Audiohobby.pl

Magnetofon

ArturP

  • 1363 / 2946
  • Ekspert
17-12-2016, 12:21
Już pisałem o sprzęcie z PRL'u. Wielu innych też.     
Mam całą dużą wieżę Unitry i kilka magnetofonów do dużej wieży, parę tunerów i ze dwa CD, też mam kilka szpulowców PRL'owskich.
Po wymianie wszystkich, wrażliwych elementów, magnetofony, CD i tunery zagrały najwyżej poprawnie. Wojciech ma rację, "Wartości brzmieniowe tych sprzętów są znikome".
Mieszkam w bloku, w 50m2, miejsca u mnie niewiele, więc nie mam gdzie tego ustawić, ale jakoś nie odważyłem się na wystawienie obok śmietnika. Trzymam ten sprzęt na strychu. Chociaż parę razy zdarzyło mi się użyć magnetofonów kasetowych i szpulowych, kiedy szukałem odpowiedniego brzmienia do kilku moich pomysłów muzycznych.

jmaciek

  • 389 / 4991
  • Zaawansowany użytkownik
17-12-2016, 13:33
Odnośnie polskich sprzętów to kieruję się tylko sentymentem. Od grania mam inne decki. Choć przyznam, ze kasety z lat młodości nie brzmią mi lepiej na żadnym innym sprzęcie niż na krajowych wyrobach tak wiec czasem łączę sentyment z graniem...

Zacytuję fragment opisu:
"GDZIE  DŹWIĘK  JEST  MYŚLIWYM  A  MY  UPOLOWANĄ  ZWIERZYNĄ !"
Chcecie być jak te upolowane jelenie? :)

Czy tu upolowana zwierzyna jednak zwiała przed myśliwym?:
http://allegro.pl/wysokiej-klasy-magnetofon-sony-tc-u5-vintage-i6628773976.html
http://allegro.pl/wysokiej-klasy-magnetofon-sony-tc-u5-vintage-i6649767753.html

zamowilem  idler  na ukrainie
nie wiem czy gosc jest 100%  ale nie ma problemu sekunda juz  daje
odczekaj z 3 tygodnie to sie wypowiem
http://www.ebay.de/itm/142187618941?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

nano, czy Ty niemiecko-języczny jesteś? Też chciałbym zamówić idler i wychodzi na to, że też z Ukrainy (z tego linku):
http://allegro.pl/idler-pioneer-ct-ct-f-ct-s-i6638845854.html
Zdjęcie takie samo jak na aukcji z niemieckiego e-baya ale nie wiem czy to ten sam sprzedawca u którego Ty zamówiłeś bo nie władam językiem najeźdźców czy oprawców . Pytam bo nie ma żadnego kontaktu ze sprzedającym, chciałbym kupić 2 sztuki a z opisu wychodzi, że muszę zapłacić za 2 wysyłki choć pewnie do jednej koperty to można zapakować i 10 szt. takiego towaru...
« Ostatnia zmiana: 17-12-2016, 17:51 wysłana przez jmaciek »

nano

  • 9079 / 5141
  • Ekspert
17-12-2016, 18:01
obsluguje audio


dual  --  german


nad -  english   


kometa -- rosyjski


unitra --  polski   


philips -- holenderski


idlera jeszcze nie dostalem  czekam
« Ostatnia zmiana: 17-12-2016, 18:04 wysłana przez nano »

Radmar

  • 1140 / 6052
  • Ekspert
17-12-2016, 18:07
Właśnie Marku, nie daje mi spokoju, że jeszcze ich nie słyszałem.

Myślę Artur, że jeszcze będzie okazja usłyszeć. Tego drugiego to prawdopodobnie jeszcze upolujesz w rozsądnej cenie. Natomiast z tym pierwszym to przyjadę do Ciebie na odsłuch, jak tylko paczka do mnie z Anglii dojdzie... kiedyś tam. :)))


Czy tu upolowana zwierzyna jednak zwiała przed myśliwym?

Na pewno zwiała przed myśliwym tutaj:
http://allegro.pl/magnetofon-kasetowy-sony-tc-k81-i6640066194.html
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

jmaciek

  • 389 / 4991
  • Zaawansowany użytkownik
17-12-2016, 18:23
obsluguje audio
[...]
idlera jeszcze nie dostalem  czekam
Ja takim poliglotą nie jestem. Pisałeś, że kupiłeś na Ukrainie choć mój internetowy germański mówi, że to Litwa stąd chciałem zapytać, czy to może ta sama osoba co na alle i jeśli tak to czy jest z nią jakiś kontakt oprócz formularza na który nie odpowiada...

nano

  • 9079 / 5141
  • Ekspert
17-12-2016, 18:33
czesci nie  mam jeszcze

nic nie powiem bo  nie mam
odczekaj


wtedy bedzie nadawca  i sie dowiemy  co i jak  oki


ukraina  litwa  ech  moze sie pomylilem


odczekajmy
« Ostatnia zmiana: 17-12-2016, 20:55 wysłana przez nano »

nano

  • 9079 / 5141
  • Ekspert
17-12-2016, 22:59
ech wystartowalem tego NAD-a
a jednak
jak mowilem nowka z wygladu  i go 
sluchamy


tak blyska tym wyswiatlaczem  ze
przypomina mi sie sie autostrada i pomarczwe lamyp ostrzezen na drodze 
moze wkurzac


dynamiczny   wyswietlacz


UWAGA
ale dla wszystkich
on NIE MA WYJSCIA SLUCHAKOWEGO !!!

w NAD  prostota jest nieprzecietna
pokaze kiedys mechanizm    ale to w   roku 2017

a do tego np
trzymajcie sie


PAUSA
to to samo co STOP


ale dla normlnego uzytkownika  tego nie widac i nie czuc  he he


a moze to dobre haslo


MNIEJ TO WIECEJ
« Ostatnia zmiana: 17-12-2016, 23:06 wysłana przez nano »

nano

  • 9079 / 5141
  • Ekspert
17-12-2016, 23:11
wyczyscilem wsio   na cacy
nad 6325
w styczniu jak mowilem  musze go rozebrac ....cos paski mi sie nie podobaja
nie przezyly... danego czasu przy tak szybkim obrocie ziemi ...
ale srubokret temat zabroniony


« Ostatnia zmiana: 17-12-2016, 23:23 wysłana przez nano »

jmaciek

  • 389 / 4991
  • Zaawansowany użytkownik
18-12-2016, 01:18
odczekaj
wtedy bedzie
Ok, rozumiem.
zobowiązuję się do wykonania paru zdjęć TC-KE300 które sprawią, że na TC-K520 spojrzymy z innej strony...
To nie jest fajna pogoda na dobre fotki...

jmaciek

  • 389 / 4991
  • Zaawansowany użytkownik
18-12-2016, 01:20
... ale tam...

nano

  • 9079 / 5141
  • Ekspert
18-12-2016, 10:41
dzeki za fotki
przyznaje sie ze tego mechanizmu nigdy nie widzialem od srodka
wyglada to ubogo


bardzo dziekuje
fotki super  profesjonalnie podchodzisz do zdjec


jmaciek

  • 389 / 4991
  • Zaawansowany użytkownik
18-12-2016, 13:19
przyznaje sie ze tego mechanizmu nigdy nie widzialem od srodka
wyglada to ubogo
Dokładnie tak. Mechanizm jest podobny do pokazywanego już przeze mnie TC-K511S. Tak jak piszesz - ubogo - prościzna czyli 3 kółka na krzyż a wszystko sterowane energią koła zamachowego, prawie jak w naszych deckach z soft touch (M3016, M9015) - ten sam charakterystyczny stuk przy załączaniu funkcji (tyle że nie tak głośny).
fotki super  profesjonalnie podchodzisz do zdjec
Dzięki za słowa pocieszenia ale fotki super nie są, robione 15-letnim aparatem, bez jakiejkolwiek stabilizacji, ciemnym obiektywem, na dużym iso, przy niewystarczającym sztucznym oświetleniu i praktycznie bez obróbki komputerowej (potrafię się zareklamować - nie? ;-). Ale nie chciałem czekać do przyszłego roku na jakiś dzień ze słońcem to wrzuciłem teraz.

I wstyd się przyznać ale coraz bardziej skłaniam się ku słowom AUDIOTONE:
Wiem wiem każdy magnetofon jest wart przywrócenia do życia, ale są te bardziej i te mniej cieszące oko i ucho... że tak to ujmę :) SONY TC-K520 należy zdecydowanie do tej drugiej grupy.
TC-K520 jest chyba 14 lat młodszy od TC-KE300. TC-KE300 ma 2 silniki, ręczne zamykanie kieszeni kasety, automatyczną kalibrację, sterowanie pilotem oraz Ceramic Cassette Holder bo trzeba było czymś się pochwalić w folderze reklamowym. Mogę go porównać z inną dwugłowicówką, którą posiadam czyli Technics RS-BX404 i Technics przewyższa Sony kulturą pracy i jak dla mnie jakością dźwięku. Nic to - kocham go - przynajmniej na razie - a później to pewnie może się to zmienić zgodnie z naszym polskim: "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia" ;-P

nano

  • 9079 / 5141
  • Ekspert
18-12-2016, 16:22
Technics RS-BX404

jakby nie bylo ma troche wicej czesci metalowych w mechnizmie
moze dlatego lepiej mechaniczno akustycznie  przelancza

AUDIOTONE

  • 9709 / 5988
  • Moderator Globalny
18-12-2016, 23:06
jmaciek
Dziękuje za zdjęcia TC-KE300 w negliżu :) Fakt wiatr hula we wnętrzu . A mechanika pierwszy raz taka widzę, strasznie biedna. Ale za to jest automatyczna kalibracja, jak się sprawdza?


Ja zaś troszkę powalczyłem z Harmanem TD4600 i odpaliłem zasilanie nareszcie. Dopiero teraz mam wszystkie poprawne napięcia. W związku że "BA" jest uwalony od silników, spróbowałem wpuścić sygnał wejściowy i poszukać gdzie ginie . Bo także zapis leży. Na razie stanąłem na tym że magnetofon posiada tzw. "Auto mute" podczas przełączanie każdej funkcji by nie było żadnych trzasków na wyjściu. Tym zaś steruje procesor który jest sprawny bo podaje sygnały do poszczególnych kluczy wyciszających w różnych rejonach toru sygnału. W tygodniu miedzy świętami a sylwestrem będę miał wolne od "cegielni" to zajmę się dalszym drążeniem ... Takie naprawianie z doskoku jest dość męczące bo czas ograniczony, a i człek czasem zmęczony po robocie i nie ma ochoty na dłubanie hehe :)

Poniżej zdjęcia z dzisiejszej walki:
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 5141
  • Ekspert
19-12-2016, 08:01
jak widze te rozkopane magnetofony  to mnie az .. korci
ale nie nie  odwyk


ech  trzymam ksciuki
za naprawe


ja ostatnio moje deck-i  tylko  czyszcze   smaruje   przewijam kasety   play i slucham ...to wsio
to moj miesiac troski zewnetrznej  :-)


co to u diabla jest


gosc ma takie cos


firma nazywa si


LEHNERT CD903


pierwszy raz slysze


« Ostatnia zmiana: 19-12-2016, 09:16 wysłana przez nano »