Audiohobby.pl

Polecam / odradzam

dong

  • 541 / 5868
  • Ekspert
27-06-2008, 14:13
^daGambus

te sonaty są doskonałe! ja też znam je bardzo wybiórczo i słabo i też nie mam wielu porównań; właściwie dopiero od mniej więcej roku zacząłem ich słuchać uważniej; wcześniej też było tylko, tak jak i u Ciebie, "po drodze". zresztą... chyba dopiero w ostatnich latach w ogóle "dorosłem" do całej muzyki Haydna.   :)

to, co piszesz o grze Hamelina, to wszystko prawda! tylko jakoś mi to nie wystarcza...  :(   nie wiem, czy ten Lill (ostatnio często przeze mnie słuchany) taki genialny i to po prostu efekt kontrastu, czy ki diabeł...  na pewno dam jeszcze szansę Kanadyjczykowi.
wspaniałe są też interpretacje Goulda, ale sam nie mam tych płyt... więc nie mogę skonfrontować nagrań bezpośrednio.

nygus

  • 217 / 5887
  • Aktywny użytkownik
05-07-2008, 01:39
Nie polecam ostatnich wydań Iron Maiden na winylu (Dance of Death, A Matter of Life and Death), brzmią tragicznie!
"it is just a ride" - Bill Hicks

wojtek i

  • 140 / 5849
  • Aktywny użytkownik
12-07-2008, 17:01
Polecam tegoroczny box Stana Getza z bossa novą "Stan Getz:The Bossa Nova Albums"-pięć płyt,nagrania z lat 1962-63.
wojtek i

dong

  • 541 / 5868
  • Ekspert
28-07-2008, 13:01
Polecam: kwartet Kwadrofonik, "Folklove" [Polskie Nagrania 2008]

oryginalne, twórcze wykorzystanie inspiracji polską muzyką tradycyjną przez kwartet młodych muzyków zasadniczo wykonujący XX-wieczną i współczesną muzykę klasyczną (Bartok, Lutosławski itd.). skład - dwa fortepiany i dwa zestawy instrumentów perkusyjnych.

ludowa melodyka i rytmika (a wykorzystane są też wokalne sample autentycznych nagrań artystów ludowych) są tu podstawą do bardzo interesujących aranżacyjnie i brzmieniowo struktur muzycznych i niebanalnych improwizacji, z wszechstronną eksploatacją możliwości dźwiękowych instrumentów.
nastrój zasadniczo panuje pogodny, ale chwilami potrafią nieźle i zaskakująco przygrzmocić.
audiofilsko - bardzo dobra realizacja.

jak dla mnie - coś zupełnie świeżego na polskiej scenie folkowej. może też przypaść do gustu miłośnikom klasyki, współczesnej improwizacji (również jazzowej), a może i nowoczesnego rocka czy post-rocka.

rafal996

  • 1090 / 5898
  • Ekspert
28-07-2008, 15:36
Zajrzałem przypadkowo i muszę to napisać:

>> nygus, 2008-07-05 01:39:11
Nie polecam ostatnich wydań Iron Maiden na winylu (Dance of Death, A Matter of Life and Death), brzmią tragicznie!

One w ogóle brzmią tragicznie :) Szczególnie ta pierwsza, produkcja absolutnie żenująca, brzmi jak amatorka. A Matter... brzmiałaby dobrze, gdyby nie brak ostatecznego masteringu (co za głupota!) i fatalnie spartolone wokale.

Tad46

  • 48 / 5805
  • Użytkownik
28-07-2008, 18:48
Dziękuję za kwadrofonika. Słyszałem fortepianową połowę kwartetu i byłem pod dużym wrażeniem. Kupuję w ciemno!
Tad46