Audiohobby.pl

Magnetofon

nano

  • 9079 / 4957
  • Ekspert
18-01-2017, 23:07
padam jest za poznio sorry
jutro fotki  mam troche strach go wlaczyc zeby wiecej nie spaprac
a troche dlugo na taki egzemplaz czekalem
wiec jutro bedzie dalej  sesja


szukam na 100%   zebatki do
grundiga cc 5500  ..
wiem tez ze mozny wyjac z innego decka
ale kur
zapomnialm jakiego
ale numer
jestem zby zdenerwowany
 jutro dalej

eMandDe

  • 2204 / 2945
  • Ekspert
18-01-2017, 23:17
padam jest za poznio sorry
jutro fotki  mam troche strach go wlaczyc zeby wiecej nie spaprac
a troche dlugo na taki egzemplaz czekalem
wiec jutro bedzie dalej  sesja


szukam na 100%   zebatki do
grundiga cc 5500  ..
wiem tez ze mozny wyjac z innego decka
ale kur
zapomnialm jakiego
ale numer
jestem zby zdenerwowany
 jutro dalej

Tylko spokojnie, odetchnij, odpocznij.
Jutro tez jest dzień nano !

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
18-01-2017, 23:43
Nano gratuluje Grundig-a :)

Dziękuje wam za wskazówki popatrzę co jest na ebay-u jakie Nad-y są i przedstawie sytuację... :)


a więc tak co jest:

NAD 6325 do naprawy stan może być.
NAD 6150C do naprawy stan zmęczony.
NAD 6050C do naprawy stan może być.
NAD 6340 do naprawy stan bardzo zmęczony i podrapany.
NAD 6220 do naprawy stan może być.

niema żadnego sprawnego żadnego  :(

A wyglądają jak po wojnach... trochę kaszanka... koszty możliwe miedzy 30-40 pandów plus wysyłka ok.15 pandów,  każdy uszkodzony co nie wiadomo. Tutaj nie są w zwyczaju pisać coś więcej. Po prostu piszą : "FOR PARTS OR NOT WORKING CONDITION". a reszty się domyśl sam hehe...


A może poczekać i trafić coś dobrego ? Czy może inny model... bo tam same dwu głowicówki...hm.... sam już niewiem ?
« Ostatnia zmiana: 19-01-2017, 00:12 wysłana przez AUDIOTONE :) »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

artekk

  • 1694 / 5851
  • Ekspert
19-01-2017, 00:57
kurczę, to drożej niż u nas i wybór średni.

NAD 6100 dwugłowicowy wg mnie brzmi ciekawiej niż niejeden uznany trzygłowicowy deck.

Trzygłowicowy 6300 jest bardzo rzadkim magnetofonem.

Chyba najszybciej i najprościej będzie, jak uderzysz do nano :)
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

nano

  • 9079 / 4957
  • Ekspert
19-01-2017, 08:38
o kur
ale tu narobilem z tymi nad-ami oj
przepraszam
..
dzis wieczorem musz zerknac na wszystkie moje trupy i wyhamowac


..


edemande  i twoj dziala
kur
jak to mozliwe   ciebie dziala a wyglada  na tragedie  a u mnie  w paru nad-ach  katastrofa 
wsio musze zamawiac
jak widac  niekiedy mmozna sie optycznie  opmylic he he


.


co do grudiga
wlaczylem go i jka sie zaswiecila  to  az mi serce stanelo
przepiekne oswietlenie
zrobie dzis fotki

eMandDe

  • 2204 / 2945
  • Ekspert
19-01-2017, 10:20
o kur
ale tu narobilem z tymi nad-ami oj
przepraszam
..
dzis wieczorem musz zerknac na wszystkie moje trupy i wyhamowac
..
edemande  i twoj dziala
kur
jak to mozliwe   ciebie dziala a wyglada  na tragedie  a u mnie  w paru nad-ach  katastrofa 
wsio musze zamawiac
jak widac  niekiedy mmozna sie optycznie  opmylic he he

co do grudiga
wlaczylem go i jka sie zaswiecila  to  az mi serce stanelo
przepiekne oswietlenie
zrobie dzis fotki

No namieszałeś namieszałeś nano !

..........

A mój śmiga - aż buczy.

Super dźwięki wychodzą z tego staruszka.
Coś czułem, że tak będzie.

.............

A co do Grundiga.
Ja się boję tego decka a to z tego tytułu tych feralnych zębatek !!! Jednak nie piszę, że bym takowego nie kupił, ale strach jest.
A, że pięknie wygląda deck to fakt.

Zrób focie i pokazuj nano !

A poniżej focia z neta

« Ostatnia zmiana: 19-01-2017, 10:32 wysłana przez eMandDe »

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
19-01-2017, 10:39
Na szybko z cegielni:

Poczekam i zapoluje na NAD-a 6300.

Nie mam ciśnienia :)
Musze inne naprawić ale będę się rozglądał z 6300.

Do wieczorka.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

martingo

  • 128 / 3431
  • Aktywny użytkownik
19-01-2017, 10:47
Witam po dłuższej przerwie. Miałem dwa grundigi cf - 5500-2 jeden brązowy drugi srebrny zostawiłem sobie tylko srebrnego i tylko dla wyglądu. Nie wiem może miałem pecha ale dźwięk wcale mi nie podszedł jakiś bezbarwny bez polotu w obu. Kolega słuchał tego srebrnego i też stwierdził że rewelacji nie ma. Zębatki w obu miałem już wymienione. Zdecydowanie kenwoody go biją na głowę nawet kx-780 gra o niebo lepiej. Takie jest moje odczucie, natomiast kolumny głośnikowe to klasa jeśli chodzi o grundiga.

martingo

  • 128 / 3431
  • Aktywny użytkownik
19-01-2017, 10:54
Magnetofonu NADa nigdy nie miałem ale są tak brzydkie że ciężko mi się przemóc aby któregoś zakupić i posłuchać to już nakamichi miał lepszą stylistykę. Chociaż jest jeden starszy NAD który aż tak mnie nie odrzuca wyglądem może kiedyś go posłucham. Sony 666ES dalej w odmętach strychu się zapodział niestety jeszcze się nie dokopałem do niego.

eMandDe

  • 2204 / 2945
  • Ekspert
19-01-2017, 10:55
Na szybko z cegielni:

Poczekam i zapoluje na NAD-a 6300.

Nie mam ciśnienia :)
Musze inne naprawić ale będę się rozglądał z 6300.

Do wieczorka.

Wojtku. Wydaje mnie się, że dla Ciebie najlepszy wybór.

Nie masz ciśnienia, a poza tym widzę, że preferujesz decki trzy głowicowe to 6300 będzie w sam raz - zresztą chyba jako jedyny ma te 3 head.
No i jest to wg mnie, choć nie miałem takowego bdb deck.

I trudny do zdobycia. --- jak 6155 - ale dołożyłem


He he he


Witam po dłuższej przerwie. Miałem dwa grundigi cf - 5500-2 jeden brązowy drugi srebrny zostawiłem sobie tylko srebrnego i tylko dla wyglądu. Nie wiem może miałem pecha ale dźwięk wcale mi nie podszedł jakiś bezbarwny bez polotu w obu. Kolega słuchał tego srebrnego i też stwierdził że rewelacji nie ma. Zębatki w obu miałem już wymienione. Zdecydowanie kenwoody go biją na głowę nawet kx-780 gra o niebo lepiej. Takie jest moje odczucie, natomiast kolumny głośnikowe to klasa jeśli chodzi o grundiga.

Podzielam Twoje odczucie martingo. Nie słuchałem tego decka ale uważam, że kupuje się go tylko dla wyglądu.


I zabierz się za tego 666 !

He he he

« Ostatnia zmiana: 19-01-2017, 10:59 wysłana przez eMandDe »

nano

  • 9079 / 4957
  • Ekspert
19-01-2017, 11:02

Martingo  edmande
 
 
 to mnie  smucicie ta opinia o grundigu
 hm
 dosc dlugo czekalem na okazje   aby zdobyc  ten deck w stanie  NOWYM
a tu taka opinia he he he
 --
 ciekawostka
 model
 grundig cc 5500    ma do wyboru Fe  kasete
 ale
 juz  moj  cc 5500-2   NIE !
 
czyzby  konstruktorzy  w 80 latach  mysleli ze  to koniec   ery  fe  kaset hm
..



dowiedzialem sie ciekowostke
w tym grundigu sypie sie ta zebatka i ja od razu wyminie  i juz

problem jest  zaporowa cena !!

i tu uwaga
zebatka jest klejona na kolo ktore jest pod nia ?
az mi sie nie chce  wierzyc  ale niby tak jest


jesli to prawda   jest deck 
Kenwooda  ktory mi identyczna  zebatke  trzaba ja ale przykleic na plaszczyzne
oj beda cyrki


ale pisze tylko to co sie dowiedzialem
jak bedzie to live wygladac   to pozniej opisze


dzis  zrobie tylko fotki z zewnatrz  poniewaz nie moge rozkopac sprzetu z powodow rodzinnych


..

inne rozwiazanie
zebatka w cc 5500  ma   49   zabkow     
nadaje sie   inny deck  np  cf 500  cd 600   w ktorym sa szpulki  do przewijania
te 2  szpulki sa identyczne  !!!  czyli  wywalamy te szpulki  przycinami naklejamy do cc 5500   i gotowe
ale trzeba miec  trupa  cf 500  ooo   a to tez nie latwo zdobyc
« Ostatnia zmiana: 19-01-2017, 12:24 wysłana przez nano »

eMandDe

  • 2204 / 2945
  • Ekspert
19-01-2017, 13:49
ciekawostka
 model
 grundig cc 5500    ma do wyboru Fe  kasete
 ale
 juz  moj  cc 5500-2   NIE !
 
czyzby  konstruktorzy  w 80 latach  mysleli ze  to koniec   ery  fe  kaset hm
..

dowiedzialem sie ciekowostke
w tym grundigu sypie sie ta zebatka i ja od razu wyminie  i juz

problem jest  zaporowa cena !!

i tu uwaga
zebatka jest klejona na kolo ktore jest pod nia ?
az mi sie nie chce  wierzyc  ale niby tak jest

jesli to prawda   jest deck 
Kenwooda  ktory mi identyczna  zebatke  trzaba ja ale przykleic na plaszczyzne
oj beda cyrki

inne rozwiazanie
zebatka w cc 5500  ma   49   zabkow     
nadaje sie   inny deck  np  cf 500  cd 600   w ktorym sa szpulki  do przewijania
te 2  szpulki sa identyczne  !!!  czyli  wywalamy te szpulki  przycinami naklejamy do cc 5500   i gotowe
ale trzeba miec  trupa  cf 500  ooo   a to tez nie latwo zdobyc

Oj widać trochę z tym "kombinacji alpejskiej" - Oby to zagrało nano.
Wiem, że dasz sobie radę, trochę cierpliwości wymaga - ja pewnie bym poległ.

jmaciek

  • 389 / 4807
  • Zaawansowany użytkownik
19-01-2017, 14:26
i jak brzmi  ten deck
tak jak sie spodziewales
wiemy ze to nie jest  the best  sound deck
ale   tak  napisz pare slow
Z ocenianiem to mam problem. Nie wiem jak to zrobić. Nie słucham magnetofonów na słuchawkach, a nawet jeśli bym słuchał, to mają różne wzmacniacze słuchawkowe a niektóre z nich nie mają regulacji głośności. Mogę podłączyć pod wzmacniacz. Ale nauczyłem się słuchać bez regulatorów barwy dźwięku. Czy jeśli stwierdzę jednak, że dany magnetofon ma jednak minimalnie za mało wysokich tonów to czy mogę je dodać na wzmacniaczu i napisać, że deck gra fajnie? Poza tym dochodzą jeszcze własne upodobania muzyczne plus upływ lat i zużycie danego egzemplarza (przy założeniu, że nikt w nim nie grzebał za bardzo) stąd na koniec mogę napisać tylko jak dany deck gra dla mnie w danym momencie - tak myślę...
M9012 inaczej zagrał na słuchawkach a inaczej podłączony pod wzmacniacz - inaczej też grał przed wymianą głowicy i inaczej zagrał po wymianie głowicy. Aby było krótko - gra jak polski magnetofon końca lat 80-tych. Niskich tonów nie ma za dużo, wydaje się, że dominuje średnica choć na pewno nie przytłacza, a po wymianie głowicy pojwiły się nawet fajnie brzmiące wysokie tony których nie było przed jej wymianą (i o które - z tego co pamiętam - w latch 80-tych była ciągła walka aby się pojawiły). Ale to nie jest magnetofon do słuchania, u mnie do grania i oglądania :-).
a tak z innej beczki jakie byscie polecili walkmeny
Szukaj Sony które mają funkcję zmiany trybu dźwięku na 'ReVitalizer' a się nie zawiedziesz.

eMandDe

  • 2204 / 2945
  • Ekspert
19-01-2017, 14:30

Z ocenianiem to mam problem. Nie wiem jak to zrobić. Nie słucham magnetofonów na słuchawkach, a nawet jeśli bym słuchał, to mają różne wzmacniacze słuchawkowe a niektóre z nich nie mają regulacji głośności. Mogę podłączyć pod wzmacniacz. Ale nauczyłem się słuchać bez regulatorów barwy dźwięku. Czy jeśli stwierdzę jednak, że dany magnetofon ma jednak minimalnie za mało wysokich tonów to czy mogę je dodać na wzmacniaczu i napisać, że deck gra fajnie? Poza tym dochodzą jeszcze własne upodobania muzyczne plus upływ lat i zużycie danego egzemplarza (przy założeniu, że nikt w nim nie grzebał za bardzo) stąd na koniec mogę napisać tylko jak dany deck gra dla mnie w danym momencie - tak myślę...
M9012 inaczej zagrał na słuchawkach a inaczej podłączony pod wzmacniacz - inaczej też grał przed wymianą głowicy i inaczej zagrał po wymianie głowicy. Aby było krótko - gra jak polski magnetofon końca lat 80-tych. Niskich tonów nie ma za dużo, wydaje się, że dominuje średnica choć na pewno nie przytłacza, a po wymianie głowicy pojwiły się nawet fajnie brzmiące wysokie tony których nie było przed jej wymianą (i o które - z tego co pamiętam - w latch 80-tych była ciągła walka aby się pojawiły). Ale to nie jest magnetofon do słuchania, u mnie do grania i oglądania :-).

jmaciek

Bardzo dobre napisałeś - zgadzam się z Tobą odnośnie tego pisania o tym jak dany deck gra.
To wszystko zależy od wielu czynników.
A przede wszystkim od odsłuchującego !

artekk

  • 1694 / 5851
  • Ekspert
19-01-2017, 15:52
dlatego zawsze piszę, że to moje zdanie i nie każdy się z tym zgodzi.

Staram się zapewnić magnetofonom te same warunki, by miały równe szanse. Może z wyjątkiem dopasowania poziomu na ucho, chyba się to jako tako udaje. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że magnetofon nie musi lubić się z konkretną kasetą, dlatego dobrze wcześniej wykonać jakieś próbne nagrania. No i nie daje mi spokoju, że magnetofony nie są skalibrowane fabrycznie, toteż te porównania zawsze będą obarczone błędami.

Decki posiadają tak wyraźnie zaznaczony własny charakter, że dość szybko można się przekonać, który nam się bardziej podoba. Kiedyś ktoś napisał mniej więcej, że magnetofon jest jak korektor graficzny i zależy jak jest ustawiony. Niby efekt końcowy tych wszystkich korekcji ma zapewnić płaską charakterystykę przenoszenia, ale chyba nie do końca się to udaje.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo