Audiohobby.pl

Magnetofon

nano

  • 9079 / 5141
  • Ekspert
23-12-2016, 21:09
sharp
nie smieje sie
bo mam go jak wiesz  i zostani az  wyladuje pod ... ech
,,,


co do pytania


poddaje sie nie wiem

jmaciek

  • 389 / 4991
  • Zaawansowany użytkownik
23-12-2016, 21:18
Mam ja takiego "podwójniaka", który ma to rozwiązane inaczej bo jeden silnik napędza dwa capstany w dwóch kieszeniach poprzez jeden pasek.
Zagadka dla Was.
Jaki to deck ?
Ja mam Panasonic'a - dwie kieszenie napędzane jednym silnikiem - ale to radiomagnetofon a nie deck...

eMandDe

  • 2204 / 3129
  • Ekspert
23-12-2016, 21:20
to Technics RS B66W

Ma taki fajne rozwiązanie.
To kopiarka potrafiąca nagrywać 6 razy szybciej !!!
Deck z jakością jednokasetowca bo nie ma autorewersu.

Sorry napisałem wcześniej, że jednego paska myśląc o jednym silniku.
Sorry za wprowadzenie w błąd.
Już poprawiłem.

Ten jeden silnik to nie oszczędność !!!

To precyzja kopiowania.
« Ostatnia zmiana: 23-12-2016, 21:23 wysłana przez eMandDe »

nano

  • 9079 / 5141
  • Ekspert
23-12-2016, 21:23
wsio  jedno
tego tez nie wiedzialem


dzieki edmande


hm


popatrze  na spokojnie
musza spakowac parre rzeczy


nara


..
edmande wez kamere czy komorke
zrob pare fotek sprzetu


to pobudza nasz zmysly


tym razem to nie zart


teraz u mnie
oj tez jest dobry sprzet 
« Ostatnia zmiana: 23-12-2016, 21:35 wysłana przez nano »

eMandDe

  • 2204 / 3129
  • Ekspert
23-12-2016, 21:24
nara nano

Nara

Apropo fotek to już kiedyś wkleiłem parę, ale dla pobudzenia zmysłów dla Ciebie nano wkleję.

Ten o którym wspominałem jest na samym dole robi za podkładkę do Naka

He he he.
« Ostatnia zmiana: 23-12-2016, 21:52 wysłana przez eMandDe »

AUDIOTONE

  • 9709 / 5988
  • Moderator Globalny
23-12-2016, 21:39
Mirku Technics RS-B905 to bardzo dobrze brzmiący magnetofon. Na pewno nie jest suchy i sterylny. Brzmi analogowo ale nie wprowadza od siebie zbyt wiele. Na pewno brzmi lepiej od nie modyfikowanego RS-B965. Miałem te modele lub w dalszym ciągu mam i tak bym poukładał je według "jakości" brzmienia pasującego oczywiście mi :
1. RS-B100
2. RS-M280
3. RS-B905
4. RS-M02
5. RS-T80R
6. RS-B765
7. RS-TR555
8. RS-TR979
9. RS-B965
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 5141
  • Ekspert
23-12-2016, 21:48
RS-T80R

tu mam klopot
poniewaz nie sluchalem

ale co do listy    zgadzam sie


jka myslisz  100  i 905 ?
w moci uszach pozostala jako


digital  100  i analog 905[/size]

[/size]


musze juz spada a szkoda


..
edmande 
rob to zawsze  suuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuper fotka
to pobudza nasz wyobraznie na serio


wlasne fotki sa   najwiecej warte
to
jak wlazysz kasete i PLAY
to twoje


to samo  fotka
to twoje


-


edmande


ale jestes "walniety"  na serio
piekny  odplyw
« Ostatnia zmiana: 23-12-2016, 21:59 wysłana przez nano »

eMandDe

  • 2204 / 3129
  • Ekspert
23-12-2016, 21:57
Mirku Technics RS-B905 to bardzo dobrze brzmiący magnetofon. Na pewno nie jest suchy i sterylny. Brzmi analogowo ale nie wprowadza od siebie zbyt wiele. Na pewno brzmi lepiej od nie modyfikowanego RS-B965. Miałem te modele lub w dalszym ciągu mam i tak bym poukładał je według "jakości" brzmienia pasującego oczywiście mi :
1. RS-B100
2. RS-M280
3. RS-B905
4. RS-M02
5. RS-T80R
6. RS-B765
7. RS-TR555
8. RS-TR979
9. RS-B965

Witam Wojtku.

Miło że wpadłeś do Nas.

Dzięki za Twoją klasyfikacje.

Ja ma z tych co napisałeś tylko te na grubo - dużo co ?

He he he:

1. RS-B100
2. RS-M280
3. RS-B905
4. RS-M02
5. RS-T80R
6. RS-B765
7. RS-TR555
8. RS-TR979
9. RS-B965

Ale wyświetlacz najładniejszy ma bezsprzecznie 905 co ?

Taki kolorowy fajnie i "takiiii duuuugi"

He he he

Tylko nie wiem jak "skacze" ?
« Ostatnia zmiana: 23-12-2016, 22:31 wysłana przez eMandDe »

Sławo1

  • 192 / 3223
  • Aktywny użytkownik
23-12-2016, 21:58
"Zadam pytanie: po ile chodzą magnetofony drutowe? Można kupić z wojskowego demobilu i może coś w przyszłości zarobić? Czas nieubłaganie płynie. Części zużywają się i są często niedostępne lub dostępne w astronomicznej cenie. Stąd pewne odtwarzacze CD tanieją na łeb, na szyję i jak ktoś obeznany do nie kupi takiego co płyt nie czyta bo zakup równa się wyrzuceniu kasy w błoto bo można kupić laser ale w cenie powiedzmy tysiaka. Będzie coraz trudniej utrzymać nasze decki w dobrej kondycji i to nie tylko z powodu braku części zamiennych. Wszystko nieubłaganie starzeje się i nadejdzie czas, że wartość będzie tylko kolekcjonerska lub sentymentalna. Są takie sprzęty co nie muszą nawet grać - mają za to ładnie wyglądać i cieszyć właściciela.

Decki jako lokata kapitału? No ja nie wiem .... . Chyba, że Sławo1 znasz ten moment, w którym trzeba będzie szybko sprzedawać póki ceny będą jeszcze wysokie bo obecnie są zbyt wysokie. Ja bym nie liczył, że ceny powszechnie dojdą do takich liczonych w tysiącach złotych, bo wtedy zabawa w winyle stanie się bardzo atrakcyjna. Zauważ, że płyty ciągle tłoczą ... gramofony ciągle produkują .... ."




    arwas, to że Cię cytowałem, to tak wyszło. Nie traktuj tego osobiście. Chciałem tylko się wypowiedzieć na temat niektórych tematach poruszanych tutaj. A, że one wracają- te same problemy, pytania, stąd jakoś też trafiło tak na to że odpowiedziałem jak gdyby na Twój post.

 Może nie znam się dobrze na naprawie magnetofonów, ale uważam, że prawie każdego decka da się naprawić.
 
 Natomiast odtwarzacza cd, jeżeli faktycznie padnie laser już nie! Można oczywiście taki odtwarzacz naprawić, mówię tu, o wymianie lasera. Jednak dostać laser do takiego wysokiego modelu, np. Sony ES nie jest łatwo, a może nawet już teraz to jest prawie niemożliwe. Nie wiem. Nie sprawdzałem. Jeżeli jednak jak się uda kupić, to będzie kosztował majątek.
 
A i ryzyko ogromne.
 
Z deckami jest o wiele lepiej. Za cenę, już, np.lasera będzie można (i teraz także, jak najbardziej) mieć 2 dobre decki z "zapleczem serwisowym" na przyszłość. Wiem, że może to jest małe uogólnienie (także z tymi odtwarzaczami cd) z mojej strony, ale coś w tym jest.
 
Z magnetofonami jest inaczej. Choć oczywiście, trzeba zaznaczyć, że odtwarzacze cd są droższe niż decki.
Tak będzie coraz trudniej, Magnetofony, które posiadamy, mają po 20, 30 lat i wiecej. I co? I nic się nie dzieje. Od razu nie przestaną działać, a awarie po przeżyciu przez nie tyle lat, nagle nie zaczną się w jakiejś większej iości. Już to przeszedlem.
 
Tutaj pytając na tym niezastąpionym forum, po wielu zapytaniach wśród znajomych, którzy też mają magnetofony i po własnych już doświadczeniach i próbach. Nie ma takiej możliwości, aby przez następnych i nawet klikadziesiąt lat wszystko nagle ustało, przestało działać. Nie będą meblami. Będą działać. Nie mówimy tu jescze o ważnej sprawie, o której się co jakis czas słyszy. Chodzi o drukowanie przedmiotów w drukarkach 3D. Nie wiem jak to się rozwija, można tam "wydrukować" wszystko, także metalowe części, jeżeli się nie mylę. Jednak podejrzewam, że są pewne naciski, niektórych, który nie byłoby to na rękę. Przecież, jakby się to upowszechniło, to za, np.20 lat czy wcześniej, wydrukować idler, zebatkę, przycisk, itp. to byłaby drobnostka. A wtedy, czy mimo tego byłoby taniej w przyszłości.  Nie wiem.
 
Wracając do rzeczywistości.
 
Trzeba mieć oczywiście jakiś zapas, dawcę na częsci. Umieć coś naprawić, mieć kogoś co przy trudniejszych usterkach pomoże i naprawi.
 
Także oczywiście nie bez wpływu wiadomo, odgrywa tu jak kto korzysta z danego decka, wzmacniacza, itd. Gdzie jest przechowywany i jak czesto jest eksploatowany. Jeżeli ktoś będzie miał 1-2 decki, to wiadomo, że może częściej sie coś zepsuć. A jak ktoś ma, np.5 decków i więcej, to gra każdym od czasu do czasu, a nawet tego najbardziej ulubionego oszczędza. I wtedy, takie jest moje zdanie, ryzyko awarii mniejsze.
Czy to lokata kapitału? Raczej nie, oczywiście. Lokata w nasze hobby jak najbardziej. :)1100%:) zwrotu przyjemności w naszym przypadku.
A inwestycja, taka lokata byłaby możliwa, ale musiałby ktoś mieć 3 Dragony, z 3 Techniscy RS B100, i z 3 Sony TC-K777. I to wszystko nowe, najlepiej w kartonie:)
 
Jeżeli natomiast, magnetofony zaczną drożeć, to winyle i inne "sprzęty", razem z nimi. Nie ma co liczyć na to, że jak jakiś nośnik, odbiornik, będzie droższy, to inne będą tanieć. Nie w Audio.
 
I rzecz ważna, oczywista dla wszystkich. Już wszystko nalepsze analogowo zostało wymyślone.
I mieliśmy to szczęście, (i ciągle je mamy, że trafiło to na Nas, myślę wiekszości na tym forum Audiohhoby) że mogliśmy się przyglądać czynnie! zmianom, zastępowaniu, ale poprawnie będzie  czy powinienem powiedzieć -współistnienia-jednego nośnika-źródła, źródła-nośnika drugim, np. magnetofon kasetowy- odtwarzacz cd.
 
Nie mamy nawet wyjścia. Jak będziemy mieć te nasze decki, kasety, tunery inne "sprzęty" nie grozi nam obecna plastikomania tabletomania mp3. A na koniec chciałem napisać, że przedwczoraj ten mój wpis, miał się ukazać, później chyba wczoraj ale chyba serwer padł, albo coś, bo jak wysłałem posty, ale już coś nie zadziałało. Coś wiadomo o tej awarii? Może ktoś nie chce, abyśmy rozmawiali o cena na aukcjach? Może, taką mamy pogodę, mamy, klimat, bo także Cyfrowa DVBT, ostatnio też jest awaryjna:)

Do nano- jakbyś mógł podpytać tego Twojego znajomego z tymi 17 deckami Nakamichi, to zapytaj proszę o DR-2.
 
Dobrze, że miałem niekompletną zrobioną kopię tego wpisu, bo mogłem teraz go dokończyć i wysłać. Jednak trochę mi się on rozwinął. Na parę miesięcy starczy. Życzę wszystkim Wesołych Świąt!
 
 
 
 
« Ostatnia zmiana: 23-12-2016, 22:04 wysłana przez Sławo1 »

AUDIOTONE

  • 9709 / 5988
  • Moderator Globalny
23-12-2016, 22:14
Nano ja takiego aż drastycznego zróżnicowania miedzy 100 a 905 że ten cyfra a ten analog nie zauważyłem i do gustu bardziej przypadła 100. Szkoda że 905 jest taka uboga w wyposażenie bo wygląda super i te 3 kolorowe wskaźniki :) Wbudować generatory i byłby git model...

Mirku wpadałem rzadko bo pracy w cegielni sporo było ale teraz święta i będzie czas na słuchanie i pisanie:)


Poza tym Harman TD4600 ma na 90% uwalony procesor, to już wybadałem, czyli na razie idzie do szafy i czeka na dawcę.
Grzebanie w sprzęcie na okres świąteczny nie zostało mi zakazane ale ma być w granicach rozsądku. A nie od rana do wieczora z lutownicą hehe. Takie dostałem wytyczne.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

eMandDe

  • 2204 / 3129
  • Ekspert
23-12-2016, 22:29
Rozumiem Wojtku.

Ach ta CEGIELNIA !

Dobrze, ze Święta zapasem. Bezie można posłuchać więcej. czego każdemu życzę bo po coś w końcu te decki mamy prawda ?

Z tym Harmanem dasz rade Wojtku. Tego Ci tez życzę i wiem, ze tak będzie.

Ja nie mam jeszcze 905 a o 100 mogę tylko pomarzyć.
« Ostatnia zmiana: 23-12-2016, 22:32 wysłana przez eMandDe »

eMandDe

  • 2204 / 3129
  • Ekspert
23-12-2016, 22:39
Może na prezent ?

http://allegro.pl/kenwood-kx-1100-hx-i6657177901.html

Dla siebie albo możecie dla mnie kupić - now problem.

He he he

artekk

  • 1694 / 6035
  • Ekspert
23-12-2016, 22:55
1. RS-B100
2. RS-M280
3. RS-B905
4. RS-M02
5. RS-T80R
6. RS-B765
7. RS-TR555
8. RS-TR979
9. RS-B965
1. RS-B100
2. RS-M280
3. RS-B905
4. RS-M02
5. RS-T80R
6. RS-B765
7. RS-TR555
8. RS-TR979
9. RS-B965

A GDZIE RS-M95 ???
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

AUDIOTONE

  • 9709 / 5988
  • Moderator Globalny
23-12-2016, 22:56
Ale RS-B905 na ebayu czasem zdarza się za naprawdę nie wygórowaną kwotę, ostatnio n a ebayu uk leżała 905 za niecałe 90 funtów sprawna w stanie do wyczyszczania itp. zaś RS-M280-tki bywają za ponad 200 funtów, pamiętasz jak mi uciekła aukcja za 70 funtów sprawnego i potem trafił mi się mój uszkodzony za większą kwotę. Zaś z RS-B100 to już inna bajka, ja swojego uszkodzonego kupiłem za sporo większe pieniążki , ale dlatego byłem gotów zapłacić sporo bo rzadko można go spotkać na aukcjach a jak już jest to ma spor chętnych i właśnie jego brak winduje mu cenę, poza tym kto by się chciał pozbywać dobrze grającego deka za śmieszne pieniążki, kiedyś go miałem ale się nie nacieszyłem długo. Inne modele Technics-a także można trafić czasem za niewielkie pieniążki , ale to rzadko, bo także jest sporo chętnych. A ludziska tacy co tylko mają kilkadziesiąt lub kilkanaście kaset już nie biorą jak leci co popadnie także zaczęli szukać modeli wyższych oferujących lepsze brzmienie . Inną sprawą jest mania chęci posiadania, ale to już inna historia a temat rzeka i nie wchodzę do niej...   :)

poniżej.....te ładniejsze...
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

AUDIOTONE

  • 9709 / 5988
  • Moderator Globalny
23-12-2016, 22:59
Miałem te modele lub w dalszym ciągu mam i tak bym poukładał je według "jakości" brzmienia pasującego oczywiście mi :

Dlatego Arturze brakuje tam RS-M95   :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.