Audiohobby.pl

Magnetofon

Egon@

  • Gość
24-04-2019, 16:17
Brawo! To Nagra.
Znać fachowca.

nano

  • 9079 / 4983
  • Ekspert
25-04-2019, 22:16
wzornictwo
oj   chyba cos nie tak gdzie  te przyciski  he he he ho
przyszedl szef  oj


juz naprawiamy


aiwa af ..

Marek-41

  • 391 / 5892
  • Zaawansowany użytkownik
26-04-2019, 16:06
Fajny numer.Odwrócili mechanizm do góry nogami i ok.
Marek-41

Piccard

  • 81 / 1827
  • Użytkownik
30-04-2019, 03:40
Cześć.

Od tygodni, miesięcy może lat czytałem ten wątek, na tym forum i jakoś teraz dopiero naszło mnie aby coś napisać o swoich magnetofonach i upodobaniach. Może ktoś rzuci ze dwa słowa na temat tych sprzętów, które wiele razy już gościły na łamach tego forum. Ale nie w kontekście mojego skromnego zestawu. Jakoś mi tak w krew weszło aby były 3 głowice i dwa wałki. Im więcej kalibracji tym fajniej.

Posiadam:
Denona DRS-810, szufladę, którą zawsze chciałem mieć. Gra bardzo ładnie, dużo miękkiego basu, dynamicznie.
---- Nie widzę kasety, schowana w szufladzie i ma bardzo mały i ubogi wyświetlacz. Brak kalibracji, tylko BIAS.
Yamaha KX-670, fajnie wygląda, idealnie nagrywa, ładnie gra, dynamicznie ale brzmi trochę jakby z MP3.
---- Wyświetlacz LCD, tak trochę jak z bazaru ale działa tylko przekonać się nie mogę do tej "taniości" no i te wysokie.
Kenwood KX-7030, bardzo dobrze nagrywa i odtwarza, ma fajny wyświetlacz (nie tak fajny jak 9010)
---- Tylko automatyczna kalibracja, praktyczna dyskwalifikacja. W 9010 zamiast gniazd mikrofonowych można zamontować potencjometry do kalibracji, to nie ma gdzie. Po co przełącznik "monitor", żeby sprawdzić czy taśmy nie urwało?
Technics RS-BX727, fajnie wygląda, kalibracja, jest czym kręcić. Można się pobawić, duży wyświetlacz i nie gra źle.
---- No, tylko jeden wałek. Pozostało mi po Pewexach, był 705, 905, 956 - przerost formy nad treścią ale brak mi DBX.
Technics RS-BX808, no musiał być. Dwa wałki. Dużo zabawy no i ładniejszy od 965, 765. To chyba ostatni dobry Technics.

Mam jeszcze Minidiski i DATy ale tu nie będę się o nich rozpisywał.

Mam niewiele ale chciałbym jeszcze dokupić Yamachę KX-930, ma dodatkową kalibrację poziomu zapisu, taki preset. No i chciałbym porównać dźwięk z KX-670. Mam mieszane uczucia co do "Play Trim" i czy ta korekcja opierająca się na zmianie fazy nie dodaje takiego mptrójkowego brzmienia. Ciągle myślę o wyświetlaczach LCD.
Myślę też o AKAI GX-67 lub 69. To już w zasadzie takie mocne postanowienie mam. Muszę tylko upolować.

A miałem sporo. W latach 70/80 to była Dama Pik i dwie Arie czyli szpule ale gdy kupiłem pierwszego kasetowego Technicsa RS-B705 w 1989 roku to szpule poszły do szafy. Oczywiście wcześniej, w latach siedemdziesiątych miałem kasetowe, np. M531, M532SD. Była też Maja i mój pierwszy MK125. Potem 10 lat szpule. Z Technicsów przerobiłem 705, 906, 606, 626, 707, 765, 965 były Soniaki TC-K670, 750ES, 770ES, 850ES były Denony DRM850, 740. Nigdy nie miałem Pioneera. Potem przeszedłem na DAT'a i MD ale ostatnio znów sentyment zawrócił mnie na ścieżkę z magnetofonami kasetowymi. Tak jak napisałem teraz myślę najbardziej o AKAI GX-67 lub 69.

Kasety, których używam to tylko TDK. SA, SAX, AD-X i ARX z lat 82-89. Metalowych nie mam, tak mi kiedyś nagadali, że twarde, że ścierają głowice i jakoś mi tak to w głowie zostało, że nie kupuję.

Muzyka której słucham to klasyczny hard rock z lat 70, muzyka elektroniczna, szkoła berlińska i trochę italo disco i popu z lat 80-tych. Tak mi z młodości zostało.

Wiem, stary już jestem, ale ciągle lubię fajne rzeczy.

Reasumując, z pokorą przyjmę krytykę tego co posiadam ale co sądzicie o tych AKAI co wymieniłem, jakieś źródła prócz All-egro. Myślałem też o JVC np. TD-V621 lub 721 (711), tylko znów na żółto świecą. Tak jak Onkyo na zielono. Onkyo mi się nie podoba, chociaż miałem kiedyś jednego ale już nie pamiętam modelu. Dość przeciętny był. Chociaż taki ostatni model TA-6711 chyba by mi się przyjął. Ma już inny wyświetlacz, ale tylko na zdjęciach go widziałem.

nano

  • 9079 / 4983
  • Ekspert
30-04-2019, 11:59
witam super   tekst




zeby nie bylo ze ...


magnetofoniarstwo to jak fale
raz sa mniejsze  raz wieksze    ale sa   :-)
wlazly ci do glowy i jest   koniec 
witamy  wiec w tej chorobie
....




terz narobie sobie wrogow  jak zawsze


yamaha  670   plastikowa zabawka dobrze nagrywa      klapa zawsze krzywa        sredniak nic po za tym
930   akustycznie  nie rozronisz nagran  z 670   czyli nie warto kupowac


tech 727    zapomomnij wszystkiego brakuje ... basy marne   szrokosc  nie ta  plasko gra


ken 7030   to calkiem niezla zabawka    nagrania z 9010   i z 7030  nie rozroznialem na ucho czyli to nie jest zly magnetofon


jvc  td611     tego   jvc  nie kupuj      jvc tak do roku 1985  fajnie graja  po ... to juz powoli tragedia


sony   750    i wyzsze modele     ze zgrzytajacymi mechanizmami  no  niby  ok  ale jakos tak   troche nie cierpie ostatnio ich gry ,,,  nawet 950  tak sobie skurzylem
a  juz lewa rolka  budzi postrach     dla tasm    nie mam zaufania do tej kostrukcji ... wsio ok ale nagle  moga zgniesc najfajniejsza kasete ... wybredne magnertofony

« Ostatnia zmiana: 30-04-2019, 12:28 wysłana przez nano »

Piccard

  • 81 / 1827
  • Użytkownik
01-05-2019, 02:04
No właśnie te Soniaki... Fajne, miałem kilka i chyba już się nigdy nie skuszę bo się ich boję ze względu właśnie na niszczenie taśm. Są ładne, fajnie grają, jest czym kręcić, wyświetlacze może trochę skromne, subtelne bym nazwał ale nieprzewidywalne i chyba im już nie zaufam. Chyba, że kupię jakieś gdzieś kiedyś np: 850ES i będę go oswajał. Testował docisk lewej rolki, kąt i siłę tego docisku oraz naciąg taśmy hamulcem lewej rolki. Ale mi się nie chce.

Mam na horyzoncie kilka nowych modeli do przetestowania, szukam idola, no może wzorca. Taki punkt odniesienia, magnetofon który bym wielbił i czcił, na nim nagrywał większość kaset i pełnił by także funkcję reprezentacyjo-szpanerską.
Na razie myślę o takim modelu. Ale równolegle chciałbym zapełnić luki i wejść w stan posiadania kilku egzemplarzy, na które miałem zawsze ochotę, ciekawiły mnie (wygląd przede wszystkim) oraz odzyskać takie, które przeciekły mi przez palce. To znaczy byłem głupi i sprzedałem.
Na pierwszy ogień AKAI GX-67, to już będzie sporo.
Pozbywam się Yamahy KX-670 i Technicsa RS-BX727 a w to miejsce wejdzie zapewne RS-B905.
905 ma jedną wadę, nie da się kalibrować taśm metalowych.
Pamiętam, że po wybraniu Metal nie dało się niczym pokręcić. To znaczy dało, ale bez efektu.
Myślę też, że kupię Kenwooda 9010 i w miejsce gniazd mikrofonowych wstawię mu potencjometry od kalibracji Biasu i Levelu. To była by realizacja od dawna zamierzonego planu. Wtedy ten magnetofon nabrał by u mnie szacunku.
Jeżeli chodzi o wzorce to mam na oku taką AIWĘ XK-9000 bodajże się nazywa, taka z wbudowanym przetwornikiem CA ale może być poza moim zasięgiem. Nie znam jej cen ale boję się, że moja hipoteka może być niewystarczająca.
Najbliższe plany to AKAI GX-67, Technics RS-B905, Kenwood KX-9010.
Muszę też pomyśleć o moich innych nagrywarkach, DAT i MD.
Lubię wszystko co nagrywa. Ma taśmy i dyskietki. Można układać.

nano

  • 9079 / 4983
  • Ekspert
01-05-2019, 10:33
n no


pomysl jeszcze przez chwile   o   ken 880    i   1100

Piccard

  • 81 / 1827
  • Użytkownik
01-05-2019, 13:42
Kenwood 880 jest dwugłowicowy więc nie dla mnie chociaż ładnie wygląda i ma dobre opinie.

Nad Kenwoodem 1100 myślę intensywnie. Jest czym kręcić przy nagrywaniu. Myślę cały czas.

muda44

  • 209 / 4919
  • Aktywny użytkownik
03-05-2019, 11:59
No właśnie te Soniaki... Fajne, miałem kilka i chyba już się nigdy nie skuszę bo się ich boję ze względu właśnie na niszczenie taśm. Są ładne, fajnie grają, jest czym kręcić, wyświetlacze może trochę skromne, subtelne bym nazwał ale nieprzewidywalne i chyba im już nie zaufam. Chyba, że kupię jakieś gdzieś kiedyś np: 850ES i będę go oswajał. Testował docisk lewej rolki, kąt i siłę tego docisku oraz naciąg taśmy hamulcem lewej rolki. Ale mi się nie chce.


Jeżeli guma na rolkach nie jest stwardniała to wystarczy ustawić lewą rolkę .
Tak zrobiłem z każdym ES . Kaseta 120 i patrzysz jak jest prowadzona gdy schodzi rozbiegówka i zaczyna się taśma magnetyczna . Ustawiasz tak żeby przy przejściu nie pływała .
Inny temat to jak ktos kręcił głowicą ...


Szukam decka Sony coś z serii 8,9 lub KA w stanie kolekcjonerskim dla siebie .
Może komuś zalega ?
:)

nano

  • 9079 / 4983
  • Ekspert
03-05-2019, 12:43
taki buldog
ta kieszen wystaje  3,5 cm !!  to nie zart
w orginale jest jeszcze  z acryla    pokrywa  razem  5 cm !!  ale numer




-----------------

moglbys sprecyzowac co szukasz dokladnie
zreszta napisz mi na skrzynke
« Ostatnia zmiana: 03-05-2019, 12:58 wysłana przez nano »

jmaciek

  • 389 / 4833
  • Zaawansowany użytkownik
03-05-2019, 13:58
Szukam decka Sony coś z serii 8,9 lub KA w stanie kolekcjonerskim dla siebie .
Może komuś zalega ?
:)
Cześć muda44 - kopę lat! Gdzie byłeś jak Cię nie było?
Jakieś nowe hobby przyćmiło magnetofony? Ale z tego co piszesz stara miłość nie rdzewieje :-) ...
PS. Z 8,9 czy KA to niestety nie pomogę - mam tylko FX100 i uważam, że każdy kolekcjoner powinien go posiadać w swoich zbiorach ;-)
« Ostatnia zmiana: 03-05-2019, 14:05 wysłana przez jmaciek »

muda44

  • 209 / 4919
  • Aktywny użytkownik
03-05-2019, 16:26
Kolejne kolumny , wzmacniacze , odtwarzacze , transporty , strumieniowce , DACe , gramofony i szpule kabli :)

Na szczęście mam to już za sobą a że mam wolną półkę to postawiłem na decka . Teraz mam ładnego Sony 790ES po wstępnej kalibracji i regulacji ale chciałbym coś takiego topowego ale nie w cenie samochodu ;)

Marek-41

  • 391 / 5892
  • Zaawansowany użytkownik
11-05-2019, 20:23
Witam.Nie wiem,czy ktoś tutaj już to pokazywał.ale nawet jak tak,to warto to przypomnieć.Może nie gra to najlepiej,ale za sam pomysł warto to pokazać.
https://youtu.be/RJo13FP4UpI
Marek-41

nano

  • 9079 / 4983
  • Ekspert
11-05-2019, 20:29
tak warto przypomniec  swietna maszyna nigdy ja live nie widzialem  .-(

nano

  • 9079 / 4983
  • Ekspert
15-05-2019, 08:18
ja  wziloem jakiegos soniacza  ktory byl w oplakanym stanie
smietnik i juz


no i niestety  za  optymistycznie   myslalem
tak bywa

wtopa calkowita


do kontaktow  wlal ktos  OLEJ !!
to nie zart
jest wszedzie  na  plytce  , ukladach , lusterkach   itp
wymycie  czyszczenie  nic nie dalo
gleba   jest gdzies zwarcie  i  trup sie ostal
do tego ktos prubowal lutowania
ech tragedia
« Ostatnia zmiana: 15-05-2019, 11:03 wysłana przez nano »