Audiohobby.pl

HORN

lancaster

  • Gość
18-01-2017, 22:58
pewnie jakiś Mitoraj :-)

lancaster

  • Gość
05-12-2017, 11:47
widze ze przegapilem bo news z marca

http://www.bmsspeakers.com/index.php?id=802&tx_ttnews%5Btt_news%5D=68&tx_ttnews%5BbackPid%5D=693&cHash=24d9f4ddb556627ee502de7c2b1ddd9d

do dzis nie widze w sprzedazy, w wiekszych coaxach wdze nie do konca wyszedl podzial ale malucha chetnie bym sprobowal

http://www.bmsspeakers.com/index.php?id=4526he_overview0

widzieliscie w sprzedazy ? mieliscie okazje sprawdzic czy przyciąga śrubokręt ;-)

nookie736

  • 39 / 5877
  • Użytkownik
22-01-2018, 07:58
Panowie mam mały problem. Zakupiłem horny Rcf h4823 z gwintem 1.3/8" do których dokupilem standardowy adapter na drivery 1". Niestety ku mojemu zdziwieniu okazało się że średnica wlotu tuby jest mniejsza. Z dostępnych mi informacji wynika że to tuby do driverow 1" więc ciutek się zdziwiłem.
Co zrobić z tym fantem? Rozwiercać czy grać tak jak teraz? Odesłać ani nie mogę ani nie chcę..

lancaster

  • Gość
22-01-2018, 08:46
roznica z tego co widze jest spora, ja bym to rozwiercil

nookie736

  • 39 / 5877
  • Użytkownik
22-01-2018, 08:59
Wlot ma 15mm czyli o centymetr za mało... To nie ma prawa grać.
Jadę do tokarza...
Swoją drogą co tu tak cicho? Nikt nie bawi się już tubami?
Ja od toku dosyć głęboko rzezbię w Altecach A7. Ktoś z was może ma jakieś doświadczenia z tymi kolumnami?

lancaster

  • Gość
22-01-2018, 10:29
grac to bedzie ale odbic w cholere :-)

lancaster

  • Gość
22-01-2018, 10:30
Pochwal sie Altecami t sie zrobi ruch, kazdy sie bunkruje z projektami to poxniej niewiele sie dzieje na forum :-D

nookie736

  • 39 / 5877
  • Użytkownik
22-01-2018, 12:42
Proszę bardzo. Wersja nadal robocza bo ciągle przy nich dłubie.
W skrócie konfiguracja następująca:
- buda to klon 828 z 25mm sklejki, dosyć dobrze wytlumiona i wzmocniona, otwór stratny sporo pomniejszony co przyniosło zejście na basie do 28hz. Głośniki to Altec 416-8a, mambrany i cewki w 100% oryginalne. Szczerze mówiąc ta kombinacja to najlepszy bass i midbass jaki kiedykolwiek miałem, zadowala się nawet 1.5wata z SETa na 45.
- sekcja sredniotonowa to ciągłe poszukiwanie czegoś co jakością dorówna dołowi. Mam dosłownie kilkanaście kombinacji tub i driverow. Te wielokomorowe to drewniane klony Alteca 1005b wykonane w Niemczech w firmie Klughorns. Niestety nie mam do nich pasownych driverow bo to tuby na 1.4" alteki 288. Moje drivery które mam do dyspozycji brzmią niestety nie tak jak bym sobie życzył, gasną na górze i brak im blasku.
Drugie tuby ze zdjęć to Onkyo hm300a, świetne granie. Mam kilka innych onkyo typu hm450, D5020a, jakies Renkus Heinz etc. Altec 511 i 808a wogole mi  nie przypadły do gustu, Onkyo zjadły je na śniadanie :). Na tę chwilę gram głównie na fantastycznych driverach RCF n580 z fenolowymi membranami. Są niesamowite. To moje jedyne drivery sredniotonowe na fenolu. Grają bardziej w kierunku kopułek jedwabnych niż ich aluminiowi konkurenci. Do tego pasmo do 20khz. To właśnie do nich kupiłem tuby które nie pasują.
Średnicę tnę przy 800hz ale o tym później.
- sekcja wysokotonowa to w tej chwili Onkyo d5320a, to ten wielki granat pod sredniotonowym.  Mam też electro voice t350 i plazmowe Corony 514.
- zwrotnice na autotransformatirach z podziałem przy 800hz produkcji Wernera Jaguscha. Mam co do nich mieszane uczucia. Sa bardzo uniwersalne bo pozwalają dostosować głośność sredniotonowca i tweetera w 11 skokach co 1.5db  do basu. Docelowo mam zamiar zrobić zwrotnice w zupełnie inny sposób bez traf.
Mam tez zwrotki alteca 501 i 809 ale wymagają one odświeżenia.

Generalnie alteki grają z wielkim rozmachem. To co wydobywa się z budy oceniam ma 5+, reszta póki co na dobrą 4 ale wiem że jest jeszcze wiele rzeczy do poprawienia i sporo można z nich wyciągnąć. To pierwsze kolumny które grają z takim kopem w całym pasmie na 3 watach. Na 15 jest już hardcore :) mam w tej chwili gm70 i ten bas to dla mnie koniec poszukiwań.. Teraz tylko doszlifowac średnicę..
« Ostatnia zmiana: 22-01-2018, 16:03 wysłana przez nookie736 »

nookie736

  • 39 / 5877
  • Użytkownik
22-01-2018, 12:50
Niedługo mam zamiar zmienić ich kolor bo ta jasna okleina przyprawia mnie o ból głowy. Niestety w takim kolorze je nabyłem. Mam zamiar ją usunąć do gołej sklejki i dać polakierować na czarny mat tak jak w starych kinach.
Tak wogole to używam ich nie tylko do stereo ale też w systemie 5.2. Wiem że nie każdy lubi brzmienie tub bo panuje przekonanie że się drą itp. Może i tak jest... Ja niestety po ponad roku z altekiem jakoś nie mogę się od nich odzwyczaic.. Konwencjonalne kolumny brzmią mi teraz w znakomitej większości jak muły bagienne  które serwują scenę w skali 1:4...ale co ja się tam znam...

Gustaw

  • 3852 / 3307
  • Administrator
22-01-2018, 15:29
Swoją drogą co tu tak cicho? Nikt nie bawi się już tubami?

Oj.... Chyba jest jednak trochę inaczej :-)

http://audiohobby.pl/index.php?topic=12482.0

lancaster

  • Gość
22-01-2018, 22:08
nookie, o ciekawa sprawa z tymi plazmowymi tweeterami, powiedz mi jak one sie spisuja przy driverach kompresyjnych na gorze ? W czym inne w czym lepsze w czym moze ustepuja ? Nie mialem nigdy tej techniki u siebie

nookie736

  • 39 / 5877
  • Użytkownik
23-01-2018, 09:21
Akurat ta wersja którą mam ma 5mm elektrody i pasmo przenoszenia od 5khz. To ewidentnie najlepsze tweetery jakie znam.. I to ze sporym odstepem od konkurencji. Niestety moja para musi iść do przeglądu do Niemiec na wymianę elektrod. Są to konstrukcje dosyć skomplikowane jak na tweeter, 2 lampy w każdym modulatorze plus trzecia w samym tweeterze. Razem 6 lamp na parę stereo.
Ale dźwięk to poezja. Łuk plazmowy nie ma ptaktycznie masy własnej i nie podbarwia, dźwięk dosłownie bierze się z powietrza.
Nie mają niestety takiego kopa jak drivery i od pewnych poziomów natężenia dźwięku po prostu zaczynają przesterowywac... Ale mówię tutaj o wartościach rzędu grubo ponad 100db więc w normalnych warunkach nie ma się czym martwić.
To głośniki których nigdy nie sprzedam, po remoncie będą to moje referencyjne tweetery, oczywiście do mniej ambitnych odsłuchów będę mial drivery bo np do kina to ewidentnie plazm szkoda.
Z testowanych przeze mnie tweeterow bardzo podobał mi sie Visaton tl16 z tytanową kopułką, gdyby nie fakt że mam kilka innych tweeterow, pewnie bym je kupił. W tej cenie to mega dobry głośnik.
Większość czasu gram jednak na tweeterach onkyo z serii Scepter, model d3520a od 5khz i tw3001 jako super tweeter grający od 10khz...aczkolwiek ten ostatni to juz czysta fanaberia :) akurat w takiej konfiguracji oba głośniki grały we flagowym modelu Onkyo z lat 70tych czyli Scepter 500. To kolejny fantastyczne drivery, bardzo gladkie w brzmieniu. Ale niech je Bóg ma w swojej opiece bo w razie pożaru to kaplica, części zamiennych brak.

Bacek

  • 2366 / 5882
  • Ekspert
24-01-2018, 15:48
Panowie mam mały problem. Zakupiłem horny Rcf h4823 z gwintem 1.3/8" do których dokupilem standardowy adapter na drivery 1". Niestety ku mojemu zdziwieniu okazało się że średnica wlotu tuby jest mniejsza. Z dostępnych mi informacji wynika że to tuby do driverow 1" więc ciutek się zdziwiłem.
Co zrobić z tym fantem? Rozwiercać czy grać tak jak teraz? Odesłać ani nie mogę ani nie chcę..

Drivery 1'' wylotu 1'' też nie mają, także tak z automatu tez bym nie rozwiercał na max bo przejście tez nie powinno być mocno skokowe. Może się okazać że z drivera masz dokładnie takie wyjście albo nawet mniejsze.


Nie przyjrzałem się zbyt sposobowi mocowania także lekko chyba popłynąłem. W każdym razie jeden driver na gwint 1 3/8 który mam ma wylot 21mm a drugi mniej ale tego nie chce mi się odkręcać.
W tym który masz może faktycznie lepiej rozwiercić do średnicy takiej jak w przejściówce.
« Ostatnia zmiana: 24-01-2018, 16:07 wysłana przez Bacek »
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

nookie736

  • 39 / 5877
  • Użytkownik
25-01-2018, 13:00
Niestety ani jeden tokarz nie chce sie tego podjac :(
Gra to....dziwnie. DZwiek sie wydobywa ale ewidentnie cos nie tak. Napewno w tej konfiguracji nie chcial bym tego na dluzsza mete sluchac.
Pozostaje chyba tylko szukac kogos komu bedzie sie chcialo to ustrojstwo rozwiercic.

Bacek

  • 2366 / 5882
  • Ekspert
26-01-2018, 14:11
A może po prostu rozwiertak wielostopniowy na max 25mm/wiertarka a potem trochę pilnikiem/papierem podrównać.
« Ostatnia zmiana: 26-01-2018, 14:15 wysłana przez Bacek »
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES