Audiohobby.pl

Słuchawki do 300

Wersalka Zagłady

  • 6 / 3115
  • Nowy użytkownik
17-09-2015, 13:26
Witam. To mój pierwszy post więc wypadało by się przedstawić. Jestem Artur. Założyłem ten post ponieważ poszukuję słuchawek, jak w temacie do 300 zł; no gdyby było warto powiedzmy, że jestem wstanie ciut dołożyć. Interesują mnie słuchawki zamknięte. Nie znam zbytnio technicznej terminologii. Słucham głównie rocka alternatywnego, progresywnego rocka i metalu, odrobiny ambientu i jazzu. Zależało by mi na ładnych wysokich tonach i separacji instrumentów. Mam nadzieje, że takie wskazówki wystarczą.
Wcześniej miałem CAL i byłem z nich dość zadowolony ale niestety słaba konstrukcja nie wytrzymała mojej intensywnej eksploatacji. Chciałbym w miarę możliwości kupić coś odrobinę lepszego (nie chodzi mi o konstrukcje).

Gustaw

  • 3846 / 3286
  • Administrator
17-09-2015, 13:36
Witam. To mój pierwszy post więc wypadało by się przedstawić. Jestem Artur. Założyłem ten post ponieważ poszukuję słuchawek, jak w temacie do 300 zł; no gdyby było warto powiedzmy, że jestem wstanie ciut dołożyć. Interesują mnie słuchawki zamknięte. Nie znam zbytnio technicznej terminologii. Słucham głównie rocka alternatywnego, progresywnego rocka i metalu, odrobiny ambientu i jazzu. Zależało by mi na ładnych wysokich tonach i separacji instrumentów. Mam nadzieje, że takie wskazówki wystarczą.
Wcześniej miałem CAL i byłem z nich dość zadowolony ale niestety słaba konstrukcja nie wytrzymała mojej intensywnej eksploatacji. Chciałbym w miarę możliwości kupić coś odrobinę lepszego (nie chodzi mi o konstrukcje).


Miałem CAL teraz mam Superluxy HD-330.
Mistrzostwo świata to nie jest ale da się słuchać całkiem przyjemnie.

http://allegro.pl/sluchawki-nauszne-hifi-superlux-hd330-okazja-i5591769697.html

P.S. Oryginalny nick :-)

MAG

  • 2393 / 5851
  • Ekspert
17-09-2015, 14:30
Witam. To mój pierwszy post więc wypadało by się przedstawić. Jestem Artur. Założyłem ten post ponieważ poszukuję słuchawek, jak w temacie do 300 zł; no gdyby było warto powiedzmy, że jestem wstanie ciut dołożyć. Interesują mnie słuchawki zamknięte. Nie znam zbytnio technicznej terminologii. Słucham głównie rocka alternatywnego, progresywnego rocka i metalu, odrobiny ambientu i jazzu. Zależało by mi na ładnych wysokich tonach i separacji instrumentów. Mam nadzieje, że takie wskazówki wystarczą.
Wcześniej miałem CAL i byłem z nich dość zadowolony ale niestety słaba konstrukcja nie wytrzymała mojej intensywnej eksploatacji. Chciałbym w miarę możliwości kupić coś odrobinę lepszego (nie chodzi mi o konstrukcje).

Artur witaj

Do moderatorów > czy w każdej zakładce muszą być słuchawki? przecież jest jest odpowiedne miejsce do tematu słuchawkowego.

Do przeniesienia

asmagus

  • 4439 / 5413
  • Ekspert
17-09-2015, 14:36
Droga Wersalko Z. ;)

Kiedyś w takich wątkach polecano Senki 380 Pro... dlaczego tego zaprzestano, nie wiem, może kwestia mody?

Gustaw

  • 3846 / 3286
  • Administrator
17-09-2015, 14:44
Witam. To mój pierwszy post więc wypadało by się przedstawić. Jestem Artur. Założyłem ten post ponieważ poszukuję słuchawek, jak w temacie do 300 zł; no gdyby było warto powiedzmy, że jestem wstanie ciut dołożyć. Interesują mnie słuchawki zamknięte. Nie znam zbytnio technicznej terminologii. Słucham głównie rocka alternatywnego, progresywnego rocka i metalu, odrobiny ambientu i jazzu. Zależało by mi na ładnych wysokich tonach i separacji instrumentów. Mam nadzieje, że takie wskazówki wystarczą.
Wcześniej miałem CAL i byłem z nich dość zadowolony ale niestety słaba konstrukcja nie wytrzymała mojej intensywnej eksploatacji. Chciałbym w miarę możliwości kupić coś odrobinę lepszego (nie chodzi mi o konstrukcje).

Artur witaj

Do moderatorów > czy w każdej zakładce muszą być słuchawki? przecież jest jest odpowiedne miejsce do tematu słuchawkowego.

Do przeniesienia

MAG,

Zamiast tak dbać o strukturę forum lepiej coś doradź.

walkman6

  • 333 / 5745
  • Zaawansowany użytkownik
17-09-2015, 15:24
Wiadomo... nadgorliwość jest gorsza od ... ;)

Z zamkniętych do 300 PLN-ów to polecam Takstar HD 6000. W porównaniu do Cal wygodniejsze, nieznacznie większe i trochę bardziej wyrównane w brzmieniu. Polecane są też inne Takstary. Na Zakupku jest sporo recenzji. Swego czasu była też moda na Superluxy, więc wybór do tej ceny jest bardzo duży.

Co do Sennek HD380 Pro to mnie odstraszają te "ceratkowe" pady i ogólnie taki CZARNY wygląd. Moim zdaniem na zdjęciach wyglądają znacznie lepiej niż w rzeczywistości.

MAG

  • 2393 / 5851
  • Ekspert
17-09-2015, 18:01
Witam. To mój pierwszy post więc wypadało by się przedstawić. Jestem Artur. Założyłem ten post ponieważ poszukuję słuchawek, jak w temacie do 300 zł; no gdyby było warto powiedzmy, że jestem wstanie ciut dołożyć. Interesują mnie słuchawki zamknięte. Nie znam zbytnio technicznej terminologii. Słucham głównie rocka alternatywnego, progresywnego rocka i metalu, odrobiny ambientu i jazzu. Zależało by mi na ładnych wysokich tonach i separacji instrumentów. Mam nadzieje, że takie wskazówki wystarczą.
Wcześniej miałem CAL i byłem z nich dość zadowolony ale niestety słaba konstrukcja nie wytrzymała mojej intensywnej eksploatacji. Chciałbym w miarę możliwości kupić coś odrobinę lepszego (nie chodzi mi o konstrukcje).

Artur witaj

Do moderatorów > czy w każdej zakładce muszą być słuchawki? przecież jest jest odpowiedne miejsce do tematu słuchawkowego.

Do przeniesienia

MAG,

Zamiast tak dbać o strukturę forum lepiej coś doradź.

ok w takim razie Denon 600 i zapomnisz o innych na długo oczywiście używki w tej kwocie.

Doradzam też przenieść ten temat wtedy będzie widoczny dla większej liczby osób które doradzą bardziej precyzyjnie, czy dobrze Gustaw doradzam?

Gustaw

  • 3846 / 3286
  • Administrator
17-09-2015, 18:57
y dobrze Gustaw doradzam?

Prawie jak sekretarz generalny Kraju Rad ;-)

MAG

  • 2393 / 5851
  • Ekspert
17-09-2015, 19:33
y dobrze Gustaw doradzam?

Prawie jak sekretarz generalny Kraju Rad ;-)

Mogę polecić jeszcze D770 myślę że też są ok

Wersalka Zagłady

  • 6 / 3115
  • Nowy użytkownik
18-09-2015, 15:26
A więc tak, poczytałem trochę o tym sprzęcie Takstar HD 6000 i zdecydowałem się na niego ale jest jeden problem. Nigdzie nie da się go dostać. Był w ofercie 3 sklepów i w żadnym go nie ma ;/ Zainteresowały mnie jeszcze te, SENNHEISER HD 439  mają dość pozytywne opinie w internecie i tu moje pytanie czy ktoś z was miał z tym styczność, czy będzie warte tej ceny?
« Ostatnia zmiana: 18-09-2015, 15:31 wysłana przez Wersalka Zagłady »

Wersalka Zagłady

  • 6 / 3115
  • Nowy użytkownik
18-09-2015, 15:30
Głównym zarzutem co do nich w większości recenzji jest wygląd który faktycznie szału nie robi ale nie ruszą mnie to specjalnie. Jeśli są warte tej ceny to jakoś to przeboleje

Sekator

  • 447 / 3282
  • Zaawansowany użytkownik
18-09-2015, 16:23
Jak Takstar to Pro 80 v.2

Wersalka Zagłady

  • 6 / 3115
  • Nowy użytkownik
18-09-2015, 16:26
Będą lepsze od tych SENNHEISERek? I jeszcze jedno pytanie czy przenośny odtwarzacz będzie je wstanie napędzić?
Znalazłem jeszcze ten model Pioneer SE-A1000. Długość kabla trochę odstrasza ale ewentualnie sprawie sobie nowy.  Wszystkie 3 wyglądają zachęcająca i po opisach brzmią nieźle. Może ktoś przyjdzie z jakimiś sugestiami. Zależy mi na tym żeby dało się ich używać z przenośnym odtwarzaczem. Zastanawiam się więc nad tymi trzema:
- Sennheiser HD 439
- TAKSTAR PRO80 V2
- Pioneer SE-A1000
« Ostatnia zmiana: 18-09-2015, 16:50 wysłana przez Wersalka Zagłady »

Wersalka Zagłady

  • 6 / 3115
  • Nowy użytkownik
20-09-2015, 16:42
Pomoże ktoś, bo chciałbym je zamówić jeszcze w ten weekend. Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie

barthuss1

  • 198 / 4778
  • Aktywny użytkownik
20-09-2015, 19:23
Pomoże ktoś, bo chciałbym je zamówić jeszcze w ten weekend. Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie
Tastar Pro80 zdecydowanie, to świetne słuchawki.