Audiohobby.pl

Magnetofon

sibelius

  • 190 / 2934
  • Aktywny użytkownik
24-12-2016, 08:57
Poradźcie mi proszę w sprawie zakupu decka.
Jaka firma?
Jaki model?
W przyszłym roku chcę sobie kupić nowy sprzęt.
A swoją drogą sprzęt coraz droższy...

sibelius

  • 190 / 2934
  • Aktywny użytkownik
24-12-2016, 11:29
I jeszcze parę rzeczy odnośnie zakupu decka w przyszłości.

1.Regulowane wejście na słuchawki.
2.Model 3 głowicowy.
3.Najlepiej lata 70-te.
4."wycieraczki".

Najchętniej słucham muzyki poważnej,małe składy kameralne lub instrumenty solo(skrzypce,wiolonczela,organy).

eMandDe

  • 2204 / 3129
  • Ekspert
24-12-2016, 12:49
Poradźcie mi proszę w sprawie zakupu decka.
Jaka firma?
Jaki model?
W przyszłym roku chcę sobie kupić nowy sprzęt.
A swoją drogą sprzęt coraz droższy...

I jeszcze parę rzeczy odnośnie zakupu decka w przyszłości.

1.Regulowane wejście na słuchawki.
2.Model 3 głowicowy.
3.Najlepiej lata 70-te.
4."wycieraczki".

Najchętniej słucham muzyki poważnej,małe składy kameralne lub instrumenty solo(skrzypce,wiolonczela,organy).

Sinelius

To o co prosisz jest bardzo trudne podejrzewam dla każdego z nas.
Określiłeś swoje wytyczne co do decka.
Ok.

To tak jakby na zebranie rady nadzorczej przyszedł szef firmy i powiedział że chce wyprodukować i wypuścić na rynek magnetofon, który ma to, to, to i to, albo jakby syn przyszedł do ojca i poprosił Ojcze masz większe doświadczenie, chciałbym taką dziewczyną co by miała to, to, to i to.
Ale w tym przypadku to jest prostsze, bo ojciec powiedziałby, że takowych nie ma.

He he he

Jak już wspomniałem to bardzo trudne zadanie.
Ja chociaż nie mam wielkiego doświadczenia czasowego ale posiadam duże można powiedzieć decków to nie umiem Ci doradzic.

Ale jak to bywa w naszym świecie najpierw kupują oczy.
To Ty musisz wiedzieć, który się Tobie deck podoba. Jest tyle różnych marek i modeli, że gdyby jeden mógł spełnić te wymagania i Twoje oczekiwania to byłoby super.

Moja propozycja.

Popatrz na oferty decków i zobacz co się Tobie podoba a potem zawężone grono decków będzie można prościej porównać i pomóc Tobie w wyborze.

Choć nadal to rzecz gustu odbiorcy.

Jeden jest powiedzmy ładniejszy ale gorzej gra.
Jedna dziewczyna ładniejsza choć jak pogadasz to uznasz, że ta mniej ładna jest mądrzejsza.
Nie zawsze to idzie w parze, i tak jest i w przypadku decków.

I co ? jaki byś wybrał ?

Takie pytanie musisz sobie sam zadać, a więc najpierw wybierz ładne a potem pomożemy wybrać z nich lepiej grające.

Tu jest tylu co ma tyle decków i na pewno każdy będzie chwalił to co sam lubi,
Nie koniecznie będzie to Twój najlepszy wybór co może się okazać w praniu.

Ja najlepiej kupiłbym jeden a potem drugi i wybrał ten lepszy, A jak ten nie spełni Twoich oczekiwań to kupujesz trzeci i porównujesz do drugiego.
Oczywiście ten pierwszy i ten drugi sprzedaj.
Nie rób tak jak ja bo opęta Cię taka choroba jak mnie czy innych kolegów.

A powiem Tobie tak po cichu


Nie ma na to lekarstwa.
 
« Ostatnia zmiana: 24-12-2016, 12:56 wysłana przez eMandDe »

eMandDe

  • 2204 / 3129
  • Ekspert
24-12-2016, 12:58
@@@@@@@ WESOŁYCH ŚWIĄT, SPOKOJNYCH, PIĘKNYCH I SMACZNYCH. NO I NIE GŁUCHYCH !!! @@@@@@@@

Radmar

  • 1140 / 6052
  • Ekspert
24-12-2016, 13:41
Pozwólcie, że wtrącę również od siebie dwa słowa, jako, że w Technicsach "siedzę" od zawsze i wiele z nich mam lub miałem na własny użytek albo też miałem okazję posłuchać i porównać bezpośrednio. Tutaj również w kwestii RS-B100 nie zgodzę się (chyba po raz pierwszy) z nano. Absolutnie nie jest to magnetofon, który gra cyfrowo. Moje odczucia są diametralnie odwrotne, aczkolwiek jest to wyłącznie moja subiektywna opinia i rzecz jasna nie będę się wdawał w polemikę, próbując przekonać nano do swoich racji. Absolutnie nie. Każdy ma inne odczucia.

Jeśli chodzi o RS-B905, to jest to bardzo ładnie brzmiący magnetofon. Niczego mi w nim nie brakowało jeśli chodzi o walory dźwiękowe. Można by mu zarzucić, że jest nieco "wybrakowany" porównując go do RS-B100, bo faktycznie brak pełnej kalibracji z generatorem sygnałów testowych trochę przeszkadza i na pewno w magnetofonie z najwyższej półki generator byłby wskazany. Jednak przy odrobinie wprawy i dobrego ucha wystarczy również to co posiada on "na pokładzie". Wizualnie bajka, jak słusznie Wojtek to zauważył. Dźwiękowo również bajka, wyposażeniowo - drobne braki są, jednak są one do wybaczenia i zaakceptowania.

Pozwólcie, że zamieszczę podobnie jak Wojtek własny ranking Technicsa uszeregowany w oparciu o moje odczucia odsłuchowe. Również nie zamieszczę wspomnianego przez Artura RS-M95, ponieważ nigdy nie miałem go okazji posłuchać. Opieram się wyłącznie na tym co miałem lub słyszałem.

1. RS-B100,
2. RS-M280,
3. RS-M270X,
4. RS-B905,
5. RS-B705,
6. RS-BX707,
7. RS-M265X,
8. RS-B965,
9. RS-B665,
10. RS-B565 oraz RS-BX606 (te dwa modele ex aequo).

Na pozycji 3. umiejscowiłem dwugłowicowy model RS-M270X. Tak, to wcale nie jest pomyłka. Mimo, że to magnetofon dwugłowicowy i bez kalibracji to potrafi zaskoczyć dźwiękiem jaki z siebie wydobywa. Tak samo wypada nagrywanie. W zasadzie trudno jest go odnieść do RS-B905, jednak biorąc pod uwagę wyłącznie aspekty odsłuchowe (pomijając wygląd i wyposażenie) to minimalnie - ale jednak korzystniej wypada RS-M270X. Drugie zaskoczenie może stanowić umiejscowienie RS-B965 o dwa oczka niżej niż teoretycznie słabszy RS-BX707. No cóż, RS-BX707 to magnetofon uboższy, z jednowałkowym mechanizmem. jednak nowszy. Być może zmiany jakie zaszły w pierwszej serii RS-BX w porównaniu do ostatniej RS-B były na tyle korzystne, że odbiły się pozytywnie nie tylko na RS-BX808 (którego nie miałem okazji porównać bezpośrednio i tym samym do tego modelu się odnieść nie mogę) lecz również na modelu niższym RS-BX707. Faktem jest, że RS-BX707 jest dość "cyfrowy". Jednak "cyfrowy" oznacza tutaj dźwięk czysty zbliżony do CD. I są to w zasadzie wszystkie wady, jeśli to za wady w ogóle uznać, natomiast RS-B965 oprócz tego, że jest "cyfrowy", dodatkowo jest jeszcze jakiś taki "sterylny" i suchy.

Wesołych Świąt Panowie. Niech to będzie wyjątkowy czas dla nas wszystkich.
« Ostatnia zmiana: 24-12-2016, 13:42 wysłana przez Radmar »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

AUDIOTONE

  • 9709 / 5988
  • Moderator Globalny
24-12-2016, 14:11
I jeszcze parę rzeczy odnośnie zakupu decka w przyszłości.

1.Regulowane wejście na słuchawki.
2.Model 3 głowicowy.
3.Najlepiej lata 70-te.
4."wycieraczki".

Najchętniej słucham muzyki poważnej,małe składy kameralne lub instrumenty solo(skrzypce,wiolonczela,organy).


Moim zdaniem jest ich sporo oto kilka przykładów, kolejność nie jest wyznacznikiem jakości:
Z latami 70-tymi może być lekki problem... ja po prostu nie pamiętam wszystkich hehe magnetofonów... i będzie z mojej strony lekka mieszanka:
1. TEAC 860
2. DENON DR-F3, DR-F8
3. Alpage AL-300, FL-8000
4. Pioneer CT-F1000,
5. Alpine AL-85, AL-90
6. AKAI GXC-570D, GXC-740D, GXC-750D
7. Luxman K-05, K-04, K-03
 

to tak na szybko, lista jest o wiele dłuższa ale może ktoś inny Ci coś doradzi i dołoży do tej listy inne modele :)

WESOŁYCH ŚWIĄT MOI DRODZY !!!  :)

pozdr. Wojtek
« Ostatnia zmiana: 24-12-2016, 15:17 wysłana przez AUDIOTONE :) »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Radmar

  • 1140 / 6052
  • Ekspert
24-12-2016, 14:29
Sibelius, co prawda to nie lata siedemdziesiąte, bo rok produkcji 1981 (niezbyt duża różnica) ale dodałbym do Wojtkowego zestawienia jeszcze jedną pozycję - Dual C 844.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

artekk

  • 1694 / 6035
  • Ekspert
24-12-2016, 14:57
Zdrowych, Spokojnych i Wesołych Świąt Koledzy, niech Wasze maszyny umilą ten wspaniały czas kolędami :)
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

sibelius

  • 190 / 2934
  • Aktywny użytkownik
24-12-2016, 15:18
eMandDe,AUDIOTONE:),Radmar.

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi!

_arwas_

  • 171 / 2897
  • Aktywny użytkownik
24-12-2016, 22:39
To właśnie mój NAD 6100
Zdziwienie nawet dla mnie było
Coś w mechanizmie szwankuje ale nie mam czasu by zajrzeć
Ale jak grał to rewelka, istny dynamit
Tylko Grundig CT-905 może mu się równać
A skąd wiesz jak grał skoro kupiłeś go uszkodzonego 7 listopada b.r.?
Pierwsze zdjęcie jest Twoje a drugie z aukcji z zaznaczonymi charakterystycznymi znakami.

http://allegro.pl/magnetofon-kasetow-nad-6100-nad-6100-servo-control-i6595029487.html

upiorek77

  • 39 / 2927
  • Użytkownik
24-12-2016, 23:32
A skąd wiesz jak grał skoro kupiłeś go uszkodzonego 7 listopada b.r.?
Pierwsze zdjęcie jest Twoje a drugie z aukcji z zaznaczonymi charakterystycznymi znakami.

http://allegro.pl/magnetofon-kasetow-nad-6100-nad-6100-servo-control-i6595029487.html

Oczywiście że kupiłem go jako uszkodzony jak prawie połowa z kilkudziesięciu decków które posiadam.
Wymiana pasków, przeczyszczenie toru przesuwu i wygrzanie wystarczyło by deck zagrał.
Niestety po kilku dniach intensywnego grania i porównywania z innymi deckami zaniemógł
Na szybko nie udało mi się go naprawić więc spoczął w "piwniczce" z resztą niesprawnych, do późniejszej naprawy
To tak tylko gwoli wyjaśnienia
Piotrek

_arwas_

  • 171 / 2897
  • Aktywny użytkownik
25-12-2016, 10:59
Wymiana pasków, przeczyszczenie toru przesuwu i wygrzanie wystarczyło by deck zagrał.
Niestety po kilku dniach intensywnego grania i porównywania z innymi deckami zaniemógł
Na szybko nie udało mi się go naprawić więc spoczął w "piwniczce" z resztą niesprawnych, do późniejszej naprawy
To tak tylko gwoli wyjaśnienia
Wiesz, czas od kupn do naprawy i ponownej awarii wydał mi się cokolwiek za krótki stąd moje zdziwienie. Ale skoro jest jak piszesz to O.K.

Oczywiście że kupiłem go jako uszkodzony jak prawie połowa z kilkudziesięciu decków które posiadam.
Ech ... ja już nie dzielę decków z a..o na kupione w "uszkodzonych" czy jawnie uszkodzone i te kupione w "sprawnych" czy deklarowane jako sprawne. Jak deck jest w "uszkodzonych" i ma opis, że jest uszkodzony to tak jest w istocie. Często lądują tam decki w sumie prawie sprawne ale z opisem śmiesznej usterki (typu przepalony LED itp) a sprzedajacy dał go w tę kategorię z ostrożności i uczciwości. W kategorii decków "sprawnych" sporo jest takich z usterkami wykrywanymi po zakupie a deklarowanymi jako sprawny na 100 i więcej procent. Z uczciwością niestety w Polsce nie jest najlepiej.

_arwas_

  • 171 / 2897
  • Aktywny użytkownik
25-12-2016, 11:01
GXC-750D
Sibelius zdaje się "przerabiał" ten model. Niestety pięknie wygląda i nic poza tym. Może w zamian za ten model to zaproponujemy SONY TC-229SD?

1.Regulowane wejście na słuchawki.
Gniazdo słuchawkowe to ja traktuję jako swego rodzaju ersatz wyjścia sygnału. Korzystanie głównie z niego jest mim zdaniem nieporozumieniem bo przeważająca część decków ma w tej kwestii "budowę cepa" i wyjście nie brzmi dobrze i nie pozwala usłyszeć pełnię możliwości sprzętu. Jeśli czasem takie wyjście ma bardzo sensowną jakość to jest to wyjątek potwierdzający regułę. Żeby nie było, że sam nie korzystam z wyjścia słuchawkowego. Korzystam jak nie chce mi się przenosić i podpinać do dedykowanego wzmaka słuchawkowego, który notabene jest cięższy niż jakikolwiek mój deck. Przy każdym miejscu do spania czy wypoczynku i w zasięgu kabla zawsze jest jakiś deck to tylko słuchawki i kaseta w łapę i jest odsłuch, ale nie odsłuch krytyczny.
« Ostatnia zmiana: 25-12-2016, 11:12 wysłana przez _arwas_ »

AUDIOTONE

  • 9709 / 5988
  • Moderator Globalny
25-12-2016, 22:52
teraz są święta koniec sporów :)
Więcej słuchajmy niż gadamy; wyciągajmy wnioski z naszych przesłuchań  tym się dzielmy ... proste przesłanie... ?



pod spodem kilka fotek z czasu świątecznego......




magnetofony świąteczne....

1. DENON DR-F8
2. TEAC C-1
3. Dragonarium
4. Sony TC-KA7ES  za jakiś czas przybędzie......
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

_arwas_

  • 171 / 2897
  • Aktywny użytkownik
26-12-2016, 11:27
3. Dragonarium
To niemożliwe! Poczekam ... zaraz się obudzę.