Audiohobby.pl

Czy 10cm SABA Greencone są dużo gorsze od AMT Mundorfa w tym rozmiarze?

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
29-01-2016, 08:47
Synthax, moze byc ze bas ma wplyw na taki odbior, dxwiek z kolumn to jego ckompletne ulozenie a nie wybitnosci w zakresch.
znajomy ma 175-ka Alnico w obudowach "horn" i mi tam basu nie brakuje, zalezy jeszcze jakie duze pomieszczenie ale w ok 20m2 spoko, nawet czasami potrafi zaskoczyc.
Znane mi glosniki PAudio (u Ciebie woofer) graja dobrze dopiero od pewnego poziomu glosnosci, dlatego jakis czas temu dalem sobie spokoj z tego typu rzeczami do domu. Jesli ktos ma do naglosnienia salon 200m2 warto wrocic do tematu ;-)

Coś w tym metrażu jest... A jakie BLH konkretnie polecasz do Sonido do 30m? Też mam wersję Alnico
« Ostatnia zmiana: 29-01-2016, 08:54 wysłana przez Synthax »

Mirek19

  • 688 / 4584
  • Ekspert
29-01-2016, 08:50
Gram obecnie na Isophonie 10cm i czuję że potrzeba więcej rozdzielczości.

Tor w zasadzie lampowy, na wyjściu dla średnicy i góry 2A3.



Znajomy gra na SE-EL84 i powyższych głośnikach, jest zjawiskowo i naprawdę realistycznie.
Ponoć to jedne z najszybszych głośników, dlatego tak wiernie oddają to co oddać powinny.

lancaster

  • Gość
29-01-2016, 09:20
Synthax, cos takiego albo bardzo podobne

http://www.sonido.hu/adat_pdf/diy-sfr175-backloaded.pdf

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
30-01-2016, 20:44
A jak nisko (liniowo jeszcze) schodzi back loaded horn wzgledem odgrody?

lancaster

  • Gość
30-01-2016, 20:54
wlasnie zaskakujaco nisko, tego sie nie da porownac. U znajomego masz wrazenie czasami jakby byl sub autentycznie.
Pewnie sporo zalezy od pomieszcenia, tam basu chyba z niczego nie brakowalo.

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
30-01-2016, 22:15
wlasnie zaskakujaco nisko, tego sie nie da porownac. U znajomego masz wrazenie czasami jakby byl sub autentycznie.
Pewnie sporo zalezy od pomieszcenia, tam basu chyba z niczego nie brakowalo.

Myślę czy nie zaszaleć z Hedlund Hornami lub Hour Glass bo tego słuchałem przynajmniej. I mam już pozwoleństwo nawet na gabaryt nowy w domu...

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
01-02-2016, 23:13
Jesli wziac pod uwage rownie upragnione co niesłyszalne 20KHz to Scan Speak ciągnie na osi tip top. Sonido ma spadek -12/13dB ale juz 18KHz (na pewno lepiej slyszalne) ciągnie z większym cisnieniem wzgledem srednicy niż Scan Speak.

Za to pod kątem 30 stopni Scan Speak ma dla 20KHz ok -18dB podczas gdy Sonido niecałe 10!

Moze Tobie nie odpowiadac charakter gory, moim zdaniem czesciowym rozwiazaniem byloby zasosowanie Sonido jako sredniotonowego, ale wtedy moim zdaniem bilans zyskow i strat dxwiekowych na minus dla konstrukcji.

No Lan, jesteś niezły. Dla zabawy, bo jakoś instynktowanie to odrzucałem, dziś 'zequalizowałem' 4kHz w Sonido -4dB, w moim pokoju. I jak ręką odjął :) Wszystko się uporządkowało i wyostrzyło w przekazie.

Co przestrzeń to inny setup... Aż się dziwię że kolumny produkuje się seryjnie...

tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
23-02-2016, 09:07
Co to jest SABA ?

Bo "green cone" to zapewne chodzi o tekturę o szarozielonym wybarwieniu z powodu koloru użytych impregnatów i środków grzybobójczych w masie celulozowej formującej membranę.

lancaster

  • Gość
23-02-2016, 09:12
firma, producent glosnikow i radioodbiornikow  wktorych te glosniki byly montowane. reszta sie zgadza.

tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
23-02-2016, 09:58
firma, producent glosnikow i radioodbiornikow  wktorych te glosniki byly montowane. reszta sie zgadza.
Czy autor wątku jest pewien że wszystkie głosniki i radiodbiorniki pod tą marką były jej produktami i miały tę cechę unikalności ?
Bo ja mam do tego uzasadnione watpliwości.
Dlatego hasło "10cm SABA green-cone" dobre jest jako tytuł wątku ale do dyskusji "porównajmy ten z tym głosnikiem" chyba należy podac konkretnie o jaki głośnik chodzi i jakie sa jego parametry/cechy itp. Coś co można porównywać.
Bez tego to porównujemy tylko legędy marek i nasze wewnętrzne przekonania. Dyskusja na tej płaszczyznie robi sie wtedy bardzo osobista.

lancaster

  • Gość
23-02-2016, 10:33
bylo kilka typow greencone 10cm rozne magnesy. membrany wygladaly na takie same, tak samo montowane (charkterystyczna srubka mocujaca mambrane do dolnego nabiegunnika) tej samej lub podobnej srednicy cewka, brzmieniowe roznice byly niewielkie, mialem swego czasu pare szt w domu. Jesli nie byl uszkodzony to charakter grania mozna uznac za podobny