Audiohobby.pl

"Stereo underground" - projekt gazeta

  • Gość
21-07-2008, 20:42
I jeszcze stronke dla Qubrica :))

lancaster

  • Gość
21-07-2008, 21:01
caly dział: Qubric i comiesieczny test kabli :))))

\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

Adamo D

  • 194 / 5834
  • Aktywny użytkownik
21-07-2008, 21:29
Panowie co do testów - to ja testowałbym wszystko ... (nawet kino domowe) nawet urządzenia opisywane już w prasie - niech w "su" ("Stereo underground" ) - znajdzie się wszystko - jestem nie mal pewien że nasze oddczucia wielokrotnie będą się różnic od tych "komercyjnych"
Sprzętu na rynku jest mnóstwo, wielu z nas dane klocki ma ...
a , nie zapominajmy o "vintage"
Myślę że fajnie by było gdyby - były 2-3 opisy dane systemu przez różnych recenzentów
Miło by było - gdyby na łamach gazetki -udzielali się w jakieś formie wszyscy zainteresowani czytelnicy czy też forumowicze  - niech to będzie gazetka - dla "ludu i z ludem"

Pomysłów jest mnóstwo - trzeba je tylko zebrać do "kupy" i wybrać to co najlepsze...

lancaster

  • Gość
22-07-2008, 12:11
Adamo, na poczatek dobrze by bylo wyznaczyc kierunek działań.
Moze skrobniemy list do krajowych dystrybutorów/producentów jak zapatrują sie na ew. wspólpracę z naszym projektem ?

\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

Adamo D

  • 194 / 5834
  • Aktywny użytkownik
22-07-2008, 12:25
Nom jestem za

ps. mam nadzieję że nie gniewasz się za tego nad redaktora ?...

lech

  • 43 / 5790
  • Użytkownik
22-07-2008, 13:29
Panowie jestem całkowicie za. Życze z całego serca powodzenia, może w końcu przestanie nas mdlic po przeczytaniu recencji i samych ochów i achów. Cytuję np. Pana P. ze znanego pisma:

"Kolumny HA są wyjątkowo wiernymi kolumnami. Wielokrotnie słyszałem od różnych ludzi opinie na temat takich kolumn, mówiące o metalicznej, mocnej górze. To są opinie krzywdzące - ci, którzy tak stwierdzą po odsłuchu Nicolo są najprawdopodobniej obciążeni przyzwyczajeniem do przygaszonych, mało otwartych kolumn. Innej możliwości nie widzę. Góra Nicolo jest bowiem znakomita i to jeden z najmocniejszych punktów tej konstrukcji, a znając też inne modele, także wyróżnik firmy w ogóle. Wysokie tony są takie jak powinny - kiedy trzeba są metaliczne, a kiedy indziej jedwabiste, wszystko w zależności od materiału na płycie i urządzeń towarzyszących. Problem polega być może na tym, że kolumny niczego nie ukrywają - jeśli mamy słabe nagranie, tak też je pokażą. Nigdy jednak w tym zakresie niczego od siebie nie dodadzą."

Oto jak w prosty sposób mozna oznajmic światu, że sie myli. I niestety wielu ulega. Stronniczoś, sponsoring, kumoterstwo, czy jak tam zwał to najwieksza bolączka współczesnego światka recenzentów i niestety dotyczy to również tych najbardziej szanowanych.

____________________________W muzyce najpiękniejsza jest cisza.

Adamo D

  • 194 / 5834
  • Aktywny użytkownik
22-07-2008, 13:35
Obawiam się że Piotr Ryka ma rację niestety - rzetelne testy są dystrybutorom nie na rękę - wiadomo spaść po takim teście może sprzedaż - ale spróbować można - zobaczymy jak są skłonni do współpracy nasi "kochani" dystrybutorzy...

Adamo D

  • 194 / 5834
  • Aktywny użytkownik
22-07-2008, 13:54
A co do tytułu - jest on mocny - to fakt- ale tak ma być - kolejna "gazetka" o tytule hi i coś tam czy audio, czy audiofl - będzie nie "zauważona" - nie będzie się odcinać od innych podobnych tytułów - a tu chodzi o to aby od razu "na dzień dobry" pokazać iż jest to coś innego - alternatywa dla zmęczonych ciągłą kryptoreklamą audiofilii  

lech

  • 43 / 5790
  • Użytkownik
22-07-2008, 14:15
Tytuł jak najbardziej odpowiedni. W końcu bądź, co bądź zostaliśmy zepchnięci do podziemia przez silnych tego świata, gdzie rządzi pieniądz i układy a nie prawda i rzetelność.

P.S. Myślę, że pochlebna recenzja w takim pismie to dopiero napędzi sprzedaż dystrybutorom, więc pewniacy raczej nie bedą się obawiać rzetelnej oceny, aby tyko nie ulec mani zarobkowania, bo szybko sie pewnie znajdą chętni do recenzji sponsorowanych.

____________________________W muzyce najpiękniejsza jest cisza.

majkel

  • 7476 / 5892
  • Ekspert
22-07-2008, 14:18
Odpowiadasz na wpis
>> lancaster, 2008-07-21 20:16:48
>>majkel, a dlaczego gazeta miałaby byc niszowa ? Kino domowe i car audio sobie myślę darujemy

O widzisz, sam sobie odpowiedziałeś. :) Zapomniałeś jeszcze o stacjach głośnikowych do iPodów. Co do Tannoy\'a - gdyby tylko producent chciał, znalazłby sposób, aby znaleźć się na łamach polskiej prasy, ale widocznie uznał nasz rynek za zbyt mało atrkacyjny, by kłopotać się poszukiwaniem nowego dystrybutora i kanałów promocji.

ArtiQ

  • 2 / 5813
  • Nowy użytkownik
22-07-2008, 14:20
Panowie, pozwolicie, że moim pierwszym postem na Audiohobby wtrącę swoje trzy grosze do dyskusji o tytule -
otóż uważam go za trochę niefortunny,
Stereo Underground kojarzy mi się z klockami podłączonymi byle jak u kogoś w piwnicy (a wiadomo, jaka tam jest akustyka ;-)), z których dobiaga dudniący łomot zamiast muzyki,
tak mógłby się nazywać fanzin miłośników skinheadskich koncertów, a nie audiofili :-),

pozdr.

konto_usuniete

  • 56 / 5418
  • Użytkownik
22-07-2008, 14:29
ArtiQ

Fajny avatar :)

ArtiQ

  • 2 / 5813
  • Nowy użytkownik
22-07-2008, 14:34
dzięki Gustaw - Twój też niezgorszy,
przyznam, że nie byłem pewny, którą twarz pokazać ;-)

lancaster

  • Gość
22-07-2008, 14:41
Piotr, nie przejmuj sie przewrażliwieniem jednego dystrybutora - wiadomoze najlepiej gdyby dystrybutorzy sami pisali sobie recki w niezaleznych periodykach :)
Adamo, trzeba by zapytac jak i co. Kilka dni bede miał teraz utrudniony dostep do netu...ale jak wrocę to kontynuujemy temat.


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

Adamo D

  • 194 / 5834
  • Aktywny użytkownik
22-07-2008, 15:02
ArtiQ - witam kolegę - po "dobrej stronie mocy"

Tytuł dla mnie ok - ale jak pisał lancaster - zróbmy konkurs "burzę mózgów" i wyłońmy coś - byle szybko bo od sierpnia idę na urlop i w tym czasie mógłbym popracować - zrobić jakieś "layouty" do naszej gazetki, logotypy etc, jakąś makietkę etc...

lancaster - sprawę e-maili pozostawiam tobie - choć można by było ogólnie na forum zredagować jakiś tekst

A no i jeszcze jedna rzecz związana z nazwą - jakaś strona www bym nam się przydała - ale musimy mieć na 100% pewną nazwę naszego projektu
Trzeba wykupić domenę -a później mogę machnąć jakąś stronkę - ale jak już "layout" gazetki będzie zatwierdzony