Audiohobby.pl

Magnetofon

artekk

  • 1694 / 5882
  • Ekspert
18-01-2017, 12:22
właśnie poszedł Nak BX-300 za rozsądne pięniadze, wiadomo gdzie

http://allegro.pl/nakamichi-bx-300e-discrete-3head-dual-capstan-i6685224160.html
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

eMandDe

  • 2204 / 2976
  • Ekspert
18-01-2017, 12:32
Ano poszedł, poszedł.

artekk

  • 1694 / 5882
  • Ekspert
18-01-2017, 12:39
ktoś się pocieszy :) To w końcu "Mały Dragon".
« Ostatnia zmiana: 18-01-2017, 12:43 wysłana przez artekk »
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

nano

  • 9079 / 4988
  • Ekspert
18-01-2017, 13:39
Panowie
tak na temat dragona  itp


sluchal ktos nagranych kaset przez
czy ktos uzywa  takiej maszynki


czyli "kompresora"
ja nazywam taki urzadzenie  pompka   :-)


to przyklad

Nakamichi High-Com II


« Ostatnia zmiana: 18-01-2017, 14:29 wysłana przez nano »

eMandDe

  • 2204 / 2976
  • Ekspert
18-01-2017, 14:24
Ja niestety nie korzystałem, nie korzystam i raczej chyba nie mam zamiaru, chociaż to niezła zabawka.
Nie widziałem nawet na oczy.

Nie mam tutaj albo może nie znam takich maniaków takiego sprzętu.

Dzisiaj każdy to jakiś "plastikowe coś" pod TV i cieszy się jak to gra !

He he he (z nich !)

To raczej jakiś kompresor - czyli pompka jak to Ty nazywasz nano

He he he

Ale tutaj raczej chodzi o system wyciszania szumów, tak myślę.

Były kiedyś takie urządzonka dedykowane np. do magnetofonów szpulowych - tyle z tego co gdzieś tam wcześniej przeczytałem i coś mnie się kojarzy.

nano

  • 9079 / 4988
  • Ekspert
18-01-2017, 14:52
dobra jade po to cos  jka dobrze bedzie  pokaze wieczorem bagaznik

eMandDe

  • 2204 / 2976
  • Ekspert
18-01-2017, 15:06
Jedź po to coś nano i się pochwal.

Chętnie pożyczyłbym Tobie mój bagażnik !



He he he



A ja nie wytrzymałem i sprawdziłem tak na szybko i na sucho bez kasety tego zapuszczonego NAD-a.

I co ?

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
wszystkie funkcje, przewijanie w tył (jak pomogę kręcić rolką napędzającą licznik oczywiście), do przodu (z licznikiem), play, rec, pause o dziwo działają w tym zabytkowym NAD-zie.
Wszystkie 4 paski chodzą.

Ale na pewno nadają się do wymiany.

Teraz muszę tylko poznać ich wymiary.

Ja pikolę - to jest maszyna
« Ostatnia zmiana: 18-01-2017, 15:08 wysłana przez eMandDe »

AUDIOTONE

  • 9396 / 5835
  • Ekspert
18-01-2017, 20:53
Arturze dziękuje za porównanie dźwiękowe Marantz-a. Spodziewałem się jakich "achów" i "ochów" troszeczkę ... no cóż nie każdy musi grac super. Było coś lepszego w tym czasie w stajni Marantz-a ?

Mirku ten NAD jest tak inny w swojej brzydocie że aż jakoś nie mogę ich stylistyki przełknąć wybacz. Zobaczymy jak będzie działał co pokaże :) na tę chwilę gratuluje ciekawej maszynki.
Co do szpulaków to bardzo dziękuje za pokazane modele. Rewelacja zawsze lubiłem dużą szpulkę :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

eMandDe

  • 2204 / 2976
  • Ekspert
18-01-2017, 21:39

Mirku ten NAD jest tak inny w swojej brzydocie że aż jakoś nie mogę ich stylistyki przełknąć wybacz. Zobaczymy jak będzie działał co pokaże :) na tę chwilę gratuluje ciekawej maszynki.
Co do szpulaków to bardzo dziękuje za pokazane modele. Rewelacja zawsze lubiłem dużą szpulkę :)

Wiem Wojtku że NAD nie należy do najpiękniejszych decków wizualnie ale uwierz mi na pewno należy do najpiękniej grających.

Poczyściłem, nasmarowałem to tu to tam i śmiga aż buczy.
Na początku miał trochę problemy z falowaniem ale dałem mu kropelkę na oś silnika i trochę się rozbujał i śmiga.
Na razie na starych paskach - muszę gdzieś poszperać jakie wymiary i zakupić.

Ale jakość jest nie do pobicia.
Oj podniósł wysoko poprzeczkę.

I jak pisałem wcześniej należy się mu jeszcze jedno naj ...
a mianowicie naj .... piękniej grający.
A mam trochę decków w domu !

I nie chce już żadnego 6300 bo i tak nie zaproponuje nic więcej a ma tylko dual capstan, 3 głowice a zatem monitor, wyświetlacz zamiast analogowego licznika i miękką mechanikę, która może się tylko zepsuć. No i direct drive i może mieć pilota !!!
A i ma tylko trochę więcej wagi ze względu na użyte mechanizmy do tej miękkiej mechaniki, Za to wszystko trzeba zapłacić dlatego droższy, ale czy zagra lepiej ?

Tutaj natomiast klawisze zachowują się jakby miały wspomaganie.
Naciskasz play a ten tak jakby Ci pomagał i podnosi już płynnie mostek z głowicami.
A wyświetlacz bardzo szybki - jak w technicsie - no może nie taki wypasiony.

A jeżeli chodzi o stosunek ceny jaka dałem do jakości jaką prezentuje to w moim wykonaniu nigdy nie będzie do pobicia.

No chyba że dostanę Dragona za darmo ! A i nie wiem jak gra Dragon ?

He he he

Moje drogie decki tez potrafią ale ile musiałem za nie zapłacić !!!!!
A jeszcze niektóre przy nim wysiadają.

Polecam każdemu.

Teraz mogę wziąć go pod pachę i postawić go w szranki z innymi deckami, a także i NAD-ami a nie dadzą mu pewnie rady.

Jak kiedyś może będzie taka okazja to na pewno biorę ze sobą 6155 !!!

Tak sobie na niego patrze i myślę - idzie zrobić dobrze i prosto decka który zagra a nie tylko wygląda.

Przypomina mnie się taka sytuacja z życia, którą nie zapomnę do końca życia. kiedy byłem dawno dawno w sklepie kiedy powstawały prywatne sklepy, gdzie facet sprzedawał sprzęt hi fi
Był NAD Yamaha Nakamichi i Technicy Innych nie miał.
Ja kukałem na Technicsy - AZ 6 AZ 7 ale kasy brakowało.
Zobaczyłem te dziwnie wyglądające Naamichi, Nrzydkie NAD-y no i troche lepiej Yamaga i pytam go Co to jest to ! i pokazuje na NAD-a
A on mówi tak

Proszę pana Ten sprzęt jak brzydko wygląda tak pięknie gra.
Jak chce sobie pan kupić świecidełka na choinkę to kup pan sobie technicsa.
A ja mu na to - przecież pan sprzedaje i technicsa
On odpiera i mówi - Bo na tym zarabiam a ten pozostały sprzęt to kupują ci którzy muzyki słuchają
I mówię to panu nie dlatego, że jestem szefem i sprzadaję ale jestem z wykształcenia muzykiem.

I tak do dnia kiedy nie nabyłem NAD-a, ponieważ nie tak dawno kupiłem pierwszego NAD-a - wzmacniacz a dzisiaj słucham decka.
Powiem że żałuje dlaczego Go nie posłuchałem.
 

Kurcze - no !?

Dzisiaj kupiłem decka który jest o wiele wiele droższy od tego NAD-a i nie byle co. I liczę tylko na to, że zagra na takim poziomie jak ten NAD !
Inaczej będę nie pocieszony.
A nawet stwierdzę, że wydałem za dużo kasy.

« Ostatnia zmiana: 18-01-2017, 23:26 wysłana przez eMandDe »

artekk

  • 1694 / 5882
  • Ekspert
18-01-2017, 21:42
Arturze dziękuje za porównanie dźwiękowe Marantz-a. Spodziewałem się jakich "achów" i "ochów" troszeczkę ... no cóż nie każdy musi grac super. Było coś lepszego w tym czasie w stajni Marantz-a ?

Piszę jak jest, nie ma co owijać w bawełnę. Nie jest zły, ale na kolana też nie powala. Ot, średnia klasa. Ma dużo ciekawych funkcji, jeśli ktoś lubi się bawić. Kontrowersyjny wygląd, choć mnie akurat ta linia Marantza zawsze bardzo się podobała. Coś innego niż popularne Sony, Technicsy, Pioneery etc.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

eMandDe

  • 2204 / 2976
  • Ekspert
18-01-2017, 21:46


Piszę jak jest, nie ma co owijać w bawełnę. Nie jest zły, ale na kolana też nie powala. Ot, średnia klasa. Ma dużo ciekawych funkcji, jeśli ktoś lubi się bawić. Kontrowersyjny wygląd, choć mnie akurat ta linia Marantza zawsze bardzo się podobała. Coś innego niż popularne Sony, Technicsy, Pioneery etc.

To prawda Arturze. Jest inny i nie znaczy że gorszy czy brzydszy od innych piękniejszych niby.

Ja też lubię takie inne rzeczy niż wszystkie.
I w przypadku decków także. Są takie nietuzinkowe.

A wygląd ok. Myślałem tylko przed chwilę że jest plastikowy a to by mu trochę odjęło punktów w mojej punktacji oczywiście.

AUDIOTONE

  • 9396 / 5835
  • Ekspert
18-01-2017, 22:30
Wiem Arturze że NAD nie należy do najpiękniejszych decków wizualnie ale uwierz mi na pewno należy do najpiękniej grających.

Tutaj miało być chyba Wojtku... :)
Dziękuje bardzo za szeroki komentarz chyba muszę kupić NAD-a... tylko jakiego ??? Bo jest ich troszkę....

Arturze to fakt Marantz-e zawsze były inne z wyglądu tak jak i wyżej wspomniany przez Mirka NAD   :)

Dajcie mi jakieś namiary na jakieś NAD-y proszę :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

artekk

  • 1694 / 5882
  • Ekspert
18-01-2017, 22:41
Dajcie mi jakieś namiary na jakieś NAD-y proszę :)

Wojtku, u Ciebie nie powinno być problemów z NADami. Zapoluj na 6340, 6100, 6300.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

nano

  • 9079 / 4988
  • Ekspert
18-01-2017, 22:43
Audiotone

na poczatek  polecam  6340
jak to uslyszysz bedzie problem  toj juz teraz gwarantuje
z zona na 100%  ze slucem tez   he he he he
..
przyjechalem
mam to cos ... kur..  i nie dziala
na razie musi  dostac temperatury
oj bede tu wkurzac nim na forum


to grundig cc 5500-2


mam dosc duzo do  opowiedznia o nim

nareszcie mam go
bo jest z zewnatrz  NOWY
ja to krece
NOWY

pytanie  1


ma ktos dostep do kogos  z zebatka do niego
-


emande


ja cie rozumiem
nie daj sie  z toru tasmy sciagnac
plyn swoja droga
ja cie rozumiem z tym NAD  i co do  6300  tez
« Ostatnia zmiana: 18-01-2017, 23:05 wysłana przez nano »

eMandDe

  • 2204 / 2976
  • Ekspert
18-01-2017, 22:46
Wiem Arturze że NAD nie należy do najpiękniejszych decków wizualnie ale uwierz mi na pewno należy do najpiękniej grających.

Tutaj miało być chyba Wojtku... :)
Dziękuje bardzo za szeroki komentarz chyba muszę kupić NAD-a... tylko jakiego ??? Bo jest ich troszkę....


Oczywiście Wojtku - już poprawiłem i przepraszam najmocniej.


A Tobie nano gratuluje upolowania tego za czym tak czekałeś !

Gratuluję.

Super deck no i germaniec !!!

He he he
« Ostatnia zmiana: 18-01-2017, 23:00 wysłana przez eMandDe »