Audiohobby.pl

HORN

lancaster

  • Gość
17-06-2016, 21:36
"Taki Wilson tez z pazdzierza"


Wilson Panie kolego jest z materialu X, kiedys David pisal wprost ze to corian czyli material na umywalki i toalety, pewnie źle sie kojarzylo.
Za to material X kojarzy sie z wielka niewiadomą. Nie wszystkim ;-)

lancaster

  • Gość
17-06-2016, 21:41
.

meloV8

  • 1552 / 5881
  • Ekspert
18-06-2016, 00:36
zdziwisz sie tetejro, ale mi akurat paxdzioch tez bardzo sie podoba akustycznie, mdf jest prostszy w obrobce.
Paxdzioch ma opinie paździocha - nieslusznie uwazam, podczas gdy papier toaletowy z klejem ma opinie wykwintu.
Ja bym powiedzial ze mdf jest parówką w kuchni audio. Hotdogi ida jak woda, kazdy zna kazdy lubi kazdy kto zna i lubi ma nadwage :-)
Kenrick swoje klony JBL robi z wiorowki, tak aby byly jak najbardziej zblizone do oryginalu. Jak dla mnie MDF to tak jak napisales - obrabia sie fajnie, szczegolnie na maszynach cnc, a przy tym tak szybko nie zuzywa narzedzi. Natomiast dobra, naprawde dobra wiorowka pod względem akustycznym moze byc lepsza od mdf. Tylko gdzie taka kupic? To co jest w marketach czy hurtowniach, rozsypuje sie w rekach. To nie wiorowka z czasow komuny, niestety...

simon19

  • 256 / 4904
  • Zaawansowany użytkownik
18-06-2016, 01:54
Fajna jest wiórówka z tym że trudno obrzeże pod lakier  przygotować,w mdf potrafię tylko jednokrotnie podkładem zachlapać gęstym i gotowe.

meloV8

  • 1552 / 5881
  • Ekspert
18-06-2016, 01:56
Pod lakier, to z wiorowka nie ma co podchodzic. Chyba ze sie wszystko oklei hdf.

lancaster

  • Gość
18-06-2016, 11:13
Po dalszym przespaniu sie z tematem i poczynieniu modelowania 20cm postanowilem zapalić Panu Bogu świeczkę i tetejro ogarek.
Zestaw w oparciu o skladany od podstaw 20cm Tonsil i apt-a wydaje sie rzecza do zrobienia. Pogadam z Tonsilem w poniedzialek, żeby nie było schodów. Nie chce tego robic z partyzanta nie lubie niepotrzebnych rozmow.

Wtedy w paxdziochu na polce w sklepie ponizej 4Kzł do zrobienia i znow...jesli do 10Kzł nie bedzie to ciekawa rzecz odpuszczam sobie temat po testach. Pomysl nie ruszy od razu ale wydaje sie spoko, mam nadzieje rozciagnac liniowo pasmo GDN-a, zmniejszyc mu znieksztalcenia tak by podzial w okolicach 4-5K podzial był bezproblemowy. Po doswiadczeniach z szerokopasmowcem tyle wiem ze sie da.
Efektywnosc zestawu uczciwe 91 albo i 92dB w sam raz do coraz popularniejszych  budzetowych wzmacniaczy lampowych.

cadam

  • 4401 / 5914
  • Ekspert
18-06-2016, 11:25
Cztery koła za dwie drogi na Tonsilach? Wątpię że Kowalski to kupi, prędzej Nowobogacki.

lancaster

  • Gość
18-06-2016, 12:32
jak nie Kowalski, to Smith :-)

Patrz na to jak na 2 drogi na niezlym tweeterze (ale dopiero powyzej 4-5K) i midbasie wykorzystujacym tylko czesc elementow konstrukcyjnych seryknego glosnika.
Koszt produkcji z obudowa, terminalami, mozliwe ze trafami attenujacymi, toczeniem elementow do midbasu na szybko policzylem  na jakies 1500. tysiaka brutto trzeba doliczyc zebyw ogole byl sens ruszac siedzenie, a 1,5Kzł marzy dla sklepu w sam raz uwazam.

I co to za roznica na czym sa kolumny jesli graja ponadprzecietnie dobrze ? Za 4Kzł w sklepach wiekszosc konstrukcji to paxdzioch, i za 8K wyrwiesz jakies JBL we folii, nie sa co prawdaoparte o glosniki Tonsilu ale jak zagraja słabiej (a nie ma innej opcji jesli projekt ma sie zakonczyc poza faza eksperymentu :-) ) to Kawalski musiałby miec jakies gigantyczne kompleksy i parcie na metke zeby dolozyc kolejne 4Kzł za slabszy dxwiek i logo znanej marki.
Mysle ze czasy sie zmieniaja i to juz nie ta "bajka" co jeszcze 5 lat temu.

A uparciuchy niech placa za slabszy dxwiek, za bezsensowne uprzedzenia zawsze sie płaci :-)

PS. nie wspominnajac o detalu ze wiekszosc paczek do 5Kzł nie dosc ze we folii to jeszcze skladana w CHRLD, sa rozne logiki - nie kazda rozumiem. I cale szczescie.

Poza tym jak w przypadku wczesniejszego pomyslu ktory bedzie wykonywany jako pierwszy na razie jest to koncept i w ogole nie wiadomo czy wejdzie a jeszcze mniej wiadomo kiedy.
« Ostatnia zmiana: 18-06-2016, 13:03 wysłana przez lancaster »

lancaster

  • Gość
18-06-2016, 18:50
apropos kolumn za 4Kzł, poelcam spojrzec co Kowalski moze kupic za ta kwote :
http://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe

znajdx mi cadam kolumny 91dB/8ohm mierzone, nie z radosnej tworczosci autora opisu producenta. Do tego pasmo powiedzmy -3dB 40Hz .... moze te tonsile nie sa takie ostatnie skoro mozna na nich tyle wycisnac za raptem 4Kzł ?;-)

mocno z przymrozeniem oka bo nie samymi parametrami czlowiek żyje, podstawa to prezentacja instrumentow i wokalu i jesli to nie bedzie na satysfakcjonujacym poziomie projekt do niszczarki, niemniej co nieco o mozliwosciach i osiągach glosnikow parametry mowią jesli juz tonsil bebe. bebe, bo co ?
to co wiem ze bebe to wlasnie bedzie modyfikowane.

Co takiego zlego w 8 calowym midbasie z niskimi thd w liniowym pasmie do 4-6KHz i przyzwoitych jak na ten kaliber kierunkowych ? Na ten moment wole uzyc modyfikowanego Tonsila niz seryjnego Seasa CA22RNY,

fakamada

  • 1066 / 5416
  • Ekspert
18-06-2016, 20:20
STX+ BMS 4524 podział 2400hz cena: 7500zł
http://m.blog.pclab.pl/violator/JWS.Ifaisteio.Tsimento-recenzja,625

Nie rozumiem tylko dlaczego nie BMS 4538 z niższym podziałem. Np. 1500hz
Czy z tubą od  2500hz to jeszcze jest zestaw tubowy?

lancaster

  • Gość
18-06-2016, 20:43
czasami zwrotnica optymalizyje sie nie tam gdzie bysmy chcieli, z drugiej strony tej wielkosci tuba do podzialu 2400 jest  na wyrost, moze innej nie bylo czy coś.  W recce facet wspomnial o "skapej barwie" problemy z gladkoscia dxwieku - rzecz normalna w niedrogich PA, nawet powiem w odrozszych nie lepiej, dlatego swego czasu zrezygnowalem z gotowych PA.
O tym m.in pisalem, projekt o ktorym pisze ma byc pozbawiony tych przypadlosci i zachowac wszystkie zalety grania tub (dynamika szybkosc, swoboda, bezposredniosc). Jesli sie nie uda to nie zawracam recenzentom i klientom glowy.
Uda sie ;-)

4m

  • Gość
19-06-2016, 10:12
jak nie Kowalski, to Smith :-)

Kowalski i jeszcze napisz w marketingu, że to zestaw narodowy dedykowany pod hornał mariański :)

lancaster

  • Gość
19-06-2016, 12:19
też, ale głownie do muzyki ktorej slucham czyli jazzik, blues, troche klasyki i rozrywki, na stokfiszach tez bede testowal wiec sie nie zawiedziesz ;-)

cholera wie co z tego wyjdzie, nie napinaj sie 4m
« Ostatnia zmiana: 19-06-2016, 12:22 wysłana przez lancaster »

cadam

  • 4401 / 5914
  • Ekspert
19-06-2016, 17:03
Pomysl nie ruszy od razu ale wydaje sie spoko, mam nadzieje rozciagnac liniowo pasmo GDN-a, zmniejszyc mu znieksztalcenia tak by podzial w okolicach 4-5K podzial był bezproblemowy.

Głośniki będziecie składać sami na częściach od Tonsila czy oni będą je produkować według waszych wytycznych?

cadam

  • 4401 / 5914
  • Ekspert
19-06-2016, 20:38
Patrz na to jak na 2 drogi na niezlym tweeterze (ale dopiero powyzej 4-5K) i midbasie wykorzystujacym tylko czesc elementow konstrukcyjnych seryknego glosnika.
Koszt produkcji z obudowa, terminalami, mozliwe ze trafami attenujacymi, toczeniem elementow do midbasu na szybko policzylem  na jakies 1500. tysiaka brutto trzeba doliczyc zebyw ogole byl sens ruszac siedzenie, a 1,5Kzł marzy dla sklepu w sam raz uwazam.

Koneserzy wiedzą za co płacą, ale ja miałem na myśli przeciętnego Kowalskiego, który myśli że im więcej głośników i watów tym lepiej. Tak wynika z moich rozmów z ludźmi gdy dowiadują się, że interesuję się głośnikami. Dla nich JBL to szczyt techniki szczególnie dla bywalców imprez.
Jest też target, który czyta (ze szkodą dla ich umysłów i kieszeni) czasopisma dla audiofilów i chyba bez pozytywnej recenzji redaktora się nie obejdzie.
« Ostatnia zmiana: 19-06-2016, 21:02 wysłana przez cadam »