Audiohobby.pl

Magnetofon

matwiej72

  • 255 / 2996
  • Zaawansowany użytkownik
17-01-2021, 12:54
działa za ładnie, kalibruje co mu włożę, robi sobie
Z prostych dwugłowicówek kenwood'a pamiętam że kx 5050 pozostawił u mnie dobre wrażenie...

nano

  • 9079 / 4957
  • Ekspert
17-01-2021, 16:28
kielarski
kulmn jest 100 ki
ja lubie bardzo vintage
Super HiFi Box 650 Professional  grundiga
maja kopa...b b dobre brzmienie

ArturP

  • 1291 / 2762
  • Ekspert
17-01-2021, 23:08
Nie wiem czy powinienem, ale jak już?
To co pisze Nano, genialne pasywne monitorki. Miałem je kilka lat temu w domu, niestety musiałem oddać właścicielowi.
Jedyną rzecz którą przy nich zrobiłem to przekładka głośnika wysokiego ze średnim w jednej kolumnie. Właśnie po to do mnie trafiły.

PhantomLord

  • 420 / 2243
  • Zaawansowany użytkownik
18-01-2021, 09:00
Jak miło, że się koledzy metalowcy pojawili na forum, bo już samotnie mi było na forum :-D.

W temacie kolumn to ja mogę powiedzieć tylko, że ciężka sprawa, bo nie ma innego wyjścia jak zaprosić jakiś model do domu i posłuchać. Opinie mogą być jakąś tam delikatną pomocą, ale można się mocno przejechać.
Jak ja pytałem o kolumny do metalu, to polecano mi najczęściej jakieś z bass-reflexem, bo "mocny" bas w metalu potrzebny...tylko nie wiem komu i po co ;-).
Ja lubię kolumny zamknięte z szybkim, sprężystym basem, że słychać kliknięcia stopy, a nie mułowatą bułę. Stanowczo jednak czytelna i detaliczna średnica (głównie tam gitary siedzą), zresztą tak samo jak reszta pasma, które lubię wyrównane, ma dla mnie dużo większe znaczenie.
Generalnie w moim małym, metalowym światku widzę to tak, że dźwięk musi mieć mięcho, a jednocześnie być selektywny i dokładny. Oczywiście co para uszu to inna opinia, więc rozumiem, że nie jest to jedyna droga.
Wracając do magnetofonów, to duala żadnego nie słyszałem niestey, za to NADy polecam z chęcią do ostrzejszej muzyki. Ja mam prosty 6340 i brzmi rewelacyjnie. Z drugiej strony nie zawsze mam ochotę na takie "wybuchowe" brzmienie, więc najczęściej słucham na KX-9010 - któremu moim zdaniem nic nie brakuje, po wymianie opa gra szczegółowo i szeroko, ale na pewno nie koloryzuje dźwięku tak jak NAD.
Generalnie to najlepiej jednak wypada BX-300, który do tej muzyki nadaje się rewelacyjnie, tylko no...NADa można dorwać za niewielkie pieniążki, czego o NAKu powiedzieć się nie da.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Mateusz

nano

  • 9079 / 4957
  • Ekspert
18-01-2021, 09:29
tak z mojej strone dorzuce


mowie o starych kolumnach   bo te dosc sporo testowlaem ... lubie  te cos  z tamtych lat ..
ech  (    kolumny kotre na rynku sa do mnie do  zaplacania   mam na mysli    :-)   )

tak kolumny  to  zrszta bezkresny temat ,,,,


te co ja podalem  graja specyficznie
grundigi  te stare  "vintage"   graja  calkiem calkiem inaczej  niz   70 %  kolumn z tamtych lat
dlatego  je sie lub tez nie   
LUBI  LUB NIE   ,,,  na serio
po pierwszym wlaczeniu gwarntuje  zdziwienie   i szukanie  pokretel na wzmaku ..


dam przyklad ze   grundigi  te vintage   nie cierpi    np,    moja zana i dzieci    w domu ,, po prostu bardzo im agrysywne  graja    ich nie nawidza ,,,jak wnosze grundig   drewniany ,, to  juz patrza    he he he he


za to bardzo  bardzo lubia   (moja rodzinka)    stare  duale  siemensy   i  brauny ,,    obojetnie jakie  szok
co mnie znow  trochu nie odpowiada ,,,,


i badz tu madry ..

« Ostatnia zmiana: 18-01-2021, 09:31 wysłana przez nano »

Kielarski

  • 16 / 1170
  • Nowy użytkownik
18-01-2021, 11:06
Za czasów studenckich kiedy udało się zarobić trochę grosza chciałem kupić "coś dobrego" do domu. W temacie sprzętu moje pojęcie było kompletnie zielone. Na szczęście z pomocą przyszedł kolego rodziców, który uwielbiał wszystko co związane z muzyką i filmem. Pojechaliśmy razem w Olsztynie do Hali Urania i kompletowanie mojego nowego sprzętu zaczęliśmy od kolumn jako najważniejszego elementu. Wybór padł na powystawowe JBL Ti600. Sprzedawca zapewnił, że do słuchania muzyki te kolumny będą ok... i moim zdaniem miał rację.

W zeszłym roku udało mi się kupić używane kolumny podłogowe KEF. Sprzedający uważał, że najważniejsze oprócz kolumn są kable i zachęcał do zmiany na lepsze, a efekt będzie słyszalny. Zachęcał też do zmiany amplitunera na jakikolwiek wzmacniacz :) Taki był jego punkt widzenia.

Mój punkt widzenia jest taki, że dzisiaj słuchałem Metallica- "Master of Puppets" Fear Factory - "Demanufacture" i to brzmi  tak, że moja "micha" sama się cieszy... i chyba oto głównie chodzi :)

Kielarski

  • 16 / 1170
  • Nowy użytkownik
18-01-2021, 12:39
NADy polecam z chęcią do ostrzejszej muzyki.

Niewiele brakowało, a zamiast Denona grałby u mnie NAD, ale niestety sprzedający nic nie wiedział o tym magnetofonie, ani nie potrafił wytłumaczyć, czemu wtyczka któą podłącza się do kontaktu jest mocno osyfiona? Moim zdaniem mogła być  zalana i po zalaniu pozostał brud.

nano

  • 9079 / 4957
  • Ekspert
18-01-2021, 13:28
Kielarski

tak na tym to polega
ty masz byc zadowolony

to jak z kobieta
jak z samochdem
jak z ciuchami
jak z komorkami

itp  itd

Hammer

  • 4654 / 2265
  • Ekspert
19-01-2021, 20:14
No ładny.....

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
19-01-2021, 20:32
Zrobił bardzo ciekawy projekt :)
Dwie kieszenie po trzy głowice, auto kalibracja w każdej, ponoć Dolby S i Hx-pro i nie tylko...
To co jest napisane pod jednym z filmów :
...Original model was produced in Russia between1987 and I think 1992.
We used this deck as a basis for our own project. We took the mechanics with DD motors and the cabinet, and designed completely new electronics using modern components. The re-design deck has many features like automatic track search, IR remote control, multifunctional OLED display, real-time counter, tape calibration, Dolby S, Dolby HX Pro  and many more.....

https://www.youtube.com/channel/UCFlHrfbfV0ef9Z6Rommlq7A/videos
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

artekk

  • 1694 / 5851
  • Ekspert
20-01-2021, 12:39

Jakiś kurier idiota wrzucił paczkę z nim przez płot na kostkę brukową. Na szczęście nic mu się nie stało, bo został bardzo dobrze zabezpieczony. Oczywiście jest do roboty, choć żyje, odtwarza, nagrywa. Dzięki Stachu :)
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

JaKub92

  • 1822 / 5451
  • Ekspert
20-01-2021, 12:58
Z początku myślałem, że to "Tadek" ;) Ładny. A tego kur(w)iera to bym tak kopnął, że by leciał dalej, niż widzi...
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

Destroyer

  • 323 / 1284
  • Zaawansowany użytkownik
20-01-2021, 13:50

Jakiś kurier idiota wrzucił paczkę z nim przez płot na kostkę brukową. Na szczęście nic mu się nie stało, bo został bardzo dobrze zabezpieczony. Oczywiście jest do roboty, choć żyje, odtwarza, nagrywa. Dzięki Stachu :)
On już taki przyjechał do mnie. Tylko zapomniałem napisać Tobie. Tylko żal wskaźników. Dlaczego nie pasowały???!!!...))
St.

artekk

  • 1694 / 5851
  • Ekspert
20-01-2021, 14:05
Dlaczego nie pasowały???!!!...))

Żeby u mnie wylądował :)
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
20-01-2021, 14:59
O i takie "podróby" to ja rozumiem :)
Łady skubaniec. Teoretycznie to tylko ścianka frontowa jest z innymi napisami a reszta to 100% Tadziu TCD 3034.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.