Audiohobby.pl

Cykl spotkań odsłuchowych w Krakowie i okolicach

discomaniac71

  • 275 / 5923
  • Zaawansowany użytkownik
06-08-2008, 11:17
rochu
(143/9/121)
Avatar: rochu WYŚLIJ PW    
13:21 / 21 godz. temu
Moim zdaniem zdjęcia są bardzo OK i zrobione ze sporym wyczuciem.
Niekiedy jest problem z kompozycją i przydałby się rzeczywiście asystent który potrzymałby od czasu do czasu blendę bo niektóre fotki mają zbyt płaskie światło na twarzy modela.
Zmieniłbym też obiektyw na bardziej miękkorysujący, dodałoby to nieco magii samym obrazom. Albo metodą dawnych fotografow radziłbym aby nałożyć jasną pończochę na obiektyw lub pokryć powierzchnie filtra cieniutka warstą wazeliny. Zmiękczy to obraz i doda nieco poświaty samej postaci.



Pawel bardzo dziekuje za cenne rady. Ja niestety ucze sie na wlasnych bledach i nie ma kto mi ich wskazac a wiem ze robie ich dosc sporo bo zaczynalem rok temu od zera. Poza tym jak piszesz w "o mnie" na audiostereo jestes wykwalifikowanym fotografem. Na spotkaniach gdzie byl zwykle tlum ludzi jakos nie bylo czasu o tym pogadac ale kilku kolegow zna od dawna moje galerie. Jestem otwarty i chetnie naucze sie czegos nowego zwlaszcza od kogos kto - tak jak Ty - wie o fotografii wiecej ode mnie. Na Fuji S 5 Pro ktore masz mnie na razie nie stac ale mysle ze Canonem EOS 350D mozna takze zrobic dobre zdjecia. Co do obiektywu to jest to 50mm f 1.8 o ktorym sporo pisalem na AS w watku o aparatach cyfrowych. Zoom Tamrona ktory dokupilem niedawno na pewno jest bardziej miekki i plastyczny. Gdybys mial jeszcze jakies uwagi kieruj je prosze na PW tutaj lub na AS. Zalezy mi na szczerej ale zyczliwej opinii. Pozdrawiam. R

PS Kolezanki i koledzy przepraszam za off-topic.

lidka

  • 363 / 5771
  • Zaawansowany użytkownik
06-08-2008, 11:17
Ale z was kozaki - wogule nie spicie? :-))) Ja dopiero wstałam, starsza mowi ze zostanę stara panną jak bede tak spac długo, hi hi.
A ten Disco to wraca dopiero za 2 tyg. tak? To może coś wcześniej zakrecimy, bo szkoda czasu, nie moge się doczekac żeby was poznac. Jakby ktos miał wolne miejsce to mozna zrobic takie spotkanie.
Widzialam ze sie wam Demonator spodoba ;-)
Hejka

Detektyw Kwass

  • 7851 / 5881
  • Ekspert
06-08-2008, 11:39
Lidka, a ty jesteś ta po prawej czy po lewej?

rochu

  • 332 / 5890
  • Zaawansowany użytkownik
06-08-2008, 12:26
Disco,
> Poza tym jak piszesz w "o mnie" na audiostereo jestes wykwalifikowanym fotografem.

Pisałem, bo tak kiedyś mi się wydawało : )
To że skończyłem szkołę w tym zakresie i mam za soba trochę warsztatów u znanych fotografów, nie czyni jednak ze mnie samego fotografa.
Jestem zwykłym pstrykaczem i a przede wszystkim zapamiętałym ogladaczem cudzych fotografii.

> Canonem EOS 350D mozna takze zrobic dobre zdjecia.

Disco,
Głowa, głowa robi zdjecia. Tak mawiał Richard Avendon. I miał całkowita rację.
Jeżeli masz pomysł, wizję jak coś ma wyglądać na fotografii to pozostaje Ci tylko prosta rejestracja.
Wyobrażaj sobie zdjęcie, nawet go nie rejestruj. Po prostu ćwicz wyobraźnię. Reszta przydzie sama.
Aha. Oglądaj stare zdjęcia. Cartier-Bresson, Frank Cappa, Ansel Adams, Avendon,  Dorothea Lange, było setki znakomitych fotografów.

Sprzęt w tym całym interesie ma znaczenie ale nie jest najwazniejszy, nie powinien determinowac Twojej działalności. Na pewno nie powinien on przeszkadzać.
Było całe mnóstwo znakomitych fotografów uzywających jednego jedynego obiektywu 50 lub 80 mm.
Im wystarczał za wszystko. Myślę, że nawet nie zauważali jego istnienia.

lidka

  • 363 / 5771
  • Zaawansowany użytkownik
06-08-2008, 12:26
Ale dedektyw! :-)) Ja jestem na dole, ale tego nie widać :-P

discomaniac71

  • 275 / 5923
  • Zaawansowany użytkownik
06-08-2008, 12:28
Pawel gdybys mogl jeszcze podac kilka linkow na PW byloby milo. Pozdrawiam.

rochu

  • 332 / 5890
  • Zaawansowany użytkownik
06-08-2008, 12:29
Disco, znajdę i prześle wieczorem.

lenam

  • 531 / 5921
  • Ekspert
06-08-2008, 12:35
Do rad rocha dorzucę jeszcze:
- opanowanie głębi ostrości, tak aby korzystanie z tego efektu stało się intuicyjne,
- świadomość tego, co można później pozmieniać w komputerze, a czego już się ruszy,
- traktowanie programu graficznego jako integralnego narzędzia fotograficznego (tu może ktoś się obruszy, ale takie czasy...),
- i chyba najważniejsze: nie tylko estetyka, ale i emocje, zwłaszcza podczas fotografowania ludzi - kontakt z fotografowanym, uchwycenie jego niepowtarzalnej aury to sprawa i ważniejsza, i trudniejsza od technicznej perfekcji.

discomaniac71

  • 275 / 5923
  • Zaawansowany użytkownik
06-08-2008, 12:58
lenam zgoda... Zwlaszcza ostatni punkt to piekielnie trudne zadanie. Pozdrawiam. R.

rochu

  • 332 / 5890
  • Zaawansowany użytkownik
06-08-2008, 13:08
Disco, tak to jest trudne.
Ale przekazanie na fotografii emocji tworzy z niej własnie dzieło sztuki.

discomaniac71

  • 275 / 5923
  • Zaawansowany użytkownik
06-08-2008, 13:15
Nie pozostaje nic innego jak uczyc sie na wlasnych bledach podgladajac jednoczesnie najlepszych.

Rafaell

  • 5033 / 5917
  • Ekspert
06-08-2008, 13:19
>> discomaniac71
nauka na szczęście jest teraz tania (zapis cyfrowy) wyobraź sobie że kiedyś ciachasz w ciągu dnia 300 i więcej klatek z czego 5 jest do akceptacji a wszystko np na pięknych slajdach FUJI REALA

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

aro

  • 4 / 5917
  • Nowy użytkownik
06-08-2008, 13:32
>> Rafaell, 2008-08-06 13:19:27
>> discomaniac71
nauka na szczęście jest teraz tania (zapis cyfrowy) wyobraź sobie że kiedyś ciachasz w ciągu dnia 300 i więcej klatek z czego 5 jest do akceptacji a wszystko np na pięknych slajdach FUJI REALA

nie wpsominając o velvi.. jak pamietam byla jeszcze drozsza
aro

discomaniac71

  • 275 / 5923
  • Zaawansowany użytkownik
06-08-2008, 15:15
To co Panie i Panowie zawiadamiam wstepnie pana Waszczyszyna o odsluchu zestawu Single Six koncem sierpnia. Co Wy na to?

josef

  • 536 / 5923
  • Ekspert
06-08-2008, 15:25
lista:

1) josef