Audiohobby.pl

Magnetofon

paluch.

  • 278 / 2824
  • Zaawansowany użytkownik
08-10-2016, 10:14
historia ustawiania głowicy w moim 727 została wstrzymana ,po poprawnym założeniu sprężyny dokręceniu wszystkich śrubek mechanizmu, rozmagnesowania głowicy itp. nie słyszę już różnic w odtwarzaniu nagrań ,więc nie będę grzebał zwłaszcza że plomba na głowicy wydaje się być nie ruszana. Pozdrawiam
Tomek

Rumcajs

  • Gość
08-10-2016, 15:36
Nano, ale to na ten wyjazd żonę zabierasz jak rozumiem? :)

Wybacz, żarcik taki. No ale nie mogłem się powstrzymać. :)
Zresztą Ty znasz moje durne poczucie humoru. :)))
Już miałem zaproponować zostawienie żony u mnie na przechowanie .... ale .... ale jak sądzę żona nano nie podzielałaby mojego zainteresowania deckami jak i innym sprzętu i słuchanie na kolumnach co mają moc po kilowacie. Ochota mi więc przeszła ... . No i ja obawiam się żon czy kobiet w wersjach "military" ;)


To powyższe to też żarcik :D

paluch.

  • 278 / 2824
  • Zaawansowany użytkownik
08-10-2016, 16:08
panowie mam jeszcze jedno, mój nowy nabytek 727 ma jeszcze czkawkę w rozpoznawaniem rodzaju kaset II/CrO2  i przełącza na normal zwłaszcza po kilku godzinnej przerwie, rozpoznawanie kasety jest u góry na tych pazurkach ,ale co z tym zrobić może ktoś miał podobny problem?
Tomek

Rumcajs

  • Gość
08-10-2016, 16:45
Przejechać po stykach "pazurków" papierem ściernym tzw. "wodnym". Pewnie zaśniedziały i tracą kontakt (czyli zwarcie) i deck rozpoznaje to jako taśmę "normal".

Radmar

  • 1139 / 5961
  • Ekspert
08-10-2016, 18:46
Paluch, papierem ściernym nie przejedziesz, bo czujniki rozpoznawania rodzaju taśmy, zapisu i obecności kasety w kieszeni są "zabudowane" w plastikowych obudowach. Można je co prawda ściągnąć, ale schodzą z trudem i niestety istnieje dość spore ryzyko ich uszkodzenia. Ja proponuję w tym przypadku zrobić inaczej, co sam niejednokrotnie w Technicsach robiłem. Najpierw spróbuj oczyścić chemią typu Kontakt. Najczęściej pomaga, a jeśli nie pomoże albo nie chcesz potem drugi raz rozbierać magnetofonu i wyciągać mechanizmu, to oprócz chemii możesz styki mechanicznie "podrapać" igłą. Igłą bez problemu się dojdzie bez ściągania tych plastikowych "koszulek".

Gdy już będziesz czyścił styki czujników, oczyść wszystkie, nie tylko od rozpoznawania rodzaju taśmy. Te od zapisu i rozpoznawania obecności kasety w kieszeni również.

Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

paluch.

  • 278 / 2824
  • Zaawansowany użytkownik
09-10-2016, 12:20
@kolego Radmar tak zrobiłem na razie jest dobrze ,dziękuje i pozdrawiam.
Tomek

sibelius

  • 190 / 2842
  • Aktywny użytkownik
09-10-2016, 17:59
Kącik deckowego serwisanta(założony przez Rumcajsa).
RUMCAJS,w temacie pt.MAGNETOFON widzisz wielki burdel,jak to sam nazwałeś.
Kto według ciebie robi tutaj za prostytutki?

Bardzo chętnie się tego dowiem.

Nie ubliżaj ludziom piszącym na forum!

Jesteś z rzacholeckiego lasu,więc chyba na próżno będę szukał u ciebie kulturalnych wypowiedzi?

Rumcajs

  • Gość
11-10-2016, 00:26
Kącik deckowego serwisanta(założony przez Rumcajsa).
RUMCAJS,w temacie pt.MAGNETOFON widzisz wielki burdel,jak to sam nazwałeś.
Kto według ciebie robi tutaj za prostytutki?

Bardzo chętnie się tego dowiem.

Nie ubliżaj ludziom piszącym na forum!

Jesteś z rzacholeckiego lasu,więc chyba na próżno będę szukał u ciebie kulturalnych wypowiedzi?
Zejdź na ziemię, weź tabletkę i nie podskakuj z podniecenia. Widzisz gdzieś moją wypowiedź, w której piszę o kimś jak o prostytutce? Dla mnie i sporej liczby ludzi słowo "burdel" kojarzy się z bałaganem. To że ty masz skojarzenia z "przybytkiem miłości" to jest to twój wyłącznie problem.
Coś ci podpowiem: w avatarze mam pistolet na żołędzie, bez pozwolenia od hrabiego oczywiście. Masz okazję sobie pokrzyczeć:
-Rumcajs ma pistolet! Kryjcie się bo nas powystrzela!

Zamiast pisać bzdety i wciskać komuś nienapisane słowa to poświęć kilka tygodni na przeczytanie całego tematu MAGNETOFON a wtedy być może zrozumiesz, że zawiera on całą masę wartościowych informacji, do których dotarcie jest często niemożliwe. Przy okazji nie uszczęśliwiaj wstawianiem linków do filmów (Hungarica- Haza és hűség) nie mającego jakiegokolwiek związku z bieżącym wątkiem. Wrzutki ze szpulowcami jeszcze można zrozumieć.

Chyba już wiem po co te rackowe chwyty w 750D : zawsze możesz złapać za nie i walnąć głową w przedni panel. Może to pomoże?

Acha, i lecicie do  ignorowanych. Bardzo przydatna funkcja.

AUDIOTONE

  • 9452 / 5897
  • Ekspert
11-10-2016, 00:32
Nareszcie forum działa .

Dziś testowałem Pioneer-a CT-S830S i ta usterka z blokadą funkcji okazuje się być usterką okresową ...znów... nie lubię takich problemów. Nagrałem króciutki film o 830-tce. ale musi się załadować.
Także uczyniłem film o Technics-ie RS-B100 już się wgrywa. Będzie dodany niedługo.

Kącik deckowego serwisanta(założony przez Rumcajsa).
RUMCAJS,w temacie pt.MAGNETOFON widzisz wielki burdel,jak to sam nazwałeś.
Kto według ciebie robi tutaj za prostytutki?

Bardzo chętnie się tego dowiem.

Nie ubliżaj ludziom piszącym na forum!

Jesteś z rzacholeckiego lasu,więc chyba na próżno będę szukał u ciebie kulturalnych wypowiedzi?


Rumcajs na pewno miał na myśli że jest nie porządek tutaj tylko tyle.
Bo faktem jest żeby coś znaleźć to trzeba się nieźle natrudzić. Wpisów dużo i między mini znaleźć jakieś przydatne w danej chwili wpisy to robi się problem.
To tylko moje zdanie na ten temat. :)
Nie chciałem na pewno nikogo urazić tym że stanąłem jakby po stronie Rumcajs-a.
Ale to na pewno słowo "Burdel" nie miało tutaj znaczyć tego co najczęściej ma znaczyć. :)



EDIT Rumcajs mnie uprzedził z wpisem. :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Rumcajs

  • Gość
11-10-2016, 00:38
Rumcajs na pewno miał na myśli że jest nie porządek tutaj tylko tyle.
Bo faktem jest żeby coś znaleźć to trzeba się nieźle natrudzić. Wpisów dużo i między mini znaleźć jakieś przydatne w danej chwili wpisy to robi się problem.
To tylko moje zdanie na ten temat. :)
Nie chciałem na pewno nikogo urazić tym że stanąłem jakby po stronie Rumcajs-a.

Dzięki Wojtek za słowa poparcia. Zacytuję sam siebie :

Temat MAGNETOFON to jeden wielki burdel i znaleźć coś tam graniczy z cudem.

Jak widać zdarzają się tacy, co mają trudności ze zrozumieniem tekstu pisanego. Hmmm .... . Od dzisiaj będę pisać w wersji dla gimbazy :/

AUDIOTONE

  • 9452 / 5897
  • Ekspert
11-10-2016, 10:48
Jak pisałem wcześniej Technics RS-B100 już odtwarza i przewija. Co do Pioneer-a to usterka okresowa....
« Ostatnia zmiana: 19-12-2019, 21:38 wysłana przez AUDIOTONE :) »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

ArturP

  • 1331 / 2855
  • Ekspert
11-10-2016, 16:55
A pan S. to może (podkreślam MOŻE) jeden z takich troli, co to sam wprowadza BURDEL W temacie, by później na niego narzekać, a przy okazji komuś innemu przytykać Nierządne działania. Na AS sporo takich. (W klubach)
Po takich wpisach, często nie można się połapać co jest qlue danego wątku. Można zignorować, ale wprowadza burdel.
A Nano to już wrócił z RAJU?

Rumcajs

  • Gość
11-10-2016, 17:04
Właśnie na AS jeden z tamtejszych Kolegów zamieścił ciekawy film. Tak się zastanawiam czy to nie nasz Kolega nano.
https://youtu.be/dJnyh9b-EyE

Przewińcie film od razu na 1min 28sek - oczom naszym ukaże się wieeeeeelki bagażnik. Czyżby to był ten osławiony bagażnik. Dalej to już mnie serce boli - tyle wspaniałości w jednym miejscu.

AUDIOTONE

  • 9452 / 5897
  • Ekspert
12-10-2016, 03:14
ArturP prosiłbym Cie oto abyś swoja znajomością elektroniki a wiem że posiadasz takową podzielił się , jeśli to oczywiście możliwe w temacie :
http://audiohobby.pl/index.php?topic=12066.msg391071#new
Ze względu na powodzenie całości , by i ten temat (wątek) był rozwijany dla pomocy naszym mniej lub bardziej obeznanym w naprawie magnetofonów kolegom . Którzy także by chcieli wrócić życie swoim podopiecznym.
Sądzę że założony temat będzie na początku nawiązywał do zebrania potrzebnych niezbędnych narzędzi i środków czyszczących, i nabyć umiejętności w naprawie .
tak to widzę.
Jeśli coś komuś się coś przypomniało proszę o kontakt w związku z tematem powiej zamieszczonym .
Wiem że założycielem tematu jest Rumcajs, i ja nie chciałbym się za przeproszeniem wtryniać się w paradę , Ale temat jest słuszny bo naprawa powinna być oddzielona od naszych "idealnie już naprawionych magnetofonów".
Dlatego w cudzysłowowy bo sądziłem że rozdzielimy naprawę od tematyki oglądania i wymienia spostrzeżeń o naszych zabawkach (magnetofonach)...



sibelius
Proszę uwierz mi że ja nie mam nic przeciwko Tobie ale za mocno zaatakowałeś kolegę Rumcajsa to jest moje zdanie na ten temat. Nic poza tym . Na pewno nie było to powiązane z tym co napisałeś odnośnie tego..."burdelu"...


I chciałbym byś także był obecny na naszym forum nawet jeśli początki Twoich wizyt tutaj były i są teraz takie trudne i spotykasz się z atakiem na swoja osobę.

Proszę o jakieś sugestie odnośnie zaczętej sprawy  dotyczącej oczywiście tematu naprawy naszych magnetofonów w drugim temacie (jak to zacząć , jak to napisać by było jasno i przejrzyście)...
dla każdego .
Wszelkie odpowiedzi mile widziane :)
« Ostatnia zmiana: 12-10-2016, 04:20 wysłana przez AUDIOTONE :) »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Rumcajs

  • Gość
12-10-2016, 11:14
Wiem że założycielem tematu jest Rumcajs, i ja nie chciałbym się za przeproszeniem wtryniać się w paradę , Ale temat jest słuszny bo naprawa powinna być oddzielona od naszych "idealnie już naprawionych magnetofonów".
Parafrazując cytat z jednego filmu :

"Tak to na zebraniu AA jest, że ktoś musi zacząć pierwszy" :)

Takiego tematu brakowało to go rozpocząłem i nie myślę pisać go w pojedynkę, bo ani mi się to uśmiecha, ani nie mam wiedzy by napisać wszystko. Każdy z nas ma swoisty bagaż doświadczeń i mógłby się nim tutaj podzielić ku wspólnemu pożytkowi.

==================================================
Kolejny mam argument by nie spać do 10-ej :/
http://allegro.pl/kenwood-kx-1100g-najwyzszy-model-unikat-hiend-i6557939898.html
W nocy wystawiony i rano już poszedł :/ To na "osłodę" czekam na RS-B965 za niecałe dwie stówki. Ponoć działa na 100% ale to się pewnie okaże "w praniu".
« Ostatnia zmiana: 12-10-2016, 11:28 wysłana przez Rumcajs »