Audiohobby.pl

Sklepy z oprogramowaniem

Cypis

• 2468 / 2987
  • Moderator Globalny
17-09-2015, 18:09
darmowe programy są warte tyle ile kosztują ..

Taaaa... Pewnie dlatego nasze forum stoi na nic nie wartym, bo darmowym, Linuxie, Apache, PHP, MySQL i oskryptowane jest nic nie wartym SMF. Ufff... Jaka ulga.
Pzdr, Tomek
d(-_-)b

cadam

• 4263 / 3850
  • Ekspert
19-09-2015, 16:56
Jest jakiś darmowy odpowiednik LabView na Windowsa lub Linuksa?
« Ostatnia zmiana: 19-09-2015, 17:02 wysłana przez cadam »

cadam

• 4263 / 3850
  • Ekspert
19-09-2015, 17:01
Z Linuksem już miałem styczność ale może ktoś doradzi mi jaką dystrybucję najlepiej zainstalować żeby nauczyć się bardziej zaawansowanej obsługi systemu?

Bacek

• 1831 / 3844
  • Ekspert
19-09-2015, 19:21
Kolego Rumburak, masz prawie 90 % racji. Ale przeczytaj jeszcze raz wypowiedź kolegi Cypisa z większym zrozumieniem (mała podpowiedź http://sjp.pwn.pl/sjp/sarkazm;2574878 )
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Bacek

• 1831 / 3844
  • Ekspert
19-09-2015, 19:25
Jak ma być trudno ale jeszcze masohistycznie to kiedyś od tego był Slackware.

4m

• Gość
19-09-2015, 20:01
Z Linuksem już miałem styczność ale może ktoś doradzi mi jaką dystrybucję najlepiej zainstalować żeby nauczyć się bardziej zaawansowanej obsługi systemu?

Weź Debiana, klasyk.

cadam

• 4263 / 3850
  • Ekspert
19-09-2015, 20:10
Weź Debiana, klasyk.

fajny cytat:
Większość programów kosztuje grubo ponad sto złotych. Dlaczego rozdajecie je za darmo?

Lepszym pytaniem jest: "jakim cudem producentom oprogramowania udaje się wyciągnąć od ludzi tak wielkie pieniądze"? Program to nie samochód. Kiedy zrobi się jego jedną kopię, koszty produkcji następnego miliona są minimalne (to dlatego Microsoft ma miliardy).
https://www.debian.org/intro/about#disbelief

Bacek

• 1831 / 3844
  • Ekspert
19-09-2015, 21:03

Czyli pierwszego użytkownika należy obciążyć pełnymi kosztami produkcji a pozostałych tylko za koszt nośnika?  Tylko gdzie znajdować tych pierwszych którzy będą chcieli zapłacić ?
« Ostatnia zmiana: 19-09-2015, 21:05 wysłana przez Bacek »

Bacek

• 1831 / 3844
  • Ekspert
19-09-2015, 22:30
No to może ja nie jestem zbyt bystry i wpis @Cypis potraktowałem jako bezpośrednie odniesienie się do wpisu Cypisa a nie do wpisu który on cytował. Wlewam sobie ze pewnie nie ja jedyny. Tak że 5% mogę zwrócić.

A analogi z samochodem nadal nie rozumiem. Wyprodukowanie programu w jednej kopii swoje kosztuje. I dlatego potem te kolejne kopie mogą kosztować tak mało bo powyżej stówy, ze jednak ktoś więcej niż jedną kupuje. A że skopiowanie gotowego produktu na kolejną kopie niewiele kosztuje to insza inszosc. Linux i inne nie są za darmo bo ich twórcy nie chcą okradać użytkowników tylko dla tego że albo ich twórcy pracują za darmo (zapraszam do złożenia takiej propozycji mechaników samochodowemu albo lekarzowi) albo za ich pracę płaci ktoś inny niż użytkownik końcowy.
« Ostatnia zmiana: 19-09-2015, 22:33 wysłana przez Bacek »

Cypis

• 2468 / 2987
  • Moderator Globalny
19-09-2015, 22:43
Linux i inne nie są za darmo bo ich twórcy nie chcą okradać użytkowników tylko dla tego że albo ich twórcy pracują za darmo

Albo to jest efekt skali. Oprogramowanie płatne tworzy niewielki zespół ludzi, którzy w ten sposób zarabia na życie. W czasie gdy klepią, testują kolejny produkt muszą co jeść. Dlatego tyle kosztuje kopia poprzedniego softu, który wyprodukowali.

W przypadku wolnego oprogramowania (np.: Linuxa) tworzą go setki jeśli nie tysiące ludzi. Nie zawodowo, hobbystycznie, w czasie wolnym od zawodowej pracy (albo w trakcie jej ;)). Mają z czego żyć i co jeść. Dlatego kolejne kopie nie muszą zarabiać na ich utrzymanie. Dlatego mogą być darmowe. Tworzą to oprogramowanie bo sami używają takiego lub podobnego, bo lubią, bo ich to bawi, bo się czegoś uczą nowego, itp. Zaspakajają inne potrzeby niż finansowe.

Analogia mogła by być taka. W mieście by były czyste ulice zatrudnia się firmę sprzątającą. Tej firmie płaci się z podatków mieszkańców - to cena za ich pacę.  Ale gdyby co drugi mieszkaniec wyszedł z miotłą na ulicę na 5 min. byłoby czysto "samo z siebie". Nikomu nie trzeba by było płacić. Efekt byłby taki sam - czyste miasto.

Tak to IMO działa.
Pzdr, Tomek
d(-_-)b

4m

• Gość
19-09-2015, 22:50
Może LinuxMint ? Oparty na Debianie i z dużą ilością użytkowników. W sumie chyba liczy się mnogość programów i użytkowników ? Po co komu nauka obsługi wyłącznie os'a jako takiego.
Po to, żeby radzić sobie z niemal każdą dystrybucją linuksa (i jako tako z systemami uniksopodobnymi), a nie tylko jedną graficzną nakładką konfiguracyjną danej dystrybucji? ;)

Jarek2

• 99 / 1740
  • Użytkownik
20-09-2015, 10:11
W społeczeństwie ponoć najwięcej jest "lekarzy"

Jesteś przykładem typowego linuxowego hejtera. Żywisz się nienawiścią do łindowłs - to śmieszne, wręcz tragiczne.

P.S. mam w nosie Windows, czy jakikolwiek inny OS. Natomiast przypominam - NIE MA DARMOWYCH OBIADÓW.

Cypis

• 2468 / 2987
  • Moderator Globalny
20-09-2015, 10:14
P.S. mam w nosie Windows, czy jakikolwiek inny OS. Natomiast przypominam - NIE MA DARMOWYCH OBIADÓW.

Chciałbyś być pierwszym użytkownikiem tego forum od którego będą pobierane opłaty? Dopiero wtedy poczułbyś, że uczestniczysz w wartościowym spotkaniu?
Pzdr, Tomek
d(-_-)b

cadam

• 4263 / 3850
  • Ekspert
20-09-2015, 12:39

Rafał Ziemkiewicz twierdzi, że Stany Zjednoczone i kraje skandynawskie zbudowały dobrobyt, bo jest tam zwyczaj wśród mieszkańców pracowania kilku godzin w tygodniu za darmo na rzecz swojej lokalnej społeczności.

cadam

• 4263 / 3850
  • Ekspert
16-12-2015, 20:32
Czym różnią się gry?

Need For Speed: Most Wanted (Gra Xbox 360)

Need For Speed: Most Wanted Classic (Gra Xbox 360)