Audiohobby.pl

Klub AA - Anonimowych Audiofilów.

Bacek

• 1831 / 4093
  • Ekspert
05-01-2016, 10:17
Ja miałem/mam granity bo mam krzywe drewniane podłogi a paczki chciałem mieć lekko pochylone do tyłu. Powodowało to że ciężko było paczkę przesunąć z miejsca no i problem był z nierylającym ustawianiem.
Granicik z przyklejonymi trzema szerokimi podkładkami z twardego filcu sprawił że paczka stała stabilnie na granicie, granit stabilnie na podłodze (trzy punkty podparcia) a całość przy ciąganiu za płytę łatwo się przemieszczała po podłodze. Także zakup był czysto użytkowy. Z nowymi paczkami raczej nie zastosuję płyt bo ich rozmiar/waga ze względu na rozmiar paczek mógł by naruszyć konstrukcję podłogi. Także stare będą raczej służyły jako platforma pod gramofon.

No ale możemy tu mnożyć wymówki i mydlić sobie oczy, okłamywać innych i samego siebie a i tak wszyscy wiedzą że takie ustrojstwo daje +10 do audiofilskości.
« Ostatnia zmiana: 05-01-2016, 10:22 wysłana przez Bacek »
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Fester

• 171 / 1239
  • Aktywny użytkownik
05-01-2016, 12:49
Swego czasu mój kolega doświadczony audiofil uraczył mnie czterema płytami granitowymi pod (i na kolumny). Nie zastosowałem, bo miałem skojarzenia, jak niektórzy w tym wątku. Ponieważ kolumny miałem ustawione na ostro zakończonych kolcach, zastosowałem dość grube płytki podłogowe z gresu podklejone 5 mm warstwą korka. Spokojnie zdało egzamin. Przynajmniej jeśli chodzi o zabezpieczenie przed rysowaniem paneli i estetykę.

aulait

• 1251 / 3757
  • Ekspert
05-01-2016, 18:51
Kamień może wyglądać bardzo atrakcyjnie w systemach audio, tylko użyty z umiarem, w odpowiednich proporcjach i kolorystyce.

4m

• Gość
08-01-2016, 03:57
Cienasy z nas jak na razie.Czekam na prawdziwego kozaka który się prztyzna do podstawek pod keble sieciowe :-)

Testowałem, z drewna bukowego, diy na wzór Acoustic Revive RCI-3 - 590 zł/szt. Nie zagrało lepiej, może mam za mało wrażliwe kable, a może kilkanaście sztuk podstawek to za mało, żeby usłyszeć ich efekt... Wrócę jeszcze kiedyś do tego tematu, bo to jedna z niewielu rzeczy, która mi nie zagrała :)

--
Żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne - Jarosław Kaczyński.

brodacz

• 1776 / 2032
  • Ekspert
19-01-2016, 22:16
No Panowie nie wiem czy mnie koś przebije.
Niedawno kupiłem interkonekt za poleceniem jednego z forumowiczów.Kolega twierdził,że kabel który poleca zagra lepiej od wszystkiego i od tych wymienianych przeze mnie ale przyznał,że ich nawet na oczy nie widział.
Potym jak napisałem mu ,że kabel mnie rozczarował stwierdził,że system mam za słaby lecz przyznał też,że żadnego z elementów mojego systemu też na oczy nie widział.
Ale za mnie idiota ,że kupiłem kabel po rekomendacji ale przynajmniej mam nauczkę na przyszłość.

magus

• 20506 / 4100
  • Ekspert
19-01-2016, 22:22
zwyczajnie jesteś człowiekiem małej wiary, brodacz ...

Odszedł 13.10.2016r.

w.luczynski

• 1595 / 4099
  • Ekspert
19-01-2016, 22:30
Brodaczu, natychmiast podaj cenę kabelka! Nie interesuje mnie nazwa tylko ile wtopiłeś, będzie mi lepiej :)
A to, że system masz słaby to wiem od dawna, wystaw te słuchawki na sprzedaż, pomogę Ci w niedoli :)
W tej cenie nareszcie kupisz porządny rower!

Synthax

• 2270 / 2316
  • Ekspert
19-01-2016, 22:39
A ja zauważam kojące remisję choroby. Ze stadium ultimo jakieś 9 miesięcy temu, teraz jest spore wyciszenie. I to jest super stan, bo im mniej objawów A..Nerv.. tym lepiej się słucha. Więc jest to jakby dodatnie sprzężenie zwrotne :)

brodacz

• 1776 / 2032
  • Ekspert
20-01-2016, 00:35
Brodaczu, natychmiast podaj cenę kabelka! Nie interesuje mnie nazwa tylko ile wtopiłeś, będzie mi lepiej :)
A to, że system masz słaby to wiem od dawna, wystaw te słuchawki na sprzedaż, pomogę Ci w niedoli :)
W tej cenie nareszcie kupisz porządny rower!

To nie jest najważniejsze.Ważniejsze jest to jak łatwo wodzić audiofila za nos.
Jedno Wam powiem,a dokładnie zarażonym elektrostatami.Jak macie chęć na jakiś debilny kabel to lepiej kupcie sobie kolejne Staxy.Max ostatnio pisał w elektrostatach ,że sa przecenione a ja piszę ,że w porównaniu do kabli to daja je za darmo a frajdy z nimi co nie miara.

Druga sprawa to jak duże zaburzenia w normalnej ocenie świata musimy mieć aby słuchać druta.
To tak jak by pić kranówke i wsmaowywać się w kran.
« Ostatnia zmiana: 20-01-2016, 01:07 wysłana przez brodacz »

natalleos

• 2 / 1120
  • Nowy użytkownik
01-05-2016, 19:46
Ja pojechałem w srebrne IC (w tym wypadku DIY) Kompozytowe platformy pod monitory (odlew mieszaniny sproszkowanego boksytu 70% wodorotlenek glinu i 30% akrylu ) . nie wspomnę o silikonowych damperach na lampach i wymianie niektórych elementów elektronicznych w Buforze na bardziej audiofilskie

-Pawel-

• 4165 / 3702
  • Administrator
15-08-2016, 08:23
Ja popadłem w całkowity szał audioświris nervosis i słucham chińskich dokanałówek, a moje ulubione słuchawki to aktualnie "pchełki" z telefonu LG i nadal słucham z komputera, całkowicie mnie porąbało o_O

4m

• Gość
15-08-2016, 12:00
Syndrom SKS :)