Audiohobby.pl

Magnetofon

nano

  • 9079 / 4975
  • Ekspert
25-09-2015, 21:38
witam
przepraszam ze tak bez fotek  itp
ale nie moge sie powstrzymac

w  AKAI DX-49    wymienilem akurat pasek

mozna wymienic go bez wykrecania srubek , bez wymontowywania czegokolwiek
po prostu tak

sciagniecie i wlozenie  gotowe
5 sekund roboty

ale numer

------------------------------------------
fotka gorna
tu mechanizm  AKAI DX-49
tandeta z plastiku   rok   1995
ale dziala i wyglada jak nowa
------------------------------------------------------
..dam do porownania fotke z

dual c 819
to byla   "maszyneryja"  he he he

fotka na samym dole

« Ostatnia zmiana: 25-09-2015, 22:40 wysłana przez nano »

nano

  • 9079 / 4975
  • Ekspert
26-09-2015, 12:57
AKAI DX-49

tak wyglada autoklibacja



a tu matherboard i pasek    no i glowica

« Ostatnia zmiana: 26-09-2015, 15:15 wysłana przez nano »

nano

  • 9079 / 4975
  • Ekspert
01-10-2015, 13:25
pasek byl walneity w

a przy okazji  naprawielm  w nim cd player

tzw  mikro stereo wiezyczka  :-)







Radmar

  • 1138 / 5886
  • Ekspert
01-10-2015, 20:30
Gratulacje. Mi wypada zerknąć również w odtwarzacze CD bo zaczynają niedomagać.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

nano

  • 9079 / 4975
  • Ekspert
01-10-2015, 20:37
Radmar
dzieki   " cd playery "  w   ministereplayerach   he he
 maja czesto  jakby  plastikowa szuflade ktara sie podnosi
ona czesto jest  tak zuzyta ze trza ja  podlozyc podkladkami  klejem zeby  znow  rowno sie podnosila 
rownomiernie  to wazne
inaczej mechnizm zebatki nie rusza

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

witam
no i wyladowal  u mnie pacjent ktorego zawsze chcialem miec
oj lata temu 
chcialem ale nie moglem z roznach wzgledow

niezywy       sony TC-K6A ES

wyglad jest przygnebjajacy    nie wyglada  to dobrze  oj nie jest dobrze
ale ma   niby super dzwiek !!!

 tak wszyscy mowia
ja jeszcze  go nie slyszalem
tak wiec na razie  go skladam w jednolita calosc
rolki paski czyszczenie

zwierzeta sa w srodku   cos podobnego    jak  uprzedni  sony tc k750

pokaze za pare dni fotki    bo mam duzo roboty z nim

ciekawe czy pobije  sony tc k81      czy dual c 819

a powinien niby bez problemu

na razie co wiem

wazy  chyba z 10 kilogramow !!!!!!!   no no
« Ostatnia zmiana: 01-10-2015, 21:07 wysłana przez nano »

Radmar

  • 1138 / 5886
  • Ekspert
05-10-2015, 20:58
A tymczasem z wieczora... :-)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

artekk

  • 1694 / 5869
  • Ekspert
05-10-2015, 21:22
witam w zacnycm wątku.
Posiadam dwa ciekawe magnetofony vintage, które po przeprowadzce przeleżały zapomniane w garażu szmat czasu.
Nakamichi BX-300 wersja USA z przerobionym trafo na EU - odpalił bez problemu, ale ma kłopoty z przewijaniem. Onkyo TA-2070 - niestety nie ruszył, jeden z pasków zwisa bezwładnie. Czy ktoś z szanownego towarzystwa doprowadzi mi te cudeńka do stanu używalności, oczywiście nie za free. Przy okazji możliwość poznania i przetestowania ciekawego sprzętu ?
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

Radmar

  • 1138 / 5886
  • Ekspert
06-10-2015, 18:12
No, ma swój urok. Pięknu jest. ja co prawda preferuję nowszy sprzęt, bo na takim dorastałem. Zresztą w tych które zaprezentowałem jestem w stanie grzebać (rozbierając je na czynniki pierwsze). W tych starszych raczej bym się tego nie podjął.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

brajtszwanc

  • 28 / 3501
  • Użytkownik
08-10-2015, 00:36
Wracam do sprawy idlerów. Ja dorabiam te gumowe kółeczka z gumowych rolek które są w drukarko skanerach np canon,brother itp. Mam dostęp do takich urządzeń i rozebrałem kilka tylko dla pozyskania tych gumek które ciągną i prowadzą papier z podajnika. W każdej drukarce jest ich ze 25 sztuk o różnych średnicach i można dopasować. Wykonane są one z bardzo elastycznej i nieprawdopodobnie przyczepnej gumy ( bo musi przecież pociągnąć kartkę papieru). Zastosowałem miedzy innymi w Aiwach ad-f910 i 810, Akai Gx-F35 i kilku innych. Nie ma szans aby coś ślizgało . Te rolki są oczywiście szersze niż okładzina idlera , więc naciągam taką rolkę np. na długopis i precyzyjnie żyletką odcinam krążek o odpowiedniej grubości i po wszystkim. Może to brzmi nie profesjonalnie , ale za to przewija bezgłośnie i pewnie. Radzę sprawdzić nie kosztuje to nic bo drukarek na złomie jest pełno.

Radmar

  • 1138 / 5886
  • Ekspert
08-10-2015, 18:31
Brajtszwanc, miałem właśnie zapytać jak je przerabiasz ale widzę, że opisałeś. Profesjonalnie czy nie to bez znaczenia, efekt końcowy się liczy. Titanica budowali profesjonaliści a arkę Noego amator i wiemy jak się to skończyło. :-) Ale zabawy to masz z tym z pewnością. A wyrównujesz to po cięciu jeszcze papierem o wysokiej gradacji, czy tak precyzyjnie nacinasz, że nie ma już potrzeby? Ja na chwilę obecną we wszystkich trzech magnetofonach mam kółka zębate, jednak rozglądam się za Akai jeszcze, a tam idler jest oparty na gumie. Dobrze wiedzieć na przyszłość. Dzięki, że się podzieliłeś tą wiedzą.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

brajtszwanc

  • 28 / 3501
  • Użytkownik
09-10-2015, 00:40
Radmar po kilku próbach przycinania i zepsuciu kilku gumek można naprawdę precyzyjnie to dociąć do żądanej szerokości. Na szczęście w drukarkach jest pełno tych gumek więc śmiało można próbować dorobić. Czasem krawędź przycięcia jest trochę od nożyka poszarpana to się wyrówna. Poza tym miejsca przy idlerze jest na tyle dużo że nie musi być jakoś super gładko wykończona ta okładzina bo w chodzi w rowek kółka plastikowego które jest zawsze szersze od gumy i guma o nic nie obciera. Ja rozebrałem celowo drukarki różnych marek , bo mają różne mechanizmy i różne średnice gumek. Tym sposobem jest pół słoika materiału do dopasowania.   

Radmar

  • 1138 / 5886
  • Ekspert
09-10-2015, 09:18
Tak sobie myślę, że w takim razie będę wiedział do kogo uderzyć po gumy do idlera na przyszłość. Przy zapasie pół słoika, to przy dobrym układzie starczy na 50 lat. ;-) A druga rzecz, że jak zabraknie, to drukarki będą cały czas istniały. :-)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

Radmar

  • 1138 / 5886
  • Ekspert
09-10-2015, 19:13
Artekk >> PW :-)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

nano

  • 9079 / 4975
  • Ekspert
11-10-2015, 16:03
artekk

Nakamichi BX-300  > brak fachowcow w PL  ja nie znam

Onkyo TA-2070


ech twoj deck jets tak piekny ze.... ech
nie sprzedawaj go
doprowadz o do stanu  100%  ..

ja nie pomoge poniewaz nie znam sie na onkyo


piekny jets ten sprzet
..........................................


radmar

piekny
kenwood    lcd wyswietlacz pionowo  ech   ( omijajac technicsa , ktory nas  wszystkich przezyje  spokojnie   :-)  )

-------------

brajtszwanc
dzieki za wiadomosc
 idler   ===   brajtszwanc
mam cie na muszce   :-)
..................

Rumburak

 ja kiedys czytalem ze to jest na rynek niemiecki wrzucony  onkyo

i przeciete jest tzw ,,   ><   HF  dla anteny 75 ohm

ale co to znaczy nie wiem
--------------------------------------------------------------------------------------------------
testuje  sobie 
 sony tc ka6es i  kurcze nie moge wyjsc z zachwytu brzmienia tego deka

ale srodek  magnetofonu jest  okropny, bez duszy, pusty
wyglad     ech     taki jakis nijaki   " taniocha" jakas
ale co wychodzi na zewnatrz  jak muza  ,,  jest powalajace
jak oni to zrobili.. ta muza   to jakies "  malowanie ..."  "kolorowanie"   w naszych glowach   hm hm

fotki nie zbyt poniewaz   na razie go nie wyczyscilem  i slucham i slucham i slucham i slucham
deck byl poprzednio w zotej foli
nie mam pojecia dlaczego
kasety ktore nagralem na yamaha   technics  dual  harman kardon  kenwood  onkyo   wsio gra bardzo dobrze
szok
« Ostatnia zmiana: 11-10-2015, 19:53 wysłana przez nano »

Radmar

  • 1138 / 5886
  • Ekspert
11-10-2015, 20:22
Wiele pozytywnych opinii słyszałem o tym modelu Sony od strony dźwiękowej. Nie dziwi mnie zatem Twój zachwyt. Od strony wizualnej, cóż - to już kwestia gustu (osobiście nie przepadam za magnetofonami z centralnie umieszczoną kieszenią). Z pewnością gdy go dopieścisz, będzie wyglądał znakomicie.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek