Audiohobby.pl

Magnetofon

eMandDe

  • 2204 / 3129
  • Ekspert
23-12-2016, 12:48
No tak artekk. Ten też może iść pod choinkę. Sper bolid - tylko niech nie przyklejają ceny na obudowie bo długo nie pożyję.

Ja już sobie zrobiłem prezent. O!
Nawet parę.

Teraz muszę pisać do dostawcy neta, żeby mi go odłączyli, albo skoczyć muszę gdzieś do apteki po jakieś lekarstwo na te chorobę.
A jak nie znajda to ja znajdę - w garażu - Młotek !!!

He he he.
« Ostatnia zmiana: 23-12-2016, 13:11 wysłana przez eMandDe »

artekk

  • 1694 / 6035
  • Ekspert
23-12-2016, 13:45
eMandDe,

ja wyhamowałem, po świętach wyprzedaję rzadko używane decki. Dość tego. W grudniu dość już prezentów było.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

eMandDe

  • 2204 / 3129
  • Ekspert
23-12-2016, 14:49
Rozumiem artekk

Może tak należałoby zrobić.
Na mnie też kiedyś przyjdzie taki czas.
Tylko nie wiem kiedy ?
Na razie to chciałbym chociaż przestać kupować.

Oczywiście to zależy tylko ode mnie.
Naciesze się i zrobię pewnie podobnie do Ciebie.
Zostawię te najbliższe uchu i sercu.

eMandDe

  • 2204 / 3129
  • Ekspert
23-12-2016, 14:55
Korzystając z okazji chciałbym wszystkim WAM i WASZYM rodzinom życzyć Zdrowych Spokojnych Świąt.
Wiele radości i wspaniałych prezentów.

Pozdrawiam

Mirek

I osobne życzenia na kartce:

_arwas_

  • 171 / 2896
  • Aktywny użytkownik
23-12-2016, 16:10
Współczuję tym, którzy dali 800 lub więcej. Stosunek kwoty wyłożonej w zakupie do tego co on oferuje tworzy zupełny brak argumentacji do zakupu. Nijak nie da się go obronić.
Nie ma prostych wytłumaczeń dlaczego ktoś kupuje ten właśnie magnetofon za "jakieś tam" pieniądze. Czasem realizujemy niespełnione marzenia z młodości. Kiedyś rzeczy nieosiągalne dla nas lub naszych rodziców teraz są na wyciągnięcie ręki. Wystarczy uiścić rachunek. Spełniamy swoje marzenia i chyba tak jest w przeważającej częsci sytuacji.
Właśnie obroniłeś wcześniejszą tezę :)
I żeby nie było że jest - z ust mi to wyjąłeś bo sam bym tego lepiej nie opisał - podpisuję się pod tym obiema łapkami :)

Niczego nie obroniłem. Kwoty 800 czy 1500 (a tyle nawet za niego wołano) nie da się obronić przy zakupie. Dla kwoty 500 i wyższej sens zakupu jest wysoce wątpliwy.  No co innego kwotę 200. Tyle właśnie dałem i taką jeszcze idzie znieść. Chociaż za dwieście miałbym ze cztery decki. No w zasadzie decki do roboty, ale ja akurat grzebać lubię.

A tak w ogóle to odczepcie się od mojego RS-B965. Nie mogliście innego kaseciaka wyciągnąć na cenzurowane? :)))
Czepiamy się akurat mojego ;) Twój jest po modowaniu i nie jest to 100% oryginał. Jak by nie patrzeć to jest to zupełnie inna maszyna. Za taki po modzie można dać tysiaka.


Droga do prezentu:

http://allegro.pl/alpine-al-85-bialy-kruk-wsrod-magnetofonow-hi-end-i6655947159.html

Jak ten prezent nie pasuje to może ten ?

http://allegro.pl/nakamichi-dragon-magnetofon-high-end-i6656400225.html

Helena! Helena! Mam zawał!

A tak przy okazji Dragona - wpiszcie w google frazę: audio-extasa site:audiostereo.pl Poczytajcie tematy z wyników.

_arwas_

  • 171 / 2896
  • Aktywny użytkownik
23-12-2016, 16:13
Na razie to chciałbym chociaż przestać kupować.

Oczywiście to zależy tylko ode mnie.
Naciesze się i zrobię pewnie podobnie do Ciebie.
Zostawię te najbliższe uchu i sercu.
Oj Mirek chyba sam nie wierzysz w to co piszesz :) Ja też mam postanowienie na Nowy Rok, że przestanę kupować decki. Tylko nie wiem, na który to rok mam sobie obiecać.

jmaciek

  • 389 / 4991
  • Zaawansowany użytkownik
23-12-2016, 17:57
Niczego nie obroniłem. Kwoty 800 czy 1500 (a tyle nawet za niego wołano) nie da się obronić przy zakupie.
A jak Ci ktoś odpowie, ze wydał za niego właśnie tyle bo:
Czasem realizujemy niespełnione marzenia z młodości.[...] Wystarczy uiścić rachunek.
to nie jest żadne wytłumaczenie? Pozostańmy zatem przy swoich zdaniach, przecież nikt nie każe nam ich kupować...

jmaciek

  • 389 / 4991
  • Zaawansowany użytkownik
23-12-2016, 18:06
A tak przy okazji Dragona - wpiszcie w google frazę: audio-extasa site:audiostereo.pl Poczytajcie tematy z wyników.
Poobserwuj dyskusję - ciekawe, jak myślisz - da się obronić tą kwotę (w nawiązaniu do naszych rozważań o 965)?

_arwas_

  • 171 / 2896
  • Aktywny użytkownik
23-12-2016, 18:33
A jak Ci ktoś odpowie, ze wydał za niego właśnie tyle bo:
Czasem realizujemy niespełnione marzenia z młodości.[...] Wystarczy uiścić rachunek.
to nie jest żadne wytłumaczenie? Pozostańmy zatem przy swoich zdaniach, przecież nikt nie każe nam ich kupować...
Wytłumaczeniem jest styl życia w "trybie konsumenta". Mam niestety takich znajomych. Po prostu kupują nie myśląc czy nie przepłacają i to sporo. Cierpliwość popłaca. Nie dziś to jutro trafi się dek w normalnej cenie. Nawet ten 965. Co do niektórych to nie mam złudzeń, że kiedykolwiek stanieją do poziomu akceptowalnego (bo ja sknerus jestem) i na zawsze pozostaną marzeniami. No, ale ... jakieś niespełnione marzenie chyba musi pozostać bo trzeba jakieś marzenie mieć. Co to za życie jak byśmy mieli wszystko?

A tak przy okazji Dragona - wpiszcie w google frazę: audio-extasa site:audiostereo.pl Poczytajcie tematy z wyników.
Poobserwuj dyskusję - ciekawe, jak myślisz - da się obronić tą kwotę (w nawiązaniu do naszych rozważań o 965)?
Rozważania o 965 nie są rozważaniami nad nim samym i osiąganych przez niego cenach, a raczej rozważaniami próbującymi dojść do rozwiązania zagadki wysokich obecnie cen na decki. Problem jest bardzo złożony i wielowątkowy.

A co do Dragona to powiem tyle, że warto poczytać fora dyskusyjne by zdać sobie sprawę z działalności pewnych osób, których to działalność jest bardzo wątpliwa zarówno pod względem etycznym jak i prawnym.
« Ostatnia zmiana: 23-12-2016, 18:40 wysłana przez _arwas_ »

eMandDe

  • 2204 / 3129
  • Ekspert
23-12-2016, 18:36
Prawie przerobiliśmy Technicsa RS B 965 dźwiękowo, jego wartość i ceny.

A co powiecie (napiszecie) koledzy w takim razie o RS B 905 ?

Jak się ma ten deck ? Jego jakość wykonania, głowice, design, muza z niego płynąca i jaka jest adekwatna cena za takowego ?
« Ostatnia zmiana: 23-12-2016, 18:39 wysłana przez eMandDe »

_arwas_

  • 171 / 2896
  • Aktywny użytkownik
23-12-2016, 18:41
A co powiecie (napiszecie) koledzy w takim razie o RS B 905 ?
Kolega chce kupić czy sprzedać? Wizualnie dla mnie może być. Lubię kanciate.

eMandDe

  • 2204 / 3129
  • Ekspert
23-12-2016, 18:49

Kolega chce kupić czy sprzedać? Wizualnie dla mnie może być. Lubię kanciate.

Kolega pyta bo jest po prostu ciekawy czy idąc w stronę starszego - poprzednika można powiedzieć idzie się w lepsza czy w gorszą stronę Technicsa ?

Mam parę Technicsów i wg mnie te starsze graja lepiej.
Pytam tych którzy posiadają takowe tj 905 i 965 i mogą coś na ten temat powiedzieć. A wiem, że znajdzie się na pewno jeden kolega który posiada Te decki.

Jakie jest jego odczucie ?

A co do kantów.
Ja też lubię kanciaste. ..... Auta też !!!

He he he

Zatem wizualnie wybieram tego starszego "kanciaka" aniżeli "pogiętego kanciaka" 965, chociaż brzydki to on nie jest. Tego nie twierdze. Lubie po prostu te stara "slimową" linie Technicsa.
Nie wiem tylko czy poprawił się dźwięk czy pogorszył ?

Wg mnie dźwięk skierował się w stronę wysokich modeli AKAI czyli taki podobny do CD-ków, sterylny od analaogu.
« Ostatnia zmiana: 23-12-2016, 19:17 wysłana przez eMandDe »

_arwas_

  • 171 / 2896
  • Aktywny użytkownik
23-12-2016, 19:14
Kolega pyta bo jest Ciekawy czy idąc w stronę starszego - poprzednika można powiedzieć idzie się w lepsza czy w gorsza stronę Technicsa ?

Mam parę Technicsów i wg mnie te starsze graja lepiej. Pytam tych którzy posiadają takowe tj 905 i 965 i mogą coś na ten temat powiedzieć.
Moje preferencje są chyba zbliżone do Twoich. Też lubię starsze modele. Organoleptycznie są "the best". Tylko czasem kark boli od dźwigania i przenoszenia.

Pytam tych którzy posiadają takowe tj 905 i 965 i mogą coś na ten temat powiedzieć. A wiem, że znajdzie się na pewno jeden kolega który posiada Te decki.
Ten kolega ma dwa tylko decki. Jeden słucha a drugi naprawia :)

eMandDe

  • 2204 / 3129
  • Ekspert
23-12-2016, 19:19

Ten kolega ma dwa tylko decki. Jeden słucha a drugi naprawia :)

arwas

Myślałem o innym koledze, a mianowicie o koledze jmaciek
Tak mnie się wydaje, że On siedzi w Technicsie. Nawet awatar Go zdradza.
He he he.
A może się mylę, a może w Kenwoodzie ?
« Ostatnia zmiana: 23-12-2016, 19:23 wysłana przez eMandDe »

_arwas_

  • 171 / 2896
  • Aktywny użytkownik
23-12-2016, 19:23
Myślałem o innym koledze, a mianowicie o koledze jmaciek
Tak mnie się wydaje, że On siedzi w Technicsie. A może się mylę, a może w Kenwoodzie ?
Patrząc na awatar to można tak zakładać. Ale ten kolega, o którym ja myślałem to ma wszystko. Tylko nie pamięta, że ma i czasem po prostu dziwnym trafem znajduje w sobie znanych zakamarkach :D