Audiohobby.pl

NAD C326BEE vs AMC XIA vs Marantz PM6005 do BX2

djmuody

  • 5 / 3137
  • Nowy użytkownik
16-09-2015, 23:05
Witam wszystkich.

To mój pierwszy ważny post. Mam problem z wyborem wzmacniacza do kolumn Monitor Audio BX2. Obecnie kolumny są podpięte do Amplitunera DENON AVR 1312. A źródłem dźwięku jest ONKYO c-n7050. Niestety Ampli gra za bardzo górą, w sensie góra jest detaliczna, ale strasznie męcząca i brzmi to troche cyfrowo. Odtwarzacz z ampli spięty Coaxialem Melodika. Na pewno przerzucę się z Coaxiala na RCA ANALOG. Monitory wstyd się przyznać,ale spięte jakimś przewodem 2x2.5mm miedź,ale tylko 3 zł za metr...Przewody tez do wymiany będą.  Zastanawiam się nad NAD C326BEE, AMC XIA, Marantz PM6005. Chyba że polecicie coś co lekko ociepli dźwięk, ale żeby nie drastycznie podcinał góry. Bo bardzo lubię jak dźwięk jest jak to nazwać krystaliczny, ma fajna scene i sterefonie a bass tez ma "mięsko", ale nie bez przesady. Skłaniam sie ku NAD C326BEE, ale boje się że stracę tą krystaliczność na rzecz mięsistego basu. Słucham Elektroniki, trochę klasycznego Hip-Hopu, po Pink Floyd, Jean-Michel Jarre,George Michael, Madonna, R.E.M., Armin Van Buuren. Czyli bardzo różną muzykę.;) Bardzo bym prosił o rady. Z góry dzięki.;)

Gustaw

  • 3852 / 3307
  • Administrator
16-09-2015, 23:52
Witam wszystkich.

To mój pierwszy ważny post. Mam problem z wyborem wzmacniacza do kolumn Monitor Audio BX2. Obecnie kolumny są podpięte do Amplitunera DENON AVR 1312. A źródłem dźwięku jest ONKYO c-n7050. Niestety Ampli gra za bardzo górą, w sensie góra jest detaliczna, ale strasznie męcząca i brzmi to troche cyfrowo. Odtwarzacz z ampli spięty Coaxialem Melodika. Na pewno przerzucę się z Coaxiala na RCA ANALOG. Monitory wstyd się przyznać,ale spięte jakimś przewodem 2x2.5mm miedź,ale tylko 3 zł za metr...Przewody tez do wymiany będą.  Zastanawiam się nad NAD C326BEE, AMC XIA, Marantz PM6005. Chyba że polecicie coś co lekko ociepli dźwięk, ale żeby nie drastycznie podcinał góry. Bo bardzo lubię jak dźwięk jest jak to nazwać krystaliczny, ma fajna scene i sterefonie a bass tez ma "mięsko", ale nie bez przesady. Skłaniam sie ku NAD C326BEE, ale boje się że stracę tą krystaliczność na rzecz mięsistego basu. Słucham Elektroniki, trochę klasycznego Hip-Hopu, po Pink Floyd, Jean-Michel Jarre,George Michael, Madonna, R.E.M., Armin Van Buuren. Czyli bardzo różną muzykę.;) Bardzo bym prosił o rady. Z góry dzięki.;)

Najpierw spróbuj połączenia zwykłymi, analogowymi, kablami RCA. Obecnie gra przetwornik w Denonie i to może być przyczyną zbyt detalicznej góry. Powyłączaj też wszelkie ulepszacze (ustawienie Direct)  o ile takie masz włączone w amplitunerze.
Jeżeli to amplituner z systemem kalibracji przez mikrofon to wyłącz kalibrację.

djmuody

  • 5 / 3137
  • Nowy użytkownik
17-09-2015, 00:01
Własnie wszystkie ulepszacze mam wylaczone, ampli gra w DIRECT.Po analogu nie probowalem, bo nie mam dobrego kabla, a wiem ze te pseudo Cinche co mam jeszcze bardziej to popsuja.

Gustaw

  • 3852 / 3307
  • Administrator
17-09-2015, 09:44
bo nie mam dobrego kabla, a wiem ze te pseudo Cinche co mam jeszcze bardziej to popsuja.

Tego nie wiesz bo nie próbowałeś.
Wpływ kabli analogowych jest mocno przereklamowany. Mają wpływ ale nie taki jak wszędzie roztrąbiono.
Dlatego rozpocznij od najprostszego rozwiązania, tym bardziej, że zajmie Ci to 10 sekund.

djmuody

  • 5 / 3137
  • Nowy użytkownik
17-09-2015, 11:58
Właśnie osłuchałem na analogu.Gra to identycznie, a może różnice są, ale ich nie słyszę...Na pewno Ampli po prostu nie zgrywa się z tymi kolumnami. Dlatego stąd moje pytanie, abyście coś polecili do kloumn Monitor Audio BX2. Jeszcze jednym modelem jestem zainteresowany - Advance Acoustic X-i60. Ktoś coś może o nim powiedzieć, na tle tych co wymieniłem?

Gustaw

  • 3852 / 3307
  • Administrator
17-09-2015, 12:55
85% brzmienia systemu to kolumny. Na Twoim miejscu pożyczyłbym za kaucją kilka różnych wzmacniaczy i sprawdził czy to właśnie nie kolumny są źródłem męczącej góry. Nie kupuj w ciemno bo wydasz kasę a zmiany na lepsze możesz nie osiągnąć. Nawet jeżeli ktoś poleci Tobie odpowiedni wzmacniacz, który "na 1000% rozwiąże problem" absolutnie nie kupuj bez odsłuchu.

P.S. Nie znam tego Advance.
« Ostatnia zmiana: 17-09-2015, 12:57 wysłana przez Gustaw »

WOY

  • 583 / 4639
  • Ekspert
17-09-2015, 18:10
A jak wygląda u Ciebie adaptacja akustyczna pomieszczenia w którym słuchasz muzyki ?

djmuody

  • 5 / 3137
  • Nowy użytkownik
17-09-2015, 18:40
Pokój 5/3m, wysokosc 2.5m. Panele na podlodze bez dywanu. Kolumny stoja na szawce od TV, sa od siebie oddalone o tak ok. 1.5m. Powinny stac na podstawkach wyzej, ale jeszcze nie dorobilem sie podstawek;) Szawka stoji na srodku tej dluzszej sciany, a kanape mam naprzeciwko. Tak wiec symterie to jakas ma. Ale moje pytanie odnosi sie do wzmacniacza, a nie do akustyki czy kabli.

Gustaw

  • 3852 / 3307
  • Administrator
17-09-2015, 18:52
Ale moje pytanie odnosi sie do wzmacniacza, a nie do akustyki czy kabli.

No to nie widzę innego sensownego podejścia niż przetestowanie tych wzmacniaczy bezpośrednio w swoim systemie.
Każde inna rada, przy Twoim zawężeniu możliwości zmian do wzmacniacza, będzie tylko wróżeniem z fusów.

Nie słuchałem tych kolumn ale może cytat z recenzji skłoni do zastanowienia"

"Może lepiej byłoby użyć stwierdzenia, że barwy są ożywione w całym paśmie. Góra Monitorów jest jednak zdecydowanie odważniejsza niż w przypadku Magnatów czy nawet Dali"

http://www.av.com.pl/kolumny-glosnikowe/359--monitor-audio-bronze-bx2?c109c533f9fd9d39dc685fbe0647a876=5fdbc491a95c99bdc4a3158bf3d8cf15&start=3

WOY

  • 583 / 4639
  • Ekspert
17-09-2015, 19:09
Rozumiem o co pytasz ale właśnie gołe ściany, odkryta podłoga, okna bez zasłon stymulują ostrość przekazu i często bywa że sprzęt jest najmniej winien.
Zrób doświadczenie i postaraj się wytłumić pomieszczenie.
Wyściel panele jakimiś kocami, paltami. Wstaw jakiś stojący wieszak i rozwieś na nim np. zimowe kurtki, zasłoń czymś okno jeśli jest bez zasłony.
Jeżeli wówczas dźwięk się "uspokoi" wiadomo w jakim kierunku muszą iść nakłady finansowe.
Poza tym ten etap tymczasowych zmian jest zupełnie darmowy.

djmuody

  • 5 / 3137
  • Nowy użytkownik
17-09-2015, 19:13
Oki, posprawdzam to jutro z samego rana;)