Audiohobby.pl

Magnetofon

AUDIOTONE

  • 9395 / 5834
  • Ekspert
07-08-2016, 23:22
Nasze magnetofony mają już swoje lata i wymagają regulacji . Układy dolby powinny co jakiś czas ustawiane do fabrycznych wartości . Za kwestie rozjeżdżania się parametrów w magnetofonach odpowiadają kondensatory i luty i sposób przechowywania magnetofonu. Dlatego układy dolby są powinny być wymienne, ale jak nam magnetofon straci ustawienia fabryczne to skutek jest widoczny w działaniu układów dolby. Tracą one wymienność na innych magnetofonach. Dlatego spada jakość wysokich tonów , bardziej tłumią itp. Dobrze zestrojony układ dolby jest wymienny w 90 %. I nie wpływa znacząco na różnice w różnych magnetofonach.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

robinson

  • 43 / 5198
  • Użytkownik
08-08-2016, 09:10
Mam tez ten miernik Kenwood ale nie bardzo wiem jak go uzywac , licze na jakies instrukcje od Ciebie , z gory dzieki za szczegółowe opisy. Pzdr


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

eMandDe

  • 2204 / 2976
  • Ekspert
08-08-2016, 10:17
Nasze magnetofony mają już swoje lata i wymagają regulacji . Układy dolby powinny co jakiś czas ustawiane do fabrycznych wartości . Za kwestie rozjeżdżania się parametrów w magnetofonach odpowiadają kondensatory i luty i sposób przechowywania magnetofonu. Dlatego układy dolby są powinny być wymienne, ale jak nam magnetofon straci ustawienia fabryczne to skutek jest widoczny w działaniu układów dolby. Tracą one wymienność na innych magnetofonach. Dlatego spada jakość wysokich tonów , bardziej tłumią itp. Dobrze zestrojony układ dolby jest wymienny w 90 %. I nie wpływa znacząco na różnice w różnych magnetofonach.

Dziękuje Tobie za dodatkowe wyjaśnienia. Teraz wiem dlaczego tak się dzieje, ze kaseta nagrana na jednym decku przy użyciu systemu Dolby nie koniecznie jest dobrze odtwarzana na innym.
No tak, a co z kasetami nagranymi do tej pory w systemie Dolby B lub C ?
Czy trzeba je kasować ?. chyba nie !
Szkoda byłoby tych godzin nagrywania i tego materiału.

A Ty AUDIOTONE masz jakieś nagrane w systemie Dolby i sprawdzasz co jakiś czas czy Twoje decki są w tym systemie wymienne ?
« Ostatnia zmiana: 08-08-2016, 10:54 wysłana przez eMandDe »

AUDIOTONE

  • 9395 / 5834
  • Ekspert
08-08-2016, 20:45
Mam tez ten miernik Kenwood ale nie bardzo wiem jak go uzywac , licze na jakies instrukcje od Ciebie , z gory dzieki za szczegółowe opisy. Pzdr


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Jak tylko dojdzie to pomyślimy :)A na pewno coś rozgryziemy .

eMandDe

Ja nie od początku zacząłem nagrywać bez żadnego dolby. Mam kilka kaset nagranych w Dolby C i czasami sprawdzam co i jak na innych dekach ale było tak jak mówisz , brzmienie było beznadziejne na magnetofonie innym niż było nagrywane . Wobec tego nagrywałem bez Dolby by wymienność nagrań była większa miedzy moimi magnetofonami . Na chwile obecna będzie może z jeden magnetofon do regulacji dolby . Starszy technics RS-T80R jego nie ruszałem bo nie miałem kaset oryginalnych testowych na 160nWb/m . A które miałem to tylko na 250nWb/m czyli o większym strumieniu . A Technics zaleca w swoich serwisówkach 160mWb/m .
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

AUDIOTONE

  • 9395 / 5834
  • Ekspert
08-08-2016, 22:21
Nie ma za co przepraszać i co wybaczać :-) Ten miernik ma już swoje lata tak jak magnetofony którymi się zajmujemy stąd pewnie tak trudno go znaleźć jako sprawny. Ale dzięki za informacje i zainteresowanie!


Do poszukiwanych Voltomierzy należy doliczyć jeszcze dobre mierniki HP 3400A i HP400E lub HP400F.
Model HP400E ma pomiar RMS napięcia zmiennego do 10MHZ czyli dość wysoko . Ceny na Ebayu są różne tych mierników . Warto poszukać :)


Mam tez ten miernik Kenwood ale nie bardzo wiem jak go uzywac , licze na jakies instrukcje od Ciebie , z gory dzieki za szczegółowe opisy. Pzdr

Znalazłem coś takiego miernik identyczny jak nasze Kenwood-y proces bardzo prosty :)
https://www.youtube.com/embed/qhoRIZXXUPQ?r[/youtube]el=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>]<iframe width="640" height="360" src="
el=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
« Ostatnia zmiana: 09-08-2016, 00:08 wysłana przez AUDIOTONE :) »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

eMandDe

  • 2204 / 2976
  • Ekspert
09-08-2016, 12:54
Dziękuje za odpowiedź AUDIOTONE.

Muszę się zdecydować czy zrezygnować z Dolby?.
Jak na razie nic nie nagrywam to i nie mam problemu, ale będę musiał chyba zacząć jak i Ty, a może i większość tu obecnych kolegów mających po parę decków nie włączać żadnych dodatkowych systemów.

Będzie większa wymienność pomiędzy deckami. To prawda.

Dzięki za wyjaśnienia AUDIOTONE.

AUDIOTONE

  • 9395 / 5834
  • Ekspert
09-08-2016, 23:59
eMandDe

Niema sprawy :)

Znalazłem coś takiego... i tak się zastanawiam co to za model Technics-a ??? Chodzi mianowicie magnetofon na dole.

A ponad to znalazłem coś takiego jak RS-M265XC ... japońskie wynalazki hehe podobny do mojego RS-M265X tylko poco to "C" na końcu...
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

eMandDe

  • 2204 / 2976
  • Ekspert
10-08-2016, 09:25
Nigdy takowego nie widziałem ale super się prezentuje. Chodzi o ten ze zdjęcia wyżej.
Najważniejsze klawisze po boku, nad nimi kontrolki a pod klapką pewnie reszta przyżądów. Super.

Ech - kiedyś to były fajne te sprzęty.

A ten na dole taki jak Twój z końcówką "C" - to pewnie ten sam tylko skierowany na inny rynek.
Tak myślę.

Ale widzę AUDIOTONE, że zachorowałeś na decki Technicsa !?

He he he

AUDIOTONE

  • 9395 / 5834
  • Ekspert
10-08-2016, 21:18
eMandDe
Tak chodzi o tego na dole na górnym zdjęciu. Bardzo dziwny wynalazek kieszeń i wskaźniki podobne do początków serii RS-B... Ale nic nie widzę na tym zdjęciu bo niskiej jakości. I numeracja się zmywa . A wygląd bardzo ciekawy jak na Technics-a . Coś w podobie do Akai GX-F91 ale wiadomo to nie ta półka sprzętu . Ale wzornictwo dość podobne gdyby nie te wskaźniki w Technics-ie , bo w GX-F91 są pod klapką.


Długo oczekiwany Keithley 2015 THD doszedł . Juz jest w fazie pierwszych pomiarów i samego cmokania z zachwytu ...
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

eMandDe

  • 2204 / 2976
  • Ekspert
11-08-2016, 08:35
AUDIOTONE

Doszedłem do tego, że to model decka Technisc RS-D70 ale nic o nim w necie. Zero.

nano

  • 9079 / 4987
  • Ekspert
11-08-2016, 09:26
ja OKA  ja OKA ...

audioline 

moglbys mi zdradzic  dlaczego masz  dziure w srodkowej czesci obudowy w tej lampie przy stoliku ,,,
:-)  :-)
..

edmande

ten technics byl sprzedawany  tylko w kompletach z gramofnem  i  tunerem  > to moj stan wiedzy

--
ale bede mial tu zaleglosci w czytaniu  ..fajnie

eMandDe

  • 2204 / 2976
  • Ekspert
11-08-2016, 18:58
AUDIOTONE ale masz fajna nową ksywkę od nano  !!!

"Audioline"

Super. I brzmi jak w najlepszym decku.

A poza tym to nano jest super szczegółowy. Ja tego nie zauważyłem przyznam.

A wracając do tego decka Technicsa to podzielam uwagę nano - to wersja dedykowana typowo do wierzy.

AUDIOTONE

  • 9395 / 5834
  • Ekspert
11-08-2016, 23:12
Nano
A więc tak dziurka w lampce jest już długo, pod wpływem grzania się żarówki popękał plastik i tak to się stało .
A jakoś nie mam czasu kupić nowej lampki... I tak jakoś już została.

Audioline hm.... ciekawy temat hahaha . Ale jakoś wole Audiotone :)
Ale oczywiście się nie gniewam :)

eMandDe

Dziękuje za rozpoznanie magnetofonu, ciekawił mnie ten model bo wygląd taki nie Technics-owy. A i w necie nic .


Dziś doszły paski i kondensator do RS-M280. Więc nie czekając długo wziąłem się za robotę :)
Poniżej krótkie foto-story, jak to roznegliżowany Technics RS-M280 poddał się śrubokrętom i lutownicy :)


cdn....
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

AUDIOTONE

  • 9395 / 5834
  • Ekspert
11-08-2016, 23:15
cd...

Kolejne zdjęcia mechaniki .
Pomyślałem o Tobie Nano :)

Mechanika bardzo podobna do RS-M265X , bazuje na tej samej mechanice RS-M250. Ale o tym już chyba pisałem :)

CDN....
« Ostatnia zmiana: 11-08-2016, 23:17 wysłana przez AUDIOTONE :) »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

AUDIOTONE

  • 9395 / 5834
  • Ekspert
11-08-2016, 23:16
cd...

Będzie króciutki film ale musi się zrobić :)

To narazie tyle :)

Mam nadzieję ze się podobało .


« Ostatnia zmiana: 11-08-2016, 23:22 wysłana przez AUDIOTONE :) »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.