Audiohobby.pl

Magnetofon

Hammer

  • 4685 / 2293
  • Ekspert
21-07-2020, 23:38
normalnie wpinasz magnetofon tam gdzie masz gniazda Tape tylko patrz gdzie rec a gdzie play wpinasz kable, cd do cd , a korektor  . . . wywal  bo szkoda uszu.

PhantomLord

  • 420 / 2271
  • Zaawansowany użytkownik
22-07-2020, 07:05
Cześć, witaj na forum :-).

Czy dałbyś radę podesłać zdjęcie całości jak masz ustawione, gdy słychać Deck a jak chcesz, żeby było ustawione i grało? Jeśli to możliwe to przydałaby się też fota jak masz decka podpiętego do wzmacniacza - może tutaj coś podkręciłeś (zdarza się, nie obrażaj się :-D).
Out z Decka powinno iść do Tape In we wzmacniaczu, a Tape Out ze wzmaka do In w Decku.

Generalnie to Input Selector powinien być na Tape 1 (jeśli tam podpiąłeś decka) a Rec Selector to źródło, z którego chcesz nagrywać na kasetę.

Jak będę miał chwilę w pracy to sprawdzę ten Twój wzmak i procesor, bo teraz nie bardzo mam jak.

Tak na szybko to
Analogowa Grupa Wywrotowa. Mateusz

PhantomLord

  • 420 / 2271
  • Zaawansowany użytkownik
22-07-2020, 08:39
Hej Player,

Słuchaj ja nie do końca załapałem gdzie masz podpiętego tego decka - czy do wzmaka, czy do procesora. Ja bym podpiął go do wzmaka bezpośrednio (załączam zdjęcie).

Sam procesor podpinasz w stosowne miejsce do wzmaka (na tym zdjeciu co załączam są akurat tam zwory wpięte).

W takim podłączeniu na procesorze wybierasz "Source" - tak samo jak dla każdego innego źródła, natomiast na wzmaku wybierasz Input Source - "Tape 1" i tyle.

Jeśli chcesz nagrywać na magnetofon, to w tej sytuacji Input Selector zostawiasz dalej na "Tape 1", natomiast Rec Selector ustawiasz na źródło, z którego chcesz nagrywać :).

Nie wiem, czy o taką odpowiedź Ci chodziło, ale takie podłączenie jest prawidłowe i powinno to funkcjonować również prawidłowo.

//Opis obrazka (sorry za pismo jak dziecko z przedszkola :D):
- REC OUT podłączasz do decka w miejscu IN (na decku)
- PLAYBACK podłączasz do decka w miejscu OUT (na decku)

//Jeszcze jedna myśl...
Napisałem, że podpiąłbym decka do wzmaka z tego powodu, żeby na wejściu decka był goły sygnał - bez obróbki przez procesor (dla mnie wydaje się to sensowniejszą opcją). Jednakże tak naprawdę nie wiem gdzie jest wpięty ten procesor wewnątrz wzmaka. Może któryś z kolegów będzie wiedział, albo poczytaj instrukcję. Jeśli na na wzmaku na REC OUT pojawia się "czysty" sygnał źródła, bez obrobienia przez procesor, to super, natomiast jeśli jednak procesor jest wpięty w szereg wcześniej i na REC OUT masz dźwięk już obrobiony przez procesor, to wtedy jest w moim odczuciu lipa i trzeba by się wpiąć z deckiem w procesor.
« Ostatnia zmiana: 22-07-2020, 08:43 wysłana przez PhantomLord »
Analogowa Grupa Wywrotowa. Mateusz

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
22-07-2020, 10:24
Witaj Player.
W Twoim 65A niestety brak jest dedykowanego wejścia na korektor jak to pokazał przykładowo Mateusz. Ale oczywiście magnetofon do gniazd Tape 1. W takim wzmacniaczu w którym jest brak dedykowanego gniazda na korektor musisz sie posiłkować instrukcją od korektora bo podejżewam że w niej są opisane różne opcje połączeń. A korek 90 techniola ma sporo opcji by go poprawnie podłączyć w Twoim systemie.
« Ostatnia zmiana: 22-07-2020, 12:52 wysłana przez AUDIOTONE »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Player5150

  • 11 / 1375
  • Nowy użytkownik
22-07-2020, 13:06
Jestem teraz w robocie. Jak wrócę to zrobię zdjecia całości i jeszcze raz napiszę co ja bym chciał, choć z tego co pisze Audiotone to niewiem czy to mozliwe.
Na szybko odpowiadam PhantomLordowi.
Obecnie mam podpiete nastepujacą:
Player CD z OUT do IN procesora, z OUT procesora do gniazda IN CD we wzmacniaczu.
Deck z OUT do IN procesora. I tyle. I żeby Deck grał, na wzmacniaczu oczywiscie wybrane musu byc CD, natomiast na procesorze trzeba włączyć Tape (prawy dolny róg)
Co jasne, w takuej sytuacji Deck gra z prockiem ale nie mogę nagrywać.
Co chcę uzyskać? :
chcąc sluchac CD, wciskam guzik CD na wzmaku. Chcąc sluchac magnetofonu, wciskam guzik TAPE na wzmaku. No i o co sie rozbija, aby zawsze grało to z procesorem.

PhantomLord

  • 420 / 2271
  • Zaawansowany użytkownik
22-07-2020, 13:21
Ok, już teraz rozumiem w czym temat. To zdjęcie wzmaka co zamieściłem było opisane w internecie błędnie jako SU-V65A i stąd wprowadziłem zamieszanie.

Niestety - tak jak Wojtek napisał - jeśli wzmak nie ma wyprowadzonej pętli dla procesora EQ (jak na tym zdjęciu co zamieściłem) to niestety kicha i nijak inaczej tego nie podłączysz.

Tak jak masz to w zasadzie jedyna opcja. Problem zacznie się jak będziesz chciał podłączyć trzecie urządzenie przez procesor :D.

Jednakże możesz spróbować jeszcze jednej opcji:
1. CD wpinasz w wejście CD na wzmaku
2. Decka wpinasz odpowiednio w wejście/wyjście Tape 1 na wzmaku
3. Procesor wpinasz odpowiednio w wejście/wyjście Tape 2 na wzmaku.
4. Dowolne inne urządzenia wpinasz w kolejne wejścia na wzmaku (AUX, TUNER czy PHONO)

W tym momencie, jeżeli będziesz chciał słuchać jakiegokolwiek źródła przez procesor to wybierasz to źródło na RECORDING SELECTOR, natomiast na INPUT SELECTOR wybierasz Tape 2 (gdzie masz podpięty procesor).

W takiej sytuacji każde źródło (Tape 1 czy CD) przejdzie przez wyjście REC OUT dla Tape 2, wejdzie na Input na procesor, przejdzie przez procesor, wyjdzie Output z procesora i poleci przez PLAYBACK dla Tape 2 na wzmacniacz. Jeśli w tym momencie Input Selector będzie ustawiony na Tape 2 to będziesz słyszał wybrane źródło, które przeszło przez procesor.
Jeśli będziesz chciał coś nagrać na Decka, podłączonego pod Tape 1, to wtedy też będzie dobrze, bo nagranie będzie robione z pominięciem procesora.

Taka trochę rzeźba, ale może coś Ci to pomoże :).
Analogowa Grupa Wywrotowa. Mateusz

Player5150

  • 11 / 1375
  • Nowy użytkownik
22-07-2020, 13:42
Taki efekt udało mi się osiągnąć podczas moich akrobacji :)
Chcialem jednak uniknąć kręcenia tym małym selektorkiem od Rec, bo jest to nie wygodne.
Jednak z tego co piszecie, nia da się :)
W takim razie, juz wolę zeby Deck gral przez CD a tylko na procesorze będę przyciskal Tape, czyli tak jak mam teraz.
Jednak czy mogę jeszcze cos ze sobą spiąć, żeby dało się nagrywać?

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
22-07-2020, 14:39
Jednak czy mogę jeszcze cos ze sobą spiąć, żeby dało się nagrywać?
W korektorze masz wyjście dedykowane do nagrywania. No tak, ale nic nie nagrasz z CD......
Przydało by sie zrobić w tym wzmaku wejście na korektor.
Trzeba by tylko przejrzeć schemat i coś napewno by sie dało zrobić. Bez dużej ingerencji w wnętrze wzmacniacza. A CD na zdublowane wyjścia, ale chyba nie... Technics.
« Ostatnia zmiana: 22-07-2020, 16:06 wysłana przez AUDIOTONE »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Player5150

  • 11 / 1375
  • Nowy użytkownik
22-07-2020, 16:50
Dobra, da się.
Zostało przecież jedno wolne OUT z procesora i jedno wolne IN w decku. Działa.

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
22-07-2020, 21:08
Dobra, da się.
Zostało przecież jedno wolne OUT z procesora i jedno wolne IN w decku. Działa.
Sprawdziłeś czy jest tak jak chciałeś, możesz teraz nagrywać z CD?
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Player5150

  • 11 / 1375
  • Nowy użytkownik
26-07-2020, 17:56
Cześć. Sorki, nie było mnie kilka dni.
Jutro sprawdzę to nagrywanie z CD bo tego rzeczywiście nie próbowałem.

Player5150

  • 11 / 1375
  • Nowy użytkownik
28-07-2020, 19:18
A więc, nagrywa się z CD. Jednak chciałem o coś zapytać ,bo albo nie potrafię albo nie działa w moim magnetofonie. Mianowicie kalibracja.  Deck to Technics BX-707. Włączam play w CD, w magnetofonie REC idzie ale nie reaguje na te pokrętła od kalibracji BIAS, L , R.  Da się ustawiać tylko tym dużym pokrętłem LEVEL i balance.

RedKoral

  • 166 / 5612
  • Aktywny użytkownik
28-07-2020, 20:36
Witaj,
W tym modelu kalibracja odbywa się za pomocą wbudowanego generatora (klawisz rec cal). Polecam jednak najpierw wnikliwą lekturę instrucji. W sumie proste, ale trzeba złapać zasadę. W instrukcji jest to przystępnie opisane.
Pozdrawiam

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
28-07-2020, 20:39
A więc, nagrywa się z CD. Jednak chciałem o coś zapytać ,bo albo nie potrafię albo nie działa w moim magnetofonie. Mianowicie kalibracja.  Deck to Technics BX-707. Włączam play w CD, w magnetofonie REC idzie ale nie reaguje na te pokrętła od kalibracji BIAS, L , R.  Da się ustawiać tylko tym dużym pokrętłem LEVEL i balance.
Najpierw przed każdym nagraniem musisz wykonać kalibrację taśmy. Cały proces kalibracji i jak wykorzystać potencjometry oznaczone jako BIAS i Level opisane są tutaj poniżej.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Player5150

  • 11 / 1375
  • Nowy użytkownik
29-07-2020, 00:08
acha , tam jest jeszcze ten przycisk najpierw, no to trochę mi wstyd teraz :)  Dziękuję kolegom za pomoc i objaśnienie oraz za pdfy. Jak kupię jakieś lepsze kasety to zobaczymy co z tego wyjdzie. Jutro jeszcze dokładnie poczytam o tym APRS bo nie do końca ogarniam.
Ps.
Da się gdzieś zdobyć manuala do tego decka po polsku ?
« Ostatnia zmiana: 29-07-2020, 00:11 wysłana przez Player5150 »