Audiohobby.pl

Magnetofon

royal

  • 369 / 1707
  • Zaawansowany użytkownik
12-11-2019, 11:55
Może "magnetofon" nie powiedział jeszcze ostatniego słowa... ?Na nowe kaseciaki wysokiej klasy niema co już chyba liczyć. Ale nigdy nie wiadomo jak może się ta sprawa potoczyć. Wiem że to nie jest dział (temat) o szpulakach ale...
Bardzo trafnie zinterpretowałeś mój wpis. Słowo >magnetofon< celowo ująłem w cudzysłów, jako szeroko rozumiany temat (także szpulaki) - a w domyśle: magnetofon jako analogowe źródło... - nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Widże że tu młode towarzystwo. Nazwa magnetofon powstała  jeszcze gdzieś na przełomie lat 30-40 wyłącznie  dla urzadzeń konstrukcyjnie ze "szpulami magnetofonowymi" Kiedy pojawiły się kasty dla odróznienia od magnetofonu nazwano je "magnetofonami kasetowymi".

    Lepsze byłoby  bardziej skomplikowane pojęcie zapis magnetyczny ktore będzie prawdziwe i nie dotyczy  szczegółów konstrukcyjnych. 

  Moim zdaniem ale tu znowu to są moje prywatne odczucia magnetofon powiedział ostatnie slowo - można  go uznac jako ideał. To że nie dla wszystkich  to jest słyszalne  nie jest jego winą tylko tego że po pierwsze nie obsługuje się go właściwie a po drugie   stawia się przed nim i nie tylko przed nim niepotrzebne i niewykonalne zadania co do pasma i odstępu szumow. Magnetofony służy  do zapisu prawdziwego realnego dźwięku . Skoro ktoś chce  słuchac szumów bo tam w nich sa jakieś ulubione nierelane szelesty i takie sa powszechne  upodobania  a  gustów się nie dyskutuje to na to nie ma rady. A raczej jest tylko w postaci dygitalizacji. W magnetofonie  można użyć prędkości 19cm/s, 38cm/s a jak nie to 76 i zapisu na pół szerokośc. i  Mnie wystarcza standardowe 9,5 cm, moze dlatego że więcej ideału to dla mne już psychologia i masochizm z kilometrami tasm. . .

  .Idealny magnetofon z niskimi prędkościami do tych szelestów czyli chyba kasetowy tez jest - to sa albo cyfrowe albo nagrywajace z tłumieniem szumu czyli Dolby.  A w dobie półprzewodnikowych kryształków mechanika magnetofonu to dla produkcji Himalaje. Z kolei  sprzedawane cyfrowe rejestratory nie są poważną  konkurencją dla taśmy.

AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
12-11-2019, 12:10
Widże że tu młode towarzystwo.
Nie bardzo rozumiem co miałeś na myśli pisząc "młode" znamy się? :)
« Ostatnia zmiana: 12-11-2019, 12:14 wysłana przez AUDIOTONE :) »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

matwiej72

  • 255 / 3018
  • Zaawansowany użytkownik
12-11-2019, 16:19
Widże że tu młode towarzystwo. Nazwa magnetofon powstała  jeszcze gdzieś na przełomie lat 30-40 wyłącznie  dla urzadzeń konstrukcyjnie ze "szpulami magnetofonowymi" Kiedy pojawiły się kasty dla odróznienia od magnetofonu nazwano je "magnetofonami kasetowymi".

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

royal

  • 369 / 1707
  • Zaawansowany użytkownik
13-11-2019, 01:20
Widże że tu młode towarzystwo. Nazwa magnetofon powstała  jeszcze gdzieś na przełomie lat 30-40 wyłącznie  dla urzadzeń konstrukcyjnie ze "szpulami magnetofonowymi" Kiedy pojawiły się kasty dla odróznienia od magnetofonu nazwano je "magnetofonami kasetowymi".

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 Nigdy nie wiadomo co będzie hitem i cieszy że ta dośc niewymyślna wiedza była tak potrzebna, a ale postaraj się opanować i wyrazić bardziej komunikatywnie :) Nie machaj w tym celu gałęzią bo nie zobaczę.

nano

  • 9079 / 4978
  • Ekspert
13-11-2019, 23:00
oj
w tv  dobrze nawet leci audio   400 kBit/s   co jest zadkoscia
queen  koncert z wembley

w niedziele jest chyba powtorka jesli ktos ma  polecam
powtorka w niedziele na canal+HD   i canal+1HD
« Ostatnia zmiana: 13-11-2019, 23:10 wysłana przez nano »

whero2

  • 275 / 2052
  • Zaawansowany użytkownik
14-11-2019, 08:09
dzień dobry - z niecodziennym pytaniem - posiada ktoś uszkodzone głowice do starszych magnetofonów z wyższej półki (celuje w głowice produkowane przez Sony ale większość fajniejszych Japończyków może też mieć to czego szukam) które mógłby udostępnić?
 jestem studentem inżynierii materiałowej politechniki gdańskiej i chciałbym na własną rękę przekąsić trochę badań nad materiałem który Sony opracowało do ich powlekania a wolałbym nie niszczyć ładnych, działających i już nie produkowanych elementów - jeżeli ktoś mógłby pomóc/wie kogo możnaby zapytać o takie elementy to proszę o wiadomość

siwy

  • 658 / 2599
  • Ekspert
14-11-2019, 12:19
Nie Musisz szukać tutaj na forum uszkodzonej, albo nawet sprawnej głowicy, Jesteś z Gdańska, to proponuję Tobie wybrać się w dni handlowe na rynek na Przymorzu lub na elbląską i powinieneś za parę złotych znaleźć tam jakiś cały magnetofon, przeważnie uszkodzony, a jeśli akurat nie będą mieli, to przy rynku na Przymorzu jest komis audio RTV w takim małym wolno stojącym domku i tam u Pana Janusza na pewno coś dostaniesz.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Zdzisław

whero2

  • 275 / 2052
  • Zaawansowany użytkownik
14-11-2019, 17:16
Nie Musisz szukać tutaj na forum uszkodzonej, albo nawet sprawnej głowicy, Jesteś z Gdańska, to proponuję Tobie wybrać się w dni handlowe na rynek na Przymorzu lub na elbląską i powinieneś za parę złotych znaleźć tam jakiś cały magnetofon, przeważnie uszkodzony, a jeśli akurat nie będą mieli, to przy rynku na Przymorzu jest komis audio RTV w takim małym wolno stojącym domku i tam u Pana Janusza na pewno coś dostaniesz.
liczyłem na kogoś kto ostatnio zdecydował się odesłać swoją fajną wyższą sztukę na wymianę głowicy itp. historie - albo kogoś kto poleciłby konkretniejszy punkt naprawy sprzętu gdzie bym mógł na coś takiego trafić ... ewentualnie wymontuję z mojej sztuki wm-f100iii którą dostałem na sztuki i zobaczymy

nano

  • 9079 / 4978
  • Ekspert
21-11-2019, 21:05
secator


jak obiecalem 
 przesluchalem nagrywalem sluchalem  na wzmaku i na sluchawkach
i powiem ze 
777
lepiej brzmi niz  sony tc k750 i sony 770   takie akurat mialem pod reka
niestety ale  troche gozej nagrywanie mu wychodzi


777 nie ma serca  do muzy jako nagrywarka


odtwrzacz jest  super  trza przyznac
orginalne kasety brzmia  bb  b b  dobrze


nie ma ale efektu    ja chce wiecej wiecej 

matwiej72

  • 255 / 3018
  • Zaawansowany użytkownik
21-11-2019, 22:01
Nano, przepraszam że nie na temat ale tradycyjnie muszę zauważyć iż fotka z kasetą jest "zajefajna".

nano

  • 9079 / 4978
  • Ekspert
21-11-2019, 22:09
:-)
to tez odpowiem nie na temat  he he


te maxmimy  jak na chrom maja wiecej basu
a ja jak wiecie b b lubie takie granie
bija w tej dziedzinie wszystrkie   tdk sa   sa-x   sony ux.s  na glowe
« Ostatnia zmiana: 21-11-2019, 22:16 wysłana przez nano »

Jan61

  • 206 / 3746
  • Aktywny użytkownik
21-11-2019, 23:22
ale, ale SA to nie bardzo, te x-sy wiadomo że bardziej w wysokie, chociaż rocznik ux-s z 1990 bardzo basowy, ponadto maxima na nie każdym decku zagra "mięsiście",
Janusz

nano

  • 9079 / 4978
  • Ekspert
21-11-2019, 23:40
jan


ja mowie  tylko o moich uszach i muzgownicy


dla mnie maximy ii  maja troszke wiecej basu    i za to je b b  lubie


,,,
tak  inaczej trzeba je kalibrowac
np moje decki onkyo maja b b  duze problemy z ta kaseta

artekk

  • 1694 / 5872
  • Ekspert
24-11-2019, 02:38
Kolejny magnetofonowy meeting w stolicy Wielkopolski zaliczony.
Słuchane było to, co na paskudnej fotce poniżej i nie tylko. Serdeczne podziękowania dla gospodarza za gościnę !
And The One and Only Winner is... Mikrofala ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

JaKub92

  • 1822 / 5472
  • Ekspert
24-11-2019, 02:45
Zazdraszczam :) Chętnie bym się tam wybrał i posłuchał tych maszyn :)
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub