Audiohobby.pl

Magnetofon

muda44

  • 209 / 4914
  • Aktywny użytkownik
26-07-2016, 16:12
Ta dymiona kieszeń ma swój urok ale i wadę bo taśmy nie widać .
Znowu w złotym 890ES ta kieszeń ma swój urok .

A ja z niecierpliwością czekam na topowego Sony TC-KA7ES :)
Ale to za jakieś 2 miesiące...

Chciałem wszystkim podziękować za te wspólne kilka lat i życzyć wielu niezapomnianych chwil z kręcącymi się szpulkami .

Pozdrawiam
Marcin

eMandDe

  • 2204 / 2966
  • Ekspert
26-07-2016, 16:41
Masz racje muda44 z ta kieszenią.
W złotym kolorze 890-tki bardziej pasuje kieszeń złota. Czarna byłaby zbyt rzucająca się w oczy.

A co do KA 7 ES - no to gratuluje - fajny wypasior chociaż design bardziej mi pasuje ten od 890 ES (rzecz gustu)- pewnie leci z japonii bo o ile mi wiadomo tylko tam był oferowany.
« Ostatnia zmiana: 26-07-2016, 17:19 wysłana przez eMandDe »

AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
26-07-2016, 21:08
A ja z niecierpliwością czekam na topowego Sony TC-KA7ES :)
Ale to za jakieś 2 miesiące...

O to miło gratuluje ! Ja szukam i szukam , był na ebayu jeden ale poszedł chyba.... że to właśnie ten idzie do Ciebie... ?
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

eMandDe

  • 2204 / 2966
  • Ekspert

gotyk1

  • 1310 / 5873
  • Ekspert
27-07-2016, 20:12
Tony - absolutnie tony hiendowego sprzętu są na japońskich aukcjach Yahoo. Do tego ceny są dużo niższe niż za podobne klocki w europie - podobne - bo cała wuchta tego co tam sprzedają w ogóle nie jest dostępna na ebaj. Kiedyś próbowałem tam nieudolnie kupować ale ogromna cena przesyłki plus wymagane pośrednictwo dodatkowej strony internetowej (oczywiście płatne) sprawiło, że odpuściłem temat. Ale pooglądać i pomarzyć można. Tyle dobrego że jest chociaż dostępny dla nas ebaj i nie jesteśmy skazani na te śmieci z alegro.

AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
27-07-2016, 21:10
Tony - absolutnie tony hiendowego sprzętu są na japońskich aukcjach Yahoo. Do tego ceny są dużo niższe niż za podobne klocki w europie - podobne - bo cała wuchta tego co tam sprzedają w ogóle nie jest dostępna na ebaj. Kiedyś próbowałem tam nieudolnie kupować ale ogromna cena przesyłki plus wymagane pośrednictwo dodatkowej strony internetowej (oczywiście płatne) sprawiło, że odpuściłem temat. Ale pooglądać i pomarzyć można. Tyle dobrego że jest chociaż dostępny dla nas ebaj i nie jesteśmy skazani na te śmieci z alegro.

Ta to niestety prawda z tymi sprzętami... :( już od dłuższego czasu sobie tylko oglądałem i śliniłem się na widoki deków SONY z końcówkami typu ESA, ESX, ESJ itp... nigdy nie będących nawet na zdjęciach w europejskich forach... (aczkolwiek czasem coś się zdarzyło znaleźć bo ktoś jakimś cudem kupił tu i ówdzie...

Ale ten czas mija... ( ostatnio pojawiła się nadzieja ) :) ale o tym nic nie będę pisał bo zapeszę...
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

discomaniac71

  • 275 / 5889
  • Zaawansowany użytkownik
28-07-2016, 18:03
Wojtek, wracając na moment do słynnej kradzieży decków... Ile z nich się odnalazło? Bo miałeś chłopie cuda: TEAC Z-7000, Luxman K-05... Pozdrowionka z Krakowa ;-)

AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
28-07-2016, 18:42
Wojtek, wracając na moment do słynnej kradzieży decków... Ile z nich się odnalazło? Bo miałeś chłopie cuda: TEAC Z-7000, Luxman K-05... Pozdrowionka z Krakowa ;-)
Z tego co pamiętam, z 11 sztuk znalazły się tylko aiwa xks, kenwood 9010, teac 6030. reszta nigdy nie wróciła ...
A miałem zapisane gdzieś dokładnie numery seryjne ale po kilku latach nawet nie wiem gdzie to jest...
Koszty ogromne. Problemów jeszcze więcej. Nawet niektóre nie były wypakowane.
Brak słów. Nie chce mi się o tym gadać. Wybacz Rafał .

A za pozdrowienia serdecznie dziękuje :)
I tak samo pozdrawiam z "deszczowej" Szkocji . Deszczowej nie koniecznie bo słońce grzeje jak głupie hehe .
« Ostatnia zmiana: 28-07-2016, 18:44 wysłana przez AUDIOTONE :) »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

discomaniac71

  • 275 / 5889
  • Zaawansowany użytkownik
28-07-2016, 18:54
Na Twoim miejscu też nie chciałoby mi się o tym gadać... Mam jeszcze dokładny spis tego co Ci zginęło... Czytałem go dzisiaj i tak jakoś mi się smutno zrobiło. Przepraszam że wróciłem do tego tematu.

AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
28-07-2016, 19:26
Niema sprawy najgorzej że niektórych nawet nie zdążyłem rozpakować ... i się nimi nacieszyć...

 Tak poza tym to straszna cisza zaległa ...
Coś się stało ?
« Ostatnia zmiana: 28-07-2016, 23:21 wysłana przez AUDIOTONE :) »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

eMandDe

  • 2204 / 2966
  • Ekspert
29-07-2016, 08:33
Masz racje AUDIOTONE - cisza na forum, ale to wynik pewnie okresu urlopowego.
Nikt nic nie kupuje - nikt się tym nie dzieli i tak to wygląda.

A ja mam pytanie może to pociągnie trochę wątku.

Mam na stanie decka ONKYO TA 2570. Mam tez dużo innych decków.
Problem mój to wychył paek-ów na wyświetlaczu.
Wszystkie jak dotąd decki które mam są mniej więcej tak skalibrowane, że wychył jest mniej więcej równy, natomiast w przypadku ONKYO stosunkowo odbiega.
Wygląda to tak np.
Nagrana wcześniej kaseta na jakimkolwiek decku kiedy poziom sygnału nagrania na wyświetlaczu wskazuje do "0" tak ta sama kaseta odtwarzana na ONKYO pokazuje o kilka peaków niżej - nie dochodzi do czerwonego pola.
Wszystko poza tym ok. Kanały lewy i prawy chodzą ok.
Jak nagram na ONKYO, kiedy wskaźniki ustawione są na najwyższym sygnale do czerwonego pola, tak ta sama nagrana kaseta włożona do innych decków na wskaźniku peak-i latają po czerwonym polu aż buczy.
A nie staram się nagrywać tak, że wchodzi mi sygnał na wyświetlaczu na czerwone pole. Niekiedy jeden może dwa ale to w najwyższych poziomach.

Czy to normalne ? Czy wymaga jakieś regulacji, naprawy ? Macie panowie jakieś rady ?

Pytanie kieruję bardziej do tych kolegów którzy maja 2570 i mogą porównać ze swoim innym deckiem albo znają już temat.
No chyba, że ktoś z Was już nie ma takiego decka a problem rozwiązał wcześniej.
« Ostatnia zmiana: 29-07-2016, 10:01 wysłana przez eMandDe »

artekk

  • 1694 / 5872
  • Ekspert
29-07-2016, 12:40
Siedzę w sanatorium przez miesiąc, ale codziennie czytam Was koledzy. Tęskno mi trochę do moich taśmociągòw.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

nano

  • 9079 / 4978
  • Ekspert
29-07-2016, 18:45
ja  OKA  ja OKA

czytam z daleka
nie moge brac czynnego udzialu w dialogu

bagaznik sie trzesie  cos tam jest
« Ostatnia zmiana: 29-07-2016, 18:48 wysłana przez nano »

AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
29-07-2016, 21:41
W zasadzie są ze trzy przyczyny dla których wskaźniki mogą różnie pokazywać:

1) Wskaźnik pokazujący wartość uśrednioną (VU) (większość wskaźników wskazówkowych) pokazuje niższe wartości, niż wskaźnik pokazujący chwilowe wartości szczytowe (Peak) (większość wskaźników LED i fluorescencyjnych, które nie mają bezwładności). Niektóre magnetofony miały przełącznik VU/Peak i mogły pracować tak albo tak

2) Są trzy różne "zera":
- zero VU, odpowiadające strumieniowi 160 nWb/m w szczelinie głowicy
- zero Dolby - 200 nWb/m
- zero IED - 250 nWb/m
Różnice między kolejnymi to ok. 2 dB. Ale Sony od końca lat 70-tych nieodmiennie stosuje zero IEC, i na wskaźnikach zaznacza dodatkowo poziom zera VU i zera Dolby, więc to nie może być ta przyczyna. Powinno być tak samo we wszystkich.

3) Zła regulacja fabryczna albo rozregulowanie wskaźnika w czasie naprawy magnetofonu. Przeważnie są dwa regulatory, jeden ustawia punkt zerowy, a drugi np. -20 dB. Oczywiście razy dwa (L i P).

Oczywiście może też być drastycznie zużyta albo źle ustawiona głowica, źle ustawiony poziom odczytu we wzmacniaczu odczytu, być może także korekcja przy odczycie... - w każdym razie, magnetofon może być "pokręcony" w środku.

eMandDe
Tutaj Maciej kiedyś napisał o skalowaniu wskaźników w różnych magnetofonach to powinno rozwiać Twoje wątpliwości :)
A do mnie dotarł dziś SONY TC-K790ES jak ogarnę to porobię kilka zdjęć i powiem cosik więcej :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
29-07-2016, 23:16
Więc tak SONY TC-K790ES doszedł w stanie bardzo dobrym. Problemy podane przez sprzedawce :
1.Brak nagrywania i kalibracji
2.Nie działa filtr MPX (bo przy włączaniu nie działa lampka na wyświetlaczu )
3.Falujący dźwięk odrazu po starcie
4. Kieszeń od 770ES

Co do punktu pierwszego już problem rozpoznany styk na górnej części mechanizmu odpowiadający za wykrywanie kasety zabezpieczonej przed zapisem. Musze się przyjrzeć temu przełącznikowi. Na zdjęciu widać włożony wkrętak i zapis działa i kalibracja także :)

punkt nr.2
Sprawdzone faktycznie nie pokazuje MPX na wyświetlaczu to jest do zrobienia.
punkt nr.3
Problem rozwiązany problemem była nakrętka na lewej rolce dociskowej , ktoś pokręcił sobie i rolka nie była ustawiona prostopadle do prawej rolki i taśma zjeżdżała co skutkowało falowaniem dźwięku . Teraz jest dobrze . Nic nie faluje i gra dobrze za każdym razem .
punkt nr.4
Widać na zdjęciu kieszeń hm... jest ładniejsza od oryginału 790ES Poszukam oryginalnej .:)

Poniżej zdjęcia. Stan naprawdę dobry, dzięki za to że nie pokręcił głowicami są oryginalnie zabezpieczone farbą zielonkawą . Pisał że wymienił paski na nowe. Stan rolek super głowić bardzo dobry . Ogólnie zakup super.
 

CDN....
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.