpie Jantar Dac Citrone,jest czego posłuchać.
czaja

Czaja1965

  • 21 / 3583
  • Użytkownik
08-03-2016, 15:20
Hej dzis dojechał do mnie fajny wzmak Soul Note SA 300 i zaczynam go testować od jutra,potem podzielę się swoimi spostrzezeniami
czaja

Czaja1965

  • 21 / 3583
  • Użytkownik
23-03-2016, 14:12
Witam dziś dotarły do nas nowe kolumny Davis Acoustics Stentaure LE oraz Maya,pierwsze wrażenia wielki pozytyw bardzo fajne granie na naprawdę fajnym poziomie.Zapraszamy zainteresowanych do odsłuchu w naszej sali odsłuchowej.
czaja

Czaja1965

  • 21 / 3583
  • Użytkownik
23-03-2016, 14:16
A już po świętach Zapraszam serdecznie na nowe kolumny w naszej ofercie a mianowicie WIGG ART.
czaja

Czaja1965

  • 21 / 3583
  • Użytkownik
05-04-2016, 15:40
Zapraszamy do Zielonej Góry po wyśmienite audio
czaja

Czaja1965

  • 21 / 3583
  • Użytkownik
07-04-2016, 14:57
Zapraszamy do naszej sali odsłuchowej na tapecie elektronika Haiku Audio pre Ganymede + końcówka Sol II,kolumny Harpia Jantar+dac Citrone zasilanie Gigawatt oraz kable zasilające oraz rca Kimber Kable.Jest czego posłuchać ten zestaw gra tak jak lubię....
czaja

Czaja1965

  • 21 / 3583
  • Użytkownik
15-04-2016, 13:35
Już są, pięknie wykonanie, dopracowane w każdym calu, dźwięk daje niezapomniane wrażenia, dziękujemy jeszcze raz firmie WIGG ART Enzo oraz Avril za wspaniałe kolumny które można już od dziś odsłuchać w naszej sali AUDIOMAX24.PL ul. Dworcowa 16, ZG.
czaja

Czaja1965

  • 21 / 3583
  • Użytkownik
21-06-2016, 14:24
A dziś graliśmy na moim sprzęcie z lat minionych (marantz, SABA) oraz lata obecne WIGG ART przy utworach zakazanych - wyszło bajecznie. Zapraszamy do audiomax24.pl !!!!!!
czaja