Audiohobby.pl

Polska Muzyka na Audioshow 2015

cadam

  • 4401 / 5887
  • Ekspert
18-09-2015, 18:37
Może coś z twórczości Marcina B wybierzesz? ;-)

Synthax

  • 2323 / 4104
  • Ekspert
21-09-2015, 08:21
Lancaster, a czy podasz ostateczną listę po dokonaniu wyboru?

lancaster

  • Gość
21-09-2015, 15:18
Będzie, nie ma problemu. Wlasnie mi sie Bednarek przypomnial :-)

apropos Ewy Demarczyk proponowanej przez 4m, bylem wczoraj u znajomego, akurat mial vinyl Pani Ewy, gralismy na duzych AN, ktore uwazam za b.muzykalne glosniki.
O ile warstwa muzyczna OK - znaczy sie nie moj klimat ale dramaturgii odmowic nie sposób to realizacyjnie przecietnie niestety. Ładnie oddany klimat tamtych lat, na wieczor do posluchania dla kogos kto lubi spoko, ale na prezentacje raczej niebardzo.

Pamietam kiedys jak kolega Caschlack mial ze soba plytke Formacji Niezywych Schabuff i tam akurat nastroje mniej bojowe a bardziej wakacyjne i nagranie zreszta tez chyba calkiem OK, musze w sumie posluchac przy okazji.

Panowie, jak Wam do glowy przychodzi cokolwiek chocby soundtrack z 07 zgloś sie albo vabanku wszystkiego z przytjemnoscia poslucham. Jesli chodzi o polska muzyke to sluchalem troche alternatywy, glownie z z lat 80-ch (4-ki), Republiki, Bilinskiego i Kombi, Kombi oczywiscie rządzi ;-)

cadam

  • 4401 / 5887
  • Ekspert
21-09-2015, 18:42
Indios Bravos

Lao Che

Enej

Strachy na lachy

Izabela Trojanowska

Muchy

Hurt

Naiv

Frontside

Tadeusz Woźniak

Transkapela

Happysad

ONA

Republika

Gosia Andrzejewicz

Gaba Kulka

Zdzisława Sośnicka

Lombard

Obywatel G. C.
« Ostatnia zmiana: 21-09-2015, 20:11 wysłana przez cadam »

cadam

  • 4401 / 5887
  • Ekspert
21-09-2015, 20:15



cadam

  • 4401 / 5887
  • Ekspert
21-09-2015, 20:22

www.rms.pl

  • 514 / 5201
  • Ekspert
22-09-2015, 08:46
Świetnie nagrana jest najnowsza płyta Katarzyny Groniec, "Zoo z piosenkami Agnieszki Osieckiej". Bardzo świeża rzecz, wyszła w piątek i już jest płytą tygodnia w Trójce. Klasyczne utwory w nowych, jazzujących aranżacjach - sporo elektroniki, kontrabas, ale nie brakuje też gitar akustycznych. Znakomita perkusja, czego przykładem singlowy "Króliczek".



http://datapremiery.pl/katarzyna-groniec-zoo-z-piosenkami-agnieszki-osieckiej-premiera-plyty-19237/

Jak na razie słuchałem jej tylko na Incline'ach od Definitive Technology, ale jestem bardzo ciekaw, jak zagra na mocniejszym zestawie.
« Ostatnia zmiana: 22-09-2015, 08:47 wysłana przez www.rms.pl »

Bacek

  • 2366 / 5881
  • Ekspert
22-09-2015, 09:40
No to jeszcze z serii stare przeboje w nowych smętnych wykonaniach.

Natalia Przybysz - Groszki i róże



Włączyłem, zamknąłem oczy i od razu poczułem się jak bym był na Audioshow.
« Ostatnia zmiana: 22-09-2015, 12:09 wysłana przez Bacek »
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

4m

  • Gość
25-09-2015, 23:48
apropos Ewy Demarczyk proponowanej przez 4m, bylem wczoraj u znajomego, akurat mial vinyl Pani Ewy, gralismy na duzych AN, ktore uwazam za b.muzykalne glosniki.
O ile warstwa muzyczna OK - znaczy sie nie moj klimat ale dramaturgii odmowic nie sposób to realizacyjnie przecietnie niestety. Ładnie oddany klimat tamtych lat, na wieczor do posluchania dla kogos kto lubi spoko, ale na prezentacje raczej niebardzo.
Skrzypek Hercowicz nie bardzo, no teraz to mnie zadziwiłeś... Rozumiem, że na Audioshow cały czas jest dzień, świeci słońce i radośnie gra muzyka rozrywkowa Amused To Death :)

Czesław Śpiewa - jedynka jest bardzo ciekawie nagrana oidp, o tej frytce w oleju to się nazywało efekt uboczny trzeźwości, trombki fajne, fajne. A potem Komedą pojedź, jazzman taki, znasz?

-Pawel-

  • 4724 / 5490
  • Ekspert
26-09-2015, 00:06
Na AS2015 będę na 100%. Bardziej w celach towarzyskich niż odsłuchowych zresztą, chętnie wyskoczę na dwa słowa jak ktoś mnie już "dorwie", czyli jak zwykle ;-)

A jeśli usłyszę ten utwór - Lan masz u mnie browar, drina czy co tam chcesz ;-)

4m

  • Gość
27-09-2015, 11:54
Masz już konkretny zarys - wybierasz kilka-kilkanaście (1-2h) najlepiej brzmiących piosenek na repeacie czy robisz większą plejlistę?

lancaster

  • Gość
27-09-2015, 12:10
myśle ze 2 plyty wystarcza w zupelnosci, ludzie przynosza sporo wlasnej muzyki i tak czy inaczej nie bedzie wylacznie polskiej na prezentacji. Chodzi o to żeby w ogole była.

na tego typu prezentacji nie bede proponowal wyzwan, slabsze realizacje niestety odpadną, tak jak pisalem nie musi byc stockfisch ale po prostu dobrze zrealizowane plyty.

konrad

  • 850 / 5522
  • Ekspert
19-10-2015, 03:27

lancaster

  • Gość
29-10-2015, 20:19
Dobre pytanie :-) Zapytam we firmie co o tym myślą, jest prawnik :-)

PS. zakladam ze temat jest oczywisty, ale tak czy inaczej upewnie sie.

lancaster

  • Gość
29-10-2015, 20:40
Mysle ze juz sama koniecznosc czytania pdf sprawi ze żadnej polskiej muzyki nie będzie ;-)


zobaczyly, swoja droga kurde chce czlowiek zrobic promocje polskiej muzyki za ktora nie bierze zlotowki i schody.
Zatem stockfisch wydaje sie naturalnym wyborem - lepiej nagrane i bez formalnosci.

PS. szkoda by byla, w każdym razie decyzja pewnie po weekendzie ale jeszcze przed wystawą dam znać, juz teraz dziękuję za propozycje, tak czy inaczej kawał dobrej muzyki do posłuchania.