Audiohobby.pl

Magnetofon

Leszek

  • 256 / 5892
  • Zaawansowany użytkownik
25-01-2015, 08:47
Ttom silnik nie chce wystartować przy przewijaniu w obie strony.
Magnetofon u fachowca.Jak naprawi napiszę jaka była diagnoza itp :O) Na razie czekam.
TR555 w domu,fachowiec powiedział,że skleił jakieś kółko zębate(ośka pękła) i mam 25 letni działający magnetofon ,ale myślę,że wymiana pasków nie ominie mnie a raczej 555 :O)

aulait

  • 1385 / 5551
  • Ekspert
25-01-2015, 16:35
Aulait, wielkie dzięki! Czyżbyś rozbebeszył któregoś do pomiarów czy masz zapasik? :-)
Teraz będzie mi łatwiej, jeszcze raz dziękuję!

Marcin
Jedno i drugie. Niedawno wymieniałem pasek w RS-B965 a zapas też mam. Problem był, żeby je teraz dla Ciebie znaleźć i zmierzyć, bo specjalnie odkładałem z myślą, żeby ich długo nie szukać i dlatego długo szukałem je teraz... tak sprytnie je odłożyłem "na wierzchu"

Jak wynajdziesz, gdzie je można teraz kupić, pochwal się, to też zrobię zapas ;)

aulait

  • 1385 / 5551
  • Ekspert
25-01-2015, 16:42
Ttom silnik nie chce wystartować przy przewijaniu w obie strony.
Magnetofon u fachowca.Jak naprawi napiszę jaka była diagnoza itp :O) Na razie czekam.
TR555 w domu,fachowiec powiedział,że skleił jakieś kółko zębate(ośka pękła) i mam 25 letni działający magnetofon ,ale myślę,że wymiana pasków nie ominie mnie a raczej 555 :O)

Jak Ci nie pływa na obrotach to nie wymieniaj, w audiostereo kiedyś pisali o preparacie do konserwacji pasków gumowych. Kosztowało to parę złoty.

Ttom

  • 134 / 4653
  • Aktywny użytkownik
25-01-2015, 19:34
TR555 w domu,fachowiec powiedział,że skleił jakieś kółko zębate(ośka pękła) i mam 25 letni działający magnetofon ,ale myślę,że wymiana pasków nie ominie mnie a raczej 555 :O)
Zaparz mocną esencję herbacianą (czarna herbata) i wystudź ją do temperatury pokojowej, po czym zanurz w niej pasek na ok. godzinę. Możesz go jeszcze w roztworze lekko palcami przetrzeć. Potem suszenie i "na sprzęt". Sprawdź, czy metoda działa? :)
Pozdro
Tom

MAG

  • 2393 / 5878
  • Ekspert
25-01-2015, 21:02
TR555 w domu,fachowiec powiedział,że skleił jakieś kółko zębate(ośka pękła) i mam 25 letni działający magnetofon ,ale myślę,że wymiana pasków nie ominie mnie a raczej 555 :O)
Zaparz mocną esencję herbacianą (czarna herbata) i wystudź ją do temperatury pokojowej, po czym zanurz w niej pasek na ok. godzinę. Możesz go jeszcze w roztworze lekko palcami przetrzeć. Potem suszenie i "na sprzęt". Sprawdź, czy metoda działa? :)
Pozdro

O takim postępowaniu wobec gumy jeszcze nie słyszałem.
Jak pasek jest stary trzeba go wymienić a potem ewentualnie wypić co kto lubi;)

RedKoral

  • 166 / 5609
  • Aktywny użytkownik
25-01-2015, 23:22
Aulait, wielkie dzięki! Czyżbyś rozbebeszył któregoś do pomiarów czy masz zapasik? :-)
Teraz będzie mi łatwiej, jeszcze raz dziękuję!

Marcin
Jedno i drugie. Niedawno wymieniałem pasek w RS-B965 a zapas też mam. Problem był, żeby je teraz dla Ciebie znaleźć i zmierzyć, bo specjalnie odkładałem z myślą, żeby ich długo nie szukać i dlatego długo szukałem je teraz... tak sprytnie je odłożyłem "na wierzchu"

Jak wynajdziesz, gdzie je można teraz kupić, pochwal się, to też zrobię zapas ;)


Znalazłem np. taki, mam nadzieję że będzie ok?:
http://allegro.pl/pasek-plaski-226-mm-x-3-5-mm-x-0-5-mm-fi-72-mm-i4953674413.html

aulait

  • 1385 / 5551
  • Ekspert
26-01-2015, 09:27
Wygląda w porządku, daj znać jak wymienisz, czy jest ok. ;)

Filwoj

  • 383 / 5545
  • Zaawansowany użytkownik
27-01-2015, 23:54
Preparat do gumy: Boll, spray do pasków klinowych.
Pomaga jeżeli pasek nie jest całkiem sflaczały gdyż poprawia tylko przyczepność i konserwuje. U mnie sprawdził się w kilku sytuacjach znakomicie.
W.
Wojtek

nano

  • 9079 / 4983
  • Ekspert
06-02-2015, 12:55
@MAG
o widze tu cos podobego co ja mam
tandberg TCD 310 Mk II z roku 1974  :-)
i dziala i gra pieknie
ucieszylo mnie , ze nie jestem  osamotniony  ..

przwijanie 40 sekund  :-)

przy sonyk 770se  mozna pomazyc

czyszczenie  how to



pytanko 

masz moze jakis dostep do  gumek  + rolek do tego magnetofonu
na razie dziala   ale nie chce mi sie wierzyc ze wytrzyma nastepne  40 lat
 ze mna uzywam go codziennie


...............

czytam  ten temat jestem na stronie 18  uffff
dopisze tylko  o
sony ES  tapedeck    czyszczenie rolek ktore sie obracaja da sie zrobic ...
naciskamy   "eject" + POWER   otwiera sie klapa    i juz mamy dostep do krecacych sie dociskalacych rolek

ale moze juz bylo jestem na stronie 19

dam pozniej fotki mojego innego decka
« Ostatnia zmiana: 06-02-2015, 22:20 wysłana przez nano »

nano

  • 9079 / 4983
  • Ekspert
07-02-2015, 21:51
nie moge edytowac czyli nastepny post
doszedlem do strony 150  uff
widze ze forum ma tylko pare   dino  jak ja  ale spoko  fajne wypowiedzi sa
doloze moje cegielke
a wiec tak

ja zaczalem  najpierw od wzmacniacza i kolumn  zeby uzyskac jako tako stan  x   wyjsciowy
zadowalajacy   mnie

i mam cos do mi odpowiada  wywalilem wszystkie  harman kardony . nad , marantz  i inne za kupe kasy co kiedys kupilem
no i mam teraz    mozecie sie  smiac 

tanderg tr 2055  dam pozniej fotki

dzwiek mi odpowiada i juz
potem skupilem sie na vinylu i tapedeckach
vinyl mam od lat technics 1500 rozne igly  itp.  i mi odpowiada kropka

od 27 lat mam oczywiscie   kasety  :-)  ktore sluzyly do szybkiego nagranie  radia i vinylu
cel  zeby vinyl sie nie niszyczyl
czyli kasety byly dla mnie   troche       zwierzeciem do zajechania   
smutne ale tak bylo
za chwle dalej

--

milem pare deckow  techniksa   aiwa  sony  akai pioneer  teac   kazdy mial swoja inna nature 
dusze   nie
ale nature  o tak

zawsze nagrywalem w ten sposob  obojetnie czy 3 head  czy   2 head  ze po nagraniu sluchalem kasety i od razu wiedzialem ze to dno  lub fajnie gra
widzicie nie jestem specem  bias  rec level   bawilem sie tym
ale sluch    to co moja glowa powiedziala bylo najwazniejsze

fajna nature mial akai gx 32  dlugo go mialem - mial talko jedna rolke dociskajaca
potem sony 600se  tez super byl ale nie mial tego czegos   ale zostal
technics   mialem  potem podam numer   ale byl bardzo agresywna dla mnie   wytrzymal u mnie 3 lata wrrrrr
tandberg tcd 310     ma swoje zycie   jest dziwny    prowdopodonie pasuje do wzmaka  tak mysle   zostal u mnie
teac   zyl  jakby swoim zyciem byl piekny w brzmieniu ale service mnie zabil finansowo

powiem wam tak  bo nudze


ze jak sie nagra kasete  i ona nie odbiega duzo od orginalu

wsio jedna jakiego  tam NAS  z sieci  mp3 mp2  flac  wav   lub  ukw radia  vinylu

to jest  super !!!!  i macie to cos !!!!!!!!!!!!!!

jesli ale  podbijacie cos i odbiega to od  orginala co nagrywalisce pare minut temu  to juz nie to

/ nie wystrczy przeskakiwanie  source monitor   >< tape /      to trzeba dluzej posluchac
mam nadziej ze wiecie o czym mowie

to moje doswiadczenie z paru dluugich lat obcowania z kasetami
( przyklad nagrywam CD   wali po kolumnach  bardzo    po przesluchaniu kasety  scielo mi gore jakby  ale  nie bylo tak agresywnie i bylem szczesliwy he he he he .....  a znow radio nagrywam  i  nagle  glos  wykonawco   sluchowiska  fajniej wyszedl na kasecie   ech nie moge sie wygadac ... )
i powiem   ze

TEAC   ma to cos ... a ja nie mam tapedeca tej firmy ale zostalo mi to w glowie  okolo 20 lat  :-)
moze  kiedys kupie sobie znow jakis teac  ech

mam teraz  sony  k770se   jest fajny       ---  ale on nie zyje  po prostu  dziala
i wole np wkladac kasety do tandebrga tcd  po nagraniu ich w tym poprzednim sony


jestem walniety  wiem

sorry
nie pytajcie dlaczego tak jest  bo ja sam nie wiem
« Ostatnia zmiana: 08-02-2015, 11:28 wysłana przez nano »

gotyk1

  • 1310 / 5878
  • Ekspert
07-02-2015, 22:58
Pomysł na kręcące się rolki do czyszczenia w sony wprowadzono w 91r od serii x70es. Wcześniej tego nie było.

gotyk1

  • 1310 / 5878
  • Ekspert
07-02-2015, 23:02
Ja trzymam stare kasety z dzieciństwa, mają ze 20 lat i używane były na jamniku. Nadal na ucho trzymają parametry. A płyty z marketu po kilku latach zaczęły się łuszczyć i straciłem trochę cennych nagrań.

nano

  • 9079 / 4983
  • Ekspert
10-02-2015, 11:56
mam maly problem nie wiem czy bylo o tym   bo jestem dopiero na stronie  200  :-)
moj sony  k770se  czyszcze   sobie 1 x do roku ( wiem za malo ) ale coz nie jestem czyscioszkiem a powinienem
oki
dla informacji wyglada to tak po 12 miesiacach dziennego uzytkowania 
prawie zawsze  wyglda taksamo  :-(   

-------------------

a  TEST przewijanie w dwie  strony w sony k770se    TDK sa 90  to okolo  okropne 2 min   w dwoch kierunkach  to samo  !!!!!!   czyli mozna spokojnie do "kibla" pojsc   :-) 

ale teraz do pytania !!

szlag mnie trafia 
ta gabka czy co to jest  od srodka klapy  syfi mi wszystko od srodka
kruszy sie !!!!!!!!!!!!  mozna cos z tym cos poradzic ??? dzieki   ( 4 fotka )


« Ostatnia zmiana: 10-02-2015, 12:09 wysłana przez nano »

jmaciek

  • 389 / 4833
  • Zaawansowany użytkownik
10-02-2015, 13:47
doczytasz jak do 611 strony to znajdziesz się wymienia to:
http://audiohobby.pl/index.php?topic=115.msg268038#msg268038

nano

  • 9079 / 4983
  • Ekspert
10-02-2015, 13:56
bardzo dziekuej  no tak  do stron 611  jeszcze mi pare dni zostalo

super

teraz  pozostaje pytanie jak wyrwac te dziadostwo ze srodka

musze to chyba porozkladac wsio na czesci pierwsze 
bo inaczej zasyfie sobie  glowice  itp

dziekuje
------------
na marginesie   smarujecie tez walki metalowe Capstan  dociskajace gumowe rolki jakims sprawdzonym smarem ?
u mnie jeszcze nic nie robilem    nawet nie wiem czy trzeba ?
sony k770se
dziekuje    ,oze Link  z allegro ktos zapoda
« Ostatnia zmiana: 10-02-2015, 14:09 wysłana przez nano »