Audiohobby.pl

najwyzszej klasy kable głośnikowe

yolaos

  • 605 / 5890
  • Ekspert
19-12-2010, 03:39
    Pytanie postawione przez Lancastera jest przewrotne, ale oczywiście już zaczynają sie emocje. A prawda jak zwykle leży po środku każdy preferuje taki kabel jaki mu pasuje do systemu, bo to że kable mieszaja w brzmieniu udowodniłem juz nie jednemu , ale czy lepiej czy gorzej to już inna bajka.
   Np. taki słynny Reson wybitny pod każdym wzgledem chociaz powinien  kosztować pięć razy mniej, ale ma jedna wadę nie przenosi góry jesli ktoś ma nim okablowane i woofery i tweetery to poprostu zaciera górne pasmo oszukując sie ze tak ma być. osobiście równiez preferuje srebro: dynamika ,konturowy bas i wybrzmienia na górze , ale wiekszośc systemów wypluwa taki kabel jako krzyczacy.
pozdrawiam

grynio

  • 453 / 5732
  • Zaawansowany użytkownik
17-01-2011, 19:05
Najbardziej płaskiej klasy kable:

grynio

  • 453 / 5732
  • Zaawansowany użytkownik
17-01-2011, 19:06
Jedyne 342,68 za... 10 mb

colcolcol

  • 925 / 5278
  • Ekspert
06-01-2015, 17:44
Cytat: AH
W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Tak, mam pewność.

lancaster, jak tam temat kabli, na czym stanęło?
U siebie mam zwykły długi przewód od odkurzacza, solidnie wygrzany, z lekkim nalotem patyny, dającej ciepły i namacalny dźwięk, ale bez rozjaśnień. Czyli hi-end.

A teraz poważnie. Postanowiłem uporządkować przewody i schować je w drewnianej listwie przypodłogowej. Mam bi-amping w systemie aktywnym, czyli 2 + 2. Grube nie zdadzą egzaminu, ale dysponuję litym drutem nawojowym w podwójnej izolacji o różnych przekrojach.
Czy można przewidzieć jak zachowa się przewód głośnikowy złożony z dwóch drutów oddalonych od siebie o około 2 cm? Wymagana długość to około 6 metrów. Pewnikiem zmieni się (spadnie) pojemność a jak będzie wyglądała sprawa podatności na zakłócenia czy indukcyjność?

Bacek

  • 2366 / 5886
  • Ekspert
06-01-2015, 17:48
Jakoś w anticables się tym nie przejmują. w stosunku do poziomu sygnału jaki napędza głośniki szumy zaindukowane to będzie mały pikuś. No chyba że masz jakieś dziwne urządzenie które sieje ale to wtedy jak i przy zwykłych kabelkach pomoże tylko ekran.
« Ostatnia zmiana: 06-01-2015, 22:15 wysłana przez Bacek »
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

sir.jax

  • 241 / 3802
  • Aktywny użytkownik
06-01-2015, 21:33
   Np. taki słynny Reson wybitny pod każdym wzgledem chociaz powinien  kosztować pięć razy mniej, ale ma jedna wadę nie przenosi góry jesli ktoś ma nim okablowane i woofery i tweetery to poprostu zaciera górne pasmo oszukując sie ze tak ma być. osobiście równiez preferuje srebro: dynamika ,konturowy bas i wybrzmienia na górze , ale wiekszośc systemów wypluwa taki kabel jako krzyczacy.
pozdrawiam

Ciekawe stwierdzenie, bo lata miałem DNM Resona i nie powiedziałbym, że nie przenosi góry on ją jedynie wygładza, jest przyjemniejsza dla ucha, zaś bas w Resonie był świetny dopóki nie spróbowałem Albedo Air I i tak już zostało, po 3tyg wróciłem  na chwilę do Resona i już bym tak nie mógł za mało się w nim dzieje na basie.
Zbyt dociążony i już nie tak rozdzielczy jak w Albedo Air I.
Zresztą o Albedo trudno powiedzieć, że gra jak typowe srebro ...
Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

colcolcol

  • 925 / 5278
  • Ekspert
08-01-2015, 17:39
... nie powiedziałbym, że nie przenosi góry on ją jedynie wygładza, jest przyjemniejsza dla ucha, zaś bas w Resonie był świetny dopóki nie spróbowałem ... za mało się w nim dzieje na basie.
Zbyt dociążony i już nie tak rozdzielczy jak w Albedo Air I.
Zresztą o Albedo trudno powiedzieć, że gra jak typowe srebro ...
Poezja...
Z jakimi kolumnami takie ekstazy?

sir.jax

  • 241 / 3802
  • Aktywny użytkownik
08-01-2015, 23:42
... nie powiedziałbym, że nie przenosi góry on ją jedynie wygładza, jest przyjemniejsza dla ucha, zaś bas w Resonie był świetny dopóki nie spróbowałem ... za mało się w nim dzieje na basie.
Zbyt dociążony i już nie tak rozdzielczy jak w Albedo Air I.
Zresztą o Albedo trudno powiedzieć, że gra jak typowe srebro ...
Poezja...
Z jakimi kolumnami takie ekstazy?
Z Eposami M15.2 które w bebechach też mają Resona. Zestaw masz w moim profilu.
To żadna poezja to fakt, natomiast w połączeniu z interkonektem Resona przyznaje, że góra przygasła.
Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

simon19

  • 256 / 4882
  • Zaawansowany użytkownik
24-01-2015, 10:01
"Pojedyncze żyłki skrętki Cat5"

Przenoszenie dołu pasma dwumetrowym odcinkiem odbywa się dobrze po czymś takim?  Użyłem go do połączeń od zwrotnicy do głośnika,niestety znalazłem plecionkę a nie solid, kupiłem zwój solida i zastanawiam sie kiedy go testować.

cadam

  • 4401 / 5892
  • Ekspert
27-01-2015, 21:19
Która firma robi lepsze kable Klotz czy Cordial? Przeznaczenie to okablowanie sprzętu do pomiarów elektroakustycznych.

lancaster

  • Gość
27-01-2015, 22:29
do tego celu bez roznicy