Audiohobby.pl

Kolumny DIY "Lotus 1" Głośniki AUDAX.RCF.Visaton.EMT...

DARODFF

  • 15 / 4260
  • Nowy użytkownik
11-09-2015, 20:56
Witam

Kilka lat temu popełniłem taki owy projekt oceńcie wizualnie bo słuchowo trzeba tego na żywo posłuchać.
Zdobyte doświadczenie w byłej pracy jako elektronik serwisant i akustyk przydało się mocno w życiu i w DIY też ;-)



Kilka drobnych szczegółów poniżej

Specyfikacja

Kolumn: "Lotus 1"
te większe to lity dąb na przetwornikach Audax -a fronty wykończone korkiem, konstrukcja stworzona pod logiem mojej manufaktury C.A. (CASEAmp.) nie mylić z serwisem

natomiast te mniejsze nadstawki z tubami pomarańczowymi wykonanie też własne Kolumna tzw. Doświadczalna jak na razie brak nazwy

W składzie:
horny RCF UNITA TW25
Bas EMT AS-6W
Kopułowe Visaton DTS 10AW
Plus tuba tonsilowska szczekaczka po przeróbce na odpowiednie pasmo do tego prosta liczona zwrotnica.


Wymiary:

164 cm wysokość

31 cm szerokość

30 cm długość/głębokość

waga 60 kilo bo to lite drewno dębowe ;-) nie paź-dzieżo karton


Brzmienie jak naturalny instrument po prostu bez porównania z czymkolwiek, jak to kilku już znajomych oceniło w cenie (150 000zł) w zwyższ nic z audio shoła nie ma prawa startować.

Kolumny te pracują z lampą i do tego zostały stworzone, posiadają skuteczność na poziomie 120db.

Cały system mam oparty też o swoją konstrukcje studyjnego końca mocy w wersji Złotego Japońskiego trójkąta dwa monobloki po 250 Wat muzycznej. Coś w deseń Sansui AU 07 itp.

W kolejnym poruszonym temacie opisze mój transport "CD" plus DAC osłuchiwany już w gronie znajomych melomanów w całym systemie.

Pozdrawiam i
Zapraszam oczywiście na osłuch oceniający i porównawczy
Pozdrawiam brać lutującą :-)

meloV8

  • 1552 / 5861
  • Ekspert
11-09-2015, 23:25
Ale to takie cos w formie zartu, prawda?

tetejro

  • 2745 / 2983
  • Ekspert
08-04-2016, 12:39
Wyglada jakby pisał powaznie.

Przy okazji tak poważnego zagadnienia mam pytanie.

Jakiś tani projekt dwudrożny na STXach znacie? Konkretnie na kopułce aluminiowej i glośniku z membraną fiberglasową?

Yotomeczek

  • Gość
08-04-2016, 15:47
Taaaaa komuś gorzej...
Super High End z megafonem, efektywność 120dB... no nic tylko kasować za bilety

tetejro

  • 2745 / 2983
  • Ekspert
21-04-2016, 12:03


Kilka lat temu popełniłem taki owy projekt oceńcie wizualnie

Kilka drobnych szczegółów poniżej

Specyfikacja

Kolumn: "Lotus 1"
te większe to lity dąb na przetwornikach Audax -a fronty wykończone korkiem, konstrukcja stworzona pod logiem mojej manufaktury C.A. (CASEAmp.) nie mylić z serwisem


Calość wizualnie kijowa :)

Ale zaciekawiły mnie to te "Lotus 1" na przetwornikach Audax.

Czyli na jakich konkretnie i jak te przetworniki brzmią w tym zestawieniu? Jakie zwrotnice i może jakieś pomiary ?