Audiohobby.pl

Psychologiczne pułapki audiofilii II

lancaster

  • Gość
13-09-2016, 09:42
wex posluchaj materialu jeszcze raz, jak T-amp gra padaka to o CJ co powiesz ?
Akurat wzmak ma 10W, CJ pewnie z 40-50 wiec Magnepany powinien ciagnac lepiej.
Tetejro ja serio sluchalem na żywo :-) i T-ampow roznych i lamp roznych. nawet ostatnio gram na jednymw zmakuw  klasie D ale akurat nie tripathu bo uwazam slabszy ;-)

tetejro

  • 2745 / 2977
  • Ekspert
13-09-2016, 10:02
Nie czytasz co facet napisał? Ustawił poziom na 72db spl, bo tyle mógł wydusić T-amp z tych głosników. Czyli CJ grał na poziomie szumów własnych. Do dupy jest takie porównanie zasadiczo.

Ale poza tym z tego co słychac przy takich ustawieniach poziomu, to t-ampowi brakowało kontroli - plumkanie, a CJ w tym ustwaieniu nie rozwijał dynamiki (o ile w innym ustawieniu by ją rozwijął, bo tego juz z porównania nie jesteśmy się w stanie dowiedzieć - czyli wartosć porównania jest żadna).

Do MG 1.6 podłącza się piece o dużej wydajności prądowej. Przypuszczam ze ten CJ lampowy to dla MG taka sama egzotyka jak T-amp bateryjny.

To sa takie yutubowe porówanania do przekonywania przekonanych. Jeśli o mnie chodzi to wybrałbym T-ampa zamiast CJ ale nie potrzebuję do tego żadnego porwnania :-) Po prostu uwazam że lampowce sa dobre do gitar :-) A MG słuchałem na dobrych wzmacniaczach tranzystorowych (tańszych od CJ) i brzmiało to bardziej jak T-amp niz jak CJ z tego porównania.

tetejro

  • 2745 / 2977
  • Ekspert
13-09-2016, 10:03
ps. a czy t-amp ta wersja bateryjna - jest dostepny w Polsce? Jako całość albo jako moduł do włożenia w obudowę?

lancaster

  • Gość
13-09-2016, 10:17
tetejro nie wiem jak na Twoim kompie ale u mie T-amo

PS. sorki nie doczytalem o warunkach, byc moze one rzutowaly, nei wydaje sie jednak by byly inne niz przecietne poziomy z jakimi slucha sie muzyki lub niewiele ciszej, a czytelnosc przy niskich pzoiomach tez jest wykladnikeim kalsy grania, przynajmniej dla mnie, a tu to dla T-ampa mecz bez 2 zdań.

tetejro

  • 2745 / 2977
  • Ekspert
13-09-2016, 10:24
One były maksymalne dla t-ampa i o wiele za niskiedla CJ. Ale generalnie to zaden z tych wzmacniaczy nie nadaje sie za bardzo do pracy z MG 1.6. To sa bardzo specyficzne głośniki.

Słuchałem je z kilkoma wzmacniaczami i tak n aprzykład z Adcomem brzmiały obszernie i dzwiecznie (cos tak jak z tym t-ampem). A z jakąc mocniejsza integrą haflera  grały ciemno i matowo - coś tak mardziej jak z tym CJ. Ale Adkom to był sobi ejakiks taki słabszy wzmacniacz chyba 60W ze trzy cztery razy słabszy od Haflera.

Może w tym przypadku wystapił taki sam paradoks ze mocniejszy wzmacniacz nie mógł osiągnąć odpowiednio wysokiego poziomu przy którym ma optymalne parametry.

ps. zerknąłem sobie na estradowe t-ampy. Nie wiem za bardzo czym się to je, ale odel 150 ma s/n>85bd (ni enapisali czy z filtrem A). Mniejsze maja s/n>80 więc dupy nie urywa.

lancaster

  • Gość
13-09-2016, 10:32
tetejro, kup sobie t-ampa 2020, na ebay 150zł z przesylka i zailaczem impulsowym, troche wiocha to zasilanie ale jak Ci sie wzmak spodoba charakter grania pobaw sie bateria albo chociaz dorzuc poejmnosci i zmien zasilacz na trafo i mostek na jkichs murkach, bedzie Pan zadowolony ;-)

lancaster

  • Gość
13-09-2016, 10:39
t-ampy te podparte tranami na wyjsciu, mocniejsze niekoniecznie sa lepsze, poza tym zalatw sobie jakies kolumny o efektywnosci uczciwej 88-90dB/8ohm i ciesz sie zyciem. Poczujesz sie jakby sie angelina Jolie z Monica Bellucci do Ciebie wprowadziły.
Oczywiscie sa tez tacy co beda grymasic nosem dopoki nie bedzie to robert bierdon, o gustach juz kilka razy rozmawialismy i wiadomo o co chodzi...o gusta :-)

lancaster

  • Gość
13-09-2016, 10:53
http://allegro.pl/lepai-lp-2020a-wzmacniacz-t-amp-tripath-klasa-t-d-i6477313826.html

ma regulacje tonow jak sie nie brzydzisz moze warto sprobowac ? Nie sprzedaje tego i nie mam nic wspolnego ze sprzedajacym, nie czerpie korzysci majatkowych z nierządu i handlu bronią

tetejro

  • 2745 / 2977
  • Ekspert
13-09-2016, 12:59
tak, widziałem to. Import prosto z Chin.
Dotarłem do parametrów T 2020 na baterie. Dynamic range (nie ma poziomu S/N) 99db i pasmo 10hz-50kHz. Jezeli to jest odstep od szumów to byłoby bardzo dobrze
http://www.kafka.elektroda.eu/pdf/tripath/TA2020.pdf

Jarek2

  • 99 / 3778
  • Użytkownik
15-09-2016, 09:14
Drodzy Audiofile,
przeczytajcie powoli linkowany tekst i zastanówcie się nad wpływem psychologii na działanie naszych zmysłów.

http://www.chip.pl/news/sprzet/telefony/2016/09/fanom-apple-da-sie-wcisnac-kazdy-kit

Marka urządzenia nie ma tu żadnego znaczenia. To działa zawsze i wszędzie. Dostałem do ręki nowy telefon to MUSI on być lepszy od poprzedniego. No i jest  :))) a jakże :))))
.. "uczestnicy eksperymentu chwalili jego lżejszą wagę, większy i bardziej ostry ekran, mniejsze ramki i szybsze działanie, choć tak naprawdę sprawdzali swojego starego .... "

Ludzie trzymają w ręku swój własny telefon i widzą :)) że działa lepiej i szybciej. Tak działają nasze zmysły.



 

lancaster

  • Gość
15-09-2016, 10:07
chyba Wasze ;-)

a tak zupelnie serio, jak maj ludzie pokodowane niektore rzeczy z czym sie spotykam wszedzie to mozna sobie z tego co najwyzej jaja proobic co przez moj podly charakter praktykuje niestety czesto. powiedzmy ze kabaretowa forma rozrywki :-)

niemniej sa tez rzeczy faktycznie lepsze i gorsze obiektywnie. nad subiektywnymi roznicami nie ma sensu sie rozwodzic, informacje uzyteczne jedynie w kontekscie znajomosci gustu autora opinii i to tylko osobom świadomym.
Z wylaczeniem sytuacji ze ""opinia to tylko tekst marketingowy, wtedy wartosc zero albo przypadkowa (jesli dzial marketingu trafi lub po prostu wie o co biega i uzyje obiektywnie mocnych stron).

lancaster

  • Gość
16-09-2016, 13:13
usuwam offtop, gdybys Mirek chcial kontynuowac zapraszam do Pogaduch

lancaster

  • Gość
12-10-2016, 19:15


Czy High End moze sie za bardzo zblizyc do dxwieku na zywo ?

meloV8

  • 1552 / 5855
  • Ekspert
23-10-2016, 21:33
Oo, PMC MB2.