Audiohobby.pl

Magnetofon

_arwas_

  • 171 / 2896
  • Aktywny użytkownik
08-12-2016, 10:30
A co myślicie koledzy o takowym sprzęcie ?
http://allegro.pl/wysokiej-klasy-magnetofon-sony-tc-u5-vintage-i6628773976.html

Ludziska klikają a cena idzie w górę.
Jakie ludziska? Zastanawiające są wysokości kolejnych ofert. Ja tam wchodzę w komentarze, patrzę w oferty i szukam powtarzających się skrótów nicków na liście oferentów. Jeśli pewne skróty zbyt często się powtarzają to daje to dużo do myślenia. Wiesz Mirku o czym piszę bo rozmawialiśmy na ten temat wiele. Jak dla mnie ten sprzedawca nie istnieje. Popatrzeć mogę ale kupować nie będę. Trzeba być cierpliwym i zawsze przyjdzie na nas kolej i dobra okazja.

Zacytuję fragment opisu:

"GDZIE  DŹWIĘK  JEST  MYŚLIWYM  A  MY  UPOLOWANĄ  ZWIERZYNĄ !"

Chcecie być jak te upolowane jelenie? :)

nano

  • 9079 / 5141
  • Ekspert
08-12-2016, 10:35
od kogo ten cytat




GDZIE  DŹWIĘK  JEST  MYŚLIWYM  A  MY  UPOLOWANĄ  ZWIERZYNĄ !"

madre slowa




PS:   cos mi sie wydaje ze ja mam tez technics rs tr 555  ale numer
ale o nim zapomnialem  ja to
ech bedzie w styczniu odgrzebywanie
on tam jest z 707  oj
« Ostatnia zmiana: 08-12-2016, 11:31 wysłana przez nano »

aulait

  • 1412 / 5709
  • Ekspert
08-12-2016, 10:47
A co myślicie koledzy o takowym sprzęcie ?
http://allegro.pl/wysokiej-klasy-magnetofon-sony-tc-u5-vintage-i6628773976.html

Ludziska klikają a cena idzie w górę.
Jakie ludziska? Zastanawiające są wysokości kolejnych ofert. Ja tam wchodzę w komentarze, patrzę w oferty i szukam powtarzających się skrótów nicków na liście oferentów. Jeśli pewne skróty zbyt często się powtarzają to daje to dużo do myślenia. Wiesz Mirku o czym piszę bo rozmawialiśmy na ten temat wiele. Jak dla mnie ten sprzedawca nie istnieje. Popatrzeć mogę ale kupować nie będę. Trzeba być cierpliwym i zawsze przyjdzie na nas kolej i dobra okazja.

Zacytuję fragment opisu:

"GDZIE  DŹWIĘK  JEST  MYŚLIWYM  A  MY  UPOLOWANĄ  ZWIERZYNĄ !"

Chcecie być jak te upolowane jelenie? :)

Dla mnie kluczowa jest zgodność przedmiotu z opisem. Jeśli ktoś ma zgodność 4,8, to jego opisy tak mijają się z rzeczywistością,  że w moim zaszeregowaniu jest między "krętacz" a "oszust" U takich ludzi nic nie kupuje, chyba, że za parę groszy z założeniem, że "pochylam się i wyciągam coś ze śmietnika" i bez bólu na śmietnik to wyrzucę.

_arwas_

  • 171 / 2896
  • Aktywny użytkownik
08-12-2016, 10:49
Cytat ode mnie. Napisał je ktoś inny. Czy to mądre słowa? Na pewno oddają nieźle sytuację na portalu aukcyjnym gdzie poluje się na jeleni z grubszym portfelem. Bo to teraz jest trendy: mieć kaseciaka w domu na widocznym miejscu. Chwilowa moda.

To My jesteśmy myśliwymi a dźwięk jest zwierzyną. No chyba, że ktoś chce by akurat teraz było odwrotnie.

_arwas_

  • 171 / 2896
  • Aktywny użytkownik
08-12-2016, 10:55
Dla mnie kluczowa jest zgodność przedmiotu z opisem. Jeśli ktoś ma zgodność 4,8, to jego opisy tak mijają się z rzeczywistością,  że w moim zaszeregowaniu jest między "krętacz" a "oszust" U takich ludzi nic nie kupuje, chyba, że za parę groszy z założeniem, że "pochylam się i wyciągam coś ze śmietnika" i bez bólu na śmietnik to wyrzucę.
Jak ktoś ma zgodność 5.0 też też wiele to nie mówi. Ten sprzedawca ma jeszcze jedno (?) konto. Jak chcesz to możemy sobie na ten temat pogadać na fonie. Czy trudno mieć ocenę 5,0? Czy trudno podnieść sobie poziom? Zawsze też można założyć sobie kolejne konto, posprzedawać trochę śmieci i już mamy "zaufanego sprzedawcę". Z drugiej strony spotkałem się z ocenami u jednego sprzedawcy od 4,3 do 4,6 i mimo, że sprzedawał bardzo fajnego decka (do małej naprawy) to dałem sobie spokój. Na dodatek zdjęcia cokolwiek niewyraźne (!) a ten model w sumie już mam.

Wracając do sedna sprawy: jak widzę LEGNICA to zapala mi się czerwone światełko ostrzegawcze.

A poetyckie opisy to można sobie co najwyżej wsadzić w cztery litery. Do działu z deckami przebojem weszły aukcje od "Niemca co płakał jak sprzedawał" i "75-letniego dziadka z Monachium" :D
« Ostatnia zmiana: 08-12-2016, 10:57 wysłana przez _arwas_ »

aulait

  • 1412 / 5709
  • Ekspert
08-12-2016, 11:20
Dla mnie kluczowa jest zgodność przedmiotu z opisem. Jeśli ktoś ma zgodność 4,8, to jego opisy tak mijają się z rzeczywistością,  że w moim zaszeregowaniu jest między "krętacz" a "oszust" U takich ludzi nic nie kupuje, chyba, że za parę groszy z założeniem, że "pochylam się i wyciągam coś ze śmietnika" i bez bólu na śmietnik to wyrzucę.
Jak ktoś ma zgodność 5.0 też też wiele to nie mówi. Ten sprzedawca ma jeszcze jedno (?) konto. Jak chcesz to możemy sobie na ten temat pogadać na fonie. Czy trudno mieć ocenę 5,0? Czy trudno podnieść sobie poziom? Zawsze też można założyć sobie kolejne konto, posprzedawać trochę śmieci i już mamy "zaufanego sprzedawcę". Z drugiej strony spotkałem się z ocenami u jednego sprzedawcy od 4,3 do 4,6 i mimo, że sprzedawał bardzo fajnego decka (do małej naprawy) to dałem sobie spokój. Na dodatek zdjęcia cokolwiek niewyraźne (!) a ten model w sumie już mam.

Bardziej chodziło mi o to, że od zgodności z opisu z przedmiotem zaczynam. Tak jak piszesz wałki są ostre oczywiście i już różne przerabiałem, w sumie kupuje/sprzedaje na allegro od 2001 roku.

eMandDe

  • 2204 / 3129
  • Ekspert
08-12-2016, 11:41
A ja powiem tak.

My czy Wy nie musicie kupować. Ja tez nie muszę, ale jest cała Polska ludzi, którzy i tak zalicytują i kupią a czy sprzęt będzie dobry czy mniej to się okaże w praniu.
I nie będziemy mieć wpływu na sprzedaż. Możemy się nawzajem ostrzegać przed nieuczciwym sprzedawcą. Jednak ONI zawsze będą sprzedawać.

A świadczy o tym właśnie ich sprzedaż.

A co do ocen.
Czy będzie napisane 4,8 czy 5,0 to i tak nie zatrzyma to potencjalnego chętnego na sprzęt.

Są sprzedawcy ze Szczecina, którzy sprzedają różne rzeczy w cenach niższych ale i w cenach o dużo za wysokich jak za sprzęt ze śmietnika. A może się uda myślą.
I w ocenach też widnieje 4,8 czy 4,9. A stan sprzedawanego towaru niekiedy różni się też od opisanego. W żadnej z ocen nie mają 5,0 a kupujemy.

I co ?

A tak apropo to ja pytałem tylko o ten magnetofon, co sadzicie o takowym sprzęcie. Nie maiłem na myśli wywołać burze słów.
« Ostatnia zmiana: 08-12-2016, 11:43 wysłana przez eMandDe »

_arwas_

  • 171 / 2896
  • Aktywny użytkownik
08-12-2016, 13:03
czy sprzęt będzie dobry czy mniej to się okaże w praniu.
Częściej okazuje się mniej dobry.

Taki przykład:
http://allegro.pl/marantz-model-5000-piekne-japonskie-vintage-i6561613989.html
opis "jak ta lala"  a później :
&feature=youtu.be

Niech każdy zrobi "bilans zysków i strat" i sam oceni ile kupił decków zgodnych z opisem a ile od opisu odbiegały. Osoby z umiejętnościami (zwłaszcza elektronicznymi) są w stanie doprowadzić sprzęt do stanu używalności, reszta ma nie tyle kolejne egzemplarze do "kolekcji" co po prostu poszerzyła listę "dawców".

Możemy się nawzajem ostrzegać przed nieuczciwym sprzedawcą. Jednak ONI zawsze będą sprzedawać.
A świadczy o tym właśnie ich sprzedaż.
Są sprzedawcy ze Szczecina, którzy sprzedają różne rzeczy w cenach niższych ale i w cenach o dużo za wysokich jak za sprzęt ze śmietnika. A może się uda myślą.
I w ocenach też widnieje 4,8 czy 4,9. A stan sprzedawanego towaru niekiedy różni się też od opisanego. W żadnej z ocen nie mają 5,0 a kupujemy.
Część kupuje dla zdobycia części. Części zamiennych nie ma to posiłkujemy się kupowaniem złomu by coś tam wyciągnąć. Niewielka część nabywców to ludzie jak bym powiedział "ze środowiska", którzy kupują świadomie złom bo są w stanie go zrobić. Najgorsze jest chyba to, że fora czytają różni nowicjusze i jak się naczytają opisów jak ktoś kupił złoma i ożywił go to sądzą, że kupno szrotu to okazja bo wystarczy "wymienić tylko pasek" i sprzęt będzie śmigał. Nic bardziej mylnego jak sam wiesz. Opis i foty to jedno a stan zastany to bardziej "fiction" niż "science".

Dlatego też osoby, które nie mają ambicji zakładania Regionalnego muzeum techniki taśmowej" a po prostu chcą nabyć dobrego i sprawnego(!) decka winny unikać handlarzy, zwłaszcza handlarzy szrotem. Są sprzedawcy jak na przykład "elvis z all....o" sprzedający sprzęt wręcz wymuskanym sprawny i zgodny z opisem. Ceny są dobrze wyważone i adekwatne do realnej wartości. Warto szukać tego typu sprzedawców. Są oczywiście w zdecydowanej mniejszości, ale są. Jak mawia słynne porzekadło: "co nagle to po diable". Lepiej poczekać i kupić u dobrego sprzedawcy czy od osoby zbywającej swój własny sprzęt - mniej rozczarować i trwonionych pieniędzy.

A tak apropo to ja pytałem tylko o ten magnetofon, co sadzicie o takowym sprzęcie. Nie maiłem na myśli wywołać burze słów.
Deck fajny. Stylowy i urzekający wygląd. Burza słów chyba z powodu wystawiającego. No i cena moim zdaniem nieadekwatna do rzeczywistej wartości.


Tak dla ciekawskich:

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=td&string=Nakamichi%20CD%201.5&search_scope=closed&bmatch=s0-uni-1-4-1025

"Dzień świra" czy "Dzień świstaka"? W tych trzech aukcjach licytował niejaki h...r. Dwa razy wygrał. Szczęściarz ;)

paluch.

  • 278 / 2915
  • Zaawansowany użytkownik
08-12-2016, 13:07
Proszę podpowiedzieć ,znajomy chce zakupić jeden z modeli Technicsa :RS-BX747 lub RS-AZ7 (konieczna kieszeń na środku i Technics ) ja nie znam tych modeli więc mu nie podpowiem ,więc proszę o spostrzeżenia uwagi co do tych modeli,który będzie zdolniejszy dźwiękowo, dziękuje .

PS po przeczytaniu tych wszystkich znaków zapytania kolegów od kogo i dlaczego tak drogo/tanio to strach w ogóle zaglądać na te portale ,dlatego jestem za tym aby danego sprzedającego sprawdzić tutaj u nas a może ktoś miał do-czynienie z osobnikiem.
_arwas_ dla mnie to te dwa mają ciulowy wygląd he he
« Ostatnia zmiana: 08-12-2016, 13:43 wysłana przez paluch. »
Tomek

nano

  • 9079 / 5141
  • Ekspert
08-12-2016, 13:11
mam do wyboru


yamaha  KX-670
lub
yamaha  KX-650


moze ktos podpowie  ktory model  jest lepszy
poniewaz nie mam zbyt czasu
dziekuje


ps wlsnie ze nie wiem


670 niby wyzszy model ale  wyglad  jakis  taki   tani plastikowy
650 wyglada mi jak  stukam po nim  na   metal



hm
ale


DZWIEK !


nie mam pojecia  nie sluchalem tych modeli


hm  650    nie ma   pozadnej glowicy
650 nie ma  generatora  bias  i rec level
tylko reczny bias
zostawie je na razie

e sam nie wiem
« Ostatnia zmiana: 08-12-2016, 13:53 wysłana przez nano »

_arwas_

  • 171 / 2896
  • Aktywny użytkownik
08-12-2016, 13:25
ma do wyboru


yamaha  KX-670
lub
yamaha  KX-650


moze ktos podpowie  ktory model  jest lepszy
poniewaz nie mam zbyt czasu
dziekuje
Lepszy będzie Sony :) To żart oczywiście. W twoim przypadku to sam wiesz jaki kupić albo nie kupić.

paluch:
AZ-7 ma ciulowy wygląd. Już wolałbym 747.

Haka

  • 2996 / 5337
  • Ekspert
08-12-2016, 13:33
W Marantzu z filmiku,  trzeba przeczyścić listwę zapis - odczyt.

eMandDe

  • 2204 / 3129
  • Ekspert
08-12-2016, 13:55

Częściej okazuje się mniej dobry.

arwas

Pewnie masz rację.


"Niech każdy zrobi "bilans zysków i strat" i sam oceni ile kupił decków zgodnych z opisem a ile od opisu odbiegały. Osoby z umiejętnościami (zwłaszcza elektronicznymi) są w stanie doprowadzić sprzęt do stanu używalności, reszta ma nie tyle kolejne egzemplarze do "kolekcji" co po prostu poszerzyła listę "dawców".

I tu masz racje.

Suma sumarum sprowadza się to wszystko do tego co napisałem.

Podawajmy sobie dobrych i złych sprzedawców.
Bez obsmarowywania ich za co i dlaczego.

Są i handlarze ok.

Takich też można sobie reklamować.

Albo najpierw zapytajmy się na forum czy u TEGO warto coś nabyć.

I po problemie.


.....................


Paluch i nano

Chętni bym Wam coś podpowiedział ale nie dysponuje takim sprzętem i nie wiem co napisać.

Często, żeby się przekonać trzeba zakupić dwa porównywane decki, a potem samemu się przekonać i ewentualnie gorszy wg swojej opinii sprzedać.

To coś w stylu Czy Lambo jest lepszy od Ferrari.

Jedni pochwalą Lambo inni Ferrari.

Kiedyś hodowałem ptaki dzisiaj tylko ryby, ale jest taka zasada. Kupuję się dużo, samemu sie segreguje lepsze osobniki i gorsze sprzedaje.

Taką wyznaje zasadę w swoim kolekcjonowaniu.

Owszem sugeruje się opinią, tym co ludzie piszą, ale niektórzy przesadzają albo nie słyszeli zbyt wielu decków.
« Ostatnia zmiana: 08-12-2016, 14:03 wysłana przez eMandDe »

eMandDe

  • 2204 / 3129
  • Ekspert
08-12-2016, 14:05

paluch:
AZ-7 ma ciulowy wygląd. Już wolałbym 747.


arwas

A jak ja teraz napiszę że AZ-7 ma lepszy wygląd od 747 ?


Poza tym dam inny przykład z mojego doświadczenia.

Jak pytałem szwagra jak się Tobie jeździ danym autem, czy to dobry samochód? Zawsze mówił, że ten jest najlepszy. Jak kupił inny a ten sprzedał to pytając dlaczego sprzedałeś taki dobry samochód odpowiadał, a wiesz ten palił tyle paliwa !!!

I niektórzy zachowują się podobnie.
Jak mają dany deck to ten jest najlepszy, bo innego nie słyszeli.

Jak nabędą inny to tamten jest już nie dobry.

Znasz to arwas ?
« Ostatnia zmiana: 08-12-2016, 14:11 wysłana przez eMandDe »

nano

  • 9079 / 5141
  • Ekspert
08-12-2016, 14:07
ja zapytalem 
poniewaz   jak widzialem  yamaha  kx 650 jest w stanie idealnym 3 head
nawet chyba pilot gosc ma
ja nie wezme jak pisalem musze troche wyluzowac w grudniu
chyba ze ktos z was  cena  do 300 zl  / z wysylka   kolor czarny
jakby co to na srzynke 


670 drozszy  chyba  ale nie pytalem
« Ostatnia zmiana: 08-12-2016, 14:14 wysłana przez nano »