Audiohobby.pl

Niesolidne firmy audio

Ged

  • 1715 / 5888
  • Ekspert
24-11-2015, 22:22
Panowie spróbujmy merytorycznie:
1) ile razy w ciągu 2015 roku pożyczaliście nowy sprzęt od dystrybutora do odsłuchów?
2) ile czekaliście na dostawę?
3) ile czekaliście na zwrot kaucji po oddaniu towaru (po faktycznym odebraniu przez sklep)
4) czy zdarzało się, że sklep nie odbierał telefonu albo nie odpowiadał na maila w ciągu 24h?

Od razu "moje" odpowiedzi:
1) ok 10x
2) 1-7 dni
3) 1-14 dni
4) tak

I co z tego? Nic. Absolutnie nic. Najlepiej to idzie (transport, oddawanie kaucji) jak uprzedzamy telefonicznie, że potrzebujemy zwrotu kaucji od razu, następnego dnia. W innych przypadkach zdarza się różnie i nie ma co się denerwować. Ludzie są zajęci. Nie bronię Harpii tylko opisuję moje doświadczenia z dystrybutorami. Wszystkimi. Nie ma wyjątków. I naprawdę pokażcie mi inny biznes w którym można sobie wypożyczyć sprzęt (za dziesiątki tysięcy PLN) do domu na tydzień lub dwa i oddać bez kosztów. Spróbujcie powiedzieć to w Nikonie, Panasonicu, Apple i wielu, wielu innych firmach.

aulait

  • 1377 / 5546
  • Ekspert
24-11-2015, 22:37
Tylko w tym wypadku nie chodziło o dwutygodniową zwłokę w zwrocie kasy. Facet nie oddawał kaucji dłuższy czas. Powiedział, że nie ma i nie wie kiedy będzie miał. Pozew musiało poprzedzić wezwanie do zapłaty. Tą sytuację trudno podciągnąć pod takie jakie Ty wymieniasz.

lancaster

  • Gość
25-11-2015, 00:21


partick. kiedy Twoim zdaniem firma produkujaca zestawy glosnikowe jest rzemiesnicza a kiedy jest skladaczem. Co musi robic sama ?
Jak dla mnie, musi projektować (przynajmniej) głośniki.

to mnie uspokoiles, wiekszosc zycia bylem skladacz a teraz jestem rzemieslnik.

na liscie skladaczy zostali wilson audio, Amphion, Audio Physic, Gamut, ProAc, Sonus Faber i wiele innych światowych marek, ktore okazalo sie sa skladaczami.


PS. dla mnie skladacz to ktos kto wykonuje zestaw w oparciu o np. gotowy kit albo projekt z netu, Harpia wg. mnie  skladaczem nie jest, nie bronie go za numer o jakim piszecie ale robi projekty od podstaw (korzysta z glosnikow dostepnych na rynku).
Pisze o tym dlatego ze sam kiedys bylem jechany za to ze komus sie wydawalo zecos jest czegos podróbą, sorry partick ale to akurat naprawdę potrafię ocenić (jest czy nie jest i jaki jest wklad intelektualny tworcy w projekt)

Wyobraź sobie Marku, że nie tylko Ty potrafisz to ocenić - ba, są nawet osoby, które potrafią odnaleźć oryginalny projekt w necie. AA miało kiedyś na swojej stronie, że składali z kitów Visatona. A że inni składacze takich informacji nie podawali i nie podają, no cóż... To jest właśnie kwestia rzemieślniczej uczciwości, której składacze nie znają. I później wychodzą takie kwiatki jak z Harpią czy innym Darkulem.

I nic na to nie poradzę, że firmami innowacyjnymi są tacy producenci "masówki" jak chociażby B&W, KEF czy Tannoy. Owszem, trafiają się rodzynki wśród małych firemek wyrastających z DIY ale niestety w większości przypadków jest to "pic na wodę, fotomontaż".

to znajdx mi w necie jakis projekt Harpii skoro oceniles ze to skladacz.

Bacek

  • 2366 / 5882
  • Ekspert
25-11-2015, 10:45


Hehe, fajny wątek się robi. Jak piekarnia chce się nazywać piekarnią, to musi sobie sama mąkę mielić. Skąd ziarno, to już przymkniemy oko, ale powinno rosnąć w tej samej posesji, żeby było bez naciągania zasad moralnych.

Zapewne wg co poniektórych, monter na taśmie to producent.

Monter na taśmie za zazwyczaj nie jest właścicielem fabryki.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Gustaw

  • 3852 / 3307
  • Administrator
25-11-2015, 21:16
Szkoda mi zarówno klienta, który nie ma swojej kasy ale szkoda mi również polskiego producenta, który finansowo nie daje sobie rady na naszym rynku audio i chyba się pogubił zamiast próbować rozsądnie załatwić sprawę.

Szkoda mi pokrzywdzonego, to sprawa oczywista. Lecz gdy piszesz, że producent "chyba się pogubił zamiast próbować rozsądnie załatwić sprawę" to tylko rozśmieszasz mnie. Nie czytałeś tamtego wątku ? Jest tam również mowa o osobie, która czekała na "marne" 20 kpln ... czekała .... i w międzyczasie zmarła. Są też inne zaszłości. To nie jest jednostkowy wybryk i nie ma mowy o jakimkolwiek "pogubieniu się".

Rumbi,

Nie śledziłem innych spraw.

4m

  • Gość
26-11-2015, 07:20
dostał ten koleś kasę czy nie? miała być wczoraj na jego koncie ...
Otrzymał część. Wczoraj miał mieć na koncie całość.

To co robi ten Herzyk z Harpii jest po prostu nieusprawiedliwialne! Dno, dno, dno. Interesowałem się kiedyś kolumnami tej firmy, ale po lekturze wcześniejszych 'dokonań' tego pana dałem sobie spokój. I jak życie pokazuje to była słuszna koncepcja.

colcolcol

  • 925 / 5274
  • Ekspert
30-11-2015, 07:25
przed pierwszym oficjalnym
PiS?

Peace.

Czy HA nie może oddać jednej kolumny testerowi? Wtedy wilk byłby syty a owca nie zjedzona.

chml

  • 54 / 4997
  • Użytkownik
30-11-2015, 07:58

Cytuj

Peace.

Czy HA nie może oddać jednej kolumny testerowi? Wtedy wilk byłby syty a owca nie zjedzona.

Otóż to. Z kolumny i pojawiającego się regularnie w ogłoszeniach jednego monobloku Manleya można wtedy zbudować świetny system mono.

cadam

  • 4401 / 5888
  • Ekspert
03-12-2015, 10:02
stary audiofil
Cytuj
Witowa robiła dla Harpii wszystko a Pan Harpia tylko odbierał,ustalał swoją marżę i sprzedawał,a zwrotnic też nie projektował sam.
Tylko zabierał kolumny z Witowej ....pewnego razu nawet z busem i liczył pieniądze-to zwykły geszefciarz,a nie tam jakiś konstruktor z niego.
http://www.audiostereo.pl/ostrzegam-przed-oszustem_123553.html/page__st__600#entry3653246


kubeck
Cytuj
Po tych wyjaśnieniach jasne się też stało skąd wziął się w Witowie pomysł na własną markę zestawów głośnikowych Sounddecco. Poszli po rozum do głowy i stwierdzili, że sami mogą produkować na własny rachunek pod własna marką, to co i tak robili do tej pory dla innych.
Nie wiem kto tam projektował Harpie ale Sounddeco projektował Grzegorz Matusiak z Politechniki Wrocławskiej, który kiedyś pracował w Tonsil S.A. Pro-Tonsil i APS Spanily.
http://www.audiostereo.pl/ostrzegam-przed-oszustem_123553.html/page__st__600#entry3653637


« Ostatnia zmiana: 03-12-2015, 10:08 wysłana przez cadam »

Gustaw

  • 3852 / 3307
  • Administrator
03-12-2015, 13:20
stary audiofil
Cytuj
Witowa robiła dla Harpii wszystko a Pan Harpia tylko odbierał,ustalał swoją marżę i sprzedawał,a zwrotnic też nie projektował sam.
Tylko zabierał kolumny z Witowej ....pewnego razu nawet z busem i liczył pieniądze-to zwykły geszefciarz,a nie tam jakiś konstruktor z niego.
http://www.audiostereo.pl/ostrzegam-przed-oszustem_123553.html/page__st__600#entry3653246


kubeck
Cytuj
Po tych wyjaśnieniach jasne się też stało skąd wziął się w Witowie pomysł na własną markę zestawów głośnikowych Sounddecco. Poszli po rozum do głowy i stwierdzili, że sami mogą produkować na własny rachunek pod własna marką, to co i tak robili do tej pory dla innych.
Nie wiem kto tam projektował Harpie ale Sounddeco projektował Grzegorz Matusiak z Politechniki Wrocławskiej, który kiedyś pracował w Tonsil S.A. Pro-Tonsil i APS Spanily.
http://www.audiostereo.pl/ostrzegam-przed-oszustem_123553.html/page__st__600#entry3653637

Kogo jak kogo ale opinii Starego Audiofila to raczej bym nie przywoływał.
To zwykła pierdoła i do tego lekko świrnięta.

Gustaw

  • 3852 / 3307
  • Administrator
03-12-2015, 15:35
Harpia dała pupy po szerokości i rozpętała się nagonka. Teraz starzy audiofile przeanalizuję jego dzieciństwo, stosunki międzyludzkie z kolegami z podwórka i czy nie ściągał na sprawdzianach z matmy w szkole. Ojj... zrobią to z prawdziwym sadyzmem i niezdrową przyjemnością.

P.S. Mam nadzieję, że Harpia kasę już oddał bo go zjedzą z butami.

« Ostatnia zmiana: 04-12-2015, 17:32 wysłana przez -Pawel- »

rafal735r

  • 16 / 3333
  • Nowy użytkownik
10-12-2015, 00:07
Chajs oddany, temat zamknięty wiec wszystko pod dywan i dalej mozna kręcić lody.

cadam

  • 4401 / 5888
  • Ekspert
22-12-2015, 16:15
Wszystko zakończyło się wesołym oberkiem i jak gdyby nic się nie stało naganiacze znowu dyskutują ze sobą w klubie HA

http://www.audiostereo.pl/klub-milosnikow-harpia-acoustics_60367.html/page__st__1300

meloV8

  • 1552 / 5855
  • Ekspert
22-12-2015, 20:35
Wszystko zakończyło się wesołym oberkiem i jak gdyby nic się nie stało naganiacze znowu dyskutują ze sobą w klubie HA

http://www.audiostereo.pl/klub-milosnikow-harpia-acoustics_60367.html/page__st__1300

Ktory to ten naganiacz dla przykladu? Bo trudno mi sie zorientować.