Audiohobby.pl

"Stereo underground" - projekt gazeta

majkel

  • 7476 / 5864
  • Ekspert
21-07-2008, 16:06
A nie lepiej Stereo Alternatywa? Underground to pachnie krecią robotą. ;)

Poza tym ciekawi mnie na ile egzemplarzy starczy tematów i pomysłów? Jeśli gazeta będzie zbyt niszowa, to się szybko wyczerpią.

Hoko

  • 216 / 5849
  • Aktywny użytkownik
21-07-2008, 16:15
Alternatywa dla stereo czy stereo ma być alternatywą? ;)

Tematy tematami, ale ja tu widzę konflikt interesów między wersją drukowaną a elektroniczną. Z tego co tu i ówdzie zauważam, gazety elektroniczne wydawane w sposób tradycyjny raczej się w Internecie nie sprawdzają, bo internet przyzwyczaił do częstych aktualizacji i szybkości działania. Chociaż w takiej niszowej tematyce, kto tam wie...

cadam

  • 4401 / 5866
  • Ekspert
21-07-2008, 16:18
Czy w gazecie będzie dział DIY?

konto_usuniete

  • 56 / 5390
  • Użytkownik
21-07-2008, 16:53
>> Adamo D, 2008-07-21 15:32:54
może png pójdzie zamiast jpeg...


No. Nareszcie mogę powiększyć okładkę.
Podoba mi się. :)

majkel

  • 7476 / 5864
  • Ekspert
21-07-2008, 16:57
Hoko, tytuł zaproponowałem Stereo Alternatywa, a nie Alternatywa dla Stereo, z płynącymi z tego faktu konsekwencjami.

Poza tym słowo "sieciówka" zarezerwowane już jest dla kart sieciowych. Proponuję kabel zasilający. Rozumiem, że to będzie gazeta papierowa, gdyż w internecie lepiej się sprawdza forma portalu/wortalu/forum niż czasopisma?

lancaster

  • Gość
21-07-2008, 17:06
Adamo, ale dałes czadu  z tym nadred.... :))))
Graficznie  bardzo OK.

\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

stefanB

  • 166 / 5865
  • Aktywny użytkownik
21-07-2008, 18:47
A czemu nie "Audiohobby"?
 Nazwa ma naturalny rytm i szeroką pojemność treściową. Zaistniała już na rynku i  naturalnie kojarzy sie właśnie z niezależnością
"Wszystko powinno być zrobione maksymalnie prosto, ale nie prościej"-A. Einstein

violett

  • 786 / 5855
  • Ekspert
21-07-2008, 18:49
To może "Audiohobby Underground"?    ;-)

stefanB

  • 166 / 5865
  • Aktywny użytkownik
21-07-2008, 19:38
Underground to  podziemny ruch oporu. Pojawiają się, przynajmniej u mnie, skojarzenia z determinacją wynikłą z niemożności, jakimś przykuwaniem się do kolumn na audio show na znak protestu przeciwko kłamliwym recenzjom, a nie ze spokojnym przekazem prawdziwej, niezależnej informacji
"Wszystko powinno być zrobione maksymalnie prosto, ale nie prościej"-A. Einstein

rochu

  • 332 / 5834
  • Zaawansowany użytkownik
21-07-2008, 20:13
Coś w tym jest co Stefan pisze. W tym słowie wyczuwa się jakiś opór, przeciwstawienie się czemus/komuś.

Dla mnie Underground bardziej kojarzy sie pójsciem pod prąd, wbrew panujacej modzie, zasadom.
Kojarzy mi sie z indywidualizmem i posiadaniem własnego zdania.
Myślę że to dobre słowo.

Nawiasem mówiąc na świecie istnieje pojęcie Audio Underground.
Auditorium 23, Le Bong, Shindo, i wielu wielu innych, no i oczywiście European Triode Festival : )

  • Gość
21-07-2008, 20:14
Mam taką ideę. W każdym numerze poświęcić dwie strony dla jakiegoś dobrego projektu DIY, po czym dać całą specyfikację, żeby szary kowalski mógł sobie zbudować wypasa za 1-4kzl ;) (w zależności od budżetu). Myślę, że parę osób mogło by dostarczyć swoje projekty do testów i klonowania. Oczywiście projekt musi być 100% dograny (żadnych zwrotnic "na ucho")...
Oczywiście chodzi o kolumny DIY.

  • Gość
21-07-2008, 20:16
Swoją drogą każdy chyba w którymś momencie chciałby właśnie jakiegoś undergroundu (po przeczytaniu makulatury audio dostępnej na rynku).

lancaster

  • Gość
21-07-2008, 20:16
majkel, a dlaczego gazeta miałaby byc niszowa ? Kino domowe i car audio sobie myślę darujemy,....moze to i w tej chwili główne kolo napędowe audio w Polsce :)
W sumie to moze zacząć od rozmów z dystrybutorami/producentami urzadzeń w kraju - tu akurat bylaby szansa na "ciągłość" tematow. Jest sporo urządzeń w kraju które nie sa praktycznie nigdzie opisywane i ludzie nie mają szans na jakąkolwiek wiadomość na ich temat. Nie mowiac o np. Tannoy i innych markach dystrybuowanych przez EIC ktre to ktregoś pieknego dnia po prostu znikneły z lam prasy.
Podobna sytuacja z np gld. Z interesujących urządzeń o które warto by sie postarac wymieniłbym np. delta studio.....jest tego sporo....nie mowiąc o mniejszych i mniej rozreklamowanych dystrybutorach jak choćby ostatnio Arspo który nieoczkiwanie okazał sie dystrybutorem ZU - i to nie od wczoraj :)



\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lancaster

  • Gość
21-07-2008, 20:19
Vires, mogę się zdeklarować na stałego korespondenta działu DIY :)


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lancaster

  • Gość
21-07-2008, 20:21
mozecie mi tez zostawić w kazdym numerze miejsce na artykuł w ktorym wybrany produkt będzie przeze mnie wylącznie krytykowany....wiecie coś jak z ta knajpą w Paryżu gdzie goscie od wejscia są obrazani :)


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'