Audiohobby.pl

Rehdeko pomiary

fakamada

  • 1066 / 5400
  • Ekspert
08-02-2016, 16:49
>magus

ale kto wie wszystko. Przecież to są podstawy. Górka na średnicy przybliża wokal (większa obecność), dołek oddala. Oczywiście jest masa innych czynników, ale ten jest bardzo oczywisty.

magus

  • 20990 / 5899
  • Ekspert
08-02-2016, 17:09
fakamada, tylko po co w takim razie pisać rzeczy oczywiste? tak jakby odkrywały jakąś tajemnicę ...

Odszedł 13.10.2016r.

Gustaw

  • 3856 / 3317
  • Administrator
08-02-2016, 17:10
Zwracam uwagę na określenie "wydał mi się".
Słuchaliśmy przede wszystkim Focali a Rehdeko były przede wszystkim mierzone.

lancaster

  • Gość
08-02-2016, 17:25
>magus

ale kto wie wszystko. Przecież to są podstawy. Górka na średnicy przybliża wokal (większa obecność), dołek oddala. Oczywiście jest masa innych czynników, ale ten jest bardzo oczywisty.

w tym wypadku tam gdzie na osi masz grke poza nia masz lekka zapadlosc, moc wypromieniowywana na srednicy bedzie liniowa.
 lekkie obnizenie skrajow pasma ma do rzeczy z "wypchnieciem" tego co nie jest "obnizone" :-)
« Ostatnia zmiana: 08-02-2016, 17:28 wysłana przez lancaster »

Gustaw

  • 3856 / 3317
  • Administrator
18-02-2016, 10:14
Rehdeko RK 50.

Te głośniki zbiły mnie z tropu. W jednym rodzaju muzyki (rock lat 80-tych) raczej średnio, w innym rodzaju muzyki - muzyka dawna, kameralistyka - bardzo dobrze. Klimatyczne granie z ciekawą przestrzenią 3D.
To kolumny nie do Rammsteina ale do spokojniejszego, klimatycznego, grania - bez żadnych uwag.

Konkluzja. To nie są kolumny uniwersalne tylko sprofilowane pod konkretny typ muzyki. Myślę, że taki był cel konstruktora.
« Ostatnia zmiana: 18-02-2016, 10:21 wysłana przez Gustaw »

fakamada

  • 1066 / 5400
  • Ekspert
18-02-2016, 10:38
Lekki papier tak ma.
Na Sabach miałem najlepszy damski wokal ever. To samo kameralistyka, jazz.
Rocka nie dało się słuchać.

Synthax

  • 2323 / 4115
  • Ekspert
18-02-2016, 10:48
Po 2 latach pozbyłem się Rehdeko a wraz z nimi całej filozofii tego dźwięku. Dla mnie właśnie zbyt mało uniwersalne. I potrafiły byś nieprzyjemnie skrzekliwe... Jasne że pewnie dałoby się szukać synergii itd... Ale życie jest za krótkie na to (za mało czasu) :)

4m

  • Gość
18-02-2016, 10:50
Synthax, dostajesz z tą radą ode mnie parę lat życia gratis - jak w audio coś jest uniwersalne (do wszystkiego) to jest do dupy. Nie ma za co :)

lok

  • 432 / 5899
  • Zaawansowany użytkownik
18-02-2016, 11:10
Synthax ty miałeś RK 115 z jednym głośnikiem. Te wyższe modele grają kompletnie inaczej. Dźwięk jest pełnopasmowy.

lancaster

  • Gość
18-02-2016, 11:25
 moge sie podpisac pod opinia Gustawa. Dire Straits poszło zwyczajnie slabo, ale muzyka jakiej slucha Krystian super klimatowo, jest cos takiego w RK50 co sprawia ze zwyczajnie dobrze sie tego slucha. Pewnie nie raz mieliscie sytuacje gdzie porownywane byly rozne sprzeciory i ktorys wypadl pod wiekszoscioa wzgledow lepiej ale calosciowo z "dziwnych powodow" slabiej ?
RK 50 graja jak pisalem klimatowo, maja subiektywnie wiecej dolu, choc nie zawsze jest on mistrzostwem swiata (przynajmniej w konfiguracji jakiej sluchalismy) a mimo to rzadko rpzeszkadza i jest to prezentacja nie natury subwooferowej tylko akustycznej wlasnie. Wokale sa "spokojniejsze"/gladsze niz w 125-ach, przestrzen uwazam bardzo OK, kolumny znikaja bez problemu, obrazy holograficzne równiez te przed linia glosnikow. Pierwszy plan nie jest tak faworyzowany jak w 125, atmosfera koncertu na zywo sugestywna.
Mnie przynajmniej kolumna nie męczy, lekko zrolowana gora, na wiekszosc materialu muzycznego jakiego slucha Krystian zero dyskomfortu z tego powodu. Nie jest to na pewno bora dla osob poszukujacych urodzaju w tym zakresie. Średnie tony z duzą iloscia powietrza i wibracji wokol instrumentow - to jest uwazam super, nie ma nienaturalnego uwazam  efektu oddestylowania. Kolumny nie sa idealne pod wzgledem pasma (mierzylismy) bywa ze to slychac, ale wexcie pod uwage ze jestem zbokiem i pierwszy rzut ucha na kolumne w moim wypadku to "czesanie pasma" (ze wzgledu na to ze na glowie nie bardzo jest co ;-)).

Kolumna moim zdaniem interesujaca, na pewno nie dla kazdego, na pewno nie zostalaby hitem rynku masowego, ale do repertuaru klasyczno kameralnego z preferencjami budowy nastroju dobry typ.

Gustaw

  • 3856 / 3317
  • Administrator
18-02-2016, 11:43
Jest jeszcze coś. Te kolumny fajnie wyglądają.
Poniżej moje skojarzenie. :-)