Audiohobby.pl

Konkurs Chopinowski - wybieramy faworyta, kto trafi dla tego nagroda

4m

  • Gość
12-10-2015, 22:39
I co sądzisz, Marcin? Na moje ucho to między obozami żyrii albo jakieś szwindle albo handle szły, nazwisko za nazwisko, bach, bach, bach. W sumie tylko Włocha Luigiego nie trafiłem, ale mimo wszystko jakieś jaja, że załapała się większość z ławki rezerwowej, a odpadł np. Julian kosztem Kozaka. No kurna ej bez przesady, bo ze śmiechu pięknę :)))

Może też rzeczywiście na sali brzmi to inaczej, ale dlaczego w takim razie dają w tv sygnał audio z mica 2m od fortepianu?

A tak w ogóle to zły jestem na Ciebie, że nie podałeś faworytów :/ Masz przechlapane, chłopie.
« Ostatnia zmiana: 12-10-2015, 22:42 wysłana przez 4m »

lukasiakoszust

  • 171 / 3195
  • Aktywny użytkownik
12-10-2015, 22:49
szkoła Bydgowska rządzi,  Popowa Zydroń narobiła geszeftów

za dużo Azjatów wyrzucili

jak na mój gust

Polacy ok ale  nikt tam nie zagrał wybitnie

co do faworytów to już mówiłem, że jest Kobayashi,

jedyna która przeszła, a drugi to Fantomas z Łotwy

bo nie gra pod jury 

po nich 2 amerykanów ( azjatów )  Kate Lu i  ten drugi

oni też  przeszli 

ja tam się na muzyce nie znam

« Ostatnia zmiana: 12-10-2015, 22:52 wysłana przez lukasiakoszust »
jeśli wpuścisz  do Polski 10 tyś Syryjcz

4m

  • Gość
12-10-2015, 23:44
Jak tak się patrzę na tę 20-stkę to może specjalnie tak zrobili, że dali 10 dobrych i 10 wyraźnie słabszych, aby łatwo było wybrać finałową ekipę, zero dylematów? :) Przypadek? Nie sądzę :) No, ale dajmy tym słabszym szansę, niech się wykażą, a nuż widelec w bżuhu...

Po drugim etapie stawiam na 4-kę: Liu, Lu, R-Hamelin, Yang.

magus

  • 20990 / 5898
  • Ekspert
13-10-2015, 08:25
W sumie tylko Włocha Luigiego nie trafiłem, .


Na 43 osoby tylko 15 nie umieściłeś wśród swoich kandydatów, a i tak 3 brakło


Mistrzu!

Odszedł 13.10.2016r.

4m

  • Gość
13-10-2015, 08:47
Dong mi pomógł, więc z 43 pianistów wskazałem bezbłędnie 18 osób, które znalazły się wśród 20 uczestników III etapu :) Fatalny wynik, katastrofa, ruina... :) Trzeba było słuchać wczoraj wypowiedzi pani prof. Popowej-Zydroń, przewodniczącej jury XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, na temat "zabawowości" Chopina, a właściwie głębokiego niezrozumienia jego muzyki, miszczu :)
« Ostatnia zmiana: 13-10-2015, 08:49 wysłana przez 4m »

magus

  • 20990 / 5898
  • Ekspert
13-10-2015, 08:58
Dong mi pomógł, więc z 43 pianistów wskazałem bezbłędnie 18 osób, które znalazły się wśród 20 uczestników III etapu



He he he ...


Nie kopaczuj - wskazałeś nie 18 a 28 osób :D

W dodatku błędnie, bo nie 1 i nie 2, a 3 osób w ogóle na tej "short-liście" :-) nie było


może dlatego, że mentalnie jesteś w okolicach 1917 r.?


p.s. jakbyś zrobił short-listę 43 osób, to miałbyś większe szanse

« Ostatnia zmiana: 13-10-2015, 09:00 wysłana przez magus »
Odszedł 13.10.2016r.

4m

  • Gość
13-10-2015, 09:03
Trzeba było wkleic swoją listę smerfie mondralo to byśmy się dopiero pośmiali :)

Sądzę, ze profesjonalna, a zatem rzetelna i sprawiedliwa ocena wykonawców może być dokonana tylko przez osoby, które znają każdą nutę utworów, tzn przez osoby, które nie tylko znają utwory Chopina, ale je grają bądź grały publicznie. Wiedzą zatem co można jeszcze ladniej zagrać i w jakich momentach można utwór zupełnie ,,położyć". Oczywiście ma to związek z środkami technicznymi, o których muzycy doskonale zdaję sobie sprawę. Dlatego Ty, który nie wiesz nawet jak poprawnie trzymać cymbałki, powinieneś okazać w dyskusji trochę szacunku dla zdolniejszych od Ciebie.

magus

  • 20990 / 5898
  • Ekspert
13-10-2015, 09:18
4m, mnie tam serio nie przeszkadza, że sobie robisz zabawę

(szkoda, że często kosztem innych użytkowników, również w wątkach merytorycznych, psując zabawę właśnie im - ale co zrobić? przyzwyczaiłem się już do takiej mentalności rodem z 1917 r. na AS)

I od razu ci oświadczam - choć nie muszę się podkładać- że ja również nie trafiłem kilku nazwisk. Każdy ma własne upodobania i kryteria, a nikt z nas tutaj nie jest profesorem od szopenologii stosowanej. Zresztą pewnie również profesory w studio TV są zdziwione niektórymi wyborami jury. Normalka.

I nie odzywałbym się ani słowem (bo jak już nadmieniłem wyżej - wątek przestał mnie bawić po twoich subtelnych szyderstwach), ale rozbawiło mnie po prostu, kiedy nadzwyczaj skromnie oznajmiłeś wszem i wobec, że pomyliłeś się tylko o 1 osobę :D



I jeszcze te twoje polityczne wrzutki o ksenofobii  - nie wytrzymałeś znowu, co?:D

Uprzejmie donoszę, że obecnie 48% Niemców cierpi na tę "ksenofobię" - i rośnie ... ;-)
(przy 36% wyrażających zdanie przeciwne)

« Ostatnia zmiana: 13-10-2015, 09:39 wysłana przez magus »
Odszedł 13.10.2016r.

magus

  • 20990 / 5898
  • Ekspert
13-10-2015, 09:37
I to by było na tyle - znikam i życzę miłej zabawy. Szczerze i bez podtekstów.

Odszedł 13.10.2016r.

4m

  • Gość
13-10-2015, 10:04
rozbawiło mnie po prostu, kiedy nadzwyczaj skromnie oznajmiłeś wszem i wobec, że pomyliłeś się tylko o 1 osobę :D

Dokładnie tak uważam, magus, o 1 osobę Włocha i swoje zdanie podtrzymuję, bo Kozaka w III etapie uważam (i nie tylko ja zresztą) za pomyłkę żyrii. Nie mogę brać przecież wszystkich wczorajszych pomyłek na siebie, bez przesady :) Tak patrzę właśnie na program III etapu "kto co" i widzę znów ballady, znów etiudy, znów scherza, znów nokturn, znów barykarola... W preludia pójdą: Carrocia, Cho, Han, Lu, Xu, a pozostali uderzą w sonaty. Będzie się działo! Już masuję uszka i szare komóry :)

ps. zabawne, że nikt już nie chce grać walca (litwin to wyjątek potwierdzający regułę) :)
« Ostatnia zmiana: 13-10-2015, 10:12 wysłana przez 4m »

magus

  • 20990 / 5898
  • Ekspert
13-10-2015, 10:17
rozbawiło mnie po prostu, kiedy nadzwyczaj skromnie oznajmiłeś wszem i wobec, że pomyliłeś się tylko o 1 osobę :D

Dokładnie tak uważam, magus, o 1 osobę Włocha i swoje zdanie podtrzymuję



:D :D :D



III etap:
Czistiakowa
Cho
Julian
Kobayashi
Książek
Liu
Lu
Nakagawa
Nowak
Park
R-Hamelin
Szyszkin
T-Nikołajew
Ullman
Wang
Xu
Yang
Zhang

Rezerwa:
Jurinic
Klinton
Krupiński
Kudo
Nehring
Osokins
Szymanowski
Tartakowski
Zhou
Ann




z twojej 18-osobowej listy pewniaków nie załapało się 6 - 33%





List of the participants of the third round:

Mr Luigi Carroccia (Italy)
Ms Galina Chistiakova (Russia)
Mr Seong-Jin Cho (South Korea)
[Mr Chi Ho Han (South Korea)
Mr Aljoša Jurinić (Croatia)
Ms Su Yeon Kim (South Korea)
Ms Dinara Klinton (Ukraine)
Ms Aimi Kobayashi (Japan)
Mr Marek Kozák (Czech Republic)
Mr Łukasz Krupiński (Poland)
Mr Krzysztof Książek (Poland)
Ms Kate Liu (United States)
Mr Eric Lu (United States)
Mr Szymon Nehring (Poland)
Mr Georgijs Osokins (Latvia)
Mr Charles Richard-Hamelin (Canada)
Mr Dmitry Shishkin (Russia)
Mr Alexei Tartakovsky (United States)
Mr Zi Xu (China)
Mr Yike (Tony) Yang (Canada)



przeszły 3 osoby, którym nie dawałeś żadnych szans - 20% (z 15 osób, które odwaliłeś zdecydowanie)



jak cię złapią za rękę, to krzycz, że to nie twoja ręka

« Ostatnia zmiana: 13-10-2015, 10:29 wysłana przez magus »
Odszedł 13.10.2016r.

magus

  • 20990 / 5898
  • Ekspert
13-10-2015, 10:27
p.s. żeby nie było
nie twierdzę, że to jakieś tragiczne statystyki - jak mówiłem, każdy ma swoje kryteria i gust

ale publicznie stwierdzić, że pomyliłeś się o 1 osobę (2,5%), choć kilka wpisów wyżej wszystko jest podane czarno na białym?  :D :D
szczyt megalomanii



tak naprawdę zaskoczyłeś mnie tylko Nowakiem, który mi się bardzo podobał w I etapie
ale w II etapie on sobie ewidentnie nie poradził z wolnymi tempami - rozłaziło mu się wszystko, nie szło wręcz tego słuchać
byłem bardzo rozczarowany, ale to był chyba jedyny Polak, co do którego miałem pewność, że nie przejdzie, choć w I etapie trochę na niego liczyłem
(granie wolnych kawałków jest dużo trudniejsze niż szybkich - i nie chodzi o technikę, bo tę zawsze można poprawić)

« Ostatnia zmiana: 13-10-2015, 10:32 wysłana przez magus »
Odszedł 13.10.2016r.

4m

  • Gość
13-10-2015, 10:32
Przecież południowokoreańczyków wypisałem egzekwo, Jin Cho i Chi Ho, a Dong podpowiedział Su Kim, więc nie zmienia to faktu, że wskazałem 18 uczestników wśród 20 w III etapie. Ty chyba celowo udajesz, że nie rozumiesz, bo mimo wszystko sądzę, że ja lepiej od Ciebie wiem, gdzie ja się pomyliłem, a gdzie ktoś inny :)

magus

  • 20990 / 5898
  • Ekspert
13-10-2015, 10:34
Przecież południowokoreańczyków wypisałem egzekwo, Jin Cho i Chi Ho, a Dong podpowiedział Su Kim, więc nie zmienia to faktu, że wskazałem 18 uczestników wśród 20 w III etapie. Ty chyba celowo udajesz, że nie rozumiesz, bo mimo wszystko sądzę, że ja lepiej od Ciebie wiem, gdzie ja się pomyliłem, a gdzie ktoś inny :)



Więc jednak 2 a nie 1? :D :D

Co ty kręcisz? Na twojej liście nie ma Chi Ho Hana
Kogo ty próbujesz przekonać - mnie czy siebie?


« Ostatnia zmiana: 13-10-2015, 10:37 wysłana przez magus »
Odszedł 13.10.2016r.

4m

  • Gość
13-10-2015, 10:37
Jak nie ma?! Są obydwaj - Jin Cho i Chi Ho :) Przecież nie będę dwa razy pisać tego samego, taka redundancja jest niewskazana ze względów ekonomicznych.