Audiohobby.pl

Topowe przedwzmacniacze mc/mm

lancaster

  • Gość
02-08-2008, 18:51
Jako ze w najbliższym czasie ruszam wreszcie tyłek i robie w podobnym design chassis do shigaclona oraz lintę do gramofonu poprosze o Wasze typy.
Postaram sei wypozyczyc urzadzenia do dsłuchu, jako "sprzęt" do testów posuży mi VSPS/ortofon 510 i phonoclone/Denon DL103.
Wkrótce będę miał tez klona Shindo Claret + jezeli uda sie zdobyc za ludzkie pieniądze stepup transformatory dla wkładki mc...oraz dwa inne preampy DIY jakie bedę mial niebawem okazję potestowac. Nie wiem jak wygladają notowania Shindo(no dobra....prawie Shindo w moim wypadku :) ) w świecie analogowym ?
Myślałem ostatnio zeby wypozyczyc do posuchania rcm-owski pre....highfidelity wystawiło mu ladną laurkę....ok już sie nie rozkręcam :)
....poszukuję typów naprawdę znakomitych preampów.


'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.'

rochu

  • 332 / 5864
  • Zaawansowany użytkownik
02-08-2008, 19:43
Mam PhonoClone na starych cześciach (NOS) by StefanB. Clon do niedawna grał z Dynavectorem 20XH i Linn Sondek LP12.
To na prawde godny uwagi preamp gramofonowy.
Miałem wcześniej dwa pre lampowe Abraxasa i Clon odesłał je do niebytu, znaczy się na Allegro ; )

Road To Nowhere

  • 1033 / 5897
  • Ekspert
02-08-2008, 21:12
A ja od paru lat "gram" na JJ 283.

lancaster

  • Gość
02-08-2008, 21:28
rochu, phonoclone nawet na niespecjalnych czesciach(tzn jakies Black Gate zdaje sie tam były i zasilanie tez całkiem solidne) okazał sie lepszy od Abraxasa....zdaniem kolegi który miał je dłużej w domu zdecydowanie....ze swojej strony mogę powiedziec tyle ze różnica byla in plus w dynamice dla PC...ale ogólnie pomijajc pewne rozmycie Abraxasa był zjadliwy(moim zdaniem oczywiście)....a oba wymienione przeze mnie preampy rozjechał na nalesnik Linnart...i szczerze mówiac od czegoś takiego chcialbym rozpocząc dyskusję akademicką :)
Nie wiem jak gra PC na NOS klamotach....możliwe ze by namieszał....bo zdecydowana przewaga Linnarta była w tym co lubie najbardziej - było widac instrumenty.... na PC byly one konturowe, zebrane ....audiofilskie blebleble...ale ogólnie mniej je bylo widac....njajwieksza różnica była na organach, gdzie Linnart pokazał kazdą piszczałę a PC zagral ładnie poukładane dźwięki....pobawie sie jeszcze swoim PC.


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lok

  • 432 / 5897
  • Zaawansowany użytkownik
05-08-2008, 09:39
Z tego co można znaleźć w necie to bardzo chwalony jest lampowy E.A.R. 834P. Nigdy go jednak nie słuchałem

lancaster

  • Gość
05-08-2008, 09:46
Krystian, kiedys rozmawialismy chyba o tym EAR....z tego co pamiętam gdzies był schemat ????

\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

cocor2007

  • Gość
05-08-2008, 10:24
Ja już jestem (po odsłuchach) zdecydowany na zakup Sensora, jeszcze tylko muszę jakoś załatwić kasę spoza budżetu rodzinnego :)

http://www.highfidelity.pl/artykuly/0711/rcm.html

lok

  • 432 / 5897
  • Zaawansowany użytkownik
05-08-2008, 15:30
cocor2007
A jakie jeszcze preampy odsluchiwałeś. Czy posiadasz wkładkę mm czy mc

cocor2007

  • Gość
05-08-2008, 15:48
W tej chwili mam ASR Mini-Basis i wkładkę Benz MC 20E2. Sluchałem w domu Projecta, jakieś inne czeskie ( wyleciało mi z głowy ), Lehmanna , Trigona i  (nie u siebie) najdroższego ASR Basis Exclusive. W RCMie sluchałem Sensora z różnymi gramofonami, ramiononami i wkładkami - zawsze było bardzo dobrze. Pewnie można lepiej, ale - jak pisze Wojtek Pacuła - trzeba dać 5x więcej. Jak patrze na Sensora to wydaje się , że to nie może aż tak fajnie zagrać, takie to jakies małe i mało ma w środku :)  A jednak daje czadu i gra muzyka! Na pewno warto posłuchać zanim sie wyda naście tysiaków na Manleya albo ASR Exclusive.

Arek_50

  • 1130 / 5897
  • Ekspert
05-08-2008, 16:02
Nie lepiej cos Audio Note i jeszcze kasa zostanie na vinyle...

cocor2007

  • Gość
05-08-2008, 16:09
Arek,

może i lepiej, ale Audio Note w Polsce jakoś nie chce nic sprzedawać, pre-phono nie widziałem w sklepach. Jakis konkretny model polecisz?

tomekl3

  • 627 / 5897
  • Ekspert
05-08-2008, 16:19
z lampowych pre MingDa,z tranzystorowych Dussun.
tomek

Arek_50

  • 1130 / 5897
  • Ekspert
05-08-2008, 16:20
AN lepiej bo masz zarazem przedwzmacniacz .Dobrze znam tylko M1,z drugiej reki trzy razy tanszy niz ten po odsluchach...

lancaster

  • Gość
05-08-2008, 16:27
Tomek, ja mam na myśli top.
Nie rozumiemy się....to mniej więcej tak jak swego czasu po odsluchu deciakw na dobrych fullrange/horn i lampie prosiłem o propozycje kolumn z mocną średnica i padały propozycje  wstylu KEF czy Paradigm...bez urazy.


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

cocor2007

  • Gość
05-08-2008, 16:31
Opinie z australijskiego forum o Sensorze, "bloody hell" EAR 834p poległ :)


Customer Comments from the Australian StereoNET Forum:

"Today Warwick came down and re-installed my ZYX 4D ... He also brought with him my new phono stage - the RCM IC phono stage which replaces an EAR 834p with MC step ups.
Bloody hell, what a difference. The RCM brought a massively improved smoothness, greater detail and improved instrument separation. These attributes of the RCM lead to a much more relaxed and enjoyable sound with so many layers of detail and bass definition, just wonderful. Only after l had the RCM in my system could l appreciate how harsh and bright the EAR sounded. The RCM is a high gain phono, its output is only slightly less than my EAR/MC step up combo, but with significantly less hum which was mainly coming from the step up trannys.
In all a very significnat upgrade and well worth the investment. " Mondie


"The phono stage choice turned out to be a much more obvious one, as the RCM Sensor phono is simply outstanding. For the price – outstanding! It is a very high gain phono preamplifier, which proves to be a bonus ...... Other high gain phono’s that I trialled did not offer the same compatibility to the ZYX carts and I found that my Moon pre needed to be set around 30% louder to achieve the same volume output. This resulted in is higher system noise floor and significantly less dynamics. There also seemed a slight loss in resolution. Given my short experience with anything to do with vinyl replay, this product is an amazing one. I cannot recommend it highly enough." Luckydog

"I share you experience with the RCM - very detailed, very dynamic, low noise floor. It\'s further improved with a good power cable too by the way." Proftournesol