Audiohobby.pl

Magnetofon

eMandDe

  • 2204 / 2965
  • Ekspert
17-01-2017, 23:26
Oj jesteście w błędzie koledzy, przód jest metalowy i składa się z dwóch elementów, paska nad wyświetlaczem i grubszej części pod klawiszami. Plastik jest za metalem dopiero, jak np. w Pioneerze CT-959, reszta chassis też metalowa.

Wojtek, zgadza się, to jest klon Philips FC-60 i Revox C-115 i H11. Mechanizm chyba ALPS dual capstan. Jak np. w Grundigu CT-905.
Tak do końca ten Marantz sroce spod ogona nie wyskoczył, bo kosztował 1000 marek i był top modelem. Wyłączalne HX Pro też raczej w niskich modelach nie występowało. Do pełni szczęścia nie dali generatora, poza tym niczego nie brakuje.

Mnie on się zawsze podobał, jest po prostu inny :) Zrobili go pod swoje wzmacniacze i odtwarzacze cd z tego okresu (koniec lat 80tych).

http://audio-database.com/MARANTZ/player/sd-60-e.html

Mam jeszcze do niego ciężkie odlewane boczki, o takie :

Oj to sorry - zwracam honor Marantz-owi

Tak spojrzałem na fotkę i zobaczyłem kawałek plastiku.
Z fotki też wywnioskowałem, że podobają się Tobie Arturze takie inne decki powiedziałbym nie tuzinkowe, nie pospolite, etc.
No i fajnie. Masz inne nie takie jak wszyscy. A, że wszystkie z wyższej półki to też widać  i pewnie słychać.

A ten Marantz to nie dawno był na alle...

U tego pana z niemcowni - czy to może ten egzemplarz Arturze ?


« Ostatnia zmiana: 17-01-2017, 23:29 wysłana przez eMandDe »

paluch.

  • 277 / 2752
  • Zaawansowany użytkownik
17-01-2017, 23:27
Tak naprawdę to lubię wszystkie te marki, które wymieniłem wcześniej.
oczywiście ,nie obrażaj się to tylko żart
Tomek

AUDIOTONE

  • 9387 / 5824
  • Ekspert
17-01-2017, 23:28
Mirku nie dotarł powiadasz.......................... hm.......
poczekamy obadamy   :)
A ja muszę się zabrać za wreszcie za RS-B905.

 A miałem pewne perypetie z TV w salonie bo zdechł... ale temat już ujarzmiony kondensatory w przetwornicy do wymiany i TV śmiga jak nowy hehe :) Objaw był taki że TV nie chciał się włączyć. Co jakiś czas załapywał , ale coraz rzadziej a niedawno zdechł całkowicie. A szkoda było mi się pozbywać tej pazmy bo kolorki idealne po kalibracji . W sypialni mam Soniaka KD55XD9305 i nawet nie dorównuje obrazem do pięt staremu plazmowemu Samsungowi PS42Q96HD. A Samsung juz ma 9 lat. I pośmiga jeszcze kolejne 9 :)


Co do Marantza Arturze to sorki nie przyjrzałem się dokładnie że to nie plastik...ale te boczki niezłe, ale w środku wiatr hula że aż strach.
Poczytamy jutro jak coś napiszesz o nim w kwestii dźwiękowej :)
« Ostatnia zmiana: 17-01-2017, 23:32 wysłana przez AUDIOTONE :) »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

artekk

  • 1694 / 5871
  • Ekspert
17-01-2017, 23:32
Mirek,

mój ma prawie rok i kupiłem go 20km ode mnie. Długo czekał na swoją kolej, aż się doczekał. W zestawie z tym magnetofonem było ok. 200 kaset :) Teraz robię te decki, które potrafię, odsłuchy i niekochanym mówię do widzenia.

nano,
naprawdę niewiele o nim powiem, poza tym, że bardzo wysoko ciągnie pasmo, to mi się rzuciło w uszy. Ale muszę porównać z innymi, a to już nie dziś.

Wojtek,
zgadza się, w środku szału nie ma, Revox zrobił swoje zasilanie, dołożył XLR'y i wygląda to trochę lepiej.
« Ostatnia zmiana: 17-01-2017, 23:36 wysłana przez artekk »
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

eMandDe

  • 2204 / 2965
  • Ekspert
17-01-2017, 23:35
Tak naprawdę to lubię wszystkie te marki, które wymieniłem wcześniej.
oczywiście ,nie obrażaj się to tylko żart
Ja się nie obraziłem.

Ja pożartowałem sobie z tych decków tylko.
A odpowiadając Tobie wyjaśniłem moje podejście.

Od takich decków jak HK czy Marantz to się wcale nie odwracam.
Jak zagra i mi przypasuje to może być w kolekcji.

Oczywiście muszę przedtem coś upłynnić bo miejsca brak no i mam swoją cyfrę której nie chce przekraczać - i tak już zbyt duża jest.

nano

  • 9079 / 4977
  • Ekspert
17-01-2017, 23:37
przyznam ze mialem pare marantz deckow
tylko design   mi jakos tak nie odpowiadal
najlepiej wspominam


ten medel    5220


byl akustyznie    b b b  dobry ech
ale mi nie pasowal do niczego
zona  krzyczala
czyli nie mam go


« Ostatnia zmiana: 17-01-2017, 23:39 wysłana przez nano »

eMandDe

  • 2204 / 2965
  • Ekspert
17-01-2017, 23:39
Mirek,

mój ma prawie rok i kupiłem go 20km ode mnie. Długo czekał na swoją kolej, aż się doczekał. W zestawie z tym magnetofonem było ok. 200 kaset :) Teraz robię te decki, które potrafię, odsłuchy i niekochanym mówię do widzenia.


No to super.

Mogłeś odsłuchać i zadecydować no chyba że był z defektem ?.
A te 200 kaset to tez piękny dodatek.

Gratuluję.

U mnie tj w moich terenach takie rodzynki się nie pojawiają. A może i ale jak ja coś szukam to już zniknęło z oferty

He he he


A co do nie kochanych to też chyba będę musiał tak powiedzieć i zredukować ilość. Jednak na razie mogą jeszcze u mnie być zameldowane.

artekk

  • 1694 / 5871
  • Ekspert
17-01-2017, 23:40
nano,
miałem ostatnio taki 5220 do wzięcia i zrezygnowałem, może źle zrobiłem. Jakoś tak sobie obiecałem, że już nie będę brał takich decków vintage, bo z elektryką wiecznie coś mają, a ja sobie z tym nie poradzę. Poza tym nie lubię magnetofonów z mechanizmem bez wspomagania.

Mirek,
był sprawny ten Marantz, tylko potencjometr regulacji poziomu przerywał i nawet uzyskałem z tego tytułu symboliczny upust. Facet miał nawet ciekawy sprzęt : najwyższy model amplitunera Nakamichi i kolumny Infinity Kappa, nie pamiętam modelu, więc było na czym sprawdzić.
« Ostatnia zmiana: 17-01-2017, 23:43 wysłana przez artekk »
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

nano

  • 9079 / 4977
  • Ekspert
17-01-2017, 23:44
artek


akustycznie  piekny   


ale ten napisy  itp itd
niestety  wiecej nie moge powiedziec
nie wiem sam czy zaluje  ....
nie mam go i juz


..


do 10 dni pokaze jak powinno sie robic magnetofony w tamtych czasach ..
bedzie sprzeciw 
ale coz


jade za pare dni  po sprzet


tylk ocierpliwosci
« Ostatnia zmiana: 17-01-2017, 23:46 wysłana przez nano »

eMandDe

  • 2204 / 2965
  • Ekspert
17-01-2017, 23:49
przyznam ze mialem pare marantz deckow
tylko design   mi jakos tak nie odpowiadal
najlepiej wspominam


ten medel    5220


byl akustyznie    b b b  dobry ech
ale mi nie pasowal do niczego
zona  krzyczala
czyli nie mam go



Mnie jakoś taki design nie pasuje zbytnio, choć nie twierdzę, że takowe nie grają !!!!

Ja mam jeden deck Marantza SD 64 ale ten może być. Przyznam się jednak, że nie wiem jak gra ponieważ nie mam pasków do niego. A nie wiem jakie nawet powinny być i stoi i czeka na swoją kolejkę. a że czasu mało to słucham inne decki, te które grają..

He he he

U mnie tj w moich terenach takie rodzynki się nie pojawiają. A może i ale jak ja coś szukam to już zniknęło z oferty

He he he

« Ostatnia zmiana: 17-01-2017, 23:51 wysłana przez eMandDe »

AUDIOTONE

  • 9387 / 5824
  • Ekspert
17-01-2017, 23:56
No to widzę Nano że znów szykuje się dostawa :)

A na ebay-u uk jak nie niskie modele Technics-a, jakieś plastikowe kulawe mało ciekawe  TEAC-i, kilka soniaków marnych i do tego za kolosalne pieniążki . A czasem coś się trafi ciekawego to rzucają się jak na padlinę. I szarpią okrutnie... Nic ciekawego nie ma.
Więc jak mi coś wpadnie to jest rewelacja. Ciężki rynek jest w Szkocji. Do większego miasta mam daleko. A w mojej mieścinie niema żadnego sklepiku z używanym sprzętem, i giełdy są ubogie w audio. Gumtree także odpada nic kompletnie . Więc ciężko coś upolować...   :(


Pytanie do was :

Zna ktoś takie cudo... ONKYO K-622 maluch 3 głowice i dwa wałki.... coś wiecie na jego temat... ?
« Ostatnia zmiana: 18-01-2017, 00:14 wysłana przez AUDIOTONE :) »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

artekk

  • 1694 / 5871
  • Ekspert
18-01-2017, 00:26
Wojtek,
kiedyś było o tym magnetofonie na drugim forum, o ile dobrze pamiętam.

U mnie daleko na horyzoncie pojawił się szpulak, zobaczymy, czy coś z tego wyjdzie.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

eMandDe

  • 2204 / 2965
  • Ekspert
18-01-2017, 00:29


U mnie daleko na horyzoncie pojawił się szpulak, zobaczymy, czy coś z tego wyjdzie.

Uważaj Arturze !!!

Na to tez można zachorować !!!

Ja już mam trzy, a jedzie czwarty.

A co do defektu cd 60 to żaden defekt.


artekk

  • 1694 / 5871
  • Ekspert
18-01-2017, 00:39
Uważaj Arturze !!!

Na to tez można zachorować !!!

właśnie, tego się obawiam. Może nic z tego nie będzie.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

AUDIOTONE

  • 9387 / 5824
  • Ekspert
18-01-2017, 01:01
Arturze to witaj w klubie :)  Mnie dopadło jakieś parę latek temu i mam dwa;  stareńkiego niestety niesprawnego lampowego Philipsa El3542 i w pełni sprawnego po serwisie  Tascam-a 32.
Ale rzadko słucham bo nie mam gdzie ustawić  :(

Mirku a co masz za maszynki na duże szpuleczki bo nigdy się nie chwaliłeś... :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.