Audiohobby.pl

HORN

Marchewa

  • 227 / 4132
  • Aktywny użytkownik
05-10-2014, 22:57
Gdzie znajdę adres do administratora?;0)

Bacek

  • 2363 / 5860
  • Ekspert
05-10-2014, 23:11
Zerknij w PW.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Dominik.M

  • 180 / 4837
  • Aktywny użytkownik
25-10-2014, 22:57
Lutek.
To redy 10"? Czym napedzesz te kolumny?

Dominik.M

  • 180 / 4837
  • Aktywny użytkownik
25-10-2014, 23:00
Lancaster,
Kombinujesz cos z tymi 115hz?
Ja juz jestem prawie gotowy na zAkup, jeszcze tylko chwilka. Fundamenty pod chate juz wylane :) niebawem sie zglosze do ciebie.

atlon11

  • Gość
20-11-2014, 14:46
:-)



Westlake + elektrownia Jadis … i paki wysterowane w Multi-ampingu :-)
« Ostatnia zmiana: 20-11-2014, 20:25 wysłana przez atlon11 »

cadam

  • 4401 / 5866
  • Ekspert
20-11-2014, 19:41
atlon11 każdy Twój wpis jest związany JBL. Wygląda to jak krypto reklama.

atlon11

  • Gość
20-11-2014, 23:14
Specjalnie dla Ciebie podpisałem co gra, abyś drugi raz nie popełnił błędu.

W dodatku masz podany przykład, jak należy napędzać konkretne paki :-)

Nie toż, że elektrownia musi być konkretna, to jeszcze absolutnie najlepsze przewody głośnikowe (których tam brakuje) ...konkretnych węży, o znakomitej rozdzielczości, dynamice, równowadze tonalnej i scenie. Oczywiście, ile przetworników tyle osobnych przewodów głośnikowych ... i to jak najlepszych ...bo inaczej marnuje się potencjał takich pak.

Poza tym lubię konfigurację z Westlake Tower ...bo w niej jest ogromny potencjał :-) ...jak i wymagania wobec systemu.

Co do wpisów, są one różnorakie, i piszę co chcę, co lubię, i o tym na co tylko mam ochotę w danym momencie.

Dla mnie, możesz napisać jakich przewodów głośnikowych używasz, osobno: na bas, średnie, wysokie, i do tweeterów?

Jakich IC: do basu, na średniowysokie, i na całe pasmo?

Jakich przewodów zasilających, do poszczególnej elektroniki i wszystkich listw zasilających: końcówki mocy dla basu, końcówki mocy dla średnich z wysokimi, jak i ostatniej dla pozostałej elektroniki?
« Ostatnia zmiana: 21-11-2014, 00:10 wysłana przez atlon11 »

lancaster

  • Gość
22-11-2014, 10:56
kazdy zestaw glosnikowy czy to klasyczny czy tubowy czy jaki tam kto chce podlega tym samym prawom fizyki.
banal. Kiedys czytalem opinie Srajana Ebaena zdaje sie ze przewalanie systemow to nic dobrego, napisal cos w stylu ze takie systemy brzmia jak wielkie armie ktore leja sie miedzy soba.
Cos w tym jest
znany model i milosnik muzyki Fabio jest/byl bo nie wiem na czym teraz slucha jak wiadomo wielkim fanem krella i logana. W chalupie topowe urzadzenia obu marek. Zaprosil kiedys do siebie jakiegos recenzenta z nie pomne jakiego magazynu. Facet sluchal prywatnie na fullrange i malym SET. Po odpaleniu mozliwosci swojej dumy (a byly one nie male , potezne elektrostaty ze subami) Fabio zapytal cos w stylu "no i jak mozna porownac taki dxwiek z tym co masz w domu ?"
Rzeczywiscie nie mozna, dla jednych niestety dla innych na szczescie,w  kazdym razie facet wrocil do siebie i skomentowal ze OK, ale u siebie nic nie zmienia ;-)

Takie rzeczy jak na powyzszych fokach to jak dla mnie typowa demsnstracja sily (nawet poza wlasciciela odpowiednia :-)), niestety pokoj byl za maly zeby za kazda kolumne wlazlo po 1 szt Veyron :-)
Oczywiscie ze do duzych pomieszczen potrzeba duzych paczek, oczywiscie ze wieksze kolumny maja swoje niezaprzeczalne zalety/przewagi nad mniejszymi, wieksze paczki czesto sa tez trudniejsze do wysterowania. Ale trzeba pamietac ze ludzie majacy kase niekoniecznie musza sie znac na sprawach zwiazanych z audio i system bezkompromisowy to moze byc dla nich wlasnie taki jak na fotce.
Nie mowie ze to sie dobrze nie odezwie bo nie sluchalem, ale mam ostatnio spory dystans do przewalonych systemow a ten powyzej wlasnie taki dla mnie jest.

PS. widzialem ostatnio fotke Jackie Chana na tle swojego sprzetu. Ma Everesty pedzone Accu, musze poprosic znajomego zeby podeslal bo nie moge znalexc w  necie.

Erem

  • 54 / 5633
  • Użytkownik
22-11-2014, 15:55
PS. widzialem ostatnio fotke Jackie Chana na tle swojego sprzetu. Ma Everesty pedzone Accu,
http://www.hifichile.cl/index.php?/topic/921-horns/page__st__5010__p__270500#entry270500

fakamada

  • 1066 / 5368
  • Ekspert
22-11-2014, 22:40
To fake :) Światło na twarzy się nie zgadza.

meloV8

  • 1552 / 5833
  • Ekspert
23-11-2014, 02:16
Bez takich zartow fakamada :)

Lutek

  • 535 / 5831
  • Ekspert
23-11-2014, 18:45
Nie toż, że elektrownia musi być konkretna, to jeszcze absolutnie najlepsze przewody głośnikowe (których tam brakuje) ...konkretnych węży, o znakomitej rozdzielczości, dynamice, równowadze tonalnej i scenie.

Okurcze..., a ja nie wiedzialem az do tej pory, ze przewody glosnikowe (konkretne weze) moga charakteryzowac sie i maja takie cechy jak: znakomita rozdzielczosc, dynamika, rownowaga tonalna i scena. Takie wybitne cechy potrafi miec kawalek przewodu, a ja juz tyle lat w niewiedzy gram, uzywajac - zamiast konkretnych wezy - cieniutkich drucikow o srednicy 0,5mm, co daje w przekroju zaledwie 0,2 mm kw i to jeszcze na dodatek DIY :-(

...jakich przewodów głośnikowych używasz, osobno: na bas, średnie, wysokie, i do tweeterów?
Jakich IC: do basu, na średniowysokie, i na całe pasmo?
Jakich przewodów zasilających, do poszczególnej elektroniki i wszystkich listw zasilających: końcówki mocy dla basu, końcówki mocy dla średnich z wysokimi, jak i ostatniej dla pozostałej elektroniki?

To az tyle przeroznych przewodow i do wszystkiego oddzielnych potrzeba (i pewnie tylko konkretne weze o znakomitej rozdzielczosci, dynamice, rownowadze tonalnej i scenie) aby zagralo jak nalezy ?

Specjalnie dla Ciebie ("cadam" podpisałem co gra, abyś drugi raz nie popełnił błędu.

Tak wiec "cadam": czytaj, czytaj i sie ucz jakimi kablami nalezy wszystko spinac aby gralo :-)))
« Ostatnia zmiana: 23-11-2014, 19:14 wysłana przez Lutek »

Lutek

  • 535 / 5831
  • Ekspert
23-11-2014, 19:11
Lutek.
To redy 10"? Czym napedzesz te kolumny?

Pytanie z 25.10.14... Widac, troche rzadko zagladam.
To nie Red-y 10", a 12-to calowe na zawieszeniach sztywnych tkaninowych - te same, ktore siedza w SRM-ach czy np. Edinburgh-ach. Napedzam i inne info. jak w "Profil-u"

cadam

  • 4401 / 5866
  • Ekspert
23-11-2014, 22:47
Tak wiec "cadam": czytaj, czytaj i sie ucz jakimi kablami nalezy wszystko spinac aby gralo :-)))

Wolę uczyć się z takiej lektury
http://wydawnictwo.btc.pl/index.php?ukey=product&productID=234520

atlon11

  • Gość
24-11-2014, 08:22
Takie wybitne cechy potrafi miec kawalek przewodu, a ja juz tyle lat w niewiedzy gram, uzywajac - zamiast konkretnych wezy - cieniutkich drucikow o srednicy 0,5mm, co daje w przekroju zaledwie 0,2 mm kw i to jeszcze na dodatek DIY :-(

Luciu, to ponoć dla Ciebie wszystko tak samo gra, łącznie ze wzmacniaczami i nie słyszysz różnic :-)

Więc, abyś słyszał różnice, do Tannoy-i polecę Tobie takowe kable/węże które widzisz w załączniku : ...