Audiohobby.pl

Propozycja na upgrade zestawu z Staxem ?

mirhon

  • 438 / 5775
  • Zaawansowany użytkownik
05-01-2016, 11:08
Obecnie mam SR-507, napędzane SRM-007t. Za źródło robi mi Squeezbox Classic podpięty do DACa Mytek Stereo 96 – podpięty via XLR do SRM-007t.
Początkowo miałem SR-404 Signature i SRM 313 (z tym samym źródłem). W tym zestawie brakowało mi jednej rzeczy: impaktu.
Grało to kapitalnie, rozdzielczo, przestrzennie, ale za delikatnie.  Rok progresywny, którego dość dużo słucham brzmiał w niektórych momentach zbyt mało przekonująco. Zmiana wzmacniacza na SRM-007t wniosła niewiele. Zmianę przyniosły SR-507, które już tak „nie pieściły się” z dźwiękiem i potrafiły łupnąć tam gdzie trzeba. Niestety coś za coś. Wraz z 507 znikła mi ta cudowna „holografia”, którą miały 404. 507 grają „na twarz” na dłuższą metę zbyt monitorowo. Jest to dobre do niektórych gatunków muzyki, ale czasem potrafi być nieco męczące.

Miałem nadzieją, że nowe SR-L700 będą miały sygnaturę 507, ale ze znacznie lepszą kreacją przestrzeni. Z czytanych opisów wynika mi że zmiana 507 na SR-L700 nie ma sensu.

I tu mam problem. Bardzo chciałbym mieć słuchawki które zabrzmiałyby jak SR-404, ale z energią 507. BTW słuchałem kiedyś u Wiktora (jeszcze raz dziękuję) omeg (chyba wszystkich jakie wyszły) i jakoś mi nie podeszły… może za krótko słuchałem…. a na SR-009 mnie nie stać.

Mam do wydania około 7 do 8 tys (max) i chciałbym poprawić brzmienie całości. Głównie rozważam wymianę DACa. Z opisów które intensywnie ostatnio czytam od jakiegoś czasu wynika mi że warto zainteresować się następującymi DACami:

Vioelectric V800 (lub nowy V850)
Matrix X-Sabre

Liczę na poprawę w zakresie kreowania przestrzeni, reprodukcji transjentów (ponoć Vioelectric jest świetny w tym zakresie) i usunięcia lekkiego zapiaszczenia wysokich. Co do ostatniego to nie wiem czy zmian kabli XLR by czegoś nie wniosła. Obecnie mam zwykłe studyjne XLR. Testowałem kiedyś kilka różnych XLR (w tym jakieś kosmicznie drogie, pożyczone z ciekawości od kolegi) i nie odnotowałem różnic uzasadniających wydatek większy niż 1000 zł za interkonekty XLR.
Mam jeszcze konwerter Gustard U12 XMOS USB spdif, który kupiłem z ciekawości czy zagra (i jak zagra) mi z Raspberry Pi, którego szykuję na zamianę z Squeezboxem. Robiłem próby i zestaw Raspberry PI + Gustard, grał mi dokładnie tak samo jak Squeezbox (oba z Mytekiem).
Konwerter mógłbym wykorzystać gdyby któryś z DACów miał gorszą implementacją wejścia USB.

Jak macie jakieś pomysły to chętnie posłucham :-)


 

Road To Nowhere

  • 1033 / 5890
  • Ekspert
05-01-2016, 11:25
Wymień wzmacniacz na Eurydykę ,duże możliwości kreowania dzwięku poprzez wymianę lamp.
Do Eurydyki mam podłączone SR-007 mkII ale łapię się ostatnio na tym,że wolę słuchać na SR-507,
które odłożyłem już do "szuflady" .
Bardzo ważne jest żródło w moim przypadku jest to CD Nirvana Pana Dubiela ,postawiona na platformie
antywibracyjnej Divine Acoustic GRAVITY . Gra prawie jak Nirvana bateryjna :-)
Jeżeli zrezygnowałeś już z nośników fizycznych to podpytaj Pana Dubiela o dac-a na bazie doświadczeń
z Nirvany .

touok

  • 53 / 3392
  • Użytkownik
05-01-2016, 12:15
Moim zdaniem jeśli poszukujesz pięknej holografii to bierz 007 MK1. Akurat kolega Włodek sprzedaje w bardzo korzystnej cenie. Sam mam te słuchawki i jest to najlepsza holografia jaką słyszałem w życiu na słuchawkach (włącznie z 009). Będziesz miał 507 do bliskiego, monitorowego grania i 007 do holograficznych uniesień. Jeśli będzie Ci brakowało powera, to zawsze możesz wymienić wzmacniacz Staxa na LST + nawet jakiś budżetowy wzmak. Ja korzystam z LST-TS i podpinam do niego na razie Denona PMA-560 (!) i już to daje super efekty. W przyszłości można jeszcze robić upgrade wzmacniacza i dalej się z tym bawić.
Myślę, że zmiany w torze aż tak wiele w dziedzinie holografii nie wniosą jeśli chodzi o Lambdy. Takie jest moje zdanie.

-Pawel-

  • 4724 / 5492
  • Ekspert
05-01-2016, 13:07
Bezpośrednim rozwinięciem cech SR-404 są w moim odczuciu Omegi SR-007 mkI, a najbardziej "rockowe" elektrostaty, jakie słyszałem to Kingsoundy KS-H3 (egzemplarz Karola w jego systemie).

-Pawel-

  • 4724 / 5492
  • Ekspert
05-01-2016, 13:12
Dodam jeszcze, że aby Omegi grały z "grubą krechą" trzeba bardzo dokładnie ustawić biasy w SRM-007tII.

mirhon

  • 438 / 5775
  • Zaawansowany użytkownik
05-01-2016, 15:08
Problem z Omegą SR-007 mkI polega na tym iż nie są już produkowane. Z tego co się orientuję to awaria przetwornika = koszt nowych. Wolałbym jakąś używkę z gwarancją.
Czy różnica pomiędzy mkI a mkII jest tak duża żeby II nie brać w ogóle pod uwagę ? Dla mnie omegi zagrały całkowicie w oderwaniu od rzeczywistości. Słuchałem krótko i było to dość dawno temu na ograniczonym repertuarze, ale niewykluczone że może mi się teraz gust zmienił… bo muzycznie ostatnio jestem w innych klimatach niż parę lat temu :-)
Co do wzmacniacza to cena chyba przekroczyłaby mój budżet…. Btw chętnie bym posłuchał jak on gra.
Jeśli ktoś na Śląsku ma ten wzmacniacz i omegi to chętnie bym się spotkał i skonfrontował swój zestaw.
Tak w ogóle to fajnie byłoby zorganizować jakieś zamknięte spotkanie dla posiadaczy staxów z naszego forum.
Można byłoby porównać słuchawki, wzmacniacze, źródła w przeróżnych konfiguracjach.

brodacz

  • 1780 / 3822
  • Ekspert
05-01-2016, 19:22
Nie wiem jak MK2 ale do MK1 nie wiem czy Eurydyka jest dobrym rozwiazaniem.Mam po prostu za mało mocy ,te słuchawki trzeba ostro ruszyć by zagrały.

-Pawel-

  • 4724 / 5492
  • Ekspert
05-01-2016, 21:56
Eurydyka zdecydowanie lepsza z 009. MkI i MkII to różnica sposobu prezentacji. Te aktualnie produkowane nie mają takiej przestrzeni, czaru (znanego z 404 również), wielobarwnej i słodkawej średnicy, też są świetne, ale już trochę bez tej omegowej duszy. Bardzo mi się podobała ich gładkość i wyrazistość mimo dosyć ciemnego przekazu, jednak gdybym miał zrezygnować z mkI to pewnie szukałbym w dalszej kolejności 404-LE. Mówimy oczywiscie o Staxach, które wg mojej wiedzy świetnie zgrywają się z SRM-007t.

Synthax

  • 2323 / 4106
  • Ekspert
05-01-2016, 21:59
Pół żartem pół serio - kupiłbym super wygodny skórzany fotel, leżankę. To bardziej poprawia odsłuchy niż galanetria. Galanteria tego dnia gra lepiej, innego gorzej, tak jak nasza percepcja... A komfort zostaje komfortem :)

Taki V800 Violectrica to jakiś kosmos nie jest, Mytek w sumie też. Dobre DACe, ale kruszyć kopię o to który wybrać - chyba nie warto :)

Radical

  • 721 / 5190
  • Ekspert
07-01-2016, 11:47
Ja chciałem zmienić dokładnie to samo co założyciel wątku przy swoim systemie 4170 i skończyło się na zakupie daca Hegel HD20 i interconnecta Cardas 300b microtwin. Super organiczne brzmienie, zero sterylności, z dosadnym basem i przewspaniałą przestrzenią. Polecam sprawdzić taki zestaw.

mirhon

  • 438 / 5775
  • Zaawansowany użytkownik
07-01-2016, 14:07
Ja chciałem zmienić dokładnie to samo co założyciel wątku przy swoim systemie 4170 i skończyło się na zakupie daca Hegel HD20 i interconnecta Cardas 300b microtwin. Super organiczne brzmienie, zero sterylności, z dosadnym basem i przewspaniałą przestrzenią. Polecam sprawdzić taki zestaw.

Czytałem wiele dość negatywnych opinii dot. DACów Hegla. M.in. że są przewartościowane w stosunku do tego co dają.
Do wspomnianych przeze mnie:

Vioelectric V800 (lub nowy V850)
Matrix X-Sabre

dodaję jeszcze NAD M51

Krzysztof_M

  • 1469 / 5279
  • Ekspert
07-01-2016, 18:22
Ja chciałem zmienić dokładnie to samo co założyciel wątku przy swoim systemie 4170 i skończyło się na zakupie daca Hegel HD20 i interconnecta Cardas 300b microtwin. Super organiczne brzmienie, zero sterylności, z dosadnym basem i przewspaniałą przestrzenią. Polecam sprawdzić taki zestaw.

Czytałem wiele dość negatywnych opinii dot. DACów Hegla. M.in. że są przewartościowane w stosunku do tego co dają.
Do wspomnianych przeze mnie:

Vioelectric V800 (lub nowy V850)
Matrix X-Sabre

dodaję jeszcze NAD M51
W temacie Daców Hegel to znowu ja mam odmienne informacje. Sam nie słuchałem, ale osoby, którym ufam w tym względzie, bardzo pochlebnie się o nich wypowiadają.
Niestety brzydota tych urządzeń wywabiła je z mojej listy gdy szukałem nowego przetwornika.
To nie jest już nawet prostota, to jest zwyczajnie brzydkie (dla mnie oczywiście) co w połączeniu z ceną nie pozwoliło dać zarobić tej firmie.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

Radical

  • 721 / 5190
  • Ekspert
10-01-2016, 22:47
@mirhon, zaden z dacow ktory wymieniles nie oferuje takiego brzmienia o ktory Tobie chodzi. Moze i hegel przeszacowany, wiec jak znajdzjesz cos tanszego co tak gra to chetnie poznam nazwe i zaoszczedze troche grosza.

Krzysztofie kup sobie dlugonoga blondynke a nie daca :P

mirhon

  • 438 / 5775
  • Zaawansowany użytkownik
11-01-2016, 16:19
@mirhon, zaden z dacow ktory wymieniles nie oferuje takiego brzmienia o ktory Tobie chodzi. Moze i hegel przeszacowany, wiec jak znajdzjesz cos tanszego co tak gra to chetnie poznam nazwe i zaoszczedze troche grosza.

Testowałeś te DACi ?

Fatso

  • 290 / 4008
  • Zaawansowany użytkownik
11-01-2016, 18:30
Albo Eurydice do 507 albo iDAC-6 od Cayina
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.