Audiohobby.pl

LINUX.

Bacek

• 1831 / 4122
  • Ekspert
28-09-2008, 18:44
>Kurde no, czy koniecznie do przeglądania www i odpalania muzyki muszę mieć dual core? :(
Ale w czym problem? Kiedy był już firefox to dual oore było dopiero w planach i całość działała?
Jeżeli przeglądanie stron idzie wolno to perwnie nie masz skonfigurowanej grafiki i jedzie na vesie.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Gabriel

• 1229 / 3923
  • Ekspert
28-09-2008, 20:44
BacekNo do tego nie musisz mieć duala..
Choć mój znajomy specjalnie do gry w WoW\'a kupił nową płytę główną : 4 -ro rdzeniowy proc, ponad 2GHz na rdzeń + masa RAM\'u....
No bo stwierdził, Ĺźe  ma za stary sprzęt na WoW\'a....Nie dawno odkurzyłem swĂłj stary 10-letni laptop Dell\'a. Proc to Intel  233 MHz, 96 MB RAM. Sam RAM jest przynajmniej kilkanaście razy wolniejszy od współczesnych, chyba nawet więcej...
SprĂłbowałem Puppy Linux uruchomiony z USB (potrzebna dyskietka do botowania z USB) LAN na  PCIMCIA działa a efekt - spokojnie moĹźna przeglądać strony w sieci, nawet YouTube za bardzo nie zarywa, nie mĂłwiąc o radiach internetowych...
Na tym samym laptopie ale po wgraniu BeOs\'a czas na pokazanie się "łapki" od momentu startu to 7 sekund. Pełne środowisko zobaczyłem po 12 sekundach. Obciążony mocno BeOs reaguje na wszystko lepiej niż nie obciążony win98. Filmy AVI też da się oglądać...
233Mhz, 96MB w 10 -letniej technologii....
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Któryś z aniołów trącił mnie skrzydłem, chyba nawet za mocno..

Gabriel

• 1229 / 3923
  • Ekspert
28-09-2008, 20:47
WiresWyprĂłbuj ALSAPLAYER.
Nie zapewni wszystkiego o czym piszesz, ale jest nieco odmiennie "skonstruowany" od reszty. Jest lekki. :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Bacek

• 1831 / 4122
  • Ekspert
28-09-2008, 20:49
Dawnymi czasy filmy w mpg oglądałem na AMD K-5 100 Mhz. Na windzie 95 był pokaz sklajdów.

Gabriel

• 1229 / 3923
  • Ekspert
28-09-2008, 21:04
BacekTakiego Hard Core jeszcze nie widziałem     o_O     o_OWarto pomyśleć czasem, czy sprzęt ma słuĹźyć do uciągnięcia systemu ( choć Windows  czy Linux moĹźna bardzooooo odchudzić ),
czy to system ma umożliwiać wygodne zarządzanie sprzętem i ma pozwolić na wydajne i stabilne działanie programów.
Myślenie na zasadzie, że można bardzo tanio kupić RAM czy procki to "delikatnie" błędna droga. :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Bacek

• 1831 / 4122
  • Ekspert
28-09-2008, 22:14
Wcale nie szukałem specjalnie jak najwolniejszego sprzętu. To było jakieś 14 lat temu i to wtedy była klasa średnia.

Slav

• 545 / 4129
  • Ekspert
01-10-2008, 00:53
KDE jest świetne i bardzo mi się podoba, ale za to na Gnome wszystko działa jak trzeba i cholernie mogę na to środowisko liczyć. Tak, wiec, powrót był bezbolesny a nawet szczęśliwy. Niemniej będę obserwował uważnie to co się dzieje w obozie KDE-owców. ;P A openSUSE ssie dopóki nie zmienię komputera, ale czy po dwóch nieudanych próbach będzie mi się jeszcze chciało instalować tę dystrybucje? ;)

Gabriel

• 1229 / 3923
  • Ekspert
01-10-2008, 04:27
SlavKDE jest świetne i ustawić w nim można właściwie wszystko .
Mnie jednak odpowiada GNOME. Wszystko jest "logicznie" poukładane. Minimalizm → dla mnie świetne środowisko do pracy.
Patrzę tutaj od strony użytkownika, nie twórcy aplikacji.
GNOME bez Ĺźadnego trudu da się upodobnić do Maca. JeĹźeli tylko komuś taki theme się podoba.Obecnie uĹźywam: PClinuxOS  Minime 2008 → zawiera wyłącznie okrojone KDE, stąd moĹźliwość rozbudowy zaleĹźy wyłącznie od zachcianek uĹźytkownika.
Wykorzystuje apt-get tool.
Bardzo stabilny.
Jako system plikĂłw mam JFS. Po ostrych testach integralność danych w Home nie naruszona (MD5). Nie wiem jak w / ale nie zwrĂłcił Ĺźadnego komunikatu o błędzie.remasterme     ← baardzooo fajna komenda jako bonusik :)Drugie distro → Scientific Linux → to ci od Wielkiego Zderzacza... Ĺťeby tylko nie było, Ĺźe za "przypadkową" Black Hole znowu zrzuci się winę na Pingwina...
W SL uĹźywam GNOME → starsza wersja ale jak na system klasy Enterprise przystało: nie do zajechania. System teĹź.  GNOM jest tutaj szybki jak dziki dzik :)
Tutaj uĹźywam EXT3 z dir_index i journal_data.JeĹźeli komuś środowiska graficzne GNOME czy KDE nie odpowiadają → są przecieĹź inne. Ciekawe jest teĹź LXDE. Pomimo, Ĺźe środowiskiem graficznym nie jest.
Na pierwszym zrzucie moje KDE. Tapeta dobrze pokazuje przygotowania do "przejęcia" desktopów....... :) .....żartowałem :)
Drugi zrzut pokazuje KDE w Scientific Linux podczas pracy.....
PozdrawiamGabriel
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Astaroth

• 392 / 4053
  • Zaawansowany użytkownik
01-10-2008, 17:16
Instrukcja instalacji Exherbo ;-):

"
    * Boot your system off a netboot image or livecd or whatever. Set up your disks and networking.
    * Pick a stage based upon arch, datestamp and which developer you think is least likely to have screwed up / deliberately broken things to see if you’re paying attention. Extract said stage into your root.
    * Tinker with the Paludis config you get from the stage until you’re happy.
    * Do your bootloader and kernel thing.
    * Reboot into the stage using init=/bin/bash.
    * Set up mounts, device nodes and networking by hand. Hope it’s your lucky day, and try to use Paludis to install Paludis (you’ll need current SCM trunk, not a release). This probably won’t work, because we probably completely changed the exheres-0 format between when your stage was made and when we updated the tree. So install Paludis by hand, then reinstall it using itself.
    * Idly consider installing a proper init system. Your choices appear to be:
          o Upstart + either my hacked scripts called ‘rightstart’ that you’ll need to edit by hand because they do fun things like hardcoding mount points that my laptop uses straight into the event scripts or Mike Kelly’s possibly less hacked scripts + Annie.
          o baselayout-1.
          o A shell script.
    * Reboot.
    * Belatedly realise that no-one told you to set a root password. Curse.
    * Try updating things.
    * Realise you just wasted the past three days.
"

Gabriel

• 1229 / 3923
  • Ekspert
01-10-2008, 17:38
Astaroth:Ta instrukcja jest zdecydowanie krĂłtsza:http://tnij.org/asdfasdf:)
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Astaroth

• 392 / 4053
  • Zaawansowany użytkownik
01-10-2008, 17:52
Nawet działa pod WINE ;D

colcolcol

• 517 / 3514
  • Ekspert
16-09-2014, 20:08
Odkopię truchło, bo już z dziesięć lat w domu króluje Linux. Mam 7 zainstalowane równolegle, ale uruchamiałem to, hmm, hmmm, hmmmmmmmmmmmm styczeń!

http://www.wykop.pl/ramka/2159346/turyn-wybiera-ubuntu-windows-8-okazalo-sie-zbyt-drogie-dla-miasta/