Audiohobby.pl

Opera

Egon@

• 2894 / 1652
  • Ekspert
25-10-2019, 14:26
Pucciniego lubię i poważam, ale kocham Verdiego.
Może ruskie torrenty zrobią mi kolejną frajdę?

Tu cudowny Renato Bruson, Domingo jako Ernani i mleczna siostra Pavarottiego - Mirella Freni.

Egon@

• 2894 / 1652
  • Ekspert
25-10-2019, 14:31
I najlepszy król - Sherrill Milnes, Ernani - Luciano...

Egon@

• 2894 / 1652
  • Ekspert
25-10-2019, 14:35
- Obraziłeś króla, banito!
- A ty mnie okradłeś!

Uwielbiam operę!

Karol

• 1246 / 2725
  • Ekspert
02-11-2019, 23:38
Bellini - Beatrice Di Tenda - E La Mia (Capasso, Thompson) - nie do znalezienia, niestety.
To może w zamian chociażby Beatrice di Tenda: Act I Scene 4: E la mia (Agnese, Orombello)
 · Camille Capasso, Martin Thompson, Fabio Luisi, German Opera House Berlin Orchestra

Max

• 2136 / 3792
  • Ekspert
17-11-2019, 11:47
http://www.klasycznaplytoteka.pl/hagith-karola-szymanowskiego/

Właśnie słucham nowego, premierowego wydania "Hagith" Karola Szymanowskiego. Zupełnie przypadkiem wpadłem na to wydawnictwo i natychmiast zamówiłem. Wciągająca, gęsta, klimatyczna, w wyrazie ekspresjonistyczna, uwodzi od pierwszych dzwięków.
Dla miłośników twórczości Karola, ukazanie się nagrania pierwszej jego opery to prawdziwe i nieoczekiwane święto, a płyta, bardzo pięknie wydana i znakomicie zarejestrowana zajmie na półce miejsce eksponowane, obok wszystkich wydań " Króla Rogera".

Studio PR im Witolda Lutosławskiego, Polska Orkiestra Radiowa, Michał Klauza (16.09.18) - koncert inaugurujący sezon.
------------------------

Sto lat po premierze...

A gdzie inne nagrania ? "Czarna Maska", "Raj Utracony" czy "Diabły z Loudun" Pendera ? Ile będziemy czekali na rejestrację "Czarodziejskiej Góry" Mykietyna, gdzie inne opery XX wiecznej muzyki polskiej ?
Jeśli pominąć Moniuszkę i "Manru" Paderewskiego (i oczywiście "Rogera"), bieda i beznadzieja...
« Ostatnia zmiana: 17-11-2019, 11:51 wysłana przez Max »

Max

• 2136 / 3792
  • Ekspert
06-12-2019, 11:17
http://www.aukso.pl/pl/sezon5.html#koncerty

Wybieram się na koncertowe wykonanie opery Aleksandra Nowaka "Ahat-lLi"
Tyska Mediateka, Orkiestra Aukso pod Markiem Mosiem / libretto Olga Tokarczuk. (20.12.19)
Premiera miała miejsce w krakowskim Centrum Kongresowym podczas Sacrum Profanum w 2018 r.

Powyższe w ramach przypomnienia, że opera to nie tylko dziewiętnastowieczna włoszczyzna.

Swoją drogą, w październiku zabrałem całą familię do Opery Śląskiej na "Traviatę". Wieczór udany wielce, zarówno scenicznie jak i muzycznie. Scenografia tradycyjnie współczesna (Stare ciotki pytały dlaczego wyjmuje się spektakle z ich naturalnego kontekstu historycznego. Pytanie bez odpowiedzi.) 

Apeluję o odbanowanie Egona, bo chciałbym się od niego dowiedzieć kiedy ostatnio był na czymś interesującym. Z tego co pamiętam ma pod nosem Operę Narodową. A tam sztampa i utarte schematy, że łapy opadają... - Rigoletto, Tosca, Butterfy, Nabucco, Straszny Dwór i Halka (oczywiście:), Carmen (jakże by inaczej) itp.
W styczniu, w ramach wyjątku potwierdzającego regułę:"Ognisty Anioł" Prokofiewa.
W innych teatrach to samo. Absolutny dramat. I jak tu przekonać szeroką publikę, że opera to nie tylko Verdi czy Puccini...
« Ostatnia zmiana: 06-12-2019, 11:35 wysłana przez Max »